Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

dr.fish

Dnešníma očima viděno už to není taková pecka. To co se ve filmu děje je dnes bohužel normální. Ale jako klasiku to je přece je nutno brát. 70% ()

Saraswati

Obstojná špionážna hra s dobrou atmosférou, kde som sa však párkrát musela pousmiať nad *SPOILER* šikovnosťou borca, ktorý pri úteku pred CIA ešte stihne zbaliť krásnu ženu, ktorá tomuto neznámemu mužovi so zbraňou v ruke nakoniec dobrovoľne pomáha pri únose a s neznámym ozbrojeným borcom sa hneď aj napriek tomu, že na ňu kdesi čaká jej priateľ, vyspí a ani ju nerozčúli, keď v jej obývačke odbachne poštára... atď. *SPOILER* Ale ináč to ušlo. ()

majo25

Hlavne nekompromisný začiatok ma veľmi navnadil. Potom tempo tohoto politického trileru trochu upadá, aj keď ho miestami dvíha prenasledovanie hlavného hrdinu "čističom" Von Sydowom. Konšpiračná zápletka má svoje muchy a nesedí v istých detailoch, ale v zásade funguje. Čo nefunguje, je divný vzťah hlavného hrdinu s náhodnou (násilnou) známosťou. Ale na to, že Pollack nie je expert na trilery, slušné. ()

otík

Rozhodně velmi kvalitní film podle ještě kvalitnější předlohy. Převedení na plátno se mi však příliš nelíbilo, přestože Redford byl ve své postavě výborný. Ne každý kvalitní film však musí zaujmout. A mě tento film, ač jej hodnotím velmi vysoce, vskutku nezaujal. ()

Radiq

Skvělej špionážní filmek. Škoda, že jsem měl tak velkej zmatek v tom, kdo je čí náměstek a kdo komu dělá šéfa a kdo je zlej a kdo hodnej. ()

E=mc2

Všetko to čo sa deje dnes bolo povedané v tomto filme zo 75' Ale nie len pre to je to skvelí film. Tento film dal vzniknúť mnohým iným. Dobrý dej. Napätie. Atmosféra. Nádherná Fey. Kam sa na toto hrabe nejaký, sice efektne zabalený, Bourne. ()

Mylouch

Krycí hrátky kolem činnosti "Firmy" v realisticky konspiračním dramatu v dobově civilistickém rouše a s podařenými překvápky. Legendární trendsetter pro budoucí thrillery, i po letech hořce Snowdenovské téma. "Turnere, otisknou ti to ?" 4-5*, dabing ČT 1988 ()

octopuska

Skvělej film,kterej nestárne, pořád je velmi koukatelnej. Pollack je frajer, co umí točit. Vedle Čínské čtvrti, další pecka ze 70 let, která se stala klasikou. ()

andrii

Člověk s informacemi, a ne ledajakými, bývá ten nejohroženější druh. Špionážně investigativní „aranžmá,“ thrillerová stylovost a náladovost na pozadí předvánočního New Yorku, utajená hradba „vyšší“ politické moci, tajemné loutky v zákulisí, ledově bezchybný nájemný vrah s minimalistickým přístupem i zahlazováním stop, který nehne brvou, Max von Sydow. Neodolatelný „knihomol a poslíček“ Robert Redford, jenž svou přesnou zpravodajskou analýzou bodl do nebezpečného vosího hnízda, prochází zásadním dramatickým vývojem, od pronásledovaného uprchlíka, přes pronásledovatele s lišáckým úsudkem, až po morálně zásadového hrdinu, jehož pravda nesmířlivé nelidské aféry, cinknuté penězi, nasáklé tryskajícími ropnými barely, slovně v závěru, snad tiskem slavných NY Timesů doputuje na titulní stranu. V dobách skonu poctivosti, kdy ostatní se nechávají kupovat za jakoukoliv sumu, on jediný zůstává ten nepolapitelný, ten, který neztrácí čas ani čest charakteru. ()

hans500

Vynikající thriller, největší pochvalu si zaslouží výtečný na Oscara nominovaný střih, ale samozřejmě má i perfekrní scénář, skvělé obsazení (Redford, Dunaway, Sydow), svižné tempo, znamenitou atmosféru 70. let, prvotřídní pointu a samozřejmě výbornou režii. ()

LeoH

Referenční sedmdesátkový spekulativní (nikoli konspirační, Pollack s Redfordem nebyli z nazdárků stavějících svůj obchodní úspěch na „senzačních odhaleních“ a možná i proto se při psaní scénáře v lecčem trefili do skandálů, které měly kolem CIA a politiky USA vůči ropným diktaturám teprve vyplavat na povrch – zajímavé dobové čtení k tomu zde) thriller s hitchcockovskou antišpiónskou postavou běžného chlapíka, který nevěděl, že ví příliš mnoho – srovnávání s odlidštěným Bournem, ke kterému tu někteří komentátoři sahají, mi připadá hodně mimo mísu. Pomalé tempo, klidné atmosférické záběry podzimního New Yorku, realistická akce, Max von Sydow jako „moustache-twisting“ padouch se starosvětským pojetím cti profesionálního zabijáka a trochou šibalství navrch, žánrově barvitý soundtrack, nosné téma důvěry a nedůvěry (hlavně proto tam je ta „zbytečná“ postava Faye Dunawayové) – no není těch kladů zrovna málo. ()

chelseaman22

Film Tři dny kondora by měl být přejmenován spíše na NEKONEČNÉ TŘI DNY KONDORA, protože film je tak ubíjející, že na potitulkovou scénu opravdu nikdo čekat nebude. Starouš Redford je nesnesitelný knihomol, který se přes noc stane zabijákem s mozkem Edisona a paží Arnolda. Možné jsem ale jediný, komu to přišlo nanejvýš podezřelé. 40% Celosvětový příjem k 15. 10. 2018: $27,476,252 ()

senor

Klasický špionážní thriller natočený přesně tak jak by měl být. Knihu jsem četl a opravdu by se z ní asi víc vytřískat nedalo. ()

Sonnik

In the next seventy-two hours almost everyone he trusts will try to kill him. Proč se víc takových netočí dneska? Dnes je to samý překombinovaný spletenec, který nedává smysl. Tady je názorně vidět, jak je to jednoduché. Solidní napětí, jednoduchá, ale zajímavá zápletka, bezproblémový Redford a jako třešnička na dortu Max von Sydow. Jeho Joubert byl skvělý a škoda, že nedostal více prostoru. "I don't interest myself in "why". I think more often in terms of "when", sometimes "where"; always "how much." ()

Mrkvič

Zajímavý thriller. Bohužel toho zajímavého je neúměrně málo. Většinu času je to tak o nudných dialozích. Celá zápletka je výborná. Neméně výborný je výkon a celá postava Roberta Redforda. Potom už jen a von Sydow jako nájemný zabiják a tím všechno zajímavé končí. Za tu jedinou poslední scénu se zabijákem to ale stálo. ()

Honzíno

To byly ty doby, kdy thriller nedoprovázela neskutečně zmatená a roztřesená kamera. Scény byly přehledné, věděli jsme přesně, co se na plátně děje. Při rvačce se zúčastnění nemlátili kameny a těžkými, kovovými předměty po hlavách. Tři dny Kondora mě také vtáhly a napínaly před závěrečným rozuzlením, jak to dopadne? Povedený konec. ()

Mr.Bulanek

První zhruba hodina byla výborná. Ale potom to se to začalo jen zamotávat a zamotávat. (( A hlavě jsem nepochopil proč mu Kathy začala pomáhat?? Pokud to někdo víte, dejte mi vědět. )) ()

Cushing

Vidět tenhle film znova, po všech těch letech, a v televizi? Nádhera. Milovaná sedmdesátá, tohle je vaše esence s veškerou vůní a krásou ropné krize, posledních amerických bouráků, posledního velkého estetického stylu a četných hnusných špionážních praktik! Jasně, že ten film trochu funí a chybí mu závěrečné showdown, ale ja tam smrtící polický náboj, takže to zase tak nevadí. Pro mě osobně je ten film -- omlouvám se, že to sem nepatří -- zatraceně osobní. Viděl jsem ho jako kluk, pak jako čerstvě dospělý jinoch a jednou jsem o něm vykládal své holce. Řekl jsem jí tenkrát: "Ty jo, takovou práci jako Joe bych chtěl dělat. Takovéhle příběhy bych chtěl psát." A teď nevímkolikátým rokem zařezávám v nakladatelství, kde mi vycházejí mé vlastní věci. Hle, jakou vedlejší přidanou hodnotu můžou některé filmy mít. Jenom ti tajní zabijáci si pro mě ještě nepřišli... Zatím. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)