Už je to rok, co Avengers zachránili svět a všichni lidé se vrátili, ale bolest z minulosti jen tak nezmizí. S tou se nyní potlouká Clint Barton (Jeremy Renner). Po ztrátě Nataši se snaží na vše zapomenout, ale ona minulost ho dostihne, když se bude muset postavit svým bývalým nepřátelům jako Ronin. To musí vyřešit včas, protože slíbil rodině, že se vrátí na Vánoce domů. Do toho všeho se ale zaplete mladá dívka Kate Bishop (Hailee Steinfeld), která chce pomáhat lidem a chránit město také, protože je jeho velká obdivovatelka. Clint a Kate proto spojí síly, protože nepřítel je větší, než se zdá. (HanzoBureshi)

wooozie

Zoufale průměrné projekty Marvelu na Disney+ pokračují. Přitom Hawkeye měl předpoklady být naprosto výtečnou záležitostí - vynikající ústřední dvojka, prostředí MCU a atmosféra automaticky evokující Smrtonosnou past. Člověk by řekl, že tady není co pokazit, ale bohužel tak tomu není. Seriál vypadá naprosto příšerně lacině, souboje a celá akční stránka je fakt strašidelná, záporáci a vůbec většina vedlejších postav je absolutně nezajímavá. I samotné tempo vyprávění je zbytečně rychlé a než se příběh rozjede, tak už vlastně vše směřuje ke konci. Moc jsem si přál, abych si seriál užil, ale šlo to ztěžka. Abych moc nekritizoval, taková katastrofa jako The Falcon and the Winter Soldier to nebylo, ale lhal bych, kdybych napsal, že jsem většinu času u všech šesti epizod nepronudil. Na závěr si neodpustím poznámku, že "ruský" přízvuk Florence Pugh nenávidím od prvního traileru na Black Widow a i v samotném filmu jsem ho doslova protrpěl, no a tady je to utrpení na pokračování, uf, prosím, už vážně stačilo. ()

666Carnage

Pro mě zatim asi nejlepší hraný seriál ze světa MCU. Hawkeye je dobrá postava a nástup nového je adekvátní. Postavy, které se zde vrátí jsou velice potěšující a 6 dílů po cca 50 minutách, je na pohodu. Odehrává se to i okolo Vánoc, takže ideální si to mezi svátky pustit. Ukapla i slza. 85% ()

Milano33

Na seriály Hawkeye mi bolo od začiatku sympatické, ako sa na nič nehrá, nesnaží sa byť nasilu niečím, čím skrátka nie je. Je tu istá sebareflexia zo strany tvorcov a tento prístup ja oceňujem, v podstate ide aj o akési vymanenie sa zo zabehnutých marvelovských koľají, kedy každá akcia musí byť opulentná a všetky udalosti ultimátne vedú ku koncu sveta. Hawkeye je nenáročná jednohubka, ktorá neskutočne ťaží z interakcie medzi jednotlivými charaktermi. Clint Burton dostal konečne viacej priestoru sa naplno prejaviť, zatiaľ čo Kate Bishop nám bola iba predstavená a aj tak si ihneď získala srdcia mnohých fanúšikov, vrátane mňa. Hawkeye a Kate sa stali okamžite naprosto senzačnými parťákmi, ich vzájomná dynamika je skvelo nadľahčovaná, až úsmevná. I scény s Kate a Yelenou mali ten správny vibe. ()

DavidS.

Na straně jedné vánoční New York a parodický akcent - Broadway Show, LARP magoři v Central Park, Tepláková mafie i přírůčka pro otčímy s padouchovským knírem...Ale celek je neuvěřitelně infantilní.... ()

iXtr3m3

Veľmi príjemný (ne)superhrdinský seriál, nie moc odlišný od Kick Ass-u. Slušné herecké výkony, ktoré si samozrejme v každej možnej chvíli kradne pre seba Jeremy Renner, ale to pri hercovi jeho formátu už človek očakáva. Dobrá akcia, slušný vtip, zaujímavý vývin a pritom nič megalomanské ako v ostatných prípadoch Marvel produkcie. ()

Han22

Tohle jsem si pustil kvůli tomu, že je to Marvel a má to jen 6 dílů. A byl to boj. Hawkey byl pro mě vždy nejmíň zajímavý Avenger. A tady je zestárlý, otrávený exhrdina co chce mít jen svatý pokoj. Navíc ho tvůrci nechali ohluchnout a musí mít naslouchátko! K tomu otravná, pitomá postpubertální fanynka, co se mu plete do cesty a zaplete se do zločinu. Postavy zkrátka sympatie nevzbudí. Za záporáky jsou ultra dementní rusáci v teplákovkách, které vede hluchá jednonohá mexičanka s traumatem. Přidejme trapné linie (larpeři, otčím) tunu nudy a rodinných keců a hodnot a je to zkrátka tak na 2*. Nu ono se to na konci zázračně zvedne, Hawkey začne být sympatický, SPOILERY! objevuje se jeho minulost z Natashou, návaznost na film Black Widow a světe div se parádní Kingpin KONEC SPOILERů. A poslední díl je famózní - velkolepá akce s armádou teroristů a celou plejádou special šípů, fungují postavy, emoce i rozuzlení... takže nakonec se to vydrápalo na 3*. Ale i tak nejslabší Marvel seriál co jsem viděl. ()

SpaceOdyseus

Fajn seros s fajn hrdiny, kteremu slusi mensi pocet dilu a ktery dokaze parkrat pekne prekvapit. Je to sranda, je to zabava, vtipne to cituje predlohu od Alexandra Aji a ke konci si to cele kradou holky. Ted bych prosil buddy serii o Kate Bishop a Jelene. ()

Hanys_

Dost fain akční vánoční pohodovka, kde Renner stíhá prodat to, na co v těch týmovkách moc neměl čas. Bonusové body za známé xichty v druhé půlce série. 7.5/10 ()

Jaro_slav

Je mi o zhruba sedmadvacet až třicet let víc, než by mi asi mělo být, abych si TOHLE užil. A nebo mám IQ o zhruba osmdesát až sto bodů vyšší. Jedna jediná dobrá sćena a pár oblíbených herců tomu tu jednu upocenou hvězdu uhnětly. Najednou mi Bumblebee (2018) připadá jako hodně moc dobrej film, což je hodně moc špatně. Průměrný hodnocení 75 % naznačuje, že přinejmenším mezi uživateli ČSFD Idiocracy (2006) nabírá na síle. ()

Flopik

Posledný Marvel seriál v podobe Hawkeya a musím priznať, že som sa naňho tešil skoro najviac. Vianočná atmosféra je parádna a zasadenie seriálu do nej len prospelo. Celý seriál má príjemnú a veľmi uvolnenú atmosféru, kde až do posledných dvoch častí v podstate akoby ani o nič podstatné nie je. Akcia skvelá ale mohli sa sa ňou vyhrať viacej, palec hore ale za rôzne šípy a celkové využívanie. Nové postavy zapadli na výbornú a na Kate sa teším, Florence opäť božská a návrat Kingpina sa podaril, aj keď nie úplne na topku. Neviem či len mne, ale prišlo mi, že dokonca aj vo svojom seriály je Hawkeye na druhej kolaji. Postavu Clinta mám veľmi rád, patrí k topom z Avengerov a som teda nesmierne rád, že dostol aspoň vlastný seriál. Finále potešujúce avšak nenadchlo. U mňa za 4*. ()

Muel

| Marvel Studios | Oveľa menej klišoidnosti, s prekvapivo decentnou dávkou prirodzenosti v dialógoch, hlavne teda medzi dvoma hlavnými aktérmi, s peknou akciou a dojemným ohliadnutím sa do minulosti. Hawkeye ma prekvapil, ako svižne začne a vlastne ani neprestane a aj keď príbeh miestami trocha brzdí, rozhovory tých dvoch boli proste super. Kontrast medzi starou a novou krvou, zmysluplná linka s mamou a jej charizmatickým priateľom a nevedomosť, či je on naozaj tá hrozba. Videl, užil som si. Toto potešilo. Viac TU. | Hodnotenie: 7/10 | ()

Greg25

První dva díly mě moc nenadchli, ale to ani u Lokiho a WandaVision (tam to bylo vyložené utrpení). Hawkeyho mám ráda a seriál se nakonec rozjel docela dobře. Svým stylem má Hawkeye asi nejblíž k původním Avengers a jeho pojetí je poměrně očekávatelné v duchu starších marvelovek. Renner je skvělý a Hailee Steinfeld je dobrou volbou coby jeho nástupkyně. Ještě o trochu víc se mi ale líbí Florence Pugh coby nová Black Widow. Děj slabší, ale pár hlášek a nápadů to nakonec vyváží ve velice pohodový seriál. Zábavná jednohubka, třebaže Loki i WandaVision měli lepší scénář i přesah (u Wandy ale za cenu diváckého trýznění). A jestli je někdo, kdo si v tomhle seriálu svojí roli naprosto užívá, je to rozhodně Tony Dalton. 70% ()

krauset

Vedle porýpávání se v traumatech vynikají seriály Marvelu v dosazování postav do dvojic, skutečně si osvojily koncept buddy movie. Loki a Mobius vytvořili zvláštní chemii, ale nic zatím nemá na pár Clint Barton a Kate Bishop, kde Hailee Steinfeld potvrzuje status jedné z nejtalentovanějších mladých hereček Hollywoodu (doporučuji i před týdnem skončenou Dickinson). Jejich sbližování skrz volnočasové aktivity i akci, která svou vynalézavostí jednoznačně převyšuje ostatní seriály Marvelu, je naprosto uvěřitelné a procítěné. Akce stojí za to jak v momentech improvizace (Kate Bishop nenechte přiblížit ke svým vinným sklepům), tak při spojování promyšlených komb, které pracují s šípy opatřenými Pymovou zvětšovací a scvrkávací technologií.... Hawkeye těží z tradic vánočního akčního filmu. Nejde však o vánoční příběh pouze zasazením do rozsvíceného předvánočního New Yorku, ale zejména svým vyzněním a důrazem na rodinné vztahy, protože o nich jsou tyto svátky především. Hawkeye je právě proto vynikajícím vánočním filmem, jelikož mezilidské vztahy staví do jádra příběhu. Nezbytná vánoční komerce se do fikčního světa dostává skrze geniální muzikál o Avengers – ovšemže chtěl někdo vydělat na největších superhrdinech tamního světa. Hawkeye představuje jednoduchý koncept, a vítaný oddych od multiverza, který je proveden špičkově a rafinovaně jako zakončení Hawkeyeova speciálního šípu. ()

warrenur

Jednohviezdie je asi dost "harsh", ale za seba hodnotim tento serial ako jednoznacne najslabsiu komixovu marwellovku. Epizodicky priemer by bol dvojhviezdim a blizsie sa k nim vyjadrujem v osobitnych dieloch. Kvitujem vsak, ze je len 6-dielny. Renner dve tretiny serie vyzera, zrejme opravnene, velmi otravene a pozornost venovanu mladej "lukostrelkyni", presahujucu jeho lasku k vlastnej rodine, je tiez tak trochu mimo mna. Scenar, je okrem zaverecneho preplaceneho dielu vyprazdneny a ani tej "blaznivej komedialnosti", na ktoru obcas tvorcovia stavili, nie je tolko, aby fungovala. Okrem teda posledneho dielu, kde aspon Fisk a Jelenna mali svoj zabavny part, je to ozaj velmi slabunke. Tym, ktorym nestaci logo Marvelu, aby filmu nekriticky odpustili i jeho nezabavnost, tento serial neodporucam. Fanusikovia zrejme budu napriek spomenutym vyhradam "ocareny". 30% ()

Azurovydrak

Perfektní. Tohle mi ohromně sedlo a jsem neskutečně rád, že Marvel po nemastné seriálové trojici konečně trefil jackpot. Lví podíl na tom má Kate Bishop, která je skvělá, chytrá, odvážná, vtipná, zkrátka postava, která mi velmi učarovala a těším se na její budoucnost v MCU, jakožto i její představitelky Hailee Steinfeld, která je pro tuto roli víc než dokonalá. Ani Clint nezůstává pozadu, role stárnoucího mentora mu sedne, jeho cynický přístup a odměřenost se perfektně doplňuje s Katiným nadšením a zvědavostí, celkově je mezi nimi skvělá chemie. Motiv "starý veterán/adoptovaná dcera" zbožňuji a tady byl vypilován k dokonalosti. Oceňuji četné komiksové narážky i vánoční ladění, které tomu dává takový příjemný, pohodový nádech. Seriál se drží při zemi, je si vědom svých omezení a nepokouší se o digitální spektákly jako třeba Loki, kterému přehnané ambice podmetly nohy. Namísto toho podává komorní, umírněný, lidský příběh založený na dialozích, který v této hektické době působí jako osvěžení. Nemluvě o zapojení starých postav, které tu pořádně zamíchaly kartami. Nakonec to ale dopadlo dobře a já prokleji Marvel, pokud neschválí druhou sezónu na příští vánoce - 95% ()

Aurus

Poslední a zároveň nejlepší seriál od Marvelu tohoto roku. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické a hudba je skvělá. Akce v tomto seriálu je neuvěřitelná a skvělá a kamera je hodně dobrá. Za mě 8/10. ()

Posuny v marvelovském kalendáři

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Daredevil a Kingpin se vrátí

Daredevil a Kingpin se vrátí

08.07.2022

Dobré zprávy pro fanoušky Daredevila s tváří Charlieho Coxe (Hvězdný prach, Teorie všeho), první větší návrat populárního superhrdiny, ale i jeho úhlavní nemesis Kingpina v podání Vincenta D’Onofria … (viac)