Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Piškotka

Celkem dobrý a napínavý spy film. Začátek byl chladnokrevně rychlý, bez zbytečných keců a křiku. Pro Redforda to musela být těžká schíza pobíhat po NY a schovávat se. Ale když byl všemi mastmi mazaný:-) Jeho herecké podání se mi líbilo. ()

vander19

Akosi v poslednej dobe žeriem špiónske záležitosti. Homeland, Americans a pod. A tak som dal priestor aj filmu nech ulahodí mojej novej vášni. Až podozrivo často sa v poslednej dobe stretávam s Redfordom. Takmer celý svoj filmový život som prežil bez neho a zrazu som videl asi 4 jeho filmy v krátkom časovom úseku. Tri dni Kondora sú typickou poctivou filmárčinou 70. rokov. Atmosféra New Yorku, mladíček pracujúci ako civil pre CIA, studená vojna. A potom sa ten nešťastník dostáva do prúseru. Film je limitový na necelé tri dni Joe Turnera, kde musí dokázať odporovať skorumpovaným agentom. Prišiel na niečo a rozhodli sa ho odstrániť. Lenže ani on sám nevie na čo. Na pomoc mu prichádza na poslednú chvílu úplne náhodne Faye Dunaway a spolu sa postavia proti tým "zlým ujom". Občas ma filmy z tejto doby nudia, ale tento je tak svižný, že ani som sa nenazdal a blížil sa koniec. To sa stáva iba občas pri sledovaní a diváka od úvodu sa vďaka výbornému Redfordovy podarí dostať do deja. Človek si obľúbi jeho osobitú povahu a úprimnú čestnosť. ()

Schuldiner

Je to trošku takové amatérské proti těm dnešním špionážním thrillerům, ale i tak to o něčem vypovídá.. Zkrátka dobová záležitost. Robert Redford a Faye Dunaway jako romantická dvojice, to bylo sice očekávané, ale trošku křečovité. Nicméně jim to slušelo :-) Dva nevinní lidé, kteří byli vtaženi do "vyšších principů". ()

bloodcountes

Minimálně v roce 1975 (ne-li dřív) bylo tímto filmem jasně řečeno, že USA jde ve světě zásadně a jenom o ZDROJE. Od té doby, kdy to bylo vysloveno a americkými diváky přjiato jako fakt, se kterým vesměs souhlasí, jsou všichni američané vinni všemi válkami, anexemi, a vším tím "bojem za demokracii a blá blá blá, které USA za vydatné podpory trapně směšných poskoků v NATO a EU rozpoutává. Všechny ty kecy a propaganda kolem "vývozu demokracie" a "boje proti válkám" jsou jenom lež, faleš a klam. Přesto ještě i dnes se najdou lidi, kteří těm tisíckrát vyvráceným nesmyslům věří jako písmu svatému. Netušila jsem, co je to za film, ale asi byl příhodný čas si všechno tohle po 42 letech připomenout. Jinak film prostě dobově pomalý, to bych snesla, ale jinak nic extra, ony tyhle špionážní jsou všechny poměrně nuda...Herci fajn, hudba taky, romantika zbytečná. Poctivý průměr. ()

cmenda

Od Redforda jsem čekal něco trochu lepšího , děj se neskutečně táhl a celkově je tenhle film dost nadhodnocenej pokud tedy nejste fanouškem tohoto žánru ,pak by to bylo ok. ()

Rozjimatel

Klasický špionážny thriller, ktorý sa dá v pohode zhliadnuť aj dnes, najmä vďaka skvelým hercom ako Robert Redford, Max von Sydow a Faye Dunaway, aj keď (SPOILER), dnes už sotva niekoho šokuje, keď CIA tajne plánuje inváziu na blízkom východe a zbavuje sa nepohodlných ľudí. V danej dobe to bol ale určite originálny počin. Mal som trochu problém s tým, ako Joe Turner (Robert Redford) pôsobil v danej situácii neustále v pohode, aj napriek tomu, že bol iba civilom bez výcviku a tiež akými schopnosťami disponoval (všetko vyčítal z knižiek?). ()

Ricky_CZ

Snímek, který ani straníkům za režimu nevadil. Tak hezky ukazuje, jací lidé se mohou pohybovat v tajných službách. Velmi nadčasové drama, tak jak to Pollack umí. Skvělý Redford, ještě lepší předloha...Snad jen ten rychlý náběh romantiky tomu ubírá na atmosféře. Takhle rychlý Stockholmský syndrom v jiném filmu nenajdete :) Jinak krásných 80% ()

Mikino00

No nevím, nějak extra originální nebo napínavé mi to nepřišlo, po 30 minutách je naprosto jasné co a jak. Redford je dobrý, pro roli se hodí, Faye krásná jako vždy a von Sydow působí opravdu věrohodně. ()

Garch

Špionážní drama, které komouš rád pustil do kin. Zlí Američané, oškliví - kvůli mamonu se tam vraždí od nevidím do nevidím. ()

RomanHyde

Klasická poctivá stará škola, jeden z nejlepších snímků Sydneyho Pollacka, přesně tak jak to umí jen on. Robertu Redfordovi role výborně sedí a dívák je během prvních 10 minut, ihned po vystřílení kanceláře tajné služby vtažen do děje a celé téměř dvě hodinky držen v napětí. Nelze věřit nikomu a ničemu a hlavní hrdina Joe Turner se musí spolehnout pouze na sebe a svůj instinkt. Kdykoliv se znovu a rád podívám. Zlatá sedmdesátá!!! ()

Brejlil

Poctivý špionážní thriller 70. let. Celkem inteligentní scénář shazuje snad jen nechtěně komická úvaha na konci. Tu naštěstí přebije mrazivá pointa. Solidní herecké výkony, i když nečekejme nějaké oscarové představení. ()

El Loco

Jeden z najrozmanitejších režisérov svojej doby Sydney Pollack obsadil do tejto špionážnej drámy z prostredia CIA svojho dvorného herca Roberta Redforda, no nemám pocit, že to bol šťastný výber. Akosi si neviem pomôcť, ale mne tam Redford výsostne prekážal a vôbec sa nedokážem stotožniť s jeho stvárnením Joea Turnera. RR vo svojej dlhoročnej kariére dokázal, že je veľmi všestranným hercom, no úloha v tomto konšpiračnom thrilleri mu vôbec nesadla. Inak sa však samozrejme jedná o veľmi kvalitné filmové spracovanie novely Šesť dní kondora od Jamesa Gradyho a kraľuje v ňom jedinečný Max von Sydow v úlohe francúzskeho nájomného vraha Jouberta, ktorý svojou charizmou absolútne zatieňuje nevýrazného a až príliš sympatického a „rošťáckeho“ hlavného hrdinu. Keď sa však retrospektívne ohliadnem za touto snímkou zisťujem, že som čakal predsa len niečo iné - niečo napínavé, tajomné, prekvapivé a priamočiare... ()

LaGomme

Výborný politický thriller s vynikajícím Redfordem, ve kterém se ale vyskytuje docela dost chyb a celý byl takový nedodělaný. Ale bavil jsem se a to je důležitý. 75% ()

bolan

Solidní špionážní drama, kde se lehce promítl zub času a pro mě to postrádalo ostřejší tah na branku. Néé že bych se nudil, ale s moderními krimi-thillery se to nemůže srovnávat. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)