West Side Story je filmová adaptácia pôvodného predstavenia na Broadwayi z roku 1957. Pôvodnú choreografiu vytvoril Jerome Robbins podľa scenára Arthura Laurentsa, hudbu zložil Leonard Bernstein. Film prináša príbeh lásky  a rivality medzi členmi dvoch teenegerských pouličných gangov Jest a Sharks grupujúcich sa z dvoch rôznych etnických skupín prisťahovalcov z Portorika a potomkami prisťahovalcov z Európy. (Cinemart SK)

Adaaamecek

Nádhera. Čistokrevná radost. A po zhlednutí vlastně i chápu, proč tohle vzniklo. Spielberg si chtěl vytvořit svůj vlastní muzikál a tím rozšířit i své zatím žánrové schéma. A to se mu samozřejmě povedlo. Z každé scény jde cítit to srdíčko a tu úctu k originálu. Krásný remake, který je zpracován mistrem. Příště ale asi radši zase něco originálního, protože ano, bohužel se jedná o lehké plýtvání tohoto úžasného talentu. Stále to ale tvoří film na který se znovu a potom znovu a nakonec jestě jednou moc rád podívám. 8/10. ()

KolarikKing

Spielberg opět dokazuje, že je Pan režisér. Původní film z roku 61 jsem neviděl, takže tohle pro mě bylo poprvé. A musím říct, že se mi to líbilo a dobře jsem se naladil na ten old school feeling. Kostýmy, výprava, choreografie, všechno bylo výborné. Příběh jakoby z Romea a Julie byl v pořádku. Písničky mě sice neodpálily, ale ani jedna mi nevadila. Obsazení v pořádku, i když Ansel Elgort mi trochu neseděl. Ve výsledků je ovšem nové West Side Story hodně kvalitním muzikálem. 8/10 ()

Grázl83

Když už točit remake 60 let starého muzikálu, který dostal 10 oskaru, tak alespoň něco změním. Písně jsou nudné, pro dnešní mladou generaci i generaci jejich rodičů je to zastaralé, málokdo takovou hudbu poslouchá. Proč písně nezměnit do stylu rocku, nebo rapu, to je jedno, ale prostě moderně, aby to někoho zaujalo. Takto není žádný důvod na to koukat a je lepší si raději pustit originál. Příběh je tak prostoduchy, že by taky zasloužil modernizaci. Za mě absolutně zbytečný film ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 8/10. Podle mého názoru zajímavější než původní filmová verze z roku 1961. ()

Heywood

Jsme generace, která viděla v kině ten původní film. Tahle dnešní generace těžko pochopí souboje dvou barákových skupin, když BLM paralyzuje celou Ameriku a dysfunkční a většinově neproduktivní menšiny terorizují většinové obyvatelstvo v EU. Hudba zůstala krásná, herci si odstartovali novou budoucnost, trochu se šetřilo na exteriérech a mírně se zjednodušovala podstata problému generace, která nemusela hledat práci a nikdo pro ni neplánoval žádné bezpracné dávky. Tahle Amerika už neexistuje a smutek z toho, že zmizela je větší, než ten smutný příběh Romea a Julie z Bronxu. Jasně, že jde o skvělý film, o tom žádná, ale... pokud Spielberg chtěl, abychom po ztracené svobodné a nadějné Americe smutnili, tak se mu to zatraceně povedlo. 85% ()

janinka123

Když jsem zjistila, že režisérem bude Steven Spielberg, tak jsem byla zvědavá, jak si s muzikálem poradí. A myslím si, že to dopadlo na výbornou. Přiznám se, že jsem původní film neviděla, takže nebudu tyto dvě verze srovnávat. Hudebně samozřejmě geniální, ale to není žádná novinka. Z hlavních představitelů exceluje hlavně Ariana DeBose. ()

tomino28

Nejsem expert na původní verzi West Side Story z roku 1961, ale tahle nová od samotného Spielberga mě teda nestrhla. Možná, že už bylo načase natočit moderní verzi pro současné publikum, ale do jisté míry to bude spíše současnou dobou. Žijeme v době remaků a recyklací všeho, co mělo v minulosti u diváků alespoň minimální úspěch a originální tvorby je téměř jako šafránu. Takže tento muzikál si můžu odškrtnout ze seznamu, ale nevidím jediný důvod, proč bych se k němu někdy v budoucnu měl vrátit, to si mnohem radši a s chutí pustím La La Land. ()

PTuranyi

Opätovné vynikajúce spracovanie brodwayského muzikálu s archetypálnym príbehom lásky a nenávisti v perfektnej réžii Stevena Spielberga. Moderné spracovanie zbavilo príbeh patiny, ale aj napriek tomu je tu cítiť atmosféru New Yorku 50-tych rokov. Väčšina mien hercov mi nič nehovorí a mnohí v tomto filme debutujú, to však nič nemení na tom že hrajú skvele. V roli Tonyho je výborný Ansel Elgort, ktorý sa blysol v Baby driverovi a  Rachel Zegler hoci debutuje, hrá rovnako dobre ako Natalie Woodová a ešte k tomu vyzerá ako Portoričanka. ()

bonovox

Steven je majster svojho remesla a potvrdzuje to aj týmto remakom 60 - ročnej muzikálovej klasiky. Svele a rytmicky natočené tanečné čísla, fantastická výprava, choreografia, výborne typologicky vybratí herci ale hlavne nesmrteľné piesne America, Tonight, Maria... taktiež poteší, že sa Spielberg nedržal otrocky prepisovať scénu za scénou, ale že prichádza aj so svojimi vlastnými úpravami. Otázne je len to, prečo vznikla nová verzia? Spielberg si určite týmto splnil svoj sen, ale nemyslím si, že pritiahne k tejto klasike dnešnú generáciu mladších divákov. Ale za mňa s tým nemám problém, pretože treba uznať jednoznačne kvalitné spracovanie tejto klasiky. 90% ()

Rikku

Obvykle trpím averzí ke všemu, co je označeno jako remake a bylo to natočeno v posledních dvaceti letech. Nicméně Spielbergovi jsem samozřejmě musela dát šanci... Původní verze z roku 1961 byla bez pochyb ve své době zjevením. Nicméně dnešní optikou je z filmu cítit, jak moc už zestárnul, jak je až divadelně vyumělkovaný a poplatný své době. (Narozdíl třeba od Sedmi statečných z roku 1960, kde originál oproti remakeu z roku 2016 vítězí na celé čáře). Spielbergův remake je natočen moderními postupy s neuvěřitelně kreativní kamerou a přesto úžasně vystihnuje New York 50. let. Jeho West Side je rušným místem, které kypí vlastním životem. Hudební a taneční čísla jsou do jejích ulic vsazena jakoby do skutečného světa, ne divadelního. (Pokud parta Jets začne tančit uprostřed ulice, zastaví se provoz, lidé vystupují z aut a udiveně kroutí hlavou, co se to děje, lidé se zastavují na ulici - jak by to asi udělali skuteční kolemjdoucí, kdyby zahlédli někoho tančit uprostřed křižovatky.) ...Úžasná výprava, skvěle zvolení herci a lépe propracované charaktery, a samozřejmě bezchybně zaranžovaná a new yorskou filharmonií zahrána Bernsteinova hudba. Je to dokonalé, precizní a plné emocí. Škoda, že jde v kinech o kasovní propadák. Bohužel, co není v dnešní době z dílny Marvelu nevydělává. ()

Yalka

Nejlepší interview k filmu jsem viděla na YouTube kanálu Zig and Zag Show. Je to rozhovor s Mikem Faistem, rok 2020 (uvedení filmu se pak zdrželo kvůli covidu). Snad to moc brzy nesmažou. Doporučuju! Enjoy :-) ()

vladi3

Recenzenti na celom svete sa isli "posrat", ze ake to je dobre... Tak som zobrala kamosku a teda ostala som "posrana" aj ja... Takto sa robi remake vazeni! Po technickej stranke absolutna spicka, ale to sa dalo pri Spielbergovi cakat... Herci boli skveli a to vsetci do jedneho... Silno ma prekvapilo, aky ma Ansel hlas a trosku som sa toho obavala (lebo ak nieco filmu vytkli, tak to bol Ansel), ale teda musim povedat, ze bol vyborny... Viac mi pri nom vadilo, ze bolo vidno, ze nie je tanecnik.. Ale zase na to, aky je vysoky, tak pohybovo je na tom v pohode... Osobne mi trosku vadila Rachel, neviem preco, dako mi tam nesedela... Ale hlasovo bola uzasna, takze "meh" na moj nazor na nu... Avsak hviezdou je MIKE FAIST... Klobuk dolu pred nim... Vyborny herec a neskutocny tanecnik... Kazdopadne pribudne dalsi BR disk, to vam teda poviem... Ak to nebude mat nominaciu za kameru a FAISTA, tak chvala bohu, ze sa rozne awards vytracaju... ()

Sopholojong

Janusz Kaminski zase raz "vystruhal" jednu z najuzasnejsich kameramanskych exhibicii vsetkych cias. Tentoraz nie je "maestro" Williams polovicou uspechu Stevenovho filmu, ale prave tento vizualny mag. Bravo! Oscar za "cinematography" uplne nevyhnutny. Takisto mimoriadne vypiplane nasvietenie scen by malo presvedcit "akademikov" o novej kategorii "Best Lights (Lightning)" - odrazy v kaluziach, nocne osvietenie ulic, ci interierov, z temnych tienov do preslnenych ulic, schnuce cesty po dazdi - opat dalsie BRAVOOOO! K tomu atmosfera neskorsich patdesiatok (kostymy do puntiku autenticke, auta asi preniesli strojom casu, interiery do detailu staromodne, schatrane pristavne doky, zadne strany blokov, plne smeti a stareho "haraburdia"), ktora tecie z obrazovky priamo k divakovi na gauci alebo v kino-sedacke. Audiovizualne zradlo par excellence sledovane so zatajenym dychom.... ale, je tu jedno stredne iritativne ALE s obsahovymi vyhradami. Akonahle sa zacnu viest dialogy, skripe sa zubami. Ta portorikanska anglictina je ako z nejakej nechcenej parodie a rusi stopercentny cinematicky zazitok. Okrem tu charizmatickeho Ansela (inokedy mi vadi) sa velmi nevydaril i casting chlapcenskej, spievajucej a tanecnej, casti - malo charizmy, prilis obycajne "ksichty". Naopak cast dievcenska je nadherna, najma portorikanska Ariana DeBose v tych zltych satach v najslavnejsej scene "tancovacky" na Americu a mladucka Zeglerka az "elfovsky" nezne krasna. Prva spominana holcina ma vyborny herecky prejav i skvele tancuje. Fight "na noze" v nocnom sklade s genialnou tienohrou vtahujuco dynamicky... K mojim milovanym La La Landu a Moulin Rouge este co-to chyba, ale po zrakovo-sluchovej stranke sa im tato pocta slavnemu originalu vyrovna. 9/10 PS: Ta "prachova" choreografia tanecneho suboja o pistol v rozpadnutom pristavnom sklade je jedna z najlepsich videnych v muzikali ever. ()

Exanys

Hned na začátek bych zmínil, že jsem obrovským milovníkem jak muzikálů, tak i oper. Jsem ale spíše na ty buď s novodobou muzikou, či naopak s těmi úplně nejstaršími skladbami. Ve West Side Story je však muzika okolo 60. let v Americe a jde to poznat. Za mě osobně je to jedno z nejhorších období pro mé uši. Po první půlce filmu jsem si na to však zvykl a zbytek si již užil. Musím vyzdvihnout herecký výkon absolutně všech herců. Nenašel jsem jedinou chybu. Avšak použít Ansela Elgorta jako "Ramba", to úplně nefunguje. Má však příjemný hlas, tudíž chápu, proč zde byl dosazen. Kdo mě ale teda extrémně zpěvem překvapil, byla Rachel Zegler. Bože ten hlas. No prostě dokonalost. To, co bych filmu vytkl, jsou nadbytečné vedlejší postavy a tanečních kreací by také mohlo být méně, a nebo lépe zpracovány. Za mě dávám 7/10 a rozhodně jedna z lepších nominací na Oskara. ()

Kamil111

Jde především o zpracování kultovního muzikálu Leonarda Bernsteina, o film až v druhém plánu. Pokud průkopnická adaptace z roku 1961 po taneční stránce představovala benchmark nejen pro svou dobu, ale i několik následujících desetiletí, obdobnou pozici zřejmě zaujme také Spielbergúv remake. Choreografická nápaditost, ladnost a souhra, toť dokonalost sama. Kulhá ovšem pěvecky, a navíc studiová hudební nahrávka z poloviny osmdesátých let, kde osobně Bernstein diriguje zářivé operní hvězdy Kiri Te Kanawu, Josého Carrerase a Tatianu Troyanos, nastavila srovnávací laťku příliš vysoko. Jinak všechna čest, výrazně staromilský, avšak výtvarně jasně definovaný počin s technicolorovým zbarvením a skvělou Kamińského kamerou je plnohodnotnou aktualizací šest desítek let staré klasiky, kterou odsouvá za sebe. Grade 9/2022 ()

Polux

6/10 | Z traileru jsem měl dojem, že půjde o druhý In the Heights (a není to z mé strany kompliment) a z filmu si nakonec odnáším stejné pocity jako z In the Heights, takže Golemův efekt, očividně, funguje:-). | V podstatě tady není nic, co by nešlo pochválit. Řemeslné kvality si Spielberg dokáže, tak jako obvykle, pohlídat na jedničku. Od výpravy, přes kostýmy a taneční/hudební choreografii až po kameru (Kamiński, no:-)) je to špičková práce. Jak casting, tj. typové obsazení, tak samotní herci skvělí a to včetně Elgorta (v Baby Driverovi mně vůbec nepřesvědčil, tady to téměř vypadá, že má roli šitou na tělo) a především Zegler (na debut opravdu respekt:-)). | Nicméně...příběh je plně stejný, dějové a časové zasazení je úplně stejné, hudební čísla jsou sice v jiném, modernějším, aranžmá (což je jedna z mála věcí, u kterých se Spielberg uchýlil k nějakému upgradu), ale jinak stejné, titulním postavám jsem romanci vůbec nevěřil, chemii mezi sebou nemají v podstatě žádnou a k tomu wtf scény typu "vyspím se s ním obratem poté, co mi zabil bratra, protože láska" (Wiseovu verzi si až do takového detailu nepamatuji, tak je možné, že zrovna tohle jde na vrub jeho adaptaci, nebo možná už divadelnímu originálu, ale wtf je to úplně stejně, ať už s tím jako první přišel kdokoliv). | Je fajn, že si Spielberg konečně splnil svůj sen (člověk se až diví, že mu to od tanečních čísel v 1941 a druhém Indym trvalo tak dlouho:-)), ale emočně mně to vůbec nestrhlo, nedočkal jsem se, bohužel, vůbec ničeho, co jsem předem nečekal a film, díky mizivé tvůrčí invenci, skutečně vypadá (a to nejen vybledlou paletou barev, ale celkovým podáním), jako by se do současnosti propadl odkudsi z 60s (přičemž mizerný BO výsledek je z tohoto pohledu naprosto pochopitelný, dnešní publikum je prostě úplně někde jinde). Kéž by si Spielberg vybral pro svůj muzikál původní příběh nebo dosud ve filmu nezadaptovanou látku (Broadway jich musí být plná) a "neztrácel čas" něčím, co už tady bylo a ani nemá snahu to výrazným způsobem posunout někam dál nebo jinam. | PeZet ()

Ewilka

New York, 50. léta a příběh Romea a Julie. Spielbergově remaku se po technické stránce nedá vytknout vůbec nic. Lokace, barevné kostýmy a taneční scény pohladí po duši. Na novou West Side Story se dívá opravdu krásně. Snímek ovšem postrádá to nejdůležitější – chemii mezi protagonisty. Postavy působí prázdně, bez emocí. Divák nemá šanci najít si k nim cestu, přilnout k nim a nechat si na konci snímku zlomit srdce. Škoda. Takhle je to „jen“ vizuální skvost o lásce, ale bez lásky. ()

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD