Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

avril4234

Ani mňa poké-mánia nevynechala a ešte nedávno som za tým šalela a kupovala si takmer všetko "Pokémon", na čo som natrafila. Ešte aj teraz ma pokémonie vecičky ako nálepky, kartičky, plyšáky atď. lákajú. Spočiatku som videla len celé prvé 4 série + niekoľko novších epizód, ale tie novšie ma vtedy vôbec nezaujali, skôr ma odpudili (hlavne keďže som bola naviazaná na pôvodné postavy -Misty a Brocka a prvú generáciu pokémonov). A navyše už mi tá nekonečnosť seriálu a pokémonov strašne lezie na nervy. Avšak, len v minulom roku som sa po istej informácii (o Serene, ktorá bola tiež jednou z Ashových spoločníčok na cestách) odhodlala pozrieť 17-19. sériu (teda tie, v ktorých vystupuje) a na moje prekvapenie ma očarila viac než ostatné postavy či série a rýchlo si táto postava aj konkrétne série získali moje srdce a stali sa mojimi najobľúbenejšími -vďaka čomu som sa k seriálu opäť vrátila a rozhodla som sa ho sledovať celý, spolu s mamkou (ktorá si ho tiež obľúbila). Je pravda, že po príbehovej a logickej stránke je často extrémne stupídny a naivný, no napriek tomu a vzhľadom na to, že si už v detstve získal moje srdce, dokážem zápory prehliadnuť a vžiť sa do toho.  Dám 4* (čisto subjektívne), lebo spomienky, keď som to milovala, sú veľmi silné a úprimne, je mi jedno ako sa na to ľudia dívajú dnes, ja si to stále užívam. Občas najsilnejšou stránkou seriálu je u mňa hudobná stránka - takmer všetky openingy a tiež BGM. Tie musím počúvať dokola. ()

phoenixer

Snad každej kdo to sledoval jako dítě tak "chtěl chytit všechny"! Zpětně se na to dívám jako součást mého dětství, kdy jsem se každý víkend budil v 5hodin ráno a dožadoval se nerušeně svých pokémonů. Teď už bych asi tenhle seriál s takovým natšením neocenil. ()

1Legend1

Pamatuji, že v dětství jsem hltal díl po díle a Pokemoni mě ovládli. Teď už jen z nostalgie dávám za dvě. Z nynějšího úhlu pohledu pro mě jen vymejvárna dětských mozků. 20% ()

P. J. D.

Trapný neustále se dokola opakující scénář, kdy se hlavní postavě neustále něco daří a problémy, které zažívá, by se dalo říci, jsou jenom na oko. Pořád rakeťáci provokují a vždy prohrají (pochybuji, že by byl někdo tak stupidní, že by se již po sté nepoučil u stejného případu, nebo aby nebyl kvůli své zarputilosti úspěšný). Jak jsem již napsal scénář hrozný, postavy stupidní (nijak se nevyvíjí, nic je nepoznamená, jsou jako loutky). Jediné, co snad stojí za pochvalu je hudba, která je naopak skvělá. Jinak nic. Dávám dvě hvězdičky, protože jsem u toho strávil dětství a tak jsem se dostal později i ke konzolovým hrám. Pravdou je, že právě tohle způsobilo vlnu (kupodivu) popularity, čímž mě posunulo k Originu (kterému téže tak dalo možnost vzniknout) v roce 2013. Za to a nic víc ty dvě hvězdičky. ()

Mayers

S čistým svědomím tomu dám 4 hvězdy. Je kolem toho tady zbytečné halo. Plno z vás to stejnak zamlada sledovalo s ranním stojákem a mokrým pyžamem. Šikmoocí vymývači mozků to měli od začátku skvěle vymyšlené a jejich pokimon se stal bezesporu fenoménem (pořád se vymýšlej noví, megacharizard wtf?). Bohužel, ani mně se pokémánie nevyhnula, spousta prachů padla za karty, samolepky a já nevím co ještě. Právě v době, kdy mi začal růst knír a z bulbasaura začaly šlehat první šlahouny. Jo, Pikaču (podobnost s píčou, hahaha) mě na dlouhou dobu paralyzoval bleskovým útokem a dneska se tomu můžu aspoň nahlas zasmát. Velice doporučuji SOUTH PARK A DÍL ČIMPOKOMONČÁCI, který je jedním z nejlepších dílů (a zároveň bodavé zrcadlo pro bývalé trenéry a pokémistry). Nabízí se otázka - jakej to má celé vlastně smysl? Žádnej. Ale jako magnet na caparty to působí extrémně dobře. ()

Plechpetr

Seriál mého dětství. Miloval jsem ho, rád si Pokémony maloval a všechno co k tomuhle šílenství patří. Za mě to bylo a vždy bude za 5 tutovejch hvězd. A seru na zdejší hodnocení. ()

ludva10

Teď jsme si seriál asi po 10 letech znovu pustili ( vzpomněli jsme si na něj s nynějším davovým šílenstvím hry v mobilu ) a musím říct, že když s nadhledem přehlédnu některé stupidity, seriál mě zaujal a líbí se mě snad víc, než tenkrát. Takže zvedám hodnocení o 1*. ()

AloeB

Retrospektivně mohu uvést, že jako děcka jsme na tom ujížděli. Kartičky s těmito příšerkami jsme dealovali s větším nadšením než nějaké farmářské rostlinky, nebo moučku později. Už tehdy se mi nelíbili všemožné karikatury zvířat, případně věcí, což tito Pokémoni byli a jsou. Ale bavilo mě to sledovat. V současnosti na to pohlížím na roztomilou blbůstku, kde ke škodě všech kromě dětí jsou tvůrci schopní vměstnat jeden repetetivní souboj do standardní délky jednoho anime. ()

VerteX

Výsměch všem anime, bohužel to odnášejí děti. Smutný je, že se jim to líbí. Když srovnám Pokémona s Duck Tales nebo Tomem a Jerrym, je to prostě úplně jinde. A to nemluvím o animaci, ale o nápaditosti, kdy není každý díl postaven na stejném scénáři. Fuj, fuj, fuj. ()

spacylemon

"Zas budou problémy!" "A problémy jsme my!" "My chráníme svět před velkou zhoubou." "Před láskou, krásou, štěstím a touhou." "To ta největší jsou totiž zla..." "...co kdy naši zemi ovládla." "Jessie!" "James!" "Zlí Rakeťáci už jsou zase tady." "A zmaří vám všechny vaše snahy." "Mňau, se vším všady." ... možná že to opravdu byla nebetyčná kravina, možná mají pravdu všechny ty hysterky, co tvrdí, že to dětem zničí IQ a vlastní názor. OK, já to připouštím, ale jednu věc vím jistě, že každou sobotu ráno, kdy jsem se na Pokémony díval, jsem se smál, až jsem se za břicho popadal... ()

BLADER

Hodnotí sa mi to zvláštne. V minulosti to bol jednoznačne hit číslo jedna ( a nielen môj ), ale s odstupom času sa na to pozerám dosť inakšie. A hlavne vtedy, keď sa na to náhodou natrafím v telke. ()

Elenor

Já vás fakt nechápu lidi... vsadím se, že většina z vás na to s nadšením koukala, sbírala kartičky a večer usínala s plyšovým pikachu. Jo a díky, May, za tvá slova, vystihlas to. ()

Kvasekus

jako malej sem na to koukal když sem byl tak brzo vzhůru...tedka vidim to co sem dřív neviděl. Ale za to mládí tam dam jednu hvězdu:-) ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)