Vynikajúca adaptácia známej rovnomennej knižnej predlohy. Príbeh Rosemary (Mia Farrow) - mladého dievčaťa z Omahy, ktoré žije na Manhattane so svojím manželom (Cassavetes), hercom túžiacim po sláve a úspechu - je rozprávaný jej očami. Manželia hľadajú byt. Ich nový domáci je k nim možno až veľmi milý. Jednej noci má Rosemary po večierku u domácich hrozný sen: zdalo sa jej, že bola zavlečená do akejsi orgiastickej spoločnosti, pripútaná na lôžko a znásilnená akýmsi netvorom. Celý rad okolností, ktoré sprevádzajú jej tehotenstvo ju čoraz častejšie nútia zamýšľať sa nad tým, že možno to nebol strašný sen, ale ešte hroznejšia skutočnosť. (oficiálny text distribútora)

WolfIssen

Dvě a čtvrt hodiny dlouhá nuda, nuda a ještě jednou nuda. Přiblblý pitoreskní závěr, kterému japonský "satanista" cvakající foťákem dodává opravdu nejhloupější grády. Za hvězdy stojí jen herecký výkon hlavní protagonistky. Sečteno, podtrženo: ztráta času. ()

MaxForValue

Značne nevierohodné, ťažkopádne, v niektorých smeroch značne naivné podobenstvo o boji jedného proti celému ľudstvu. Mia Farrow exceluje a vedľajšie postavy ju úspešne dopĺňajú. Polanskému filmu škodí prílišná doslovnosť, citové vydieranie diváka, príliš jednoznačné rozdanie kariet i trochu emočne vydierajúci záver. Niekde medzi 3*/4*. ()

DoNotCross

Wow! Horor, kde neuvidíte kapku krve a nedočkáte se v něm žádných lekaček a přesto budete na konci pořádně vyděšení. Největší devizou filmu je temná atmosféra, která se vám zažere do morku kostí. A přitom režisérovi stačí temný dům, pár divných sousedů a zvláštní shody okolností spolu se znepokojujícími náznaky. Je Rosemary žena, kterou těhotenství připravilo o duševní pohodu, nebo jde o něco mnohem zlověstnějšího? Neuvěřitelně dobrý biják, kterému léta pranic neubrala na působivosti. ()

gicous

Chci Vám oznámit radostnou novinu: "Rosemary bude mít děťátko." Tak proč nejsem šťastný? Proč ve mně klíčí nepříjemné pocity plné znepokojení, sklíčenosti, smutku a rozladěnosti. Zřejmě proto, že jsem dvě hodiny sledoval marný boj ženy o plnohodnotné mateřství, jež v konečném zúčtování nedostal naplnění. Boj, který byl beznadějný od samotného počátku. A já blázen věřil, že vše dopadne jinak. Na konci na mně ale Polanski a spol. pustili mrazivě chladnou sprchu. Mia Farrow jako Rosemary úžasná! I po téměř půl století stále prvotřídní film. 10/10 ()

eljel

Skvělá atmosféra, ach-tak-krásná Mia Farrow, lehce neuspokojivý konec (ale co se dá dělat, když je to podle knižní předlohy). Velmi uspokojivý divácký zážitek. ()

Blazkowicz

Zase film o hovně toto. Může mi někdo laskavě vysvětlit, kde jsou ty žánrové prvky horor/thriller/drama/mysteriózní? Kdybych byl víc unavený, tak to normálně zaspím. Borka co vypadá jak zšenštilý klučina, čeká děcko a všichni jsou z toho vystříkaní. No bodejť by nebyli, když jsou to "satanisti" a sami jí ho do teho břuchu strčili. Dvě hodiny se nic neděje, matka je pěkně naivní, i když už něco tuší. V posledních deseti minutách to dostane aspoň minimální spád. Satánek neumřel, ale je v pěkné satankolébce. Každopádně z něho není nic ukázané. To by bylo asi na tehdejší publikum už moc a utíkali by zděšením ze sálu nebo jinak nevím, jak si to vysvětlit. Nakonec jsem čekal, že ho mamka zapíchne, ale podle jejího retardovaného výrazu se jí snad začal líbit. Rosemary je blbka. 1-* ()

Carlie

Kdybych neviděla posledních deset minut, bylo by to pět hvězd. Konec byl otřesně hloupý. Mia Farrow byla neuvěřitelná a Polanski je jeden z nejlepších režisérů. ()

adamix

Skvost, ktorý mohol byť veľdielom, keby v rámci satanistickej tematiky aspoň trochu pričuchol ku geniálnemu Exorcistovi a ukázal viacej znepokojivých hrôzostrašných scén a keby sa z filmu vykľul inteligentnejší a uspokojivejší záver, resp. koniec záveru. Ináč niet čo vytknúť, Mia Farrow je bravúrna a neskutočne presvedčivá. Jej prerod z naivnej mladej ženy na paranoiou skľúčenú budúcu matku jej do detailu uveríte. Pohlcujúca je aj atmosféra, vďaka ktorej s film tvári celkom obyčajne, avšak pri určitých detailoch a nepríjemnej manipulácie hrdinkinho okolia je Rosemary´s Baby perfektným príkladom psychologickej drámy, ktorá vzhľadom na citlivú tematiku materstva a jej diabolského prerodu dokáže zamraziť. ()

mac000

Film jsem viděl několikrát, černobíle (v netitulkované kopii čs. filmového archivu, uváděné v kinech Ponrepo, kterou jsem i tlumočil) a po roce 1990 i barevně v TV, a pokaždé mě uchvátil. Mia Farrow zde prokazuje herecké mistrovství, kterého Roman Polanski skvěle využil. A ješte jedna složka je pro film podstatná - Komedova do uší lezoucí hudba navozující tísnivou atmosféru... ()

RigorMortis

Okultný psychologický bizár (alebo psychotická epizóda mladej matky?) s pomaly hustnúcou atmosférou od jedného z najznámejších hollywoodskych pedofilov. To "hutno" ale narastá plíživo a postupne. ()

hrumsrt

První čistě americký film od legendárního režiséra Romana Polanskiho, kterého život rozhodně nešetřil, složité dětství, které si prožil v Polsku zrovna v nejhorší možné době, a když už nakonec najel na harmonický život v L.A., kde si rozjel slibnou kariéru filmaře s mladým dravým přístupem k filmu, když ho ale potkala další tragédie.. Po úspěchu svých předchozích filmů jako je psychologicky laděný Hnus anebo odlehčenější Ples upírů bylo zřejmé, že se o něj jako od tvůrce můžeme dočkat velkých věcí. A prvním tím velkým filmem, který se nakonec stal téměř kultovním žánrovým kouskem a obecně uznávanou klasikou, je rozhodně Rosemary má děťátko.. Ikonická role Mii Farrow coby ústřední žena Rosemary, která spolu se svým manželem nastěhuje do vlastního bytu v New Yorku, aby zde založili rodinu a společně vybudovali život, na který budou pyšní.. Všechno jde jak má, Rosemary následně otěhotní, ovšem tím nejkrásnějším ženským obdobím se spouští série mučivého procesu, který nejen Rosemary ale i jejího manžela hodlá otestovat.. Paranoidní podívaná, kde se do reálného světa vkrádají mýtické síly a další nevysvětlitelné jevy.. Film je to sice poutavý a celou svíravou atmosféru svazuje navíc, že se prakticky odehrává jen v jednom bytě. Tancování tvůrců na hraně mezi realitou a mystikou funguje a drží diváka v napětí, ale bohužel mě vyloženě ani jednou nějak nezaháčkovalo. Čemuž nakonec nepomáhá ani nepříliš povedený závěr, který za každou cenu chce nabídnout divákovi nějaké rozhřešení a přinést odpovědi.. Jenže o tomhle to pro mě nebylo, nepotřeboval jsem vědět "správnou interpretaci" a příběh je daleko údernější bez ní.. Ale i tak si Rosemary má děťátko zaslouží stanout mezi klasikou těch nejnapínavějších filmů svojí doby. 75% ()

Johny_MH

Z dnešního hlediska možná trochu nepochopitelný film. Přesto - dokázal vystihnout hororovou atmosféru líp než mnozí jeho vrstevníci. Pro mě jasná stovka. ()

sa_kra

Luxusní. Ale přecejen..nebuďte líní a přečtěte si knížku, odmění vás to nevšedním kulturním zážitkem! Já měla dvojvazbu se Stepfordskýma paničkama, takže literární orgasmus na druhou. ()

pebe73

Možná dostanu kamenem do hlavy, nebo mě tu někdo začaruje, ale mě tohle nepřipadlo nijak světoborný. Od začátku mi ten film dal tušit, o co tam jde, a charaktery byly průhledné hned od začátku. Mrazení v zádech se taky nekonalo... ()

Cechyno4

Já musím říct, že pro mě velice příjemné překvapení. Moc šancí jsem tomuhle filmu nedával. Hlavně díky jeho roku výroby. Já osobně tyhle starší horory nemusím, podle mě nemají atmosféru. Ale Rosemary's Baby se mi vážně líbilo. Fakt jsem té holky litoval. Atmosféra v domě a hlavně pocit stísněnosti, kterou jsem cítil společně s hlavní hrdinkou. Kdy všichni byli proti ní. Knižní předlohu jsem nečetl. Jsem si ale jist, že tohle je jeden z těch filmů, který se povedlo natočit a renomé knihy tím tak neposkvrnit. Parádní počin ! ()

Goodmen

Tohle psycho mě fakt minulo. Klidně mě ukamenujte, ale já vůbec nechápu co je na tomto filmu tak skvělého. Přišlo mi jako by se tam vůbec nic nedělo a celé se to pro mě neskutečně vleklo. Zaujala mě hlavně úžasná Mia Farrow.. ()

E-Fox

Skvělá režisérská i herecká práce, dobře vystupňované napjetí i výborná znepokojující atmosféra. Jistě je to zaslouženě klasické dílo ve svém žánru, ale jsou to pro mě slabší čtyři hvězdy kvůli závěru, kdy mě několikrát napadlo, kdy už to skončí a taky subjektivnímu pocitovému dojmu, že víckrát tenhle film přes jeho nesporně vysoké kvality vidět nechci. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin

19.05.2021

Ve věku 86 let zemřel včera v americkém Connecticutu herec Charles Grodin. Mnozí diváci si ho jistě vybaví hlavně jako otce rodiny Newtonových z komedií o sympatickém bernardýnovi Beethoven a… (viac)

Ben Affleck zpátky u režie

Ben Affleck zpátky u režie

09.08.2020

Herec, režisér a oscarový scenárista Ben Affleck (Město, Argo) se po čtyřech letech vrátí za kameru. Napíše a natočí snímek The Big Goodbye, jenž bude vyprávět o pozadí vzniku snímku Čínská čtvrť… (viac)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (viac)

Z Vatikánu se šíří hrůza

Z Vatikánu se šíří hrůza

13.02.2013

Člověk musí obdivovat Hollywood, jak dokáže reagovat na aktuální dění. Produkční společnost Lakeshore, stojící třeba za sérií Underworld, si do momentálního mediálního rozruchu pospíšila se zprávou o… (viac)