Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva

• Česko Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (viac)

Vo filme Doctor Strange v mnohovesmíre šialenstva MCU odomyká multiverzum a posúva jeho hranice ďalej ako kedykoľvek predtým. Vydajte sa na cestu do neznáma s Doctorom Strangeom, ktorý s pomocou mystických spojencov starých aj nových prechádza mysľou a nebezpečnými alternatívnymi realitami Mnohovesmíru, aby sa postavil tajomnému novému protivníkovi. (CinemArt SK)

Sany33

Príbeh: Dr. Strange sa musí ponoriť do mnohovesmíru aby zabránil - ako inak - zničeniu sveta ako ho poznáme. čeliť nebude  len takému obyčajnému zloduchovi ale jednému z najmocnejších Avengerov, ktorý podľahol smútku a beznádeji. Herecké obsadenie: Som celkom smutný, že mi sprzdili Olsenku. Vedel som už od seriálového sequelu, že sa to stane ale čakal som že sa to nijako uprace. Prevedenie: Najväčším mínusom, ako je vidno aj na hodnotení, je fakt, že ľudia nevideli seriál, ktorý predchádza udalostiam a teda nechápali pohnútkam Scarlet Witch a teda boli celkom dezorientovaní. Ja som ho síce videl ale to nekonečné behanie z univerza do univerza len aby sme upozornili na jeho existenciu je tlačenie kameňa na pílu. Pocity: Idem na to, čo sa mi páčilo a síce vizuál. Ten bol jednoducho geniálny. Krásne prechody a nerozpoznateľná CGI. Horšie to už bolo s príbehom a teda aj logicky s pokulhávajúcim bezemočným finále. Pridaná hodnota: Ďalšie doplnenie MCU, ktoré si stačí pozrieť raz. 59% ()

orionn12

"I can do this all day" - Čekal jsem víc. Mnohem víc. Sice je film opravdu perfektní z aspektů jako je režie, kamera, nápaditost a hravost ve vizualizaci, či v žánru hororu... Ale ten scénář je vyloženě odfláklý a nevyužitý. Sice dostaneme skvělá camea, jenže mají minimální prostor. Celý film mě od začátku do konce nechal chladným a od druhé poloviny i lehce znuděným. Film je o multiversu, který se pomalu ani neřeší. Co jsem si nejvíce z celé projekce užil, byl fenomenální teaser na Avatara 2. Za dokonalost morbidity (exploze hlavy, vyrvání oka, krev...) v rámci žánru a hlavně na PG13 rating těch  6-6,5/10 dám - bez Raimiho (jeho stylových nápadů) by toto byl fakt propadák. ()

JohnSmith

Na nového Strange jsem se moc těšil a byl jsem velice spokojený. Projekce v IMAX 3D byla naprostá paráda. Příběh je velice dobrý a přehledný, jediné co mi vadilo bylo, že Marvel splnil co avizoval, a to propojení filmů a seriálů, i když to nebylo zas tak hrozné. Seriál WandaVision jsem protrpěl, a tak jsem netápal. Film je vizuálně naprostá pecka, první útěk vesmíry mě opravdu dostal a vlastně všechny efekty byly super. Když k tomu pripočtu Raimiho super režii, hororové prvky, opět výborného Cumberbatche a velkolepé finále, tak si říkám, že filmu není co vytknout. Ale vlastně je. Zbytečná linie s Rachel a až moc Wandy, i když Olsen se tentokrát opravdu vyřádila, bylo jí tam prostě moc. Nicméně po průměrném Shang Chi a bídných Eternals je to peckový návrat Marvelovek. Strange je zase trochu jiná Marvelovka, ale je zábavná a to je hlavní. Už se nemůžu dočkat Thora: Love nad Thunder. ()

dragon94

Druhý Doctor Strange je jako když smícháte marvelovku s hororem z 80 let se vším špatným co k tomu patří. Ať už se bavíme o prokreslenosti postav, lacinému a přímočarému příběhu, divnému střihu, zvláštní atmosféře, nevyváženém tempu, nenápadité akci, spoustě laciných lekaček, nebo velkému množství WTF momentů. Mně to až tolik neštvalo a tahle jízda plná divných věcí mě svým zvráceným způsobem docela bavila, ale pevně věřím, i na základě reakcí mého okolí, že spoustu lidí bude tento film neuvěřitelně nebavit až nudit. Co se využití mnohovesmíru týká, tak i zde se dostavuje obrovské zklamání. Nejenom že z alternativních postav jsme krom Iluminátů neviděli nic, ale i jejich představení bylo výrazně delší než jejich jakékoli využití. Zklamání se dostavuje i co se týče důležitosti tohoto filmu, protože se v něm nestane vlastně nic co by jakkoli ovlivnilo budoucí směřování MCU. Trpkou pravdou pak je, že krom uzavření linky Wandy Maximovové, se v něm nestane ani nic co by bylo potřeba vidět, a tak si troufnu tvrdit, že tento film můžete směle přeskočit, podobně jako třeba Neuvěřitelného Hulka, a vůbec o nic nepřijdete. Což je docela smutné vzhledem k tomu že se jedná o sólovku postavy, která patřila mezi nejzasadnější postavy v každém filmu, ve kterém se zatím objevila. Hodně slabé 2* 45% ()

ondraondra

Je to celé takové divné a šílené (haha). A ne v tom dobrém slova smyslu. Najde se tu pár skvělých scén, ze kterých jde cítit režisérký styl Sama Raimiho, ale jako celek to moc dobře nefunguje, je to chaotické a rozpadá se to jako domek z karet. Od MCU filmů sice nečekám nic světoborného, ale doufal jsem, že se alespoň budu bavit. Tohle je prostě nuda, která ani nevypadá kdovíjak hezky. A to radši ani nebudu zmiňovat všechny možné postavy, které jsou tu naproto zbytečné a působí až bizarně. Ten multiverse mě už zkrátka přestává bavit. Ale abych jenom nehanil, tak musím říct, že mě velmi potěšilo cameo jednoho starého pána. Jinak je to čistý průměr. 6/10. ()

LizianShaw

Není to Marvelovka, která nestojí za shlédnutí, ale asi bych napsal podrobnější komentář po druhém shlédnutí. Možná jsem byl trochu ve špatné náladě, ale prostě mě to až tak moc nenadchlo, tak jak by mělo. Mám trochu obavy, že už jsem z MCU filmů vyrostl. Ne, že bych řval na všechny ''This isn't Cinema,'' ale už jsem zkrátka komiksovkama přehlcený, a ještě více mě děsí budoucnost, kdy budeme dostávat 4 (MCU) filmy ročně, s další kupou seriálů, pak ještě Dc Comics, Sony a další.... A všechny jsou vesměs stejné, happy end, damsel in distress (dobře, teď už tak moc ne) a řada dalších klišé. Zkrátka dnes vše musí být větší a větší, barevnější a CGIovější, což už mému oku tak nelahodí. Zkrátka se teď víc těším čím dál více na ''malé'' filmy, nikoliv eventy, kam by Strange definitivně spadal. Takže když vyjde Joker a The Batman, tak skákám do vzduchu, ale když vyjde Shang-Chi (s armádami draků čico) či Flashpoint, tak mě to tak ''epické'' nepřipadá, což před deseti lety, by to asi bylo naopak. Je těžké hodnotit tento film, a nezacházet do spoilerů. Trochu se mi nelíbil výběr padoucha. Na jednu stranu se mi líbí, že tu máme jakousi Občanskou válku mágů, ale na druhou stranu mi ten obrat připadal strašně nepřirozený, a fakt doufám, že z tohoto mága neudělají zase v budoucnu hrdinu, a vymluví se na ''posednutí něčím,'' jako to bylo u Lokiho s Mind Stonem (který teď definitivně spadá do ''hrdinské'' sféry). Nakonec jsem se rozepsal, takže to jen ukončím with a sad fact. Illuminati mě vůbec nenadchli. Na to, že jsou to nejchytřejší hlavy vesmíru, z nich udělali pěkné idioty, kteří měli asi jen 2 minuty z celého filmu, takže ani nebyl čas si je zamilovat. Ale aspoň jsem rád, za jejich obsazení, které se mi u všech líbilo na jedničku. Jen doufám, že se Patrick Stewart (to není spoiler!) do MCU už nevrátí, protože je na roli moc starý, a ocenil bych nějakou změnu, nikoliv návrat těch OG. Takže kdyby to bylo Multiverse Cameo, tak se smířím se Stewartem, Fassbenderem, McAvoyem či Jackmanem, ale ať si MCU vytvoří svůj originální image, těchto skvělých postav. ()

Jaro.Krafcik

Nová marvelovka dopadla výborne. Ešte lepšie ako prvý Strange. Raimi ukázal že stále ešte vie režírovať tieto komiksovky. Plus tie hororové scénky veľmi vydarené vidno tam ten rukopis režiséra Evil Dead. Celé mi to ale prišlo zdlhavé podobne ako tretie zvery. To by nevadilo lebo Wanda pardon Scarlet Witch a zombíci to vynahradili. Aj keď povinné lgbt ako pri Eternals, dve matky to zabili a postava ameriky bola úplne zbytočná, človek sa aj strácal pri niektorych scénkach ale efekty neskutočne premakané. Odchod z kina ako vždy v tomto roku pokojný. Len pre zaujímavosť potvrdilo sa že pred filmom dávaju trailer na nového Avatara, dokonca s dabingom. Ale veľa teda neukázali. 5* ()

blackJag

Angažování Sama Raimiho považuji za povedený tah. Vůbec, mnohovesmír, to je super hračka na hraní a Marvel si s ní hraje s radostí - sice zatím poměrně opatrně (ty fantazií popuštěné hody si dokážu představit výrazně bohatší, ale znáte to, nemusí pršet...), přesto programově neochvějně a to je potěšující. Film mě bavil, byť ta avizovaná hororová složka příběhu není zrovna výrazná. 75% ()

haluska11

to nejslabší z marvelu i ze Sama Raimiho. typický styl obou se vzájemně omezuje a ničí: ani jeden nemůže produktivně fungovat, dokud ten druhý zůstává naživu. ke konci Raimiho styl vstává z mrtvých, je ale už moc pozdě na to, aby to zachránilo celý film. // revoluční myšlenka na závěr: co kdyby každá superhrdinka nebyla jen levnou kopií jejího mužského protějšku, a každá antihrdinka neměla komplexy z toho, že nemůže mít/nemá děti? Amerika nespadá ani do jednoho, je ale jen nešťastně prázdným papírem, do kterého se má vepsat sám divák. tím celý snímek v kontextu všech marvelovek působí až trochu jako adaptace fanfikce. a to ani nezmiňuju největší chybu filmu: nedostatek morbiuse a morbení:((( ()

drackula

Nenormálny nášup. Toto som si užíval od začiatku až do konca. Sam Raimi ukázal ako by mali vyzerať mcu filmy budúcnosti - originálne a odvážne. Rozumiem, že motanice v multiverze nie sú pre každého, ale ja to zbožňujem aj v komiksoch a tu sa s tým fakt vyhrali. A Elizabeth! Množstvo odkazov a obrovský fan servise je už len čerešnička na torte. Za mňa úplný top! 100% Disney plus ()

svobik

Úplně v pohodě. Bavil jsem se fakt slušně, takže příjemných 7/10. Chápu argument, že film potenciálu multiverza využívá hrozně málo, na druhou stranu takhle aspoň drží pohromadě. Bezproblémová jízda, na které mě vytáčela jen nesnesitelně přehrávající Elizabeth Olsen. ()

kklepkaa

Je mi líto, ale tenhle film mě nějak minul. U spousty scén, u kterých to nebylo úplně žádoucí, jsem měla WTF momenty a propadala záchvatům smíchu. Tak jak jsem byla nadšená ze Shang-Chi, tak tohle je přesně ten nový trend, který mi u marvelovek vadí. Takže za mě prozatím nejslabší marvelovka ever. ()

vyfuk

Zase jedou u Marvelu a skoro se to zdá jako naposledy. Už dávno neplatí nějaká jasnost a vtipnost příběhu. Krásná jednoduchost. Motivace hlavního záporáka je uvěřitelná jako Zemanův dobrý zdravotní stav a na záchranu mnohdy stačí síla přátelství. Patetické a dost překombinovaně směšné. ()

TroiMae

Dr. Strange si díky nyní oblíbené premise multivesmírů může pohrát s jednotlivými charaktery, jejich genderem, rasou, či camey. Režisér Sam Riami si zase pohrál s jejich smrtmi. Oživující je nová dospívající hrdinka (její postava vznikla v roce 2011) lesbická Latinoameričanka America Chavez (Xochitl Gomez) má dvě mámy (pokud nežijete v Saudské Arábii) a na její bundě snad nelze přehlédnout Progress Pride flag, která je součástí jejího kostýmu jako „S“ pro Supermana… ()

Ludivitto

Jsem překvapenej jak moc se mi dvojka Doctora Strange libila. Nemel jsem vubec zadna ocekavani - mozna idealni pruprava na novou eru Marvelovek. ()

Lektor

Nonstop jízda a převážně příjemnej mix různé zábavy s kontrastem fajn "WTF" momentů s horšími a s pachutí nevyužitého potenciálu. 6/10 ()

Anet21

⚪Potešia Raimi-odkazy, štýl kamery, špecifický zoom kamery (na začiatku zoom z balkóna, extrémna nostalgia za Spidermanom), záverečná Strangeova ,,duchárska" podoba akoby vypadla zo Spiderman 3, no 2 hodiny trikových počítačových efektov (aj keď občas vyzerajú nádherne) je veľa aj na koňa. A teda aj na mňa.⚪Marvel nevie (ak niekedy vedel) vytvoriť tichú, konverzačnú scénu, ktorá by posunula charaktery postáv, všetko sa deje za behu (aj doslova), postavy ani divák si nemajú čas vydýchnuť, to všetko viac-menej pre to, aby sa v zbesilom tempe stratili všetky chyby a divák zabudol, čo videl.⚪Pretože rôznymi logickými chybami sa to len hemží, aj keď ich príbeh ďalej nevysvetľuje, motivácia záporáka je tak banálna, že na pointu by samotný záporák prišiel aj sám (na druhej strane, to, že sa ma boja vlastné deti je neviem či dostatočná motivácia k ukončeniu všetkého, keď nevadilo, že sa ma boja všetci ostatní) a načo sú známe cameá, keď postavy zomierajú nevyužité. Raimi sa snaží pridať do príbehu istý ,,presah," teda aby sme nepreháňali hororový presah, no aj ten je obmedzený detskou cieľovkou, takže ani blbá krv sa nekoná.⚪Čiže, celý film je klasicky sterilný, klasicky popcornová zábava pre ľudí, ktorým podobný typ kinematografie stačí a považujú ju sa ,,vysokú," a klasicky je plný CGI, i keď niektoré efekty by bolo pekné robiť prakticky. Lenže, to už dnes robí málokto. Marvel teda isto nie. Ten radšej pridá progresívnu agitku a podobné ,,nutnosti."⚪Inak sa nemôžem stále ubrániť pocitu, že ten Cumberbatch sa do tohto ,,Marvel prostredia" vôbec nehodí a akoby vypadol odniekiaľ z iného mnohovesmíru :D Akoby na tieto americké maskultové role vôbec nebol stavaný.⚪ ()

Hollohlaway

Nad vodou to skutečně drží jen Raimiho rukopis a hravost, kterou ovšem moc nemá kde prodat. Scénář je slabý jak kafe ve třetí cenový a s tím divy neuděláte. Bruce Campbell byl fajn a při oživení mrtvoly jsem si vysloveně juchnul, ale jinak ta dějová linka s mámou chtivou děcek je vysloveně na hlavu, přidejme všeobecný zmatek a laxní chování některých postav a to už otráví. Herecky Benedict film dost táhne a je v podstatě jediným zdrojem humoru, taktéž některé multivesmíry jsou zajímavé, ale jinak je to dost prázdné a nevzrušivé. ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023