Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (Cinemart SK)

Hollohlaway

Nad vodou to skutečně drží jen Raimiho rukopis a hravost, kterou ovšem moc nemá kde prodat. Scénář je slabý jak kafe ve třetí cenový a s tím divy neuděláte. Bruce Campbell byl fajn a při oživení mrtvoly jsem si vysloveně juchnul, ale jinak ta dějová linka s mámou chtivou děcek je vysloveně na hlavu, přidejme všeobecný zmatek a laxní chování některých postav a to už otráví. Herecky Benedict film dost táhne a je v podstatě jediným zdrojem humoru, taktéž některé multivesmíry jsou zajímavé, ale jinak je to dost prázdné a nevzrušivé. ()

blackkocour

Dr. Radim Uzel v mnohovesmíru mužské erekci a sexuální výkonnosti. Doctor Divnej se mi oficiálně sprotivil už v posledním Spajdr-Gayovi, a tím už patřičně mohu celý Mrdvel jebat do prdele, a spokojeně si plout v odpadní vlně. Ale zatím uštědřím ještě jednu hvězdu, už se mi ty odpady začínají kvantovat v mozku, to by vedle pavučin a pilin rozdováděl velký chaos. // Tak, a teď nastavíme recenzi podle toho, jak by to černý kocour hodnotil v tom multivesmíru of "Madness", jediné šílenství je, že se v 14,000,605 vesmírů nenašla jediná kočka, která by dala pět hvězd, ale všechno postupně. Whitekocour - Ten se od černého liší snad jen v té pozitivní nátuře, a nevidí svět natolik černě jako jeho protějšek, ale zato miluje všechny komiksový srančičky od Mrdvelu, a lepší film než Avengers: Infinity Gore neviděl, a má dobrý vztahy se psy, a žere hlemýždě z chodníku. On by dal čtyři hvězdy, ale zase, kdo potřebuje takové kočky mít doma? Ultrablackkocour - ten krom ultra ve jméně nemá jiné poznávací znamení, než že si ultra libuje v černotě, a sledováním takovým exkrementů mu ještě narůstá jeho úchylka na mastnoty. On by dal při nejlepším odpad, a šmakoval si v příšerné akční cheografii, a nudných soubojí. Teď to bude celkem vostrý jak struhadlo, protože takovej Pussykocour vyhledává jen porno parodie Avengers, Tchoře, Bulka apod. a čistě jen komentuje scény, kde se nešuká. Například v jeho hodnocení najdete Assvenger: Secret Thor's. Bonner, Spider-Man: Cum in home, Black Widow - BDMS Crown underground's, Captan Homorica: Tin ass.. Takže, pokud nežerete hovna ke snídani, asi jste pochopili, že tohle by moc neklapalo, a buďte rádi za mně. To taky není moc dobrá zpráva, ale prostě, učte se matiku, jezte brokolici, a nesedejte si do sedaček hromadné dopravy. Bůhví jaký feťák tam seděl před vámi.. ()

jefff

Raimi to nedal, tohle bylo hodně zlý. A Xochitl Gomez je jeden z největších castingových omylů, které jsem měl možnost kdy vidět. Tak tragický výkon v tak nákladném filmu je pro mě nepochopitelný. To to tvůrci neviděli? Když vedla dialogy s Cumberbatchem bylo mi trapně. Nejhorší film Marvelu co jsem viděl. ()

psychoJoa

Souhlasím s komentářem, že čím víc nad tím člověk přemýšlí, tím je dojem horší a horší. Z kina jsem vyšla celkem nadšená, je to fajn akčňák - hlavně některé scény jsou fakt esteticky vymazlené a ty barvy a hudba… slast. Pak ale člověk začne zkoumat logičnost, praktičnost některých scén, rozhodnutí… vlastně celou hlavní zápletku, konflikt… (ne)smysl nových postav… a zjistí, že to byla jen hezky navoněná ultra-mnoho-blbost. U Marvelu bych si rozhodně představovala víc. ()

kenkaku

Fakt jsem na to už vysazený. “Latina Lesbian”… ještě by mohla být “disabled” a mohlo by si studio odškrtnout další položku z povinných tabulek (vlastně nemusí, odškrtne si později ;)). Svatba smíšeného páru! Další odškrtnuto…. Ach jo. Kdyby se raději zaměřili hned od začátku na pořádný scénář. Místo toho se paroduje DC (chobotnice s obřím okem a hvězdice s obřím okem… volba zajisté čistě náhodná ;)), odkazuje (nechutně hodně) na debilní seriál, nedávného Spidermana a tu čínskou Wakandu z “Deseti kruhů“ (ne fakt to nejsou prsteny). A to ještě ani neuběhla 1/2 hodina. Nepochopte mě špatně. Pokud se odkazuje formou roztomilého mrknutí na fanoušky (ten Spiderman), kdy ten kdo neví se maximálně nepousměje, nemám s tím problém. Ale pokud to visí na znalosti (pro mě) retardovaného seriálu, je to špatně. Protože bez znalosti E08E09 onoho seriálu věnovanému Wandě, nedává hlavní zápletka (a motiv) divákovi vůbec smysl. Hodnocení bylo na jedné hvězdičce max. Pak ale přišly drobné “prosbičky o odpuštění” (to s tou rukou jsem pochopil Same :)) a já se začal uklidňovat. A když došlo na “616 vs 838” trik a provázáním všeho možného z MCU, už jsem se nestíhal divit a v hodnocení měknul. What if…, Fantastic 4, InhumansX-MENi! Vše nakombinované (relativně) mazaně pomocí Illuminati. Takhle má vypadat mrkání na “modré co již vědí”. Bohužel to funguje jen do té doby, než se dostane (zase) na plac Wanda a další nutnost znalosti onoho retardovaného seriálu. Ach jo… Co mi ale totálně vyrazilo dech, byl závěr. Nejstylovější využití CGI bordelu co jsem u Marvelu viděl (a v tom má prsty jen a jen Raimi). Tedy, bez dalšího spoilerování, když dávám ve finále 3 hvězdičky, jsou to nematematicky zaokrouhlené 3,8 směrem dolů. ()

BMAJTZ

Za poslední období rozhodně jedna z lepších Marvelovek, byť rozhodně není bezchybná. Už delší dobu ale vím, že mě baví více spíše civilnější kousky z Marvel série kde jde víceméně o lidi a ne o planetu, vesmír, multivesmír. Problém je v tom, že s tím megalomanstvím se člověk prostě hodně těžce ztotožní a ta hrozba pak vlastně není až tak silná. Nový Dr. Strange je každopádně zajímavým filmem, který je pojat zase o maličko jinak a u kterého mi hrozně seděl vizuál. Příběh je vlastně taky vcelku v pohodě, i když těch MacGuffinů tam bylo docela hodně a motivace hlavního záporáka pro mě nebyla zcela dostatečná. Každopádně doporučuji před filmem vidět seriál Wandavision. ()

Maynard.

Tak jako ste se asi zbláznili né? Klasický Marvelovský příběh, ale s dost prvkama hororu? Uf. Péťa se prej dost bála, já teda tolik ne, páč sem si říkal, dyŤ je to přece Dr. Strange a né Kruh :o). Jako. Wanda Maximov, z ní se vyklubala slušné bestie, sice to myslela dobře, ale myslím, že to krapet přepískla, ale mohla za to ta tajemná knížka, vím :o). Příběh vymazlenej do posledního puntíku. Od doby posledního Spidermana to vypadá, že se můžeme rozloučit jen s jedním Světem, tady jich bylo hned 288 a možná ještě víc. Což je super na přemejšlení... Lámání obrazu, postavy, všecko přesně jak má bejt. Sice se už strašně těším na 4.Thora, ale i tenhle doktůrem mě bere. Hlavně prosím, aŤ do  dalších Marvelů nervou FAntasticou 4, to sou hrozný vidláci :o) ()

Soweek

V poslední době přibývá opravdu zoufalých superhrdinských filmů a snad to značí, že toto téma se velice rychle vyčerpá a Hollywood nám začne sypat jiný typ akčních béček. Bylo to stále více koukatelné než Eternals či Venom, ale to možná jen díky Raimiho šmrncu. I tak je to ale rozhodně jeden z jeho nejslabších filmů a rozhodně nic s čím by se měl po 10 letech vracet ze své pauzy. ()

sedm.1

Vzhledem ke kvalitě a především zábavnosti tzv. čtvrté marvelovské fáze, a vlastně i povedenosti prvního dílu Doktora Strange, jsem v souvislosti s touto komiksovku dokonce výjimečně vynechal i její návštěvu kina a s nemalými obavami jsem se k němu nyní odhodlal až doma. A jak už to tak bývá, znovu jsem se mýlil, jelikož Mnohovesmírné šílenství je zatím nejpovedenějším filmem zmiňované čtvrté fáze a nemohu ho označit za nic jiného, než za strhující, zábavný a efektní nářez, působící jako za starých dobrých marvelovských časů ještě z doby před Endgame. Jinými slovy, Sam Raimi se tu po dlouhé době vysral na současné marvelovské experimenty jak s dějem, tak s postavami, a soustředil se především na to, co udělalo Avengers Avengers. Tedy od prvních minut naprosto strhující spád, přímočará, leč vůbec ne hloupá zápletka, s hromadou příjemných zvratů, překvapení a postupnou výtečnou gradací, napěchovaný od začátku až do konce fascinujícími efekty a dech beroucí akcí, samozřejmě nechybí ani výtečný, hlavně ale funkční odlehčující humor, stejně tak jako silné a působivé emoce, návrat k úspěšnosti jsem cítil ale i z navození avengerovského stylu zpracování a atmosféry, no a samozřejmě i s postavami se tu zachází ,,postaru,, , tedy žádné depresivní, užvaněné plačky, ale rozjetí superhrdinové, kteří zas přinášejí radost a zábavu. Konkrétně mě pak hodně nadchla přímo Elizabeth Olsen, která tu výkonnostně jednoznačně dominuje a jejíž Wanda/Scarlet Witch mě tu vážně nadchly. Celý film pak nepostrádá ani mnoho nápaditých scén a momentů, tudíž já jsem si zkrátka po dlouhé době zase užil marvelovský film na plný počet hvězd a doufám, že to nebyl jen nějaký ojedinělý záblesk a všichni ti Venomové a Morbiusové budou postupně zapomenuti. ()

MsUtahraptor

Jako takhle: Bylo to zábavné a o kus míň podbízivé, než dnešní běžná MCU produkce. Některé vesmíry vypadaly zajímavě, pointa krapet ošoupaná, ale děti se mají podporovat, že? Jen bych chtěla vědět kolik dalších pořadů s dějovou linkou "Wanda dělá nehezké věci, ale nakonec je jí to líto, takže vše OK" ještě uvidíme. Jo, a taky už mi lezou krkem "Ti Dobří", co se poznají dle toho, že když namíříte pistolí na sousedovic Kačenku, radši risknou zánik světa a pomůžou i tomu nejhoršímu záporákovi, protože se přeci každý život počítá... Co na tom, že bez existence světa samotného nebudou ani žádné roztomilé školačky... ()

sQelle

Tak už je to oficiální a multiverse se stává realitou. Po dlouhém natahovaném startu čtvrté fáze se se Spider-manem a Dr. Strangem začínají odehrávat zajímavé věci. Název šílenství je zcela na místě a vlastně pokud se někdo nedokázal zorientovat ve světě MCU doteď, tak teď už je pozdě.  Lehký hororový nádech a osobitý styl Reimiho přináší zase trošku něco jiného, ačkoliv jsou zde klasické Marvel šablony, tak na čtvrté fázi je vidět, že chce být aspoň trošku experimentální. Za lehkou nevýhodu považuji, že je potřeba znát děj hned několika seriálu  (WandaVision, What If?,Loki), což je trošku průser ve státech, kde není možné si legálně tyto seriály pustit. Jasně člověk to asi zvládne i bez seriálů, ale Marvel o té kompletnosti je a tady prozatím ztrácí. Hlavní protagonisti jsou skvělí a průchod různými universi je strhující. Hororové prvky jsou zábavné a je to na MCU zase trošku jiná liga. Zdá se, že je tenhle film dost rozporuplný, jenže mě prostě Strange a Wanda bavili i v předešlých dílech, takže tady jsem je hltal s náležitou chutí. ()

iXtr3m3

Nalejme si čistého vína a povedzme si na rovinu, že Marvel veru v posledných pokusoch (Black Widow, Eternals, Doctor Strange 2) klesá s kvalitou, nie rapídne, ale klesá. To treba brať ako vážnu vec, ale na druhú stranu sa nedá byť na vrchole donekonečna. Pozitívom pre mňa osobne a tým pádom aj dôvodom, prečo nedám len tri hviezdy, ale dám aspoň aké také štyri, je to, že rukopis Raimiho ja osobne v tom vidím dosť často, určite som tam videl prvky z Evil Dead 2 aj Armády temnôt a nakoľko sú to u mňa nesmrteľné skvosty, tak som zvládol aj toto. Škoda toho, že to bolo vážne šité horúcou ihlou, do poslednej chvíle prerábané, takže vidieť nekonzistentnosť. Triezve hodnotenie je naozaj na tých max. troch hviezdach, ako fanúšik spomínaného dua filmov dávam štyri, ale takých ako ja tu veľa nebude, takže očakávam v blízkom čase kvalitatívny prepad ešte nižšie a hodnotenia tak pôjdu dole. Je to pritom veľmi veľká škoda, nakoľko látka bola veľmi výživná, ale potenciál sa nepodarilo naplniť, dostali sme v podstate takú malú ochutnávku viď. len pár minútové a naviac len doslova jednorazové prepojenie s What If a to jednoducho nestačí. Toto mohol byť buď kľudne trojhodinový film, alebo dokonca dvojfilm po cca 2 hodinách, tam by som videl ja cestu, ktorú ale nikto iný nevidel. Ak v tretej časti neprehodnotia svoj postup, tak neexistuje ani jedna jediná šanca v mnohovesmíre, že Doctor Strange niekedy nahradí Tonyho Starka a dokonca sa k nemu ani len nepriblíži. UPDATE po kinoprojekcii The Flash za originalitu a odvahu v prípade The Flash, napriek kope nedostatkov (viď. môj koment) musím Dr. Strangeovi fakt stiahnuť hodnotenie na tri hviezdy, čo mi je ľúto. ()

KennyNevym

Jako jo, já jsem spoko. Trochu jsem se bál, abych neměl přehnaná očekávání, ale dopadlo to dobře. Přehnaně nepochopitelnej děj to nemá (což vzhledem k synopsi je dost snadný), ani nudný to neni. Dostal jsem přesně co jsem chtěl. Popcornovka od Marvelu, která jde tentokrát (doslova) do krve. Lehké hinty na seroše z Disney plus tam jsou, ale neni to nijak přehnaný. Já jako těžkej fanda bych si asi přál aby některé věci byly udělány jinak/ víc do hloubky a tak, ale kdo jsem já abych poroučel. Co k tomu víc říct. Kdo si jde po práci odfrknout do kina na nenáročnej příjemnej film, co vypadá dost cool (stejně jako první díl), bude víc než uspokojen. Kdo čeká něco hlubokýho, ať nechodí na Marvelovky. Určitě rád uvidim znovu. 78% ()

666Carnage

Nechal jsem si psaní až na druhý den, abych se ujistil jestli mi něco zůstalo v hlavě a jestli mám pocity jako, když jsem vylezl z kina. Tenhle snímek bude dělit lidi na dva tábory. Já jsem jednoznačně na té pozitivní straně. Ano, sice se tenhle snímek neopírá o kdovíjaký příběh, ale jedná jen další dobrodružství Dr. Strange. Sam Raimi do toho vložil hodně odkazů na svoje starší snímky a mě bavilo je sledovat. Hororové prvky jsou hrozně super. Není to nic extra hrozného, ale je to v MCU něco nového a to se mi líbí. Jak jde o démony a prokletý knížky, tak je Raimi ve svém živlu. Nevim co od filmu čekali ostatní, ale kdyby se mělo jen skákat mezi světy musel by mít film x hodin. Já jsem nadšený, že je to jiný a určitým způsobem odvážný. Ten film není žádná hitparáda, ani nic extra. Ale v mých očích je to po Endgame asi nejlepší Marvelovka. Tohle nadšení nebudu sdílet s každým, ale to je to krásný. Dvě hodiny utekly, jak nic a nenudil jsem se ani minutu. Hromada odkazů, postav a WTF momentů. Třetí díl bude to je jistý a já se na něj těším už teď. 90% ()

Dallon

Od filmu jsem čekal víc. Především kvůli návratu Sama Raimiho. Většina ho bude znát skrz původního Spider-Mana s Tobeyem Maguirem. Já původního Spider-Mana naprosto miluju, tudíž jsem byl vážně zvědaví jak tohle dopadne. No především musím říct že film je vizuálně skvělí, má to dost nápadů, je to hodně autorský, camea jsou samozřejmě boží. Akce je takový standard ale někdy je dost nápaditá, hudba je docela prázdná, což mě mrzí. Velké mínus je stopáž, to je hlavní problém celého filmu. Určitě se najde skupina, které to naopak sedne a bude ráda za rychlou přímočarou popcornovku s tunou akce. Musím přiznat že mě to taky svým způsobem sedlo a bavil jsem se od začátku až do konce. Mínus přichází v tom, že tu není dostatek prostoru na postavy a na prokreslení příběhu. Film je šíleně urychlený a není tu čas na nic než na akci, film vám protýká prsty jako písek a nemáte čas se nadechnout. Kdyby měl o 20-30 min víc, myslím že by mu to vážně prospělo, a mohl by to být vážně skvělí film. Takhle to je ale jen dobrá popcornovka která vás zabaví ale nenadchne. 6,5/10 ()

JamesSi

Víc Raimiho než jsem čekal, ale mnohem míň než bylo zapotřebí. Občas je tu pěkná kreativní sekvence (hudební souboj), občas je tu cheesy melodramatické herectví, ale ten příběh drží pohromadě poslepovaný izolepou. Jedeme z jedné akční scény do druhé a film se skoro nezastaví. To je dobře, ne? Nezastaví se ale natolik, že si člověk moc nedokáže prožít emoce mezi postavami, nebo cokoliv. Dozvídáme se jen drobné krátké věci o postavách a nic moc jiného. Jsou to jejich příběhové oblouky fakt řečené skoro jako z popisku na Wikipedii. Vůbec jsem se nedokázal sžít s postavou Ameriky, přestože je defacto nejdůležitější postavou filmu. Vlastně jsem ani nakonec nepochopil, proč nakonec dokázala ovládat svoje schopnosti, když jí to nešlo celý film. Vidíme její trauma ze zmizení jejích rodičů a pak jdeme dál. Nebojte se, jeden z další ze stovky filmů, které Marvel chystá bude o jejich hledání. Film je též napsaný s tím, že máme soucítit s Wandou, ale zároveň ji vidíme brutálně zavraždit 50 lidí. Neříkám, že z ní nemůžete udělat záporačku, která je pochopitelná, ale ty výbuchy mozků a rozřezání si mohli odpustit. Líbilo se mi to jako lunaparková atrakce, ale fakt to kazí jakýkoliv soucit s ní. Navíc mi přišlo, že Wandy oblouk byl už docela uzavřený ve WandaVision. Přišlo mi, že uznala svojí chybu, a šla jiným směrem, což tenhle film ignoruje. Na film, který je o paralelních dimenzích zde vidíme jen 2 světy (když nepočítám 30ti sekundový průlet dimenzemi). Film používá paralelní vesmíry taky z toho důvodu, aby se objevili nepoužité postavy jako Kapitánka Carter nebo Patrick Steward jako Profesor z X-menů. Bylo to takové třepání blištivým objektem před obličejem fanoušků, jen aby jste ho za pár sekund hodil do stoky. Koukněte se radši na Everything Everywhere All at Once. Je to menší, osobnější, upřímnější příběh a ještě využije premisu paralelních světů lépe než tenhle mnohamilionový snímek. ()

Prcek008

Připravte si alkoholy, jointy či jiné substance a nechte se unášet na vlně vyeskalované debility jako nikdy předtím, protože Marvel vstoupil do světa Braku opravdu velkolepě.. tedy pokud to byl záměr. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023