Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

Anderton

Pred pozretím si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. Počas sledovania si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. A pri hodnotení si predstavte, že namiesto Angeliny hrá jej úlohu Liam Neeson. A neberte do úvahy, že film nakrútil a čiastočne aj napísal Taylor Sheridan. Potom film ohodnotíte aspoň nič nehovoriacimi troma hviezdami. ()

silentname

Je pravda, že "Those Who Wish Me Dead" nie je Taylor Sheridan vo svojej najlepšej forme, no nemôžem povedať, že by som si film neužil. V prvom rade má celkom slušný spád. Nenudil som sa pri jeho sledovaní a na hodinky som sa pozrel asi 15 minút pred koncom a som bol prekvapený, že už sme sa dostali do finišu. V takom prípade film spravil niečo dobre. Postavy sú celkom okey, herecké výkony sú schopné a nemám pocit, že by tam niekto vyslovene pôsobil ako mizerná voľba. Najzaujímavejším bol ale podľa mňa šerif Ethan v podani Jona Bernthala. Najviac ma na filme mrzí ale jedna vec. Čakal som úprimne viac od tej atmosféry plameňov a snahe prežiť v absolútne neľútostnom prostredí. Toho sa ale viac-menej dočkáme až úplne na konci. A je to škoda, lebo by to urobilo film podľa mňa o niečo zaujímavejším. Naši dvaja profesionálni zabijaci sú pre mňa od určitého momentu skutočne viac figúrky než zabijaci. A podarí sa im viac zlyhať, než veci zvládnuť. Čo je celkom hanba. Sú tu scénky, ktoré majú atmosféru, nudiť som sa nenudil a nemal som potrebu všetko logicky preanalyzovať. V rámci toho ako sa pohyboval film som celkom spokojný. Dúfam len, že nabudúce bude Sheridan zaujímavejší. Lebo aj keď som spokojný, tak viem, že má na viac. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Nebolo to zlé, minimálne príbehom. Celkom zaujal a zaujala aj Angelina Jolie, ktorá mizne pred očami a musí už nosiť detské nohavice. A nie je už ani verná svojmu menu, keďže priezvisko Jolie si kedysi vybrala sama, čo vo francúzštine znamená pekná. Tie časy sú dávno preč. Čo však vo filme vôbec nefunguje sú niektoré prehnané situácie. Auto spadne vo veľkej rýchlosti  do rokliny, chlapcovi sa nestane vôbec nič. Angelina spadne z 10 metrovej výšky alebo tresne s padákom na zem a zase nič. Len si napraví chrbticu a ide. A duu zabijakov mohli dať slepeckú paličku. Z tých svojich samopalov vypálili snáď tisíc rán, no netrafili skoro nič. ()

korbitch22

Tady mám oproti ostatním tu výhodu, že mě nikdy Sheridan neopil ani jedinkrát tím svým přechváleným rohlíkem a jeho k zblití rutinní a nudný Wind River se zápletkou jak z Kriminálky Miami jsem prozíval a jediný co si z toho do teď pamatuju je perfektní prdel Olsenky když se souká do voteplováků. Takže sem si tuhle zábavnou debilitu mohl užít celkem v klidu. Aspoň je jasně vidět, že Sheridan je obyčejný rutinnér který měl dřív štěstí, že mu ten dnešní ovečkovitý divák na ty jeho předchozí sračky skočil.  Na to, že Angelina váží asi 37 kilo je pořád hodně pěkná a já být malý klučík, kterému tatínka rozmrdají na kusy bych v lese chtěl potkat asi právě jí. Angelina v sobě má prostě to opatrovnické kouzlo a ten maminkovský feel k tomu malému pulci byl poměrně zručně natočený a uvěřitelný. Horší už to bylo s dvojící zabijáků, která sice občas efektivně killuje (v akčních pasážích je kvalita opravdu vidět) ale scénář z nich dělá duo imbecilních kreténů. Kdyby je nehrál Hoult a Gillen, ale Rogen a Franco, byla by z filmu doslova komedie ve stylu Travička zelená a nemusel by se vůbec měnit scénář. To je totiž taková nechtěná parodie, že kdyby Franco a Rogen odříkávali stejné repliky jako Hoult s Gillenem, měl by režisér ze svého scénáře opravdový nezpochybnitelný klenot. Jenže on to Sheridan myslí smrtelně vážně a tak jste svědky těch nejdebilnějších rozhodnutí v dějinách nájemných zabijáků. Konec mě taky dvakrát nepotěšil a když to Bernthal nerozdýchal a ani nikoho nesejmul, už jsem chtěl jít s hodnocením ještě o stupeň níž. Ale na jeden večer to zabavilo, Angelina je pěkná a příroda taky. Tak nechám menší hodnocení na jiných vodbornících. 50%. ()

Chrustyn

Angelina po dlouhé době před kamerou a Sheridan po delší době za ní. Vznikl překvapivě nudný, nevýrazný a pitomý thriller z atraktivního prostředí s nezajímavými postavami a nijak se nestupňujícím příběhem. Sheridan úplně mimo, když si vzpomenu na vynikající Yellowstone i Wind River, nechápu jak mohl napsat a natočit film, který se tváří děsně temně a seriózně a přitom je hloupější než kdejaké béčko a občas jsem si říkal, že kdyby tam hrál Seagal, nijak by mě to nepřekvapilo. Kdo mi jde po krku technicky není špatný film a rozhodně nevypadá jako indie záležitost, ale je to průser pro všechny zúčastněné a i v sobotu odpoledne na Nově by si těžko hledal spokojeného diváka. ()

classic

Tí, ktorí mi želajú smrť,” budú za to veľmi škaredo potrestaní, lebo kto druhému jamu kope, sám do nej spadne, ale pokým sa tak nakoniec stane, ešte strašná hromada montanských stromov do tla zhorí, čoho bude ináč priamou svedkyňou i mimoriadne pôvabná hasička Hannah, ktorú stále bičujú výčitky svedomia, no treba tiež konečne podotknúť, že na tie už čas mať rozhodne nebude, musí ich hneď zahodiť za hlavu, pretože CHCE neustále zachraňovať neplnoletého Connora, ktorý nie je momentálne na nejakom relaxačnom pikniku, ale konkrétne na zbesilom úteku pred dvomi "profesionálnymi" , nájomnými vrahmi, ktorí mu bez mihnutia oka - chladnokrvne zavraždili otca Owena, zároveň i účtovníka, kde sa azda úplne automaticky ponúka záverečné skonštatovanie: "muž, ktorý vedel príliš veľa" ..., a to sa mu zrejme stalo neskoršie osudným. Netreba zbytočne hádzať flintu do žita, lebo pokým človek stále dýcha, jestvuje predsa nádej na prežitie, i keď je situácia extrémne komplikovaná a vyhrotená do maximálnej krajnosti, a to nielen kvôli úmyselnému založeniu požiaru pomstychtivým podpaľačom-hrdlorezom !!! Do kauzy sa primiešajú i ďalšie postavy, ktorých sa to (ne)priamo týka, ale už je neskoro vziať nohy na plecia, keďže dotyční "mordári" (už) začali akosi príliš vystrkovať svoje rožky... / Nie som si istý, či počiatočný scenárista Taylor Sheridan, je súčasne i kvalitným režisérom, že síce snímok "Veterná rieka" z roku 2017, to stopercentne dokazuje, pričom tentokrát si pravdepodobne vybral trochu slabšiu chvíľku, lebo nakrúca akýsi (pra)zvláštny kinematografický počin, ktorému som snáď ani nikdy poriadne neprišiel na chuť, aj keď som zase na druhej strane veľmi ocenil jeho technickú stránku, najmä kameru Bena Richardsona, ktorému sa v "hľadáčiku" krásne vynímala nádherná herečka v hlavnej úlohe - "BOHYŇA" Angelina Jolieová, v podstate kvôli ktorej som napokon tento risk riskol, pretože som sa už dopočul všelijakých dojmov "z prvej ruky" , ku ktorým mám práve teraz, vskutku hodne blízko, až normálne váham s celkovým hodnotením iba - 40 % ? Rozhodol som sa, že táto trilerová, miestami dosť intenzívna "jednohubka" , mi nijako zvlášť extra neublížila, na jedno pozretie bohato stačila, keď mi rýchlo ubehla, a tak tie tri hviezdičky, sú s odretými ušami, ale už ostanú napevno zafixované ! ()

Marze

Diky slusne rezii je to celkem fungujici thriller trochu lechtajici vsechny zanry. Popcornova zabava casem upadajici do sentimentality. ()

TheEvilTwin

Film, u kterého vás už od začátku trkne do očí výborné herecké obsazení (Angelina Jolie vypadající na 20, Punisher, Malíček a mladý Beast z Xmenů) a hlavně panoramata a záběry na barevné lesy. První půlka začíná velmi slušně a doslova vtáhne, ale druhá půlka je už znatelně pomalejší a trochu ztrácí na pozornosti. Musím vyzvednout akci, která je bohužel taková nevýrazná a nijaká, ale když už se vyskytne, tak je hlavně dobře uvěřitelná (zbraně, zpětný ráz, taktiky...), ale čím dále se film dere, tím méně zajímavý je. Na poli 90 minut jsou charaktery načrtnuty jen tak povrchně a nikdo nedostane dostatek prostoru, aby ulpěl v paměti, obecně na pocity celkově není čas, a tak by tato stránka měla být vykompenzována nařachanou akcí, ale bohužel ani ta se zde nevyskytuje a úplně mi tady chybí nějaké velkolepější finále. Možná jsem trochu zklamaný, protože z outsidera se v první půlce vyklubal slušně našlápnutý akčňák, který ale v druhé polovině sjel opět do hlubin průměru a zapoměníhodného filmu. ()

ARI50

Čekal jsem teda katastrofický dělo film, a dostal jsem slabé efekty, a celkem zvláštní příběh masakru, no slabší příběh. ()

JASON_X

No páni, to jsem nečekal, takhle nečekaně ostrý krimithriller. Ti dva vrahouni byli fakt nelítostní hnusáci, kluk to zahrál taky výborně, i jeho fotr, i borci z Montany v hasičských flanelkách nebo policejních uniformách... Jediná trochu vada na kráse byla anorektická manekýnka Angelina v roli tvrďácké (a přitom citově traumatizované) velitelky parahasičů, jinak jde o luxusní relaxační béčko. Ale je fakt, že mě v tomhle žánru není těžké divácky uspokojit. Taky se mi hodně líbily záběry ohnivého pekla. Nikdy jsem sice takovýhle monstrpožár zblízka ani zdálky neviděl, ale nevím nevím, jestli se v reálu opravdu šíří rychlostí napalmového útoku. Ale bylo to hodně působivé. Jo a taky jsem si vzpomněl, jak jsem kdysi při četbě Kerouacových Desolation Angels toužil být hlídačem lesních požárů. Ale když jsem ve filmu viděl tu požární věž, tak vím naprosto jistě, že na ní bych tedy naprosto jistě sloužit nechtěl. ()

Morholt

Já bych asi i překousnul, že všichni chlapi jsou tu jelita a zadek jim musí zachraňovat ženský, ale co prostě nešlo přejít, byla dvojice hitmanů, která se snažila squadru správňáků zlikvidovat. Copak o to, Gillen a Hoult byli ucházející a kdyby jim scénář předepsal nějaké smysluplné chování, mohl z nich být povedený páreček zabijáků. Jenže tihle dva "profíci" tu vyváděli neskutečné věci, které člověka donutí jen nevěřícně vrtět hlavou. Vrcholem je scéna za stromem, u které jsem se regulérně smál. Na druhou stranu jsou tihle dva jeden z aspektů, kvůli kterým se dalo na film v pohodě dívat. Těmi dalšími jsou slušné tempo a záběry požáru. Co se Angeliny týče, tak to už je jen kostra potažená kůží a po té holce z 60 sekund už se nadobro slehla zem. Ale když už nic, tak alespoň nevadila. Každopádně Sheridan ukazuje, že pero a papír jsou mu bližší, než režisérská stolička a laťku, kterou si nastavil s Wind River, nejspíš dlouho nepřeleze. 55% ()

ScarPoul

Sheridan je môj obľúbenec. Tento rok som sa tešil na jeho dva filmy. Without remorse som bral ako zákazku od štúdia, ktorú zobral lebo chcel možno jachtu alebo čo. Neočakával som od nej veľa, ale bavila ma. Hlavne kvôli formálnej stránke. Možno až na koniec. Ale je to jeden z tých filmov, ktoré keď dakedy v telke uvidím, neprepnem. Those Who wish me dead je ale pre mňa záhadou. Prečo si zvolil takúto látku? Prečo je to tak strašne nezaujímavé a hlavne hlúpe? Prečo sa z dvoch nekompromisných vrahov stanú od polovice filmu ťuťmáci? A prečo sú tu vzťahy tak strašne povrchné a priamočiare? Ten film je utrpenie sledovať. Nič, čo by tam malo fungovať nefunguje. Emócie sú kŕčovité. Akčné scény bez nápadu a celý príbeh je tak strašne jednoduchý a bez pridanej hodnoty až to zamrzí. Absencia silnej postavy je na škodu. Angelina ňou určite nie je. Jediné čo oceňujem je prostredie a vzťah policajta a jeho manželky, ale aj ten má dosť svojich chýb. Toto je veľmi zbytočný a nezáživný film od scenáristu, ktorého považujem za jedného z najtalentovanejších. Sklamanie. ()

Lacike

Deväťdesiatkovo ladený akčný thriller s modernou CGI akciou. Bohužiaľ to je na úrovni tých nepodarených oldschool filmov typu Firestorm, ktorý mi tento film dosť pripomínal. Lenže akcie tu je ešte oveľa menej. Prvých 70 minút sa tam prakticky nič nedeje. Sledujeme niekoľko postáv a čakáme kedy sa línie všetkých konečne prepletú. Okorenené to je ojedinele veľmi komornou akciou s CGI, ktoré by potrebovalo o triedu až dve zlepšiť na to, aby akcia pôsobila cool a nie hnusne ako je dnes zvykom. Po 70tich minútach sa do deja konečne uráči zapojiť aj Angelina a nasledujúcich 20 minút to je rovnaká nuda ako predtým. Akcia je naďalej komorná a ten digioheň smiešny. Smiešnejšie je už len to duo totálnych packalov hitmenov, ktorých mi začalo byť regulérne ľúto a držal som im palce, aby aspoň niekoho zabili. Márne. Čakal som tupé oldschool béčko s cool akciou, ale ani akcia za nič nestojí a blbé je to až príliš. A ani na Angelinu už nie je dvakrát pekný pohľad. 3/10. ()

Chermy

Vůbec mi nevadil ten béčkový 90tkový feeling... ale to, že tomu filmu chybí jakákoli "filmovost" - tím myslím, že by nějaká z hlavních postav měla nějaký svůj heroický moment... důvod proč se na filmy díváme... tady vidíme jen bandu lidí, kteří padají, bourají, umírají... a v závěru jsem si jen říkal... tady snad jen všichni pomalu a nudně umřou a vše to skončí záběrem na popel... Asi ve 3/4 filmu zjistíte, že hlavní postavou není Angelina, ale těhotná žena s puškou.. protože ta jediná něco udělá... dokonce hned dvakrát.. a pak si jde sednout k další zbytečné postavě aby taky umřela.... nej-adrenalinovější scéna z celého filmu je dramatický záběr na záchranáře seskakující posbírat ten popel... Jako by vzal Scheridan námět béčkového filmu a řekl, pojďme to to udělat co NEJRALISTIČTĚJI!!! Jak by to dopadlo, kdyby sousedka Horáková skončila v lese s malým klukem... párkrát by zakopla, pak dostala na budku, pak se pořezala... a možná, jen možná nějakým zázrakem neuhořela... a první policista co by se jí vydal zachránit by to schytal do hlavy. Tečka... to bude dobrý film!! Vždycky jsem chtěl na plátně vidět přepadení v bance kde všichni zůstanou sedět na zadku a banditi si odnesou peníze... jak osvěžující změna oproti třeba Bodu zlomu... (ne nechtěl) ()

PauloZ

Ono to vlastně ale vůbec neni o tom ohni, jak by člověk čekal. Což by mi nevadilo, kdyby to nebylo tak fádní. Děje se tam toho hodně kolem hlavní linky, ale nějak to nedokáže úplně vtáhnout a navíc je to místama dost hloupé :/. Angelina je ale pořád kobra a nějaký pořádný survival by ji mega seděl. Tady to bohužel moc nevyšlo. Průměr a promarněná šance.. meh ()

Astaroth12

Intenzita tohto filmu ma dostala. Najprv dvaja nájomní vrahovia vyčistia jeden dom, aby sa potom rozbehla naháňačka cez Montansku divočinu. Film ma veľa vypätých scén a viacero aj akčných. Tí dvaja sa s tým vobec neseru a tak je tu i pravá surovosť. Od začiatku až do konca film nepoľavuje na svojej posobivosti, a tak nemá šancu nudiť. Je tu niekoľko klišé, ale podľa mna sa toho žiadny film nevyhne a film si to poľahky vynahradzoval slušne vygradovanými scénami. Hrajú tu známy herci, ale napríklad Angelinu som tu nečakal a aj zombie bijec, má tentokrát svojim herectvom nesral. Je tu akcia, nejaký ten zvrat či útek pred ohňom, ktorý bol bravúrne zachytený. Takže u mna prevláda spokojnosť. ()

ledzepfan

Jasný, je to sice asi nejslabší Sheridan vůbec, ale zdaleka to není tak debilní jak jsem podle traileru očekával. Angelina se sice snaží, ale ten její xicht hollywoodské superstar na sebe prostě strhává jaksi nepatřičnou pozornost (Je zřejmý, že tady šlo více o výběr studia než režiséra). Malej kluk rozhodně není žádnej uplakánek (jak se podle několika zcestných komentářů tady může zdát) ale klasickej Sheridanovskej charakter kterej si prochází hroznýma sračkama ale stejně zatne zuby a statečně se skrz to vše přebrodí.. Scénář není žádný zázrak, ale je dost přímočarý/nepřekombinovaný aby jako jednohubka na páteční podvečer zafungoval. ()

agentmiky

Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co se stalo s těmi luxusními scénáři z rukou Sheridana ? Když si vzpomenu na jeho žánrové skvosty (Wind River či Sicario), tak se mi chce skoro brečet z toho, co předvádí poslední rok. On nespadl do béčkových vod, tohle je propad do vzdálenějších pozic od A. Fakt jsem se na film těšil, vyloženě jsem nečekal revoluční podívanou, ale i tak. Plus k tomu všemu návrat Angeliny Jolie do akční role. Ale výsledek dopadl bídně. Ono načrtnout tak zajímavé záporáky, kteří jsou před všemi o pár kroků napřed, byl rozhodně fajn krok, problémem bylo, jak postupem času započali kupit takové množství lajdáckých chyb a přehmatů, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jediná scéna mi utkvěla v paměti, jedná se o to přepadení auta na silnici, to za mě bylo skvostně natočené a vygradované. Celkově kamera a hudba jedním z mála kladných aspektů. Akční stránka mě nestrhla, pár scén vyloženě k smíchu (to přebíhání pole, kam padal jeden blesk za druhým ? jakože co?) a rádoby happyend tomu moc nepřidal. Být vámi, tak bych se filmu vyhnul. 4/10 ()

FromHell

Kur*va, čo to ? Účelový, nelogický (síce miestami funkčný) thriller bez rozuzlenia (na ktoré človek čaká jak kkt hodinu a pol) v ktorom je naozaj bolavé sledovať anorektičku Angelinu... ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)