Kto mi ide po krku

• Česko Kdo mi jde po krku (viac)

Miestna hasička Hannah (Angelina Jolie) sa ešte stále nespamätala z tragickej udalosti, keď pred niekoľkými rokmi pri lesnom požiari zahynuli traja ľudia. Bolestné spomienky sa snaží potlačiť tým, že sa zámerne pripravuje na nebezpečné situácie a oddáva sa samote na vrchole rozhľadne uprostred divočiny v americkej Montane. Jedného dňa tam náhodou nájde vydeseného dvanásťročného chlapca. Connor (Finn Little) je skrvavený a traumatizovaný. Spoločne musia utekať nepriestupným lesom počas silnej búrky, ale netušia, že na nich číha ešte väčšie nebezpečenstvo: dvaja neľútostní nájomní vrahovia, ktorí sú chlapcovi v pätách. Medzitým vypukne obrovský lesný požiar, ktorý pohlcuje všetko, čo mu stojí v ceste. (TV Markíza)

sniper18

Na Those who wish me dead som sa veľmi tešil, toto mohol byť parádny akčný survival, ale teda ten potenciál sa nevyužil ani zďaleka. Mám rád tieto kombinácie výrazných prvkov, ktoré si bežne vystačia aj samostatne, v tomto prípade útek pred nájomnými zabijakmi a zároveň lesný požiar, ktorý to celé komplikuje, hlavnou postavou je navyše elitná požiarnička, takže karty tu boli rozdané skvelo, ale v poslednej dobe mám pocit, akoby scenáristi sabotovali každý ambicióznejší projekt, aby z neho nebolo viac, ako len priemerná žánrovka. A pritom tu vôbec nebolo treba žiadne zázraky, ani premyslený scenár, len jednoducho využiť ponúkané možnosti. Vzhľadom na krátku dĺžku sa tu toho vlastne ani moc neudeje, rozbieha sa to až moc dlho, takže to potom musí byť aj rýchlo ukončené bez nejakého uspokojivého pocitu. Ako survival to vôbec nefunguje, postavy sú vlastne stále dostupné civilizácii, lesný požiar je tu len tak mimochodom, aby bol vizuál krajší, ale nejaký priestor dostane až v úplnom závere a tí nájomní zabijaci, to je kapitola sama o sebe. Nielen, že tu nie je žiadna interakcia medzi nimi a hlavnou hrdinkou, každý si ide sám z seba a stretnú sa až na konci, ale hlavne sa čím ďalej viac správajú ako z nejakej paródie. Scéna, v ktorej si s nimi poradí tehotná černoška hovorí za všetko. Inak sa na to dá bez problémov pozerať, vôbec som sa nenudil, ale neustále ma napadalo množstvo možností, ako to mohlo byť lepšie. Čo sa týka obsadenia, Angelina Jolie nikdy nepatrila medzi moje obľúbenkyne, ale nič proti nej nemám a ani tu nie je zlá, len tu toho moc nepredvedie. Jon Bernthal je až prekvapivo nevýrazný, pomaly ho musí manželka zachraňovať a duo záorákov Nicholas Hoult a Aidan Gillen je síce dobre zvolené, ale tie postavy sú hrozné, úplní chudáci. A postava chlapca je zase otravná. Akcia je tu vlastne úplne zanedbateľná, lesný požiar vyzerá dobre, ale je ho tu veľmi málo a ten záver ani nie je nijak zvlášť dobrý a celkovo ten katastrofický žáner tu dosť sklame. A akčný tiež, trochu streľby a pár úderov, inak nič. A Taylor Sheridan tentoraz už sklamal aj ako režisér, vizuálne to vyzerá dobre, ale tým to končí. Keby bolo takýchto filmov veľa, tak je mi to jedno, ale tu som dostal moje obľúbené žánre v jednom, ale všetko je to zúfalo priemerné a zabudbuteľné. Veľká škoda. 58% ()

Botič

Kdo mi jde po krku mi v mnoha směrech připomínalo Divokou řeku s Meryl Streep. Silné ženské hrdinky bojují v rozbouřené divočině se dvěma ťulpasy a u toho zachraňují děti. Měl jsem to rád tenkrát a mám to rád i teď. ()

3DD!3

Naivní a místy dost stupidní story o zbabrané likvidaci forenzního účetního a jeho rodiny. Vrazi jsou mamlasové. Požár místy strašně digitální. Hlavní hrdinka není ani sympatická. Zombie Jolie navíc vypadá, že už sebevraždu spáchala a ne o ní jen uvažuje. Bernthal je jediná herecká jistota, ale když i Punishera musí zachraňovat manželka je něco špatně. Velké zklamání, od Sheridana jsem čekal mnohem víc. I Bez soucitu bylo malinko lepší. P.S: Chybí tomu ten dovětek, kde si ho Angelina nechá, protože ona to tak dělá dycky. ()

Hitman_47

Pokud se na to člověk dívá jako na devadesátkovou blbinu a přehlídne fakt, že Angelina se do  role drsňačky moc nehodí, a že dva zabijáci jsou ti největší amatéři, ještě k tomu blbí jak troky, tak se nudit nebude. ()

Spiker01

Zase jednou mi vůbec není jasné zdejší hodnocení. Taylor Sheridan je můj velký oblíbenec, užívám si od něj vše a nervózně očekávám další sezónu Yellowstonu. A pokud je to tak, že mu na vše jednoduše bezmyšlenkovitě skáču, tak budiž. V napětí jsem držel celých devadesát minut, na konci mě Those Who Wish Me Dead hodně zasáhlo, navíc jsem si po celou dobu snímku užíval výkony mých oblíbených herců a skutečně nerozumím tomu, že i když to někoho třeba nebavilo, neocení kvality a je schopen napálit dvě hvězdy. Nic s tím však nenadělám kromě toho, že pokud váhate nad průměrným hodnocením, rozhodně do toho jděte a udělejte si názor vlastní. ()

castor

Vypráví pomalu a promyšleně, dívá se svým postavám solidně pod kůži a diváka strhne hutnou atmosférou. Ale mívá i potíže s tím, že se motá v kruzích (viz Yellowstone). Taylor Sheridan, chlapík, který k nám opakovaně vysílá drsné chlapácké projekty, zklamal. A možná svůj díl viny nese právě i to, že jsme zase čekali hodně velké věci. S hasičkou Angelinou Jolie, která sedí na strážní věží s traumatem z nepovedeného zásahu, to ale jaksi nejde. Chytne v lesích Montany vyděšeného kluka, ze kterého se stal právě sirotek, získává jeho důvěru, utíká s ním před blesky, učí ho rozdělat oheň a vlastně se herecky moc nesnaží. Nesnaží se ani duo zabijáků, které evidentně vstalo špatnou nohou. Nebo tu neschopnost mají už od narození (přitom je hraje solidní dvojka). Linie s Bernthalem mdlá a bez emocí, jeho drahá zřejmě plní afrohispánoasiatoindiáno kvóty. Digioheň fuj. Slabé tři hvězdy. ()

*CARNIFEX*

Kto by to bol povedal, že “Sheridan”, ktorý má na svedomí výborný “Wind River” či solídny explo zárez v podobe “Vile”, natočí takúto doslova primitívnu, hlúpu, dementnú honičku po lese, v ktorej hrá väčšiu rolu oheň, ako dvojica idiotov, ktorí od prvého okamihu pôsobia ako Laurel a Hardy. Toto je pomerne silný “hard atack” na zdravý rozum, nuž ale každému podľa chuti, ako sa hovorí .. ()

D.Moore

Tak už asi vím, jak se cítí nečtenáři Stephena Kinga, když se dívají na adaptaci jeho knihy, ze které se toho do filmu moc nedostalo, a snaží se zorientovat v ději a přijít na to, co je na té knize tak zajímavého. Tohle bude pravděpodobně tentýž případ, protože už jen anotace předlohy Kdo mi jde po krku je skoro úplně jiný příběh. Ale čert by to mohl vzít, kdyby film byl dobrý - a že dobré filmy Taylor Sheridan umí! Jenže tentokrát... Se mu to nepovedlo. Příběh je podivný, kladným i záporným postavám přeje přímo nadpřirozené štěstí, které nemá co dělat s realitou, celé to nějak nedává smysl a když to skončí, moc toho v hlavě nezůstane. Je to  vážně škoda, protože obsazení je super, dobře to vypadá, zní a tak dále. Tak snad zase příště. ()

Spooner

Ono by vůbec nevadilo, že si chtěl tentokrát Taylor Sheridan natočit přímočarý a divácký survival bez hloubky a nějaký ambicích. Jen by to celé nesmělo být tak strašně pitomé a zejména veleprůměrně natočené. A celá survival část by nakonec nesměla trvat asi tak 20 minut. Kdo mi jde po krku je jedním z těch snímků, v němž se hodinu rádoby buduje napětí, aby se pak ta hlavní část, na kterou se divák těší, sfoukla v nejkratším možném čase. Sheridan pak navíc jako by zapomněl na své největší přednosti, budování atmosféry a práci s postavami, které jsou na celém snímků asi nejsmutnější.  Postavy jsou opravdu načrtnuté tím nejprostším způsobem, pouto mezi Angelinou a malým klukem tu prakticky neexistuje a místo děsivých vrahů tu máme dva neorganizované idioty, které bych si na odklizení nepohodlných lidí nenajal ani zadarmo. Nikdo tu nemá co hrát a někteří se filmem vyloženě pronudí. A diváka od absolutní nudy zachraňuje jen solidní tempo a krátká stopáž, díky níž tohle další sheridanovské rozčarování rychle uteče. S tímto materiálem a jmény mělo vzniknout něco víc než jednoduchý thriller, který uspěje max. v televizi ve večerním vysílacím čase. ()

Davies182

Lara Croft 3: The Misfortunate Hideout at Montana's Watchtower. Užil jsem si tuhle akční ohnivou jízdu přímo královsky, pop-corn lítal po celým obýváku! ()

Real Tom Hardy

Taylor Sheridan po svojej prakticky, a v podstate, dokonalej trilógii American Frontier prišiel ešte s ďalšími dvoma projektmi, ktorými skalopevne potvrdil svoje scenáristické a režisérske kvality. No prejdi v čase o dva roky dopredu a máme tu priemerného nového Toma Clancyho a film s Angelinou Jolie, na ktorý som sa tešil už od čias ohlásenia a preprodukcie – Those Who Wish Me Dead. Sklamanie z toho, že film nebude u nás v kine, rýchlo vystriedal strach, keď som videl prvé dni tých ledva 50%, skoro som zbledol x) Sú ale nízke hodnotenia jeho posledných dvoch diel opodstatnené? Alebo boli len zle prijaté voči nastoleným očakávaniam? Zrejme oboje. Obe snímky mi prídu úplne štandardné a šablónovité bez akéhokoľvek predchádzajúceho osobitého štýlu a rukopisu, ktoré z daných filmov robili vrchol nielen subžánru neo-western, ale filmovej tvorby ako takej. Obe boli dobre natočené, neponúkali však (minimálne mne) ani emočné ani atmosférické vyžitie rovné úrovni diel predtým. Taktiež je možnosť, že všetky elementy boli obsiahnuté, len som ich necítil. Cítim však obavu a paniku, že film ako Wind River či Sicario od Sheridana už proste nedostaneme. Hádam sa mýlim. Slabé tri hviezdy. (Koment som si využil sám pre seba skôr z dôvodu menšieho výlevu a zvečnenia nasledovného čísla, než pokusu hodnotiť film samotný, za čo sa ospravedlňujem x) (26.6..2021) (9.9.2023) [symbolické hodnotenie č. 7000] ()

darkrobyk

To je přesně ten typ filmů, kdy vypnete a sledujete napínavý příběh, aniž byste si říkali, že tohle není možné. Dvojice zabijáků jsou namyšlení kreténi, co předpokládají, že každého zmáknou. Právě v tom je jejich největší achilovka. Navíc zapálí les, aniž by tušili, že jim to může vrátit. Byť leckterá scéna byla přitažená za vlasy, tak čistokrevný happy end se nekoná. Na druhou stranu přesně u těchto filmů si přeji, aby dopadly dobře, jelikož ve skutečnosti tomu tak mnohdy není, proto alespoň ať ve filmu je s padouchy zatočeno po zásluze. Snad i konec mohl být doslovnější, ale budiž, člověk si ho domyslí. Krásná příroda, hluboké lesy. Pěkný vizuál, úderná hudba a pixely byly vcelku věrohodné. Oddechovka, kterou můžete vzít vážně, pak je ale lepší se na ni nedívat. Tohle je film, ne realita. ()

Fiftis

Z propagačných materiálov by sa mohlo zdať, že hlavnou postavou je Angie Jolie, v skutočnosti ale snímka veľmi balansuje nad tým, kto je vlastne stredobodom príbehu. Dejové línie totiž začnú úplne oddelene a pomerne dlho oddelené zostanú. Veľmi potom zamrzí nevyužitý potenciál obsadenia seriálového „Shanea“ Jona Bernthala, ktorý bohužiaľ neurobí vo filme v podstate nič a človek sa musí pýtať, prečo bol teda obsadený práve Bernthal, keď ho nehodlajú využiť. Zároveň je chovanie niektorých postáv veľmi pochybné, finále je miestami neuspokojivé a v istom smere tiež nepôsobí celkom uveriteľne. Zároveň nedáva úplne zmysel, prečo sa otec so synom už rovno nepokúsili počas úteku skontaktovať médiá alebo im dané informácie aspoň nejakým spôsobom neodoslať. Táto zápletka o korupcii v najvyšších miestach je tiež niečím, čo nie je po úvode už viac rozvíjané a je to obrovská škoda, pretože týmto elementom sa mohol výsledok veľmi odlišovať od väčšiny snímkov rovnakého žánru. ()

filmfanouch

Taylor Sheridan se díky scénářům k filmům jako Sicario nebo Za každou cenu stal uznávaným scenáristou akčních thrillerů, jako scenárista a režisér poté pár let nazpátek stal za povedeným thrillerem Wind River. Kromě toho také Sheridan stojí za povedeným seriálem Yellowstone a kromě psaní scénářů se nadále věnuje i režii, přičemž jeho novinka Kdo mi jde po krku je adaptací knihy Michaela Koryti. Sheridanova novinka poté lákala na přitažlivé prostředí Montanské divočiny, kde ovšem bude dvojice zabijáků nahánět malého chlapce a ženu, která se ho pokusí ochránit. A do toho všeho ještě bratři rozpoutají nebezpečný požár. Stojí tenhle akční thriller ovšem vlastně za to? Kdo mi jde po krku je poctivá filmová práce. Nejen, že jde o dokonale natočenou podívanou, ale celé to má zároveň neskutečně pěkný vizuál, akční scény jsou perfektní a především jsou herci výteční a i přes to, že se jedná o akční film nejsou ty dané postavy dvourozměrné. Snadno se přitom bude argumentovat v tom smyslu, že Kdo mi jde po krku nemá kdovíjak komplikovanou zápletku a do jisté míry se dají potvrdit ohlasy, které Kdo mi jde po krku považují za film, který by vypadl z 90. let. Jenomže to platí v tom dobrém slova smyslu a především se něco takového dalo od Kdo mi jde po krku automaticky očekávat. Jenomže potěšující je, že i přesto jde o skvělou podívanou. Angelina Jolie se v Kdo mi jde po krku vrací ve skvělé formě. Role Hannah jí sedne na míru, Jolie zde dostává herecký prostor a především Hannah není jednoduchou postavou. Scénář od začátku pracuje s tím, že má postava PTSD, což má na ní zásadní emocionální vliv a především není nesmrtelnou hrdinkou. Přesto je Jolie v perfektní akční formě a přitom má též výtečnou chemii s Finnem Littlem, který je do role klíčového chlapce skvěle obsazen. Tenhle malý klučina se v Kdo mi jde po krku slušně předvedl a rozhodně patří mezi nejvýraznější dětské herce za poslední dobu. Vynikající je i duo Aidan Gillen/Nicholas Hoult. Tahle dvojice má spolu též úžasnou chemii, přičemž každý má v dvojici otec/syn svou úlohu. Hoult překvapivě skvěle funguje jako děsivě působící zabiják, Gillen poté nadále dokazuje, že by si jen málokdo v nadcházejících letech zasloužil více hereckých příležitostí. Gillen totiž skutečně působí jako šílenec, kterému byste nechtěli zkřížit cestu a to samé se dá víceméně říct i o Houltovi v roli jeho syna. Na první pohled tak trochu zvláštní volba na dvojici nájemných zabijáků je tak i v tomhle ohledu castingovou trefou. Jon Bernthal zde dostává velmi vděčnou roli, přičemž jí zvládá už díky svému charizmatu i herecké přirozenosti. Neznámá Medina Senghore zde má též velmi zajímavou roli a Tyler Perry ve své čestné roličce dokazuje, že hrát skutečně umí pod tím správným tvůrčím dohledem. Na malém prostoru navíc solidní práci odvede Jake Weber jako otec pronásledovaného klučiny, přičemž se i na malém prostoru zvládne vybudovat uvěřitelný vztah mezi otcem a synem. V Kdo mi jde po krku se skvěle pracuje se zvukem, kdy každá střela, plameny ohně i naráz zní intenzivně. Skladatel Brian Tyler pro film složil svůj nejlepší soundtrack za posledních několik let. Kameraman Ben Richardson po Wind River opět dodal Sheridanovu filmu silnou vizuální stránku, kdy se dá jednoduše kochat nad mnoha jeho záběry. Ať už právě kvůli té krásné divočině, která je poté zasažena oním vyvolaným požárem. Právě zapojení požáru působí svěžím dojmem, ohně působí realisticky a to jakým způsobem film pracuje s atmosférou je prostě neskutečná slast. Ten film navíc nezpomaluje, pořád se v něm něco děje a i přes to, že se jedná o akční thriller je výraznější než většina aktuálně vznikající konkurence. Celou dobu to působí realistickým nádechem, přičemž lehké přimhouření se tak nějak pochopitelně musí vyžadovat. Ten film sice nebourá zavedená pravidla svého žánru, přesto v něm ovšem předvádí vrcholnou práci. Daří se mu pracovat s hlavní hrdinkou, která má PTSD, působí to skutečně intenzivně a ten film skutečně působí jako vrchol daných možností. Kdo mi jde po krku je skvělá akční podívaná, která je dokonale natočená, výtečně pracuje s obrazem i kamerou, má výtečné obsazení a jde zároveň o nostalgickou připomínku staré poctivé akční školy i vrcholný úkaz akčních filmů 21. století. Jeden z nejlepších akčních thrillerů posledních let, skvělý comeback Jolie a příslib toho, že Sheridan by mohl v Hollywoodu ještě předvést zajímavé věci..... PS: Tenhle film potřebuje kino! () (menej) (viac)

Beckett51

Dost jinej Sheridan než jsme zvyklí. Někdy až nečekaně patetický a wtf Angelina tomu taky zrovna dvakrát nepřidává (až na pár docela slušnejch gagů), nicméně nemůžu říct, že mě to nebavilo. Má to spád, herci fajn (hlavně dětskej překvapil), je to napínavý a pěkně a dynamicky natočený. Byť to není asi nic, po čem bych se znova nenabažitelně sápal, slabší čtyři hvězdy tomu dál velmi rád. ()

mzss1

[58%] Docela zvláštní film, který mi jako celek vůbec nepasuje. Prostě takový divný thriller. Své klady ale má, takže celkově jako jednohubka to nejhorší nebylo, ale víckrát bych si to nepouštěl. Angelina Jolie to zahrála přirozeně, hezky se na ní dívalo a i po herecký stránce to zvládla tak nějak normálně. Jon Bernthal potěšil, i když zde nic výrazného ve scénáři bohužel neměl. Role chlapce taky celkem ok, ostatní bez připomínek. Nevím, od začátku mě to moc nebavilo, zločinecké duo už vůbec ne. Po technické stránce se tu najde něco málo od akce a vcelku dobře natočené, ale nic extra světoborného. Takže ty první dvě třetiny nic, co bych už ve filmovém odvětví neviděl – naháněčky po lese, útek malého chlapce, následné spojení s A.Jolie, která ho bude chránit atd. Když se ale pomalu chýlil závěr, líbil se mi ten vizuál dále postupujícího se rozsáhlého ohně. To bylo natočené dobře. Nějaká ta logika ve filmu taky trochu harpuje, viz ti dva zločinečtí idioti, co podpálí les a pak v něm hledají toho chlapce, ale co už. Hudba od mého oblíbence Briana Tylera je po delší době lepší. Sice nic extra zapamatovatelného, ale ve filmu to aspoň hezky pasovalo. Takže nic extra výrazného, co bych kritizoval, ale ani nic co bych měl větší chuť chválit. ()

kingik

Vyzáblá Agelina Jolie jako (traumatizovaná) velitelka hasičů a ochranitelka malého svědka zločinu. Tohle moc novátorstvím nezavání, takže průměrnost scénáře může zachránit pouze detailní záběr na poprsí po mastektomii hlavní hvězdy, vytříbený vizuál a kvalitní režijní přístup. Angelina se sice pokusí předvést svoji kostru v negližé, ovšem podprsenka držela jako přibitá a navíc byl na place přítomen nezletilý kluk. Taylor Sheridan už tak nějak dopředu vytušil, že tenhle film nemá smysl tlačit před bulvy filmovým akademikům. Uznal, že to bude prospěšné zahřívací kolo pro Angelinu před ambiciózním snímkem Eternals. Ta bude vést taktický boj se dvěma nájemnými zabijáky, do toho se vznítí les a Angie spořádá s poslední klapkou speciální kaši, po které zhubne ještě "přebytečných" deset kilo. Aidan Gillen a Nicholas Hoult v rolích zabijáků tlačí hvězdu filmu do kouta a ukazují, že umí táhnout dějství. Nejsou to žádné bezchybné stroje na zabíjení, nějakou tu minelu během své vražedné mise spáchají. Režisér ovládá technickou stránku, takže akce je svižná, průstřely jsou krvavé. Za pozornost stojí také práce s ohněm. Lesní požár vypadal úchvatně. Snímek si drží své tempo. Sheridan si zrežíroval oddechovku v devadesátkovém hávu s mnoha provařenými klišé prvky, které se mu přece jen odbourat nepodařilo. Angelina mu zachrastila kostmi a všichni jsou rádi, že je zpět. 8/10 ()

InJo

Naprosto bezkrevný bazmek působící dojmem, že ho většina přítomných točila za trest a na první dobrou. Nefungují tam postavy (dvojice zabijáků nebudí vůbec žádný respekt, natož snad strach) ani vztahy (citové pouto Angeliny a toho kluka je prakticky nulové), akce je jalová, bez intenzity a znatelného fyzična. Vlastně to selhává ve všem, v čem třeba Wind River vynikal. 50 % ()

Sobis87

Natočený to je obstojně, jenže k čemu to je, když se tu všechno děje tak nějak mimoděk, každá postava má přibližně minutu čistého času na rozvinutí nějakého toho backstory (dobře, traumatu postavy Jolie je věnována ještě tak půlminuta navrch) a celkově celý film působí dojmem, že se z něho vystřihla dobrá půlhodina, díky které by hlavní postava z plakátu opravdu fungovala jako hlavní postava. Připočtěte si k tomu ještě dva neschopné zabijáky (nicméně skvěle obsazené), divné scény (jako ta s pobíháním mezi blesky), nesmyslné jednání většiny postav a vyloženě odfláknuté zúčtování v hořícím lese... no, tohle byste od Sheridana prostě nečekali. Zklamání, podivnost... ()

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

Filmy Warnerů se v roce 2022 vrátí do kin

09.04.2021

Letošní rok bude přece jen výjimečný z pohledu studia Warner Bros. Kvůli pandemii se totiž rozhodlo letos posílat všechny své nové filmy jak do kin, tak zároveň ve stejný den i na streamovací službu… (viac)

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

Seriál Yellowstone se dočká prequelu

09.02.2021

Seriálový hit Yellowstone stanice Paramount od scenáristy a režiséra Taylora Sheridana (Sicario, Wind River) se dočká prequelu. Novinka s názvem Y: 1883 dorazí na streamovací službu Paramount+ a je… (viac)