Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

Seabeast

Nepočítejte s žádným "hororem"! Možná tak jedna scéna má takový lehký nádech, ale spíš se jedná o mysteriózní drama. Začne se delším rozjezdem, který po krůčcích nabírá obrátky, aby vyústil v překvapivý konec. Podivných okolností začne přibývat a Rosemary zdá se blázní čím dál víc. Na mě to ovšem bylo poněkud málo psycho, takové decentnější a možná jsem od filmu, o kterém se napovídalo hodně, čekal o něco silnější atmosféru. Je ale zase fakt, že na film z roku 1968 se jedná o poměrně odvážný počin, který tehdy mohl trochu pocuchat divákům nervíky a zlovolně zapůsobit. Z dnešního pohledu možná působí průměrně, ale je třeba ho ocenit, protože Polanski je Pan režisér! ()

Cubinho

Jeden z nejlepších ženských hereckých výkonů, co jsem kdy viděl. Mia Farrow byla naprosto fantastická. I díky ní je atmosféra filmu tak nezapomenutelně mrazivá. 9/10 ()

corpsy

Rozhodne žiadne sklamanie. Atmosféra je tu hustá a tak som si prišiel na svoje. Mia Farrow exceluje. A záver je naozaj mrazivý. ()

liquido26

Zezačátku jsem měl s tím film (ostatně i jako s Polanskiho jinými filmy) trochu problém a až na dokonalou scénu početí jsem se moc nebavil. Druhá půlka je ale výrazně napínavější a má skvělou atmošku. No a jako takový malý bonus Dakota House, kde bydlel John Lennon. ()

Hoyt

Jako každý film Romana Polanského na mě i tento působí podobně. Už od začátku je cítit, že s domem do kterého se Rosemary přestěhuje se svým manželem není něco v pořádku. Tyto začátky Romanovi hrozně moc žeru. To ale není vše. Po jednom hrůzostrašném snu, který se Rosemary zdá se začíná ve filmu tlačit ještě více na pilu a nepětí v obrovském množství stoupá až k samotnému konci, který mě ale moc neuspokojil. Mia Farrow hrála užasně sladkou, naivní a ke konci už hysterickou Rosemary. Hned za ní též skvělý popírač John Cassavetes a v poslední řadě nanervy lezoucí a vtíravá Ruth Gordon. Silné 4*. ()

DDT

Mia Farrow je skvělá, Roman Polanski výborný (hlavní "satanista" filmu se jmenuje Roman !), jen pro dnešního diváka (tedy aspoň pro mne) by možná mohl být film trochu kratší. Jinak klasika, kterou nevidět je hřích. A ten konec mi nepřišel zase tak jednoznačný, jak tady někdo píše. ()

PauloZ

Sorry, ale opravdu nemám ve zvyku hledat nuceně klady filmu a nepomůže tomu ani fakt, že je ten film starý 40 let a všichni jsou z něj hotoví. Znám mnohem větší pecky z téhle doby a nechápu jak takový Vymýtač ďábla může mít nižší hodnocení. Rosemary má vysoké hodnocení 83%, jako žánr uvedeno horor a já opravdu nechápu proč. Možná je to solidní mysteriózní podívaná, ale nic víc. Navíc tomu vůbec nepomáhá ta šílená stopáž, kdy se první hodinu vůbec nic neděje, a když už čekáte a cítíte nějaký zvrat, tak to taky není nic velkého a fakt, že se to všechno ubralo k tak nijakému a nic neříkajícímu konci je opravdu zoufalé. Rosemary má děďátko mě zklamalo asi ve všem co jsem od tohohle "hororu" čekal. Výborná je pouze Mia Farrow pro kterou dám ty 3*. Polanski nebyl, není a asi nikdy nebude převratný režisér. ()

Astaroth12

Parádne rozvinutý a rozpracovaný príbeh.Film mal zoznamovacie pomalé tempo ale ako príbeh plynul,tak aj napätie hustlo.Tie snové sekvencie pekne kontrastovali z vizuálom aj keď zas nedávali všetky logiku.Hlavná ženská postava sršala naivitov ale herecky bodovala na plnej čiare.Je to dramaticko depresívna snímka,ktorá diváka vie udržať v bdelom stave aj pri tak krutej stopaži.Jedno ma rozčuľovalo,veľmi drzí susedia a necitlivý manžel áno v príbehu to bolo dôležité ale mňa to nasieralo ale to je len môj problém. ()

Angerr

Toto je jeden z filmů, o nichž je nejlepší před shlédnutím nic nevědět. Pokud jste jej tedy ještě neviděli, doporučuji vám dočíst můj, nebo jakýkoliv jiný komentář až po projekci. Film je nádhernou oslavou mateřského citu, zakomponovaný ve velice napínavém příběhu. Napětí je budováno postupně, nikam se s ním nespěchá, první tři čtvrtě hodiny strávíme seznamováním s postavami a prostředím a pak se teprve začnou dít "věci". Jaký rozdíl oproti většině ostatních napínavých filmů, kde se děsu dosahuje poněkud prostšími prostředky, třeba náhlým střihem, který je doprovázený co nejhlasitějším kraválem! (nedávno jsem viděl 'Kruh'). Stejně tak zde nejsou žádné brutální záběry. Film začíná i končí stejným pohledem z výšky, nadhledu, ve kterém mizí místo děje, což asi naznačuje, že hrozné věci se dějí (matkám a jejich dětem) na celém světě. Mimochodem, Rosemary odpovídá českému jménu Růženka. 10/10 ()

hous.enka

Rosemary je pro me ohromne zklamani. Zaprve: Mia Farrow je fajn v prvni pulhodine, pak uz je otravna a jeji zachvaty paniky jsou prehravane. Zadruhe: stopaz. Proc to proboha trvalo vic nez dve hodiny? Kdyby to trvalo o 45 minut min, nic by se nestalo. Zatreti: konec. Polanski mel nechat otevrenej konec. Az filmy Romana Polanskeho sleduji rada, tenhle jde zkratka mimo mne. Postradam vnitrni kouzlo tohohle filmu. Verim, ze knizka muze byt lepsi. Film je zkratka prumerny horor z 60. let s karikaturnima postavama (vsichni jsou karikatury - Rosemary, jeji muz, sousedi, doktori...) ()

schizmo

Dodatečně zvyšuji na plnej knedlík, protože tohle je totální rouhavá a přesto distingová klasika se skvělou atmosférou, pozvolným gradujícím vyprávěním a naprosto famózním soundtrackem. Doporučuji více podívání, protože napoprvé vám určitě uniknou mnohé důležité souvislosti. Totální základ a povinnost!!! / / / SOUNDTRACK: Tak jako film patří mezi špičku žánru a povinnou četbu v rámci hororových filmů, tak si troufám tvrdit, že stejně zásadní je i soundtrack Krzysztofa Komedy, který vytvořil tak variabilní a atmosféru skvěle podtrhující hudbu, že má jistě velký podíl na celkovém úspěchu filmu. Ať už jde o romantické ploužáky zvěstující příchod očekávaného miminka, populární hity, které zachycují atmofsféru doby vzniku, až po hrůzostrašné hororové a notně jedovaté melodie. Pro mě rozhodně další majstrštyk, který řadím k totálním klenotům hororové hudby. A taky si hned valím objednat CD i vinyl. ()

Cimr

Bezpochyby kvalitní film s úchvatnou Miou Farrow, ale má jedno velké ale. Je věrnou adaptací knižní předlohy Iry Levina. Což by vůbec nevadilo, jenže film je adaptací tak věrnou, že jsem se docela nudil, protože jsem přesně věděl, co přijde dál. Chápu, že diváci, co si prožívali s Rosemary příběh poprvé asi občas napětím nedýchali, ale já mezi ně nepatřím. Vůbec jsem se nebál, takže film spíš než satanský horor beru jako psychologické drama o tom, že věřit nemůžeme ani svým nejbližším. Zkrátka pokud si chcete film opravdu užít, nečtěte předtím knižní předlohu, protože, co naplat, je prostě lepší. ()

selfesteem

Film je mnohem lepší adaptací knihy Iry Lewina než jeho úchvatně děsivých Stepfordských paniček. Ty mě ve své filmové podobě velmi vytočily, protože jsem se na filmové zpracování těšila jako blázen a po shlédnutí tento film nabízím v kšeftech zadarmo. V obou Lewinových příbězích v knižní podobě jsou bezchybně vyjářeny stavy bezmoci a výborně popsáno manipulativní chování. Ve filmovém vyjádření u Rosemary bylo obojí znát o mnoho víc. Skvělá Mia Farrow v ústřední roli. Doufáte? Důvěřujete? Bojíte se pochybovat? Špatně děláte. Někdy jsou právě ti zdánlivě nejbližší těmi, kdo vám budou schopni ublížit. ()

baribal

pro mě zklamání, spíš drama než horor nebo thriller... jediná chvíle, ve které na mě šel mráz byla když Rosemary pročítala knížku, kterou jí odkázal její přítel... konec byl pro mě velmi humorný a postrádal trochu vážnosti... ()

NinonL

Skvělý film z doby, kdy sám Polanski vedl poměrně bujarý život a jak se proslýchá, zahrával si i se satanismem. Ponurá a tíživá atmosféra se táhne celým filmem, neznám jiného režiséra, který to dokáže tak bravurně. ()

Krt.Ek

Za skutečný horor považuji to, že až na mě někdy v budoucnu budou sousedi milí, budu v tom po zhlédnutí tohoto filmu hledat konspiraci (jako by té zbytečné paranoie nebylo na světě už dost!). Od Polanského jsem toho zas tolik neviděl, avizuji, že nedám dopustit na Bitter Moon (možná můj vůbec nejoblíbenější film s motivem Hassliebe) a ani nejsem hotov argumentovat (u mě nic tak neobvyklého), ale Rosemary bude dost možná jeho nejzdařilejší film. Dialektika komplotu a psychické nemoci jako interpretačních schémat, mrazivá hudba, fenomenální Mia Farrow, významotvorná architektura budovy, téma rozkladu osobnosti a bezpečí domova (základních opor našeho já). Vskutku ďábelsky namíchaný koktejl! ()

Pan Filuta

8/10 Neskutečně silný a temnou atmosférou oplývající snímek s nádechem klasiky. Nevzpomínám si, že bych někdy byl svědkem tak pomalého rozjezdu, kde jsou jen nepatrné náznaky. Rozhodně to musíte vidět! ()

frashmaker

Celou dobu středně napínavý film, ze kterého jsem doufal, že se vyvine nějaká děsně inteligentní pointa, něco jako že nakonec všechny zavraždí a zjistí se, že fakt byla na hlavu, nebo nechat konec otevřený aby si každý domyslel jak to asi mohlo skončit, ale takhle neskutečně to zabít.... Dvě hodiny člověk nemá nejmenší tušení na čem je a těší se na konec, ale konec ho tak srazí k zemi, že i tři hvězdičky jsou moc...... ()

Ozo

Tak, je pravda, že na konci nemusela být až tak přímá odpověď, o co celou dobu jde, ale stejně zůstanu u pěti hvězd. Jedna hvězda za krásnou Miu Farrow, druhá za slizkého Johna Cassavetese, třetí za uhrančivého Sidneyho Blackmera, čtvrtá za odporně vlezlou Ruth Gordon a pátá, tak pátá je za to, že jsem z filmu nespustil oči s nervy napjatými k prasknutí, co zase v dalším záběru nebohou Rosemary čeká. Od teď si budu do konce života pamatovat, že když se stařičcí sousedé zdají býti milý, ale člověk od nich nemá pokoj ani při romantickém večeru při svíčkách, tak je nejlepší sbalit svých pět švestek a mazat co nejrychleji a co nejdál pryč. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)