V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

JohnCZ

Krásně staromódně natočené krimi drama téměř bez akce a extrémně vypjatých momentů, ale se sympatickým hlavním hrdinou, uvěřitelným záporákem a vůní takové té klasické devadesátkové ameriky, kterou jsem jako malé dítě ve filmech toliko obdivoval. ()

Padme_Anakin

Stárnoucí agent ochranky prezidenta čelí hrozbě psychopatického zabijáka v podání Johna Malkoviche a ten je v tomto snímku fantastický, moc se mi líbil.. Clint Eastwood v roli „důchodového“ agenta s komplikovanou minulostí a nejasnou budoucností taktéž skvělý, ostatně celý ten herecký ansámbl mi byl sympatický, všichni ve svých rolích uvěřitelní.. Rozehraný příběh o utkání dvou silných osobností napínavý a ve finále strhující, u mě opakovaně filmová spokojenost.. ()

corpsy

Majstrovský thriller, plný napínavých scén a jedného vynikajúceho hereckého výkonu. John Malkovich exceluje. Hit z veľkolepých 90. rokov. ()

GodComplex

Na to, ze In The Line Of Fire natacel reziser masterpiecu jako Neverending Story a Das Boot, hudbu k tomu skladal Ennio Morricone a hlavni roli hral Clint Eastwood, tedy trio naprostych veteranu, to nebylo nic extra. Naopak na to, ze vetsinou opravdu nemam rad Johna Malkoviche, tak tohle odehral dokonale a s jeho vykonem luxusniho vraha tohle dilo stoji a pada. Ze zacatku velmi vlazne, celkove prilis typicke a uniformni, ale precijen to postupne zacne ziskavat grady a obzvlast nektere dialogy jsou lahudka. "I have a rendezvous with death."..."You have a rendezvous with my ass, motherfucker!" 6/10 ()

buldock

Až na ten závěr velmi povedený "old school" thriller s nebezpečným psychopatem v brilantním podání Johna Malkoviche , kterému se snaží překazit atentát na prezidenta Clint Eastwood v roli dosluhujícího člena ostrahy hlavy státu. Film:75% ()

zipper111

Clint ve velké formě! Jasně, je neskutečně suchej, namachrovanej, každýho hajzla pozná, jelikož " o lidech on ví svý"...stejně jako o holubech :), ale já ho pořád žeru, a scéna s René Russo v hotelovym pokoji je naprosto dokonalá, tak suše natočená. Každopádně hlavní plus filmu není kupodivu Eastwood, ani velmi dobrá režie Petersena, ale neskutečně DOKONALÝ John Malkovich. To jak hrál Learyho, jeho mimika, prostě dokonalost. Asi hlavní myšlenka byla, jestli má cenu položit svůj život za život prezidenta, dlouze jsem o tom přemýšlel, film si s toutou myšlenkou pohrává velmi pěkně, ale k jakému závěru jsem došel, neřeknu :) ()

Tony.cs

Wolfgang "Amadeus" Petersen nám rozehrává herecký koncert Clinta Eastwooda a Johna Malkoviche s brilantní přesností a důrazem na každou notu stojící v pozoru na papíře skvělého scénáře. ()

harfuska

Klasický Eastwood - očarujúci a duchaplný gentleman, ktorý vie čo robí a robí to čo najlepšie. Ani tentokrát to nemá jednoduché, nasadzuje svoj krk a bojuje o svoju dostojnosť. Opať má však na svojej minulosti nejakú škvrnku a to ho sužuje. Ešte že je tento príbeh okorenený bláznivým Malkovichom, inak by to bolo sterilné, ako vačšina kriminálok s Clintom. ()

italka63

Bezva Clint Eastwood, bezva John Malkovich, bezva krásná mladá René Russo, ti tři jsou hlavními aktéry dění kolem prezidenta Spojených států. Jeden byl přímým účastníkem coby ochranka atentátu na Kennedyho, druhý je chladně inteligentní a zabít chce prezidenta současného, a do toho všeho krásná agentka, jejíž povinností je prezidenta organizačně chránit. Má to švih, logiku, vůbec vše, co tenhle druh filmu mít má. Takže spokojenost. ()

Thomassi

Clint Eastwood jako stárnoucí osobní strážce prezidenta USA. Byl u toho, jak zavraždili Kennedyho a teď, po několika letech má být spáchán další atentát na amerického prezidenta. Atentátník si vybral právě jeho, a tak je rozehrána hra kdo z koho. K režiséru Wolfgangu Petersnovi mám úctu kvůli Ponorce, a tak jsem nečekal nic jiného od tohoto thrilleru, než parádní zábavu. A tu jsem dostal. Promyšlený a napínavý příběh mě doslova vtáhl a já si ho užíval po celou dobu. Clint mě mile překvapil, že dokáže zahrát i někoho, kdo se umí smát a má smysl pro humor, protože ve většině případů ho vidíme jako chlápka s drsným obličejem. Pro mě ale jasná jednička ve filmu je John Malkovich coby Mich Leary. Jeho ujetou postavu zahrál výtečně. Jasný 4*. ()

MATADOR

Drama ze staré školy, bohužel se takové už moc netočí. Málokdo je dneska hrdina jako Clint, záporák jako John a neméně vynikající "doplněk" jako Rene. Tenhle typ filmu já rád, na to se mohu koukat neustále, zejména proto že se dokáže vyhýbat klišé a patosu. Oldschool jak má být! ()

d-fens

Veľmi dobré. Necítim sa byť fundovaný na posudzovanie strihu, ale v tomto filme som si nejak zvlášť všimol jeho prepracovanosť a kvalitu. Výborne sa spolupodielal na vytvorení napätej atmosféry, založenej na klasickom modeli predátor vs. obeť (V tomto prípade samozrejme obeť, ktorá sa dobrovoľne snaží nájsť svojho vraha). Hudba Morriconeho nijak zvlášť nevyčnieva, čo je dobre, spolupodiela sa na vytváraní atmosféry, no nie rušivými výraznými melódiami. Eastwood akoby v neskorších filmoch svojej hereckej filmografie hral stále tú istú postavu - možno sám seba (čo však vo väčšine prípadov nie je na škodu), Malkovich však v tomto filme ukazuje jeden zo svojich vrcholov. Vynikajúca variáciu na tému dobro-Eastwood vs. zlo-Malkovich. Uznávam, že táto konštrukcia môže mnohým divákom, nezvyknutým na ostré rozlišovanie medzi dobrom a zlom, prekážať v plnom zážitku, no viaceré dialógy Eastwooda a Malkovicha aj tu ponúkajú dostatok relativizmu a smutnej irónie. S kľudným svedomím dávam 80%, snáď iba ten úplný záver (výťah) už bola zbytočná "nadpráca" scenáristu ()

OG_Swifty

Clint Eastwood byl starej uz v dobe vzniku filmu, ale jeste se z toho dal vytezit docela fajn primocarej film o starnoucim agentovi tajny sluzby. Z Rene Russo mi penis nikdy nestaval, ani kdyz byla v dobe svy nejvetsi slavy, ale John Malkovich byl super zaporak. Kdyz si vzpomenu na jeho filmy co jsem dosud videl, tak asi nejlepsi hereckej vykon. Dneska uz je film mirne zastaralej, ale na nic specialniho si to ve finale ani nehraje.. prijemnej film na vecerni pokoukanicko. ()

Martin741

Reziser Wolfgang Petersen natocil celkom slusny spionazny fryler, v ktorom hra hlavnu rolu Clint Eastwood /Honky Tonk Man, pentalogia Dirty Harry, Madisonske Mosty/ v roli byvaleho Agenta CIA, ktory ma zabranit utoku na prezidenta USA. A aby to nemal lahke, naraza na nepochopenie vo vlastnych radach ako bojuje aj so zvratenou psychologiou zabijaka. Okrem Clinta Eastwooda tu hral aj John Malkovich a Rene Russo, ostatni su pre mna neznami. Ako pikoska moze sluzit fakt, ze namiesto Eastwooda bol do roly povodne navrhnuty Dustin Hoffman, ale nakoniec tomu tak nebolo.A podla mna - s vynimkou serialov samozrejme - je tento film najlepsim filmom Dylana McDermotta /Hardware s Lemmym/. Prva polka filmu dost nudi, treba sa pozoznamnovat s postavami, dejom, reziserskou pracou, ale potom sa to uz rozbehne. Az na par malickych nedokonalosti /ochranna garda prezidenta je banda neplnoletych ludoopov, ktori nevedia, kolko je 2 +2/, ale to sa da tolerovat. 78 % ()

Garson

Atentát na prezidenta připravovaný s noblesní pečlivostí jako svatební hostina.Herci ve filmu mě neskutečně bavili ať Clint Eastwood se svou charakteristikou pro detail,ať John Malkovich jeho soupeř který si s ním pohrával,ale stále zůstával nohama na zemi a v neposlední řadě sexy přitažlivá Rene Russo.Ochránit prezidenta je vždycky nadlidský úkol a když si vzpomenu na bývalého prezidenta Václava Klause a to jak ho postřelil v roce 2012 nějaký dělník který navzdory ochrance se k němu přiblížil tak blízko že ho mohl obejmou,ale nakonec si vybral tu možnost otestovat obranu hlavy státu a napasoval do něj pár střel z airsoftové pistole.Být to opravdová zbraň tak by byl Klaus slavný tak jako v USA Kennedy,ale protože ho osud ochránil je známější svou krádeží pera na konferenci v Chile.Není 100% možnost jak se vyhnout atentátu,ale i na to měl Hitler svůj recept a to ŽÍT NEPRAVIDELNĚ. ()

Figu

Opět se budu opakovat, ale ta devadesátková kvalita, která je nádherně cejtit z téhle flákoty, je k nezaplacení! Přes to, že se jedná o průměrnej thriller, záporák ho staví o level vejš! Ano, Malkovich hraje famózně, je extra šílenej, nekompromisní a dá se zaškatulkovat mezi nejlepší psychozáporáky, třeba hned vedle Spaceyho ze Sedmičky. Díky němu dávám čtvrtou a 70% ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)