Pete Garrison (Michael Douglas) je agent americkej tajnej služby, ktorý kedysi zachránil život prezidentovi, keď skočil do cesty spŕške letiacich guliek. Odvtedy uplynulo už dvadsať rokov a Garrison, ktorý sa v tajnej služby teší uznaniu i obľube u svojich kolegov, teraz vedie ochranku prvej dámy Sarah Ballentineovej (Kim Basinger). Petov kolega a priateľ Charlie Merriweather (Clark Johnson) mu naznačí, že by sa s ním rád podelil o prísne tajnú informáciu. Než ale k tomu dôjde, Merriweathera zastrelia v jeho dome. Miesto činu naaranžujú tak, akoby sa stal obeťou nevydarenej lúpeže. Prípad dostane na starosť hlavný vyšetrovateľ tajnej služby David Breckinridge (Kiefer Sutherland), ktorý býval Garrisonovým chránencom a donedávna tiež jeho najlepším priateľom. Dlhé priateľstvo však nedávno ukončili jeho podozrenia, že Pete mal vzťah s jeho vtedajšou manželkou. Medzi skúsených agentov prichádza Jill Marinová (Eva Longoria),  nekompromisná, tvrdá, moderná a ambiciózna mladá agentka, ktorú na univerzite školil aj Garrison. Trojica sa spoločnými silami vydáva po stopách vraždy, ktoré vedú až k podozreniu, že niekto pripravuje atentát na prezidenta. A podozrivým nie je nik iný, než Garrison! Zbavia ho funkcie aj služby v Bielom dome, obvinia zo zločinu a vydierajú za údajný ľúbostný vzťah s prvou dámou. Pri pátraní na vlastnú päsť musí sám dokázať svoju nevinu a zachrániť prezidentovi život. V radoch tajnej služby je totiž zradca... (TV JOJ)

Agatha

Rozhodně zajímavý a napínavý film s hvězdným hereckým obsazením. Svůdná Eva Longoria a půvabná Kim Basinger, které rolička elegantní první damy skutečně sedla. Výborný výkon podali i Michael Dougles a Kiefer Sutherland. Zajímavá a svižná zápletka, opět je lepší původní zvuková verze než český dabing. ()

genetique

Seriálový macher Clark Johnson dostal do rúk ďalší potenciálne sľubný kšeft a ďalší, ktorý sa točí okolo veľkej akčnej hry. A nesklamal. Tentokrát však netreba ochraňovať mafiánskeho bossa, ale rovno prezidenta. 'The Sentinel' je určite skromnejší počin, než predchádzajúci megatrhák. Akcie a napätia sa tu divák dočká síce inou formou, ale počas filme je stále na čo pozerať. Scenár nie je až taký deravý, len škoda, že len tá ústredná zápletka pôsobí dosť primitívnym dojmom a všetko sa to popritom tvári ako najvážnejšia filmová dráma s najväčším humanistickým posolstvom. Podporné elementy ako hudba, kamera a zapojenie moderných technológií len podporili lepší imidž filmu. Herci sú v pohode, no všetko je iba v úrovni nadpriemeru. Douglas je však stále vo forme a ani po troch rokoch, keď mi vyrazil dych v pohodovej akčnej oddychovke, ešte nepatrí do starého železa. 75%. ()

kingik

Agent Pete Garrison se kdysi vrhl mezi prezidenta a déšť kulek. Patří stále k váženým členům prezidentské ochranky, když je zavražděn jeho kolega Charlie, který se mu chystal s něčím svěřit. Vraždu vyšetřuje Pete spolu s Davem a agentkou Jill. Když ale podvržené indicie začnou ukazovat na Petea, dá se na útěk. Tento politický thriller v ničem moc nepřekvapí. Má dobré herce, nadějnou zápletku, ale neví si rady, jak by ji zajímavě rozvinul a poměrně rychle začne nudit. ()

Lateef

Byť je finále scénáristicky možná nešťastné a schéma příběhu trochu okoukané, mám z filmu dobrý pocit, protože se evidentně všichni včetně herců i tvůrců snaží. Clark Johnson servíruje další akční dobrodružství, které se k cíli přibližuje dynamickým a vyrovnaným krokem energického běžce, až v poslední půlhodině si snímek špatným došlápnutím (scénáristickým tahem) způsobil bolestivý (pro diváka) výron. Do cíle se přeci jenom ale dobelhal a podpořila ho v tom i velice výrazně dobrá hudba. Michael Douglas je sice při sledování nenápadný jako inkoustová kaňka, jinak ale svoji roli zvládl ve věku 62 let pozoruhodně působivě. Z herce Kiefera Sutherlanda jsem měl nejlepší pocit v Telefonní budce, když byl pouze slyšet jeho charismatický hlas, je sice pravdou, že jeho slovní přestřelka s Douglasem je výborná, avšak po celý děj nosí jeden a ten samý obličej. Poměrně slušně působí různé technické vymoženosti, takže film na takové deštivé všední dopoledne (jako je to dnešní) funguje docela obstojně. 70% 78 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Roman.Ticka

Vysoký politický úřad má často úzkou souvislost s problémy v sexuální oblasti. První dáma bývá zase obvykle velmi čilá a repre, a oba musejí navenek působit jako spokojený pár. Prezidentovi stačí jeho moc, dáma má po ruce šikovného oddaného bodygarda. Jeho post je založen na nonstop adrenalinu a to zase úzce souvisí s vysokou sexuální potencí. Když se podaří příslušná šaráda, jsou spokojeni všichni, včetně zvědavé veřejnosti a i já jsem měla uspokojující filmový zážitek. ()

• V úvodní scéně atentátu na Ronalda Reagana jsou použity reálné dobové záběry, v nichž agenti chrání prezidenta vlastními těly. (Siriuss)

Halle Berry je k sežrání... žraloky

Halle Berry je k sežrání... žraloky

10.09.2009

Vzpomínáte na doby, kdy platila za největší sexbombu a herecký talent oscarových parametrů? Pak přišla jedna Catwoman a dnes už si na Halle vzpomenou snad jen fanoušci trilogie X-Men. Halle chystá… (viac)