Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

noelgallagher

Miloval jsem tento ´´seriál´´. Znal jsem všechny pokémony, sbíral jsem kartičky apod. Prvních 150 pokémonů bylo úžasných, ale ta další várka se už moc nepovedla. I teď si na něj sem tam nostalgicky zavzpomínám. ()

vojtik.sup

Je složité hodnotit Pokémony. První epizody byly poměrně dost dobré a vypadalo to na úspěšný seriálový hit. Bohužel, později se ze seriálu "vyvinul" jen nesmyslný směs soubojů a podlých příběhů. Je mi to vážně líto, tvůrci mají určitě na víc, rozhodně by mohli trochu vylepšit celou figuru seriálu. Například trochu diváka pobavit. Určite se Pokémoni musejí líbit osobám do věku cca. 6ti let. ()

Lulusator

Hezký jak ste všichni negativní a označujete Pokemony za nejvetší zkázu světa. Ráda bych všem, který je hodili do odpadu vzkázala, aby se podívali na animáky dnešní doby. Grafika - otřesná. Děj - stupidní vymetač mozků. Pokemoni mají hezké ilustrace, tedy první řady, jakmile se objevují noví pokemoni, mylsim, že ti už silně konkurují té otřesné grafice dnešní doby. Já na Pokemonech vyrůstala, sbírala kartičky, nekonečné hodiny jsem je rovnala, lepila a skládala. Měla jsem několik plyšáků a musím říct, že to bylo krásné dětství. Já běhala venku a s kamarádem jsme na sebe utočili pokemoními útoky. Dnešní děcka jen sedí u DVD a krmí se hovadinama. A viděla jsem všechny díly (a ted se na ně občas znovu ráda podívam), takže podle názoru některých z vás patřm do léčebny... já bych ovšem diskutovala o tom... kdo kam patří ;D ()

sako44

Možná ještě doma mám nálepky všech pokémonů. Dávali to přesně v době, když jsem byl ve 2. třídě, takže jsme to opravdu žrali a každý týden jsem se těšil jak pikachu rozseká "rakeťáky" :D. Proto asi ta 1 hvězda. ()

Devoon

Nech si vraví kto chce čo chce, toto je jeden zo seriálov na ktorích som vyrastala. Milovala som to a nikdy som si nenechala ujsť ani jeden diel. Neviem, čo proti tomu niekto má. Pre priaznivcov pravého dobrého anime budem citovať kamarátku: "Pokémoni by sa nemali a myslím, že ani neradia medzi pravé anime. Je to len rozprávka pre deti. Tak to bolo a bude a ako rozprávka je to tá najrozkošnejšia rozprávka na svete!" ()

heroin88 odpad!

Totálna animovaná vymielačka mozgov nevhodná pre deti ani dospelých. Vhodná iba pre pacientov psychiatrických, beznádejných. ()

RyanMartin

Nějak si nejsem jistý tím proč tenhle seriál hodnotí lidé kterým není určený, ale když vydělal tolik kolik vidělal, zřejmě o takový odpad nejde. POKÉMONI ať jsou jaký jsou zkrátka splnili poslání, které měli a to - Pohádka pro děti. My měli čtyrlístek a další generace má zkrátka POKÉMONY, co vytknout seriálu v kterém je minimum násilí, žádné zbraně, vulgarismy, drogy, krev a sex - což se v dnešní době vidí málo. Krom toho musíme přiznat že někteří POKÉMONI jsou prostě roztomilí a trh s kvalitními filmy nijak neohrožují. Nemám proto důvod je hodnotit jako odpad. ()

Elerin

Pokémoni byli v době mého dětství hit. Vstávala jsem k nim stejně nadšeně jako ke Gumídkům, Kačerům nebo Želvám Ninja. A nevidím důvod, proč dávat odpad Pokémonům, když se mi líbili stejně jako ty skvěle hodnocené animáky. A přestože jsem od té doby zhlédla hromadu kvalitního anime, stejně nemůžu Pokémonům upřít zábavnost a roztomilost, kterou mě tak úchvátili ;) ()

hypperbola

Tento seriál hodnotím ze vzpomínek a nemůžu dát nic jiného, než pět hvězd. Pokemoni byli mé mládí a byl to taky jediný důvod v mém životě, proč jsem o víkendu dobrovolně vstával před šestou hodinou ranní. Hrál jsem karty a skvěle, uměl jsem je všechny vyjmenovat a nevynechal jsem jediný díl. Mluvím jen o pokemonech do čísla 251, od velké trojky - Lugia, Ho-Oh a Celebi - pro mě Pokemon skončil. Rád se na ně kdykoliv podívám a stejně tak si i rád zahraji karty, ale pět hvězdiček bych dát nemohl. Jenže teď nehodnotí dospělý člověk, ale dítě, které pokemony milovalo! ()

Elchar

Je mi devatenáct let a jsem v maturitním ročníku strojařského oboru Střední průmyslové školy. A mimochodem, miluju Pokémony. Je mi jedno, kolik odpadářů si sem hodili odpad jen, aby se cítili strašně cool, já vím, že Pokémoni jsou skvělí a to mi nikdo nevymluví. Pokémonní hry, kolem kterých se to ve skutečnosti celé točí (anime je podle her, ne naopak) jsou čistokrevné RPG s miliony fanoušků všech věků a profesí po celém světě. K pokémonnímu anime: není dokonalé, má hodně primitovní děj (ostatně, cílová skupina jsou děti, tak co bychom čekali) a hromadu zbytečných filler epizod. Pět hvězdiček, které jsem mu udělil, si tak docela nezaslouží, ale ty hromady odpadů taky ne, tak je musím trochu vyrovnat :) ()

Petrikuss

Jak můžete všichni hodnotit seriál který pohltil celý svět jako odpad? Vždyť se jedná o seriál pro děti který v jednu dobu byl fenoménem snad úplně všude. Chápu že jako dospělí v tom nic nevidíme, ale pro nás se to také netočilo. Podle mě si seriál který si získal lásku snad jaždého dítěte zaslouží víc hvězdiček, ()

Grandimir

Podle me tomu krivdite. Vstaval jsem kvuli tomu brzo rano, kdyz jsem byl maly a zboznoval jsem to. (Dal bych tomu 4 hvezdicky, ale vazne me mrzi hodnoceni vsech top uzivatelu jako odpad) ()

vanadada

Viděla jsem celých 13 sérií, ze 14. a 15. série ne všechno... Nejsem retard. Na Pokémonech jsem vyrůstala a ráda se k nim vracím, mohu si tak zavzpomínat na časy, kdy jsem ráno nemohla dospat a tajně si nařizovala budíka, abych nepromeškala ani vteřinku ()

pratoriax

Ano, ted už to pro mě není taková bomba, ale když jsem byl malej, tak jsem nesměl zmeškat jediný díl. Ten seriál jsem miloval a miluju ho pořád. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)