V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

jondoe

Pomale tempo filmu mi brani dat plny pocet. Ale aj tak sa jedna o velmi dobry thriller z vybornym zaporakom J. Malkovichom. Eastwood tak isto dobry. ()

Loki_Six

"A man's actions don't equal the sum of his psychological parts. It doesn't work, Frank. God doesn't punish the wicked and reward the righteous. Everyone dies. Some die because they deserve to; others die simply because they come from Minneapolis. It's random and it's meaningless. " ()

iXtr3m3

Eastwood si tu strihol "stárnúceho" agenta tajnej služby, ktorý sa musí vysporiadať so silným protivníkom v podaní Johna Malkovicha. Dobrý klasický deväťdesiatkový trilerík od Petersena. ()

Paity

Běhání Clintu Eastwoodovi vedle vládní/prezidentské limuzíny navzdory jeho věku šlo, ale příběh jako takový už nic moc nového nenabízel. Sice John Malkovich je super padouch a líbila se mi hodně i ta jeho plastová pistolka, tak na více než tři hvězdy to nemohlo stačit. ()

Hanys_

Devadesátkový thriller, který z toho parádního hlavního dua vytěžil maximum. Hlavně Malkovich je tady fakt výborný a táhne ten klasický souboj dobra a zla minimálně o level výš. ()

ChrisBa

Z môjho pohľadu preceňovaný film. Clintovi som to absolútne neveril a už vôbec nie jeho žmurkanie a zvádzanie Renne Russo. Navyše réžia bola dosť neobratná. Jediný Malkovich tu hrá svoj štandard (to znamená, že hrá dobre). Inak veľmi priemerný film.. ()

Wishkah

Kvalitní thriller s perfektním obsazením. Clint Eastwood je výborný. Rene Russo s ním pěkně souzní a John Malkovich je třída ()

eratni

Po dlouhé době poctivý US 90's thriller se vším, co k němu patří, s nerudným nahláškovaným Eastwoodem a hlavně perfektním záporákem v podání Malkoviche. 4,5* ()

Rozjimatel

2,5  "Will we stand by the man, who has stood by us?"  Krimi thriller, ktorý sám o sebe nie je špatný, lenže všetko v ňom je strašne otrepané, 100-krát niekde videné. Či už ide o ochranu života nejakej ohrozenej osobnosti (mám pocit, že celá tá scéna s falošným poplachom bola doslova prebraná z "The Bodyguard"), či o pôvabnú agentku na zaľúbenie sa (priam ako vystrihnutú z "Lethal Weapon 3"), alebo o inteligentného a zároveň psychopatického zločinca, ktorý sa s hlavným hrdinom zahráva, pričom ten jediný ho môže zastaviť a zachrániť tak svet ("Speed", "Die Hard", atď.). Proste film plný klišé, obohraných dialógov a predvídateľných zvratov, ktorý sa zviezol na príslušnej vlne 90. rokov, ale dnes už pôsobí dosť zastarane. Pokiaľ film padá predovšetkým na scenári, na vyššiu úroveň ho zase posúva pomerne silná zostava tvorcov: režisér, skladateľ (aj keď táto hudba nepatrí práve k vrcholom Morriconeho tvorby) a aj herci (brilantne desivý Malkovich, sympatický drsňák Eastwood, či pôvabná Russo). Inak je zvláštne, že práve nemeckí režiséri (okrem Petersena aj Emmerich) nakrúcajú najviac patriotické americké filmy. ()

GREGOIRE

Typická zápletka. Atentátník chce odstřelit prezidenta a jeho bodyguard je kupodivu proti :-). Nad běžný průměr žánru film povyšují C.Eastwood, coby stárnoucí agent, který v mládí nedokázal ochránit J.F. Kennedyho a především potom jeho protihráč, zneuznaný agent, který vykonával černou práci pro FBI v podání démonického Johna Malkoviche. K tomu solidní režie Wolfganga Petersona a vyjde z toho nadprůměrný thriller, který nezklame a neurazí. ()

Yardie

Pro mě docela zklamání. Je to takových lepších 60%, mírný nadprůměr. Podle ohlasů zde jsem čekal ovšem nějaké kvalitní dílo. Nicméně, dostal jsem jen mírný nadprůměr. Námět je zcela klasický a jede podle zaběhnuté šablony. Chybí mi zde nějaké napětí a atmosféra. připadalo mi to takové nijaké, nic zvláštního. Za zmínku ovšem stojí výkon Johna (jako vždy vynikající) a i Clint nebyl špatný. Díky nim je tam alespoň nějaká přidaná hodnota v té průměrnosti. Na jedno zkouknutí OK, nenudilo to, ale vícekrát asi ne. Howgh! ()

Mikino00

Tradiční vlastenecká americká pohádka s postarším Clintem, nepřítelem filmu je jeho délka a jeho největším plusem je dobrý Malkovichův výkon. ()

lareinna

Príjemný film z môjho obľúbeného obdobia - 90 roky. Po filme som zistila, že ani vlastne neviem ako vyzeral Clint za mlada a tak som si vyhľadala zopár fotografií. Musím povedať, že bol teda naozaj fešný mladík :)) ()

ArthasKarfa

Skvělý film z prostředí práce F.B.I, Clint Eastwood jako by opravdu kdysi přihlížel atentátu na J.F.K a dnes po mnoha letech se jeho svědomí opět probouzí s novou hrozbou atentátu na prezidenta, vyhraje, nebo jen bude přihlížet tomu jak vycvičený maniak zabije dalšího nejmocnějšího muže světa? Podívejte se sami. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)