Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Guzo

Opravdu nechápu ty lidi, co dávají tak nízké hodnocení. Ano, dneska bych si asi Pokémony nepustil (i když jeden díl ze srandy, proč ne ;), ale jako malej kluk jsem to doslova hltal stejně jako celá generace.. ()

Elisebah odpad!

Další z pitomých seriálů pro děti. pořád přemýšlím, co na tom ty děti tak bere. Postavičky to nemá nic moc, neni poznat vůbec co to je a příběhy (pokud to nějaký má) jsou divný. Pokémoni a Digimoni, jednou to na mě vybaflo z televize v sedm hodin ráno a málem jsem dostala šok, co to tam je. ()

JoseBenes

Teď půjdu proti všem kritikům...ale hodnotící nikdy nesbírali kartičky, nedokázali vyjmenovat všech 150 pokémonů (další nepočítám, pak už to byla sebekopírka), nehráli hry na game-boy advance, respektive s emulátorem na PC a nepoznali celý ten fenomén do detailu. V době, kdy jsem měl skoro celé album plné samolepek kompletní, bych dal pět. Takhle dávám tři, za to, jak mě pokémoni dokázali pohltit. Ne tak, jako ostatní, abych koukal na každý díl, ale pár jsem jich viděl a rozhodně to není taková sračka, jako nástupci Digi a další moni. ()

Zagi20

Strašná pikačuvina, nechápu jak jsem se na to mohl dívat, stydím se za to, ale nedá mi to a z nostalgie prostě musím dát alespoň jednu hvězdičku. ()

vyfuk

Sorry! JÁ NA POKEMONECH VYRŮSTAL... JE TO CELÉ MOJE DĚTSTVÍ! PROBLEM? Hej lidi... každej jsme vyrůstali na něčem jiném. Starším generacím přitom vyzní Želvy Ninja, který by třeba spousta lidem z devadesátých let mohli připadat jako kokotina. Stejně jako vám připadá jako kokotina Pokemon. Hej sorry, tohle je obživa dětí devadesátých let. ()

Pipes

Zajímavá blbost. Příšerky vydávající divné zvuky si to rozdávají "na život a na smrt".. Některé děti to možná baví.. pika pika ()

BloodMax

Asiaté jsou opravdu zvláštní, na jedné straně dokáží vytvořit "dokonalé" horory (kam se na ně hrabe USA a celý svět), ale na druhou stranu vytvářejí podobné slátaniny, které nehorázně otupují dětem mozek...... Asi tyhle prasečiny nikdy nepochopím a ani lidi, co na to koukají...... Nejradši bych poslal Pikačuka do pí........ ()

tommmy89

No náhodou, vzhľadom na to, že som vyrastal "kvázi" pri počítačoch od malička. Neprechádzal som sa s káčerom, ale s DVD romkou v rukách :-D. Pamätám si, že tento seriál som pozeral veľmi rád a tešil som sa na každú jednu časť. Kúpil som si aj Gameboy Color + Crystal Version disketku. Celú hru som prešiel asi tri krát. Môj názor je za 4 z 5 ()

Linkyc odpad!

"Já chtěl bych být ten nejlepší jak nikdo přede mnou". Proč mi sakra tahle přihřátá věta (znělka) nemůže vymizet z palice? Totalní odpad kinematografie, Ne cože? Tohle nemá s kinematografii nic společného, omluva. ()

giovanni3

No párkrát jsme se na to podíval (a to jsme se tehdy zařekl, že to nebudu sledovat) vcelku mne bavila ta proměna z potvory na vyšší level a hlavně zpracování některých potvor.. Jinak to byl nehorázný blábol.. Ale dávám 1z5 ()

MichelSmith

Hrozné niečo,ale kedže som spával s plyšovým Pikačum istú dobu,nešlo o sexuálny pomer zdôrazňujem,získal som istý vzťah k tomuto animáku... Ano ,bol som mladý a neskúsený,plný plišákového opojenia,ktorým som kompenzoval nočnú samotu ... ()

Alisa

Můj bože, jak já tohle kdysi milovala. Dokonce jsem snad i sbírala nějaké kartičky..:) Teď už mi to přijde směšné, ale pro dospělé to přeci nebylo určeno, takže za 3. ()

fiLLthe3DD

Vytkl bych přílišnou šablonovitost jednotlivých epizod, stejně jako množství otravných pazvuků, avšak vyzdvihuji poselství seriálu, jež diváky učí úctě k přírodě a správnému chování ke zvířatům - obvykle se animované seriály zaobírají tématy jako přátelství, rodina a... no dál už asi ničím :D Hodnotit nebudu, neviděl jsem dost dílů a v dětství mne Pokémoni minuli velkým obloukem, tudíž citové pouto k nim není tak velké jako u ostatních - objektivně bych to však viděl na lepší tři, popřípadě slabší čtyři hvězdy. Tak a prchám ze scény. ()

Opsha

Teď bych to moh naprosto odstřelit, ale já budu raději, chvíli uvažovat. Přece jen, ten kdo vymyslel pokémoní svět+všechny jeho obyvatele nemohl být ůplně dementní,(to byl jen ten kdo napsal scénář). Kdyby se toho chopil zhruba devětsed osmdesátkrát lepší scénárista,tak by to taková sr*** nebyla,ale....Jinak je to naprosté promrhání nápadu. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)