Thor: Láska a hrom

• Česko Thor: Láska jako hrom (viac)
USA, 2022, 118 min

V novom príbehu Thor odchádza na zaslúžený odpočinok a pokúša sa nájsť vnútorný pokoj, ale nakoniec sa opäť  musí vrátiť do akcie a naverbovať Valkýru (Thompson), Korga (Waititi) a Jane Fosterovú (Portman) – ktorá je teraz mocným Thorom – aby zabránili Gorrovi the God Butcher (Christian Bale), zlikvidovať všetkých bohov. (Cinemart SK)

ViktorS

Neviem prečo všade čítam, že sa to neoplatí vidieť a podobne. Podľa mňa to bola podarená Marvelovka. Samozrejme nebol to nejaký nadštandard, ale ani podpriemer. Film bol dobre akčný aj vtipný ako to má v Marveli byť, len občas sa mi zdalo, že tá sranda až moc prekrývala dramatickosť niektorých scén, napríklad záverečný súboj. Ja ocením aj tú drámu proste. Ale inak Chris Hemsworth ako Thor bol skvelý ako vždy, no a Christian Bale ako záporná postava bol tiež fajn, ale zasa nejaký prelomový záporný charakter som v ňom nevidel. ()

JamesConnorG

6/10 - Po prvním shlédnutí v kině jsem si film vcelku užil a dal jsem mu 4 hvězdy. Po druhém shlédnutí musím bohužel dát 3 hvězdy, neboli 6/10. Při sledování jsem si uvědomil, že postavy a příběh jsou fakt plochy a chování postav občas špatně napsané. Jedině, co jsem vnímal při sledování stejně je hudba a to, jak je film natočený. Uvidíme, co udělají s Thorem dále. ()

MarekPlachky

Bylo nebylo, za sedmero fjordy a sedmero planetami žil jeden Thor a ten se rozhodl, že jako naprostý Gigachad opustí svoji partu vesmírných kovbojů a bude žít sám se svým homobro Kamenem a dvěma kozami daleko od jakýchkoliv rozptylujících žen, protože jen zdržují od zachraňování světa. Tímto božským činem, jenž byl učenci vepsán do severských mýtů a posvátných textů jakožto třetí nejvíc sigma-male moment hned vedle posledního boje Thora s obřím hadem Jormungandem během Ragnaroku a Lokiho úletu, ze kterého porodil osminohého koně Sleipnira. Jedinou lepší mytologií je už jenom ta řecká v čele s Diem s jeho milostnými eskapádami. Křesťanství v tomto ohledu úplně zaostává s jejich puritánským sexem až po svatbě a pouze za účelem početí potomka, to v dnešní době už nikoho nezajímá, z toho důvodu je Thor součástí Avengers a Ježíš ne. Už ani nevím, kam jsem s tímto směřoval, proto udělám plynulý a skoro až nepostřehnutelný oslí můstek a vrátím se k tématu recenze nejnovějšího Thora... Thor se má hej, myslí si, že je nej. Proto udělá kámošům pápá a po stopách bílého Batmana tápá. Uvnitř duše je však sad, což je very very bad. Z Gladiátora se tlustý Zeus stal, Thor se zase svých špeků vzdal. Jelikož už haprovat začíná rým, musím dát vale básním mým. Avšak nyní se děj hlavního slova zhostí. Tohle byl můj můstek oslí. Z děje mám stále více a více smíšené pocity, což není nikdy dobré. Začal jsem pozitivně a optimisticky po odchodu z biografu. Ale teď mi dochází všemožné nešvary a nesnáze v pospolitosti děje jako celku. Skoro se mi zdá, že tvůrci měli v hlavě tři velkolepé scény, které chtěli toužebně ukázat na plátně, ale už nevymysleli, jak je solidně připojit k červené niti filmu. Výsledek je tedy lepící páskou pospojovaný a tkaničkou přivázaný celek. Během sledování si toho příliš nepovšimnete, ale pokud budete nad dějem přemýšlet déle, máte problém. Jako příklad můžu uvést město bohů, přestože je to moje druhá nejoblíbenější část filmu (první se souboj s Gorrem na jeho mini planetce v půlce filmu), ve výsledku je pro děj zbytečná a snadno nahraditelná, kromě jednoho předmětu, který nic extra neudělá později, a potitulkové scény. Hlavními tahači filmu po herecké stránce jsou určitě Himbo Thor Chris Hemsworth a Bílý rytíř Christian Bale (přestože jeho zloduch měl trošku nevyužitý potenciál na můj delikátní vkus), Natalie Portman nebyla špatná, ale nedosahovala výšin dvou předchozích, a poslední, nikoliv však ve výkonu, byl v menší roli Russell Tlustý Zeus Crowe, který ukazuje, že si po své smrti v gladiátorské aréně užíval hostin ve Valhale do sytosti, také v něm můžeme konečně spatřit symbol pořádného realistického přitažlivého mužského těla, na rozdíl od toho nerealistického wannabe antické sochy Thora, ve výsledku opět Tlustý Zeus ukázal ten nadřazenější božský panteon. All in all Láska a/jako Hrom je dosti podobné předchozímu Ragnaroku, ale bez toho, co dělalo Ragnarok tak oblíbeným - je to prostě jiný Ragnarok, tak asi nejlépe můžu nový počin Marvelu popsat. (Ve výsledku dávám 4 blesky z 5 - 3 jsou za celkový film, ale jeden blesk vrhá Tlustý Zeus) () (menej) (viac)

tomik99

V tuto chvíli si nedokážeme vybavit nesourodější sérii než je náš Thor. Od shakespearovského pojetí v prvním filmu jsme se přesunuli k nemastné a neslané dvojce, která diváky tak unudila, že se v dalším díle zčistajasna objevil vtípkující Thor, který nebere ani sám sebe vážně. Na této vlně se veze i nejnovější počin. Zatímco ale třetí film měl stále nějaký příběh a o něco v něm šlo, tentokrát tu máme jen pestré a předražené omalovánky, kdy někdo vymyslel tunu vtipů a až následně začal přemýšlet, o čem by to vlastně mohlo být. Paradoxně je Waititi nejlepší ve vážných scénách, těch je ve filmu ale minimum. Pochválit lze tak úvodní sekvenci s Gorrem, která vás dokáže vzít za srdce. Obdobnou scénu tu máme i s Jane Foster, když prochází krušným momentem ve svém životě. Pak už je to ale slátanina rádoby vtipných scén, které na sebe moc nenavazují. Sem tam se Waititi vytáhne ještě s nějakou vážnější scénou, nicméně ta je hned zabita úplně nesmyslným vtipem. Zájem, důležitost daného momentu je rázem tatam. Dalším kamenem úrazu je Jane Foster. Neberte mě špatně, Natalie Portman je úžasná a hraje i s tímto šíleným scénářem na výbornou. Problém je ale příběh, který ji Waititi naservíroval. Chemie mezi Thorem a Jane fungovala už v prvních dvou sólových filmech. Tento pár se zkrátka k sobě hodí a vždy se jim dá fandit. Waititi ale nedává páru prostor dýchat, uvolnit se, promluvit si. Mezi Thorem a Jane se tak dočkáme pouze tří scén, které na sebe nijak nenavazují. Nevidíme tu žádný přirozený sled událostí, vývoj postav, zkrátka nic. Waititi potápí sám sebe a existenční problém celého filmu je sázka na nejprimitivnější možnou zápletku. Jednodušší už to nemohlo být. Bohužel nejde jen vymyslet vtípky a následně se vytasit s jednoduchým příběhem jako facka při vašich opíjejících skandálech s Tessou Thompson ve dvou (občas ve třech). Waititi dostal až moc volnou ruku a to je pochopitelně špatně. Navíc ten jeho naprosto přepísklý 250 milionový rozpočet není vidět, některé scény působily naprosto strašně a nedodělaně. ()

NitroXcz

Marvel opět zklamal… tento styl marvelovek mě nebaví, poslední dobou sází více na trapné vtipy a nějakou tu akci. Z ničeho nic se tam objeví Natalia Portman a my se dozvídáme, že má rakovinu… nevíme jak ani proč, ale prostě ji má. Rozhodne se tedy, po neúspěsné léčbě vyhledat Mjolnir, ten se zatřpytí, vznese se a BUM… Mighty Thor je na světě. Mezi tím vším Gorrovi umírá dcerka a tak vyrazí za bohem pro pomoc, ten mu nepomůže a Gorr ho zabije a stane se z něj The god butcher. Takhle bych tady mohl převyprávět celý děj a stejně vám to nic nového nedá. Doufám, že se Marvel opět vzchopí a začne dělat svoji práci. ()

Kingjiri

Zatimco minule Waittitho svéráznej humor spolehlivě fungoval a i díky tomu se postaral o jednu z nejzábavnějších Marvelovek, tentokrát je všechno naopak. Zejména v první půlce chrlí Waititi jeden vtípek za druhym, jenomže skutečně funguje jen hrstka vtípků, zbytek zustává na úrovni “vtipe vylez” (uřvaný kozy vždycky spolehlivě zabili jakoukoliv scénu a napětí bylo okamžitě pryč). Nějaký rádoby parodický scény už byly tak přehnaný až mi z nich bylo trapně (dialogy i herectví bylo často fakt špatný). A těch zoufale nevtipnejch momentů bylo fakt hodně. Druhá půlka už byla o něco lepší a snesitelnější, nicméně tradičně se nepodařilo zužitkovat hlavního záporáka, což v tomhle případě zamrzí o to víc, protože by byl Gorr v Baleově podání super záporák. Černobílý scény při honbě za Gorrem ukázaly, že se z tohohle Thora dala udělat temná komiksovka a díky nemoci Jane a jejímu vzájemnýmu vztahu s Thorem by se zase dala nakroutit emotivní až osudová podivaná. Jenže nic z toho se nepovedlo a zustala z toho jenom horko těžko průměrná Marvelovka. Tudy cesta fakt nevede a upřímně doufám, že tohle byl Waititiho poslední Marvel počin, tři slabší hvězdy. ()

Narayan

Tak takhle fakt ne. Už po deseti minutách filmu jsem tušil, že je zle, a bohužel v dalším průběhu bylo jen a jen hůře. Naprosto brutální slátanina, ve všech aspektech, které vás napadnou. Bohužel tato slátanina postrádá i faktor, který by to mohl jediný jakž takž zachránit - to jest humor. Vtipné scény jsou tak tři, a to tyto scény polechtají bránici opravdu jen decentně. Zbytek je naprostý WTF festival, kdy jen permanentně kroutíte hlavou a říkáte si, že tady už se někdo vážně zesral do trenek i do slipů najednou. Přičemž výsledný produktm je naprosto řídký, páchnoucí, nazelenalý průjem toho nejhoršího kalibru. ()

PEZ

Waititi, Waititi - prečo tá rozpoltenosť? A navyše v tak veľkej miere. Dejová linka s Christianom Baleom a Natalie Portman má váhu a funguje. Ale celé je to obalené vo forme frašky, ba až paródie. Chápem, že sa Marvel a Waititi snažia o nadviazanie na úspech predošlého dielu, kde komediálne prvky pôsobili ozaj osviežujúco a dokonca aj fungovali. Ale tunak je to už nasilu a hlavne veľakrát sú kvázivtipné scénky až trápne. Napr. tie s Russelom Croweom. Je to fakt škoda, lebo ako som vyššie napísal, rámcovy príbeh nie je márny a Christian Bale opäť dáva svoje maximum. Po posledných Marvelovských prepadákoch nie je Thor úplne zlý, ale nechýbalo veľa a pri lepšej dramaturgii a lepšom editingu mohol byť super. Marvel ma už očividne to dobré za sebou a nebolo by zlé si dať na chviľu pauzu. ()

Urukhaj98

Láska jako hrom téměř celou stopáž balancuje na hraně komedie a parodie. Styl nastavený Waititim v Ragnaroku nejen že zůstává, ale ještě přitvrzuje, což musí být pro spoustu lidí už příliš. Já osobně bych s tím asi neměl takový problém, přes co se ale přenést nemůžu je to, jak Waititi zachází s charakterem Thora. Jakoby snad záměrně ignoroval veškerý jeho charakterový vývoj, kterým si prošel v Infinity War a Endgame, a pokračoval přesně tam, kde skončil Ragnarok. Pryč je badass motherfucker, který šel jeden na jednoho s Thanosem. Thor je zde opět nezodpovědný pablb, který má navíc s původní verzí své postavy (první Thor a Avengers) společného snad jen herce. Dále vizuál je zde místy rovněž za hranicí únosnosti a naprosto chápu brblání některých lidí o sestupné kvalitě digitálních triků v blockbusterech. Abych ale jen nekritizoval, návrat Natalie Portman a její zakomponování do příběhu po absenci ve trojce celkem funguje. A co rozhodně musím pochválit je záporák Gorr. Úvodní scéna filmu, která se věnuje výhradně jemu, je řádně atmosférická, stylová a osudová. Škoda, že zbytek filmu v tomhle duchu nepokračoval. 5/10 ()

Daiker

No to byla píčovina roku..... Příběh divný, vizuál barevný až moc..... Vůbec mi to nepřišlo vtipné, styl komedie mi jak u třetího dílu spíš vadil...... Hlavní záporak byl skvělý, ale v barevném, kyčovitém provedení filmu se tam ztrácel..... Mělo to být temné a víc vážnější...... Druhá hvězda je za uřvané kozy, ty jediné byly vtipné ()

Grimlok

Romantický trojúhelník Thor-Mjolnir-Stormbreaker...není to vtipný, je to trapný. Jedna hvězda za Balea. "Thor se vrátí"...já si myslim, že stačilo, návrat není nutný. ()

KOOHA

Ty kraaavo, to byl ulet. Ja uz fakt nemuzu tyhle radoby novodoby filmovy cetky v dnesni dobe. Poustet do boje i maly decka,a jeste si z toho delat prdel, tohle uz je moc. Tohle uz vazne ne. ()

Razzor_82

"Co je moje, není tvoje!" Waititiho ztřeštěná komiksovka. Dějově jednoduchá ale zábavná konzumovka pro diváka. Máme tady sympatického superhrdinu, svižnou akci, trefnou hudbu Guns N’ Roses, vtip a parádně temného záporáka. Bale mě mile překvapil svou opravdově děsivou vizáží. Portman to pořád sluší i v této nekřehké roli. Přesto je to dějově prostě prázdné.  6/10 ()

Johny M.

První ze stěžejních marvelovek, kterou jsem nestihl v kině, ale i tak snad ještě lepší podívaná než předchozí Ragnarok a veškerá kritika je (stejně jako v případě Dr. Strange 2) úplně debilní.... ()

AloeB

Hrozně debilní film, ale to je naštěstí Waititiho doména a kritizovat ho za to by bylo jako naříkat, že je ve vodňanském kuřeti málo masa. Nejlepší superhrdinský rodinný film od Deadpoola 2 a nejpůsobivější superhrdinská romanťárna - jo, jasně, je to trochu i tím, jak v žánru de facto neexistuje konkurence. Trochu mě mrzelo, že se to nevydalo space opera dobrodružnou cestou předchozího dílu, ale toto nové (a jistým způsobem pořád stejné) pojetí také není na škodu. Mimo zaběhlé herce, z nichž překvapila i do tak brakového žánru nehodící se Natalie Portman, okouzlil hlavě edgy děsivý Christian Bale, který si kradl scénu. Jedno z nejgeniálnějších, nejpitomějších a nejabsurdnějších rozuzlení v MCU. Dávám hvězdičku navíc, protože si film takovou bídu hodnocení nezaslouží. ()

UniqueNett

Je to stejně primitivní jako Thor sám a s Marvelem to jaksi nemá už nic společnýho, ale pokud to budu brát jako béčkovou komedii, u který vypnu hlavu a občas se zasměju, tak asi dobrý. ()

bararich8

Thor narůžovo! Tahle zcela odlehčená varianta, Thorovi fakt sedí a jedna taková žánrová odbočka není vůbec k zahozená, ba naopak. Neustálé hlášky, stále kvalitní akce (i když víte jak to dopadne). Jen ten záporák nepůsobil kdovíjak drsně, konec byl hodně sluníčkový ale což. 5* ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023

Rychle a zběsile v kinech uspělo

Rychle a zběsile v kinech uspělo

21.05.2023

Ještě pár let nazpátek by podobný titulek byl brán jako naprostá samozřejmost. Jenže po covidových letech a klesajících kvalitách posledních snímků v sérii Rychle a zběsile se přece jen mnozí… (viac)

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

Šéf Disney chce být se Star Wars opatrný

12.03.2023

Jen před několika dny se objevily zprávy, podle nichž jsou filmy Star Wars, jedné z největších franšíz všech dob, víceméně v bodu mrazu. Jediný projekt, co by mohl v dohledné době dorazit, je prý… (viac)