Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Colonist

Seriál je hrozný, ale odpad tomu dát nemůžu. Jako malého školáčka mě to bavilo a stejně tak i většinu mých vrstevníků. Digimoni nebo Beyblade, to už byl odpad jak vyšitý, ale tohle mělo ještě celkem dobrý nápad, protože hry na game boy byly opravdu povedené. ()

GILLWANDER odpad!

Výmaz detských hláv, ktorý spôsobuje po nadmernom pozeraní zápal mozgových blán. Toto si muselo obľúbiť nejedno postihnuté dieťa. Pre mňa gýčový grc, ktorý sa môže rovnať Digimonovi. 5% ()

janek85

Kdybych na tuto databázi narazil před 6 lety, tak bych tomu dal určitě 5*, protože jsem se na to urputně díval a sbíral kartičky. Teď jsem dospěl a myslím si, že je naprostá hovadina.25%Přístupnost:přístupný ()

hhannie

299. nejhorší seriál - a hned vedle toho - 190. nejoblíbenější seriál - to mě vážně nutí se usmát. :-) Beztak jste to jako malí caparti žrali a teď tu prudíte s odpady. Vždyť je to tak úžasně roztomilé ! ()

MartinNDL

Jsou i horší možnosti, v jakém prostředí vyrůstat. Stále jsme nadávali, že to ovlivní výchovu mládeže a ejhle, holky, co vyrostly na Pokémonech jsou stejně sexy jako naše spolužačky před pár lety. ()

Hees

Každý máme niečo.Dajme tomu,že nejakú tú svoju úchylku.Pokémon ma bavil a myslím,že aj iných čo dali odpad.Treba sa na to pozerať s pohľadu ako vás to bavilo predtým a nie očami dospeláka to je tá prvotná chyba.Pokémon je zábava pre deti.A pre mňa tiež. ()

Havaj8

Nejde než dát za 5*. Kdo na tom nevyrůstal, tak opravdu neví, co to s tou hlavou udělalo. Zopáknul sem si jen tak z chuti první sérku a prostě už to neni, co dřív, sou tam nelogičnosti, rakeťáci strašně brzo omrzej, ale tak kdo má vymejšlet na 1000 dílů nový padouchy. Prostě v tý době to byla asi jedna z nejlepších "pohádek"... ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)