Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 2.7.1988, réžia českého znenia (ČST Praha) = MARIE FRONKOVÁ+STV 1 = 28.10.2016, réžia slovenského znenia (LUNA) = - Debilní "experti" z HCE si na DVD nechali pripraviť nový dabing. Vraj kvôli tomu, že prvé tri minúty starej verzie (ktoré ČST nahradila vlastnými titulkami) sú bez dabingu. Síce sa to dalo vyriešiť úplne elegantne, veď dnešná technológia by umožnila "dodabovanie", prípadne tam stačilo dať podtitulky ... No debilizmus a diletantstvo. (30.5.2009) A potom, že to nejde ! Dnes na ČT 1 "Kondor" s pôvodným dabingom. A čo nenadabovaný úvod ? DODABOVALI HO. A bez problémov. FUCK OFF H.C.E. ! (31.8.2009) ()

HellFire

Sydney Pollack točí zajímavé filmy, které se pomalu rozjíždí, ale na konci se člověk nestačí divit, jak je vše úžasně zmáknuté. Ve Třech dnech Kondora se oběť stává lovcem a Redford dává všem ochutnat jejich vlastní medicíny. ()

borsalino

Kvalitní politické drama, které ani po letech neztratilo své kouzlo a v některých momentech i slušně eskalované napětí. Jednoduše film má příběh, dobrý scénář, slušné herecké výkony a především má co řici. Užil jsem si to. ()

JASON_X

Slavný špionážní thriller se za vlasy přitaženou zápletkou i dějem a mrazivě paranoidní atmosférou. Viděl jsem ho poprvé už jako náctiletý v ČST - svým námětem se totiž skvěle hodil komoušům do krámu, protože ukazoval praktiky amerických tajných služeb v dosti nelichotivém světle a neměl tedy problém s cenzurou. Pamatuju si, jak mi bylo hned na začátku líto té hezké Číňanky s hezkýma očima, "které Čínu nikdy neviděly". Ještě i dnes mě nepříjemně zamrazí z von Sydowova syrově pragmatického "Mohla byste odstoupit od okna, prosím?" Max von byl opravdu velmi stylový, Redford trochu zbytečně přehrávající a Faye Dunaway coby těžkomyslná a submisivní femme fatale s hezkými fotografiemi sice krásná, ale nepříliš věrohodná. Nevěrohodný je tedy vlastně celý příběh, no ale kdo by se tím u thrilleru trápil; napínavý a pohledný film. ()

Sawy

Výborný špionážní thriller a zatím asi nejlepší Pollack,kterého jsem viděl.Roberta Redforda jsem měl vždycky moc rád,tohle je jedna z jeho TOP rolí a Max von Sydow ve vedlejší roli je přímo excelentní.Jen celá linie s Faye Dunaway je trochu navíc,za což srážím jednu hvězdičku.Jinak ale výborné,vřele doporučuju.85 % ()

Caszidy

Výborný napínavý špionážní thriller, s charizmatickým Robertem Redfordem a krásnou Faye Dunaway. Chce se mi říci: "klasický čtyřhvězdičkový film". ()

malylada

Poctivé špionážní drama, jen škoda pomalého rozjezdu. Trošku jsem čekal nějaký zvrat nebo překvapení, ale to se nedostavilo. Podruhé bych si pustil asi jinou žánrovku......6/10 ()

Terva

Film byl nominován na Oscara (střih) a získal mnoho dalších cen - např. na Edgar Allan Poe Awards, David di Donatello Awards (cena za režii) nebo Cartagena Film Festival (herec - Sydow). Scénář : David Rayfiel a Lorenzo Semple Jr. Kamera - Owen Roizman. Hudba - Dave Grusin. ()

Astaroth12

Vynikajúci špionážny film, plný konšpiračných teórii, zvratov, umieraní a hľadaní pravdy. Joe mal prácu ako skoro každý iný, len sa to líši tým, že robí pre CIA a tá sa jedného krásneho dna rozhodla, že jemu aj kolegom zrušia pracovné miesta, ale radikálnejšie ako to býva bežné, len on mal to šťastie, že pri čistke sa išiel nahltať. Vynikajúce spracovanie,dobrý herci a to hlavne R.Redford. Film mal pomalé tempo, občas nejaká vražda, prestrelka aj napätie tu malo svoje miesto. Tomu filmu som moc neveril, neveril som, že ma môže strhnúť takýto konšpiračný príbeh, ale strhol ma, aj ma prekvapil.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

nervoznideda

Redford nezklamal, ale doporučuji knihu šest dnů kondora od Jamese Gradyho A5 143 stránek díky jí míchám knihu s filmem dohromady, nešlo o ropu, ale o drogy . Film jsem viděl asi 5x , ale knihu 15x, ta je daleko zajímavější. prostě redford nezklamal i dnes si ho dám jako desert:-)5.1.2o21 a dnes taky15.6.2o21:-) ()

Greg

Skvělý scénář, skvělá atmosféra, skvělá kamera, skvělý Robert Redford... Prostě skvělý film a jasných 5*. ()

Laxik

Nevadí mi nápad ohledně spiknutí uvnitř CIA, ani hlavní hrdina který všechnu moudrost světa vyčet z knih, a dokonce ani ten oldschool sedmdesátkový punc (žádná velká akce, jen nějaké to přesouvání z místa na místo, odhalování pravdy, důraz na dialogovou část), ale prostě to nemá logiku. Kdyby se to spiknutí lépe promyslelo, kdyby se v tom dalo aspoň trochu vyznat, kdyby tam nebyly naprostý blbosti, dalo by se na to možná i koukat. Takhle je to jen pseudochytrá špionážní akce o ničem, ve které se hlavní hrdina s tou holkou vyspí jen aby to tam bylo a pak se najednou milujou a kde se všechny postavy chovají jako idioti. ()

MikO_NR_1909

"A jste si jistej, že vám to otisknou?" Tri dni Kondora je vskutku veľmi svojráznou a odvážnou štúdiou prostredia ochranných zložiek štátnej bezpečnosti, ktorá miesto podvolného morálneho kréda si zabezpečuje na svoj vplyv pochybné metódy. Ako by povedali súdruhovia: horší než nepriateľ je nepriateľ vo vlastných radoch. Turnerova profesia je však spojená s literárnou vedou (i keď ono je to dosť abstraktné pole na tak nedopovedané konzekvencie istých súvislostí nato, aby sme si to hneď spojili do konkrétnych prípadov a toho, prečo na neho CIA a profesionálny zabijak poľujú). Skrátka mementom filmu je hlavne zrkadlové porovnávanie s praktickým chodom a mystériou práce za hranou a nemožnosťou regulovane kontrolovať infiltráciu pri odstraňovaní nepohodlných osôb, a nech to vyzerá akokoľvek neuveriteľne, tie paralely majú a mali pri zahladzovaní prípadov reálny prazáklad. Čo sa týka technických atribútov, Bournova krvná skupina fanúšikov bude zrejme sklamaná, Pollack vsádza na vnútrozáberovú fragmentáciu okolnej statiky a prítmo analyzuje civilnú pochodeň pri stelesňovaní prechodného strachu a zároveň vsúva do deja dramatickú rovinu, ktorá onú honbu dôsledne predlžuje. A Faye Dunaway, nakoľko môže byť jej postava prakticky nepodstatná, je to práve jej bohatá herecká poloha a reč tela, aby logicky vnorila do Redfordových starostí i ďalší aspekt sexuálnych túžob, zatiaľ čo on obozretne pranieruje nad absolútnou nedôverou okolia. Niet sa mu pritom čo čudovať! ()

Pierre

Až na opět trochu zvláštní dramaturgii ČT 2 během velikonočních svátků (není to vůbec velkopáteční a ještě je z různých záběrů možno usoudit, že se film odehrává naopak vyloženě kolem Vánoc) to jinak nebyla vůbec špatná klasika na volný večer (a trochu jsem právě doufal, že se podobných kousků od ČT dočkám ve velikonoční programové nabídce víc - i když si vzpomínám, že měl  Kondor běžet už před Vánoci a nakonec byl stažen z programu jako reakce na tragédii na filozofické fakultě.) Teď už konečně více k samotnému Kondorovi, který je určitě poctivým semdesátkovým Thillerem, jaký bych ostatně i očekával.    Má očekávání možná nebyla přeci jen naplněna úplně maximálně, protože milostnou linku bych v takovém provedení asi klidně vystřihl, příběh je místy přeci jen fakt překombinovanej i zmatenej a konec (i když by se dalo tušit na závěr spíše něco fakt osudového) trochu vyšumí do ztracena. Jinak ale poctivá filmařina. Mám rád tyto sedmdesátkové Thillery zachycující obyčejného života, který má strach, že se ocitl uprostřed něčeho většího. Tady je atmosféra nejistoty a strachu v New Yorských ulicích je dobře paranoidní. Špionážní pátraní hlavního hrdiny je rovněž správně tvrdošíjně se zajímavou proměnou obyčejného chlápka, co čte knížky v odvážného vyšetřovatele. Redford a Syndow jsou správně styloví a ikoničtí. Jejich střetnutí  v nočním výtahu  nemá chybu. Navíc film ČT  nasadila ve krásné obrazové kopii s lahodným původním osmdesátkovým dabingem, kde Pavel Soukup byl tehdy ještě ve skvělé formě. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)