Tri dni Kondora

• Česko Tři dny Kondora (viac)

Mladý literárny vedec Joe Turner pracuje pre CIA. Jedného dňa po návrate z obeda nájde všetkých svojich spolupracovníkov zavraždených. Pod svojím krycím menom Kondor informuje o udalosti centrálu, ale potom mu napadne, že i on sa môže nachádzať v ohrození života... (STV)

Seti

Na to, že náplní práce Roberta Redforda bylo čtení knih, tak toho z praktický špiónský rachoty uměl setsakra hodně. Výtečný thriller ze staré školy, jehož mušky v logice díky skvělé retro atmosféře rádi přehlédnete. ()

charlie_ando

Práci jako má Joseph Turner bych chtěl mít, ale nic není takové jak se na první pohled zdá. Náš muž pracuje pro bohulibou organizaci American Literary Historical Society což není nic jiného než zástěrka pro analytické oddělení CIA přesněji sekce 9, odbor 17. Robert Redford ztvárnil pěšáka krycím jménem Kondor v nebezpečné špionážní hře a díky souhře okolností uniká vražednému útoku na jeho pracoviště, kterému podlehnou všichni jeho kolegové. Film režiséra Sydneyho Pollacka vznikl podle populárního románu Jamese Gradyho "Six Days of the Condor" a může se pochlubit tísnivou atmosférou plnou strachu a podezřívání. Hlavní hrdina nemůže nikomu věřit a musí se spolehnout jen sám na sebe. Východiskem z patové situace se mu stane únos zvláštní fotografky Kathy Hale (Faye Dunaway), co fotí osamělé fotografie. V pomíjivých okamžicích klidu se mezi nesourodou dvojicí rodí vřelí cit, který však udusí neúprosné události. Obyčejný člověk hraje životu nebezpečnou hru se svými pronásledovateli, jimž včele stojí charismatický nájemný lovec hlav Joubert (Max von Sydow). Komorní příběh zobrazující boj o holou existenci, který sází na svíravou atmosféru a napětí. ()

velkyvezir

Klasika, byť dnes technologicky vzato za zenitem. Tady ale jde o pozadí, to zůstává:-( Jinak Munzara jsem nikdy nemusel, ale jeho hlas, zvlášť tady, mohu vždy. ()

Lukoboss

Tohle je prostě stará, dobrá, špionážní kriminálka, která je celkem ponurá a řekneme vážná. Ono se tak dřív točilo, dneska se většinou snaží tvůrci napsat do příběhu vtípky a hlášky, tady to není potřeba. Jasně, musíme brát v potaz rok vzniku, dnes je všechno rychlejší, akčnější i techničtější, ale na svou dobu jsou Tři dny Kondora nadprůměr. ()

Ratherfly

TDK mají pro mě jednu nespornou výhodu, a to je výtečně zachycena atmosféra '70. let. Na druhou stranu mi bohužel tohle spystory moc nesedlo a ikdyž bych klidně věřil, že (nejen) knižní předloha bude pro mnohé "jednodechová" záležitost, mám z tohohle snímku spíše rozpačité pocity.. P.S. nedá mi to, abych necitoval uživatele /monolog/, který mi následující větou mluví naprosto z duše: Přestože Fay Dunaway jsem nikdy nemusel už od pohledu, má v tomto snímku něco do sebe (a za sebe dodávám, že IMHO je v celém filmu tou nejzajímavější postavou). ()

Holina

Klasické špionážní drama, které v závěru trochu selhává. Každopádně oproti jiným podobným kouskům to má spád i napětí a příjemnou stopáž ()

Roman Albach

Tento film vznikl na popud Roberta Redforda, který si za partnerku vybral Faye Dunaway a režií pověřil svého přítele Sydneyho Pollacka. Jo, takto v Hollywoodu 70. letech chodilo. A vznikaly perfektní filmy ;-) ()

wosho

Teda, filmografie pana Pollacka co vznikla v 70.tých letech se mě líbí stejně, jako návětěva u dětského sadistického pedofilního zubaře v deseti letech. Začátek lákal na přímočarý, inteligentní, špionážní thriller. Jakmile však pošťák s uzi postřílel bandu knihomolů jde to s Kondorem z kopce. Nelogické chování (celá postava Faye Dunaway je scénaristickou špínou hozenou na papír, bezjakéholkoliv psychologického, či logického odůvodnění). Redford je sympaťák, ale když si hraje drsňáka s pětačtyricítkou v kapse je spíše k smíchu, jako jeho sexuální výkon v posteli v polovině filmu. Scénář a režie je také k smíchu a za vyústění filmu by se měl vracet plat. Jediné co lze pochválit je nájemný vrah M. v. Sydowa.Tři dny Kondora jsou prostoduchou filmařinou a hodnocení 84% k 20. říjnu 2010 beru jako zvrácený vtip a debilitu spousty zúčastněných. ()

Hanys_

Ta Redfordova práce vzbuzovala víc než pousmání, taktéž jeho zázračné znalosti o tom jak přežít, když po vás jde banda profi-zabijáků a vy jste pouhý "literární vědec", o podivném a zbytečném románku s Faye ani nemluvím...nicméně i přes všechny tyhle podivnosti se film může opřít právě o parádního Redforda a hlavně o neskutečnou atmosféru, která už se v dnešní době moc nedělá. Tohle prostě ten film posouvá o level výš stejně jako charismatický Joubert, který je tou nejzajímavější postavou v celém filmu. 7/10 ()

cab

Pribeh se mota okolo literarniho specialisty pracujiciho pod hlavickou CIA. Jeho prace neni nijak dulezite prevratna nebo zasadni pro spionazni ucely, ale otazkou je proc sidlo, kde pracoval, je odstraneno a vsichni az na nej jsou zlikvidovani. I mala myska se dokaze poradne zakousnout a vytvorit nezaplatovatelnou diru. One-man show (Robert Redford) v pevne a jiste rezii (ostrileny matador Sydney Pollack). 80% ()

Paity

Údajně klasický film se skvělým příběhem. Tak jsem se tedy na to kouknul. A kromě zmateného zaměstnance CIA v podobě Roberta Redforda na tom není nic, nad čím bych si řekl, to je tedy bomba. Ano, je to vlastně o tom, jak systém pracuje pro ty, kdo ho stvořili a ne pro svůj účel, ale, že by to bylo třeba na pět hvězdiček, to tedy ani náhodou. ()

Litvicek

Tohle byl ale kurevsky velký vopruz. Kdybych věděl, že se tam tolik kecá, tak bych si radši pustil zasedání české sněmovny. Tady mi třeba 84 % nevyhovuje v žádném případě. Víc jak 2 hvězdy bych tedy nedal a ten kdo dává, je dle mého absolutní čurák. ()

SpaceOdyseus

Poctivy thriller, ktery se celkem pomalu rozjizdi, ale to jen diky stridmemu davkovani informaci. Skvely Redford, skvela Pollackova chladna rezie. Jen twist ve vztahu Dunaway a Redforda byl az moc samoucelny a nepravdepodobny. Jinak skvela podivana. ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. Ale pro koho? Kdo neviděl Tři dny Kondora?! Natočeno podle předlohy: Šest dnů Kondora. Přestože by jednoho mohlo zajímat, co se dělo zbylé tři dny, představuje až na drobnosti tahle slabá polovina vlhký sen kinematografického těšitele: über-zábavně subverzivní film plný prorockých záblesků, který skze postavy, literární špízly a Gordona Freemana sedmdesátých let, pátrá (pro CIA) v pokleslé literatuře po "povědomých" motivech; představte si špionážní thriller podepsaný (z poloviny) Umbertem Ecem. Pollackův majstrštyk představuje mechem obrostlý pomník skutečného politického angažmá komerční kinematografie, tomu, že i ve filmech vyráběných pro prachy se kdysi pracovalo na scénáři a s postavami (to, že Pollack nechal ze zabijáka Jouberta s tváří Maxe von Sydowa vyvstat nejsympatičtější postavu filmu, je hollywoodsky bezprecendentní) a nese nesmazatelný punc klasiky tím, že film v sobě i po třiceti letech nachází cosi, co není podobné jen samo sobě. I když jde o popcorn, i současné divácké reakce, pro něž není nutné chodit daleko, dávají vědět, že vhledem Pollack & spol. předstihli dobu. Mírně za zenit posouvá Kondora pouze závěrečná otevřená otázka. Každému je jasné, že dnes by to už neotiskli. ()

Radim

Klasický špionážní film se skvělým Redfordem v jeho životní formě. Na dnešní dobu se může zdát, že tomu chybí trocha více akce, ale scénář i filmařina je natolik dobrá, že to filmu neškodí. ()

Ještěřák

80% a hrozně milé překvapení. Bál jsem se bál, jednak věku, jednak toho že půjde o takový vlažnější DAY OF THE JACKAL (commenty leccos naznačovaly), ale kupodivu to odsýpalo, ani jsem pořádně nevěděl, jak + je zde přítomen strašně příjemný konec, kdy nevíte, co se stane za 5 sekund, natož za 5 minut. ___ Milostná linie je tady, řekl bych, jak jinak než natahovací / rozmělňovací, ale bůhví proč mi výjimečně ani nevadila - možná za to může vysoce autentická Faye Dunaway, možná spíš ten její malej přežitej byteček, co jakoby vypadl z padesátek - kdoví. Reálnosti tahle avantýrka mnoho nepobrala, pravděpodobně jako značná část filmu, ale mám sto chutí to zde benevolnentně přehlížet. Už proto, že zdrhačky, kdy se proti cápkovi spikne bezmála půlka planety, hodně hodně miluju; navíc, bondovské fantasmagorie jsou ještě asi o 300% víc přes čáru normálna. ___ Poslední dobou to mám s klasikama tak, že co koupím v trafice, vyklube se z toho menší zajíc v pytli, zatímco největší pecky mám ve sbírce trapně riplý & počmáraný popisovačem - což THREE DAYS OF THE CONDOR právě popřel. Mmmuc! ()

ThomasL

Na to, že měl Turner v náplni práce jen číst knihy, to byl docela vychytralý chlap. Ani se nedivím, že byly Tři dny Kondora nominovány na Oscara za střih, protože tak zajímavě sestříhanou soulož jsem snad v žádném jiném filmu neviděl. ()

Redford prchá před LaBeoufem

Redford prchá před LaBeoufem

26.07.2011

Samozřejmě jen na plátně. První dobrá zpráva: Robert Redford se vrací k jednomu ze žánrů, který jej proslavil – když se řekne „polit-thriller“, každý si vybaví legendární Tři dny kondora. Nový film,… (viac)

Denzel si hledá bezpečné bydlení

Denzel si hledá bezpečné bydlení

11.07.2010

V akčním thrilleru Safe House studia Universal si totiž zahraje vězně a zároveň korunního svědka, který je pod ochranou CIA. V rámci programu pro ochranu svědků je uklizen někam do Jižní Ameriky.… (viac)