Reklama

Reklama

Pokémon

(seriál)
  • Japonsko Pocket Monsters (viac)
Trailer 3
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Komédia
Japonsko, (1997–2022), 468 h 30 min (Minutáž: 22–25 min)

Hrajú:

Ikue Ótani, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Rika Macumoto, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(8) / Epizódy(1214)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie užívateľa LUKICKK k tomuto seriálu (674)

Pokémon (1997) 

Jeden z nejlepších animáků z dětství, co mě baví do teď, 10/10. ()

Súvisiace novinky

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

09.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu…

Reklama

Reklama