Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Omnibus

Imbecilní, mozky vymývající a peníze a čas žeroucí prefabrikované reklamní hnusy. Zatím bohužel ty mrchy vyhrávají nad mým pedagogickým působením na celé čáře. Svině jedny všelijaký - opeřený, vypelichaný, bublinky a jiné humusy blinkající, které i v humanistovi mého formátu vzbuzují ty nejmorbidnější choutky. // Zde jsem si chtěl ulevit a s gustem popsat pár konkrétních zvěrstev, které bych nejradši těm kterým pi(č)kaču provedl... Jenže můj syn se už začíná učit číst (i surfovat po netu), tak radši vychladnu a trpělivě si počkám, až je sám od sebe vyhodí do popelnice :-) ()

Rembrant

To bývávaly časy,když se kvůli téhle blbosti ráno vstávalo :) S odstupem času neskutečná hloupost, ale tak už to někdy prostě bývá. Hodnotím X let zpátky. ()

Frajer42

To se mi vážně nehce věřit, že na to tehdy koukalo tak málo zdejších uživatelů. Já měl kvůli tomu ráno natažený budík. Snad žádný díl jsem si nenechal ujít a prožíval jsem dobrodržství společně s Ešem a jeho přáteli. Když o tom tady tak píšu, tak se klidně může stát, že si všech 200 dílů některé odpoledne zopakuji. Srdeční záležitost dob minulých. Nostalgické 3*. ()

boshke

No tak, neblbněte... Pokémon a odpad? Jsem jediný, kdo co víkend vstával v sedm ráno, aby viděl nový díl téhle nebetyčné, bezduché slátaniny? Kdo brečel, když byl Pikachu na kapačkách? Kdo brečel, když chtěl Ash nechat Pikachua v lese s ostatními Pikachuy? Barbaři... 70% ()

Kothy

Kvůli tomuhle seriálu jsem každý víkend vstával brzo ráno. Nekonečné příběhy o Ashi Catchemovi a jeho pokémonech. Byl to tehdy šílený fenomén. Sledovaly to snad všechny děti. Taky jsem samozřejmě sbíral samolepky a hrací karty s pokémony. "Leť, pokébale!" ()

Fingon

Kdyby mi bylo o deset let míň, dám hvězdiček pět. Ale holt už nejsem ani teenager, takže jenom tři. Proboha, díky Pokémonům jsem poznal, že existuje nějaké anime! Navíc je ze všech uvedených seriálů tohoto žánru (dětská anime - Digimon, Beyblade) prokazatelně nejlepší, tak jakýpak odpad? ----- Po DLOUHÉ době se mi podařilo sehnat pár dílů, a je to naprosto super. ()

Sašenka165

Ve své době jsem na to ráda koukala, proto si ty dvě hvězdičky neodpustím, i když je to blbost a mám averzi vůči Pika Pika ČŮŮŮŮŮŮ! ()

Eawy

To akože vážne? Ja neverím. Pokémon je legenda. A všetci v mojom veku, ktorí tvrdia niečo iné akože to nepozerali a nezbierali kartičky a nerecitovali báseň raketového týmu, to je akoby tvrdili, že nezbierali Céčka a že o nich nikdy nepočuli. Che, myslím, že pri detských senzáciách a či chceme alebo nie jedna z nich je aj Pokémon, netreba rozmýšľať nad kvalitou ani nad kvantitou ale na tom ako sa to deťom páči. A pozrime sa dozadu. Necítim sa, že by mi to zdegenerovalo mozog, no keď sa pozrieme na dnešné rozprávky a seriály určené pre deti, kde je hlavnou témou ako prežiť s veľa peniazmi, a akože príbehy ,, o skutočných problémoch mladých ľudí, typu Hannah Montana!" radšej povolím svojej štvorročnej sestre nech pozerá a zbiera pokémonov ako si nechá vymývať mozog. Toľko odo mňa. ()

Zodd

Ono mě vlastně iritovala ta bezobsažnost (hlavně product placement), schopnost kocoura mluvit (jak???) a vůbec směšní Rakeťáci. Poprvé mě překvapilo množství odpadů, vzhledem k tomu, jaká značka to byla (že se to pár let po Nově najednou nastěhovalo na Liščata) a pořád je, ale dochází mi, že víc nechápu ten pozitivní kult, zejména od her neznalých. Ale svůj účel v kontextu tohoto anime subžánru to vlastně plní, narozdíl od pozdějších Beyblade šmejdů, které se stejně rychle rozbily. P.S. Je fascinující, jak v ostatních šónenech - ať už pro starší či mladší - nechají hlavní postavu vyrůst, ale zdejší šulín furt přeskakuje na místě. Tu dojnou krávu už musí bolet vemeno. ()

Happens

Taky bych se na to už nemohl koukat, ani na My z Kačerova a spol. Ale v těch letech tenkrát... Ještě teď ve mně dříme, že všechny chytit mám... :) ()

heyda

V dobách temných a zlých, kdy lidstvo čelilo největšímu zlu v podobě spaní do poledne, se zrodil Pokemon. Seriál, jehož síly neznají mezí. To on zničil můj víkendový spánek. To on má na svědomí milióny bzučících budíků a nevyspaných lidí. Avšak je to právě Pokemon, jenž se stal mou nejmilejší závislostí. Sbírání kartiček, holografických čtverečků, nálepek, to vše se mi nevyhnulo. Taky mám plyšovýho a vrnícího Pikaču, héč :-D..... Vy, co to kritizujete už asi máte hodně let za sebou a nechápete to. Ale my, kterým je kolem 20-25 let, my jsme na Pokémonech vyrůstali a já si rozhodně nepřipadám ani o chlup blbější či nějakým způsobem zdeformovanější něz kdokoli jiný. Před časem mě napadlo, že mrknu na pár dílů Pokemonů a ke svému překvapení - zhlédnul jsem celou první sérii a za svými 5 hvězdičkami si stojím. BTW: Nemáte někdo náhodou plyšovýho Bulbasaura? :-)))) :-D ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)