Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

Prochy38

Přijde mi trochu ulítlé, jenom proto, že je to teda Pokémon a že je to teda z Japonska, dát automaticky odpad!. Nestydíte se ani trochu? Děti nemám a rozhodně je k tomu nikdy nepoženu, ale v Japonsku je to kult, možná byl chvíli i u nás. Anime se u nás do doby Princezny Mononoke a Cesty do fantazie prakticky nenosilo, ba naopak se zatracovalo. Pokémoni jsou pro nejmenší diváky a řek bych, že našim dětem určitě nijak neublíží. Proto my dospělí bychom to měli brát s rezervou a dostatečným nadhledem! Já to dělám. Když to v tv jelo a malej brácha na to koukal, ani mě nenapadlo mu říct: "Vypni tu kravinu!" Protože to v tom nevidím! ()

J*A*M*A*L

Nechápu jak jsem to mohl jako kluk sledovat a doslova to hltat.Měl jsem pexeso s pokémonama, ručník s pokémonama, dokonce jsem na jednom dětském karnevalu šel za pikaču a teď o tom říkám slova jako odpad či něco horšího.Mě se prostě nelíbí ta japonská animace a dost mi to dokáže zhnusit nějaký film i když to pro mě bylo dříve něco jako heroin pro feťáka.19% ()

Asmodin

Seriál je stereotypní: hrdinové v každém díle vyhrají a Rakeťáci vždycky mizí ze scény. Stereotypní je nudný. Mě se na seriálu líbilo grafické vyobrazení Pokemonů. Tvůrci nemuseli chodit daleko a inspiraci čerpají převážně z přírody. Zaujalo mě, že ukázaly jak se jednotlivé útoky mohou změnit v estetickou záležitost. To všechno můžete pozorovat i v přírodě. Seriál trochu vede děti k tomu, aby si všímaly zvířat kolem sebe nejenom domácích "mazlíčků". I v některých jednotlivých dílech se dá postřehnou nějaké to poučení pro děti. Jsem asi jediná, které seriál nevadí, ale musím uznat, že celkový nápad je velmi originální. Až se s něčím podobným vytáhnou čeští animátoři, pak to budu možná kritizovat. Ovšem nic se nemá přehánět. Nápad na seriál, kde se předvádí různé příšerky, které můžete mít kdykoliv po ruce a nemusíte obětovat peníze ani čas na jejich péči je velmi naivní. Přesto jako vlna strhl mnoho dětských diváků, kteří museli mít plyšáka, přívěsek, tričko a vlastně neexistoval výrobek na vietnamské tržnici nebo v obchodě, který by nebyl "roztomile" potištěn animeobrázky. A to byl konec seriálu. ()

Marys

Mno, ten moj komentár sa sem moc nehodí, ale budiš :). Na pokémonoch som vyrastal, zasiahli ma akurát vo veku, kedy mali a nejako som pri nich ostal a stále ma baví pozeranie ďalších a ďalších pokračovaní (momentálne beží 10 séria a je natočených zhruba 500 častí), čiže moj odkaz pre golfistu je "Snažím sa ;)". Hoci je tam zopár vecí, ktoré sa mi až tak nepáčia, pre mňa je to úžasná pozeračka a diely sú každou sériou graficky kvalitnejšie, obsahovo modernejšie a na skrytých významoch či roznych prekrúcačkách sa dokážem kvalitne zabaviť. Mám rád Pokémonov a nehanbím sa za to. ()

felliss

Když jsem byla malá, jasně, že jsem to sledovala... Čím starší, tím míň se mi to líbilo, ale ono to je určeno dětem (ačkoli sbírání pokémonů mě bavilo víc, než ten seriál) ()

Jonda

Jako malej špunt jsem na to vstával každej výkend brzo ráno a těšil se na další dobrodružství Ashe a Pikachu! Hergot já byl vocas! Ale stejně, když jsem si to pustil nedávno, tak jsem se šíleně bavil tou dementností a stupiditou, že nemůžu jinak než 5*! Petr Kolář (v tu dobu ještě tvrdej rocker z Arakainu) do ůvodní znělky dal srdíčko a za to si zaslouží naše díky! ()

seko0408

Náhodou, za mlada som to sledoval fest. Poznal som všetkých pokémonov a dodnes mam album s nálepkami a všetky meniace kartičky v skrinke :D :D a čo ? Nehanbím sa za to. Teraz by som si to už asi nepozrel, ale klamal by som sam seba keby som dal Pokémonom menej než **** . ()

Angie91

Je složitý hodnotit něco, co patří spíše mladšímu osazenstvu. Musíte uznat, že je to super japonský anime a kdo na to jako malý nekoukal musel být velký chudák!! Mně se to celkem před deseti lety líbilo - tak ty 3* alespoň z nostalgie :D ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)