Pokémon

• Česko Pokémon (viac)
Japonsko, (1997–2023), 476 h 32 min (Minutáž: 22–25 min)

Réžia:

Kunihiko Jujama, Masamicu Hidaka, Norihiko Sutó, Júdži Asada (viac)

Ikue Ótani, Rika Macumoto, Minami Takajama, Majumi Iizuka, Júdži Ueda, Megumi Hajašibara, Šin'ičiró Miki, Bin Šimada, Činami Nišimura, Fumiko Orikasa (viac)

V roku 1995 autor Satoshi Tajiri priniesol do spoločnosti Nintendo ukázať svoj námet o Pokémonoch a rozpútal tak celosvetový ošiaľ počítačovej hry, na základe ktorej vznikol v roku 1998 japonský animovaný seriál s vyše dvesto epizódami. Desaťročný chlapec Ash má jeden obrovský sen chce sa stať pánom virtuálnych postavičiek a príšeriek Pokémonov. Vydá sa preto do sveta s cieľom stať sa majstrom v Lige Pokémonov. Spolu zo svojim verným Pokémonom Pikaču sa bude snažiť vybojovať osem odznakov na postup do ligy. Ash, Pikaču a pokemonskí kamaráti musia zachrániť všetkých vzácnych pokémonov pred ich zlými lovcami. Maskovaní nepriatelia ich môžu pomocou techniky a výbojov premeniť napríklad na zlých duchov. Ash, Misty, Brock a Pikaču sa preto musia vrhnúť do nekonečných dobrodružstiev a zachrániť svet! (oficiálny text distribútora)

maty1 odpad!

dát odpad je to nejlehčí co můžu udělat...kdybych nad tím začal přemýšlet tak by si asi pokémoni pár hvězd zasloužily..pro děcka je to asi fajn ale zas na druhou stranu nevím jestli je dobrý když děcko pohlti pikachu a různé ty postavy,ale čert to vem,pro prcky je to asi neškodný!!pokémony by asi měl hodnotit uplně nikdo jinej,než tady filmový gurmáni kteří ocení filmy jako Forrest Gump,Zelená míle apod...já k ním patřím,takže pokémon samozřejmě odpad ()

Christine161

Měla jsem ráda jako malá ty první díly....Kde našel ty svoje prvni pokemony nebo si je vybojoval, do takovýho 135 dílu dobrý, ale pak už to šlo do hov*n .... ()

Nessos

Pamatuju si, že jsem kvůli Pokémonům vstával o půl sedmé ráno. A jak jsem je žral. Teď s odstupem času si uvědomuju, jaká to byla ztráta času. Měl jsem si místo toho raději číst reklamní letáky. 1* z nostalgie. ()

greymon

Jak jsem zmínil o Digimonech (1999) tak i na Pokémony jsem se rád díval. 4 hvězdičky dávám z několika důvodů. Například za postavy, snahu a mnoho dalšího. Sice vím, jaká to je blbost, ale na tom jsem vyrůstal a pro mě to je taková klasika na kterou se dá ještě dívat. Jinak stručně řečeno pro mladší generaci je to povedený seriál. To největší, co mi vadí na Pokémonech jsou filmy, které byly naprosté fiasko. Například Pokémon 2: Síla jednotlivce… na některé s těchto filmů se ještě dalo trochu dívat. ()

MaxForValue

Keď som bol malý, tiež som na pika-pika veciach bol čiastočne závislý. Vďaka Bohu som dospel a všetko vnímam inak. To, prečo je však tento seriál nehodný odpadu, a ako pozerám 80% mojich obľúbených užívateľov sa k tomuto hodnoteniu odhodlalo, je fakt, aký tento seriál spôsobil booom. Brock, Misty, Ash a malý Pikaču sa stali zo dňa na deň celebritami a pri všetkej úcte, toto 95% seriálov nedokáže. Je to, hoci to bude znieť možno zvláštne, geniálne premakaný seriál, ako napísal Djoker: "Precizně vytvořený svět s Pokémony, vlastními pravidly a zákony je velkolepé dílo, které jen tak něco nepřekoná" a s týmto ja plne súhlasím. ()

dodo669 odpad!

Kvalita japonských anime spočíva v príbehu, krotý by ste tu márne hľadali, nehovoriac o absurdnosti samotnej myšlienky sveta pokémonov. Myslím, že tento počin robí hanbu ANIME ! ()

BernyLM

Hele nwm, zprvu mi to přišlo dobrý, taky přiznejte kdo u toho nesedával to je lhář :-D ale postupem si člověk všimne že je to pořád dokola a samozřejmě jako starší už má člověk taky větší nároky, takže za ty vzpomínky aspoň 2H ;) ()

Scelleton

Přesně tak, seriál mého dětství a nechápu proč to všichni zahazujete. Je to skvělý seriál pro děti a občas když má někdo chuť i pro dospělé. Tohle je legenda, a kdo má smysl pro humor a nebere věci rádoby dospěle, si tento seriál užívá i jako odrostenec. ()

konysua

Nebuďte tak přísní. Někdo každé víkendové ráno poctivě vstával, aby viděl jestli až je Ash všechny chytil. Ale teď, když už jsem starší vím, že je nikdy nechytí, protože jich je jak sračék. 7/10 ()

Eruzione

Všichni to berou jako vymývání mozků, ale to by se pak mohlo považovat vše za vymývání mozků...i náboženství, učení podle tátovýho vzoru...to děcko za deset let vyroste a uvědomí si, co jsou Pokémoni zač, ale když je to v tak malém věku baví, tak co? Neviděl bych to až tak černě... ()

hammy333 odpad!

vejvětší kravina tisíciletí : 1: pokud si vsimnete ze kazdý japonský seriál má stejne provedení postav 2: určitě si všimnete toho že japonci maji šikmé oči ale v každém japonckém seriálu maji ulně veliké oči ()

RigorMortis

Keď som bol deckom, fičali na tom mnohí a v kombinácii s marketingom dokázali páni distribútori narobiť divy... No ak sa na to pozriem po tých niekoľkých rokoch, kedy zo mňa to pokémonské šialenstvo opadlo, dávam tomu dve hviezdy, aj to z nostalgie. ()

Ingie

Dávám plné hodnocení, a to kupodivu nejen z nostalgie. Nedávno jsme se s přáteli zase na několik dílů podívali a shodli jsme se, že jde pořád o prvotřídní zábavu. Samozřejmě jde občas o bohapustou guilty pleasure, ale často je to prostě fajn dobrodrůžo :) No a ten svět je prostě super a úplně vyzývá k objevování. Jasně, není asi úplně humánní unášet zvířátka, držet je v zajetí a nutit je bojovat proti sobě jak rozzuřené kohouty, ale když se člověk povznese nad morálku... Tak si to člověk skvěle užije. ()

Paja.93

Měla jsem paklík samolepek a plyšového Pikaču, který zpíval a svítily mu tvářičky a trochu zmrvený obrázek na mikině od ťamana. No prostě mě v nižším věku taky postihla tato mánie. Bohužel, pro staršího člověka je to už nekoukatelné, kdo by chtěl vidět 24658 dílů pořád o tom samém. ()

ma3e

Tenhle seriál by neměli hodnotit lidi, kterým bylo v pokemonové éře víc jak 13 let. Pět hvězdiček dávám za to, že mě a všechny mé kamarády ve 4. třídě naprosto pokémoni uchvátili. Dva nebo tři roky trvalo, než jsme se z těch kartiček, za které jsme mimochodem utratili tak 20 měsíčních kapesných, dostali. Každý, kdo dal odpad, by si měl dát facku a uvědomit si, že je to záležitost pro děti a ne pro dospívající, dospělé, rodiče nebo snad pro důchodce. Pokemoni, jako dílo pro školáky, naprosto (asi tak na 1500%) uspělo a ode mě dostalo hodnocení, které bych mu já (a další milióny) ve svých 11 letech dal. ()

anyonecek

Však to byla část mého dětství, na tomhle jsem taky vyrůstal a docela si připadám zdravý. Byla sranda sledovat každý víkend v 7 hodin ráno tyhle kreslené kravinky :). Většině diváků to nic neřekne, ale v té době to byl pro ty menší opravdu hit. ()

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

Hlasujte o nejlepší anime desetiletí!

10.07.2010

Za posledních deset let japonská animovaná tvorba zažila neuvěřitelný boom a její vliv se promítl i do jiných sfér kinematografie a popkultury, jako například do videoklipů Linkin Park nebo filmu… (viac)