V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

Raziel_cz

Čistý thriller, který by se neztratil v repertoáru De Palmy. Clint Eastwood jako agent tajné služby, kterému před třiceti lety umřel Kennedy, a vynikající John Malkovich jako atentátník, co se chystá zabít prezidenta současného. Je to dost v kolejích staré školy, spíš jako něco ze sedmdesátek, bere si to čas na rozplétání záhady, zvraty to sází s rozvahou a nabírá to na intenzitě až k finální katarzi. Pozdější Šakal dělá podobnou tématiku akčněji, ale pokud máte rádi třeba Tři dny Kondora, směle do toho! ()

Evander

In the Line of Fire je příjemným filmem, na který se dobře dívá. Je však třeba podotknout, že oprostím-li se od výtečného výkonu Johna Malkoviche, je filmem ve všech směrech naprosto průměrným. 62% ()

JimiH

Sice jsem fandil spíš Malkovichovi a jeho modelářským schopnostech než Clintově šovinismu a odvaze, ale i tak povedený snímek. ()

Nšoči

Příběh je přímočarý a snadno se do něj vžijete a pominete-li ten humbuk kolem prezidentských voleb, užijete si napínavou podívanou, ve které exceluje v roli záporáka John Malkovich a v roli klaďase proti němu stojí Clint Eastwood, jako stárnoucí agent. 78% ()

Torgal

Vyložene priemerný film. Vzťah Eastwod-Malkovich je síce zaujímavý, ale nemá to grády aké by som očakával. S odstupom niekoľkých dní už mám problém vybaviť si nejakú pamätihodnú scénu a to nie je dobre. 6-/10 ()

Biopler

Fajn oddychovka. Scenáristicky sa to dosť podobá Eastwoodovi. Najskôr za jazdy dopĺňal scenár o svoje chytrácke reči. Ja mám z jeho výkonu vždy srandu a dobrú náladu, myslím teraz tie role kde už má okolo 50-60 a počúvam jeho chraplák. Napríklad v tomto kúsku jeho rola agenta pôsobí dosť úsmevne a nehodno ju brať úplne vážne, podobne ako románik s o dosť mladšou kolegyňou. Ale zabavíte sa a rejža na diváka dopustí aj trochu napätia. Malkovich bol vždy herec, ktorého možno zaradiť do zložky "Other", takže rola mu tiež pekne sadla aj keď ja z nej nepadám na zadok a viem hneď vymenovať tucet lepších záporákov. ()

Zombo

Vynikající odkaz na osobní prezidentovi bodyguardy a jejich osudy po neuspěšné ochraně svého nejvyššího nadřízeného. Zásadně tomu všemu napomáhal zápletkovitý scénář, napínavá atmosféra dotažená až k samému působivému konci ve výtahu a odstřelovači, a v neposlední řadě herecký duel Eastwood - Malkovich. ()

BDMarty007

Stárnoucí zvláštní agent v podání Clinta Eastwooda v souboji se šíleným atentátníkem (tradičně vynikající John Malkovich). Dobrý scénář, slušná režie, a dva vynikající herci. V podstatě je to komorní drama a velmi slušný krimi thriller zároveň. ()

Acrobat

Eastwood je darmo akcnejsi , sviznejsi, rychlejsi, komercnejsi, ak si nanho zasadne iny reziser. Takto sa clovek moze aspon spolahnut na kvalitny thriller, ktory splna vsetky sablony a pravidla, ktore su pre tento zaner stanovene. Herci si plnia svoje ulohy brilantne, scenar ich vedie spravnym smerom. Len tej medziclankovej akcie mohlo byt o kustik viac, a zrejme sa nevyhneme ani slabym miestam hlavne s Russoovej linky. ()

danny_21

Lehce nadprůměrný thriller se známou šablonou - maniak co chce sundat prezidenta a v cestě mu stojí bodyguard, který to jen tan nenechá. Výsledek by zřejmě byl víc něž průměrný, nebýt výborného Malkoviche s dřevenou pistolkou a udýchaného Clinta, který má trauma z dob J. F. K. a příjemně plynoucí děj s dostatkem napětí - 75 % ()

Mik_e

Zajímavě a celkem poutavě rozehraná hra na kočku a na myš. Clint Eastwood jako drsný stárnoucí agent, a jako skvělý protihráč se představuje šílený vrah v podání Johna Malkoviche, který ho mimochodem hraje skvěle. První polovina je trošičku slabší, malinko se vleče, ve druhé je ovšem vše vynahrazeno. Slabší čtyři. ()

neo93

Výborný devádesátkový kriminální thriller s Clintem Eastwoodem v hlavní roli. Tajný agent FBA Frank Horrigan se po tajemném telefonátu, v němž neznámý volající vyhrožuje atentátem na prezidenta Spojených Států, musí vrátit do pozice, kterou mnoho let zastával. Pozice, která je pro elitního tajného agenta americké služby, tím největším životním posláním, kterého muže dosáhnout, tedy stát se osobní ochráncem prezidenta USA. Od začátku to ale nemá jednoduché, jelikož je mu vytýkán již starší věk, tak především, událost z minulosti, kdy nedokázal ochránit tehdejšího muže v Bílém Domě J. F. Kennedyho. Na druhé straně stojí nevypočitatelný muž, který ho neustále sleduje a jenž je plný odhodlání vykonat potřebnou odplatu. Skvěle vystavěná hra mezi zabijákem a agentem, který ho neustále nahání. John Malkovich je v této roli naprosto dokonalý a s Clintem Eastwoodem tu vytvářejí zajímavou dvojici, která nás stále drží v napětí. Velmi povedený thriller, na který se rád zase někdy podívám. ()

Likan7

Petersen je fakt synonymum pro průměrnost. Klasický film, kterých v této době vznikala tuna. Petersen má výhodu, že získal sympatickýho Eastwooda, který se pro roli vysloužilého agenta hodil skvěle. Malkovich je parádní zloduch, ale i když oba herci a krásná Rene Russo dělají co můžou, přijde mi to jako na neutrálu. Režisér jakoby neuměl přepnout na vyšší otáčky a diváka strhnout. Film Vás baví. Přestože má 2 hodiny a asi by mu slušelo 15 minut vystřihnout, nenudíte se, ale na druhou stranu to ve Vás nezanechá absolutně nic. Rutina, nic víc bohužel. ()

Inozuka

Poctivé řemeslo každým coulem. Dobrý scénář z prostředí tajné služby mající na starost ochranu prezidenta USA, zkušený režisér, stárnoucí a vynikající Eastwood, démonický Malkovich, sympatická Russo a hudba od Morriconeho. Tohle prostě muselo klapnout ... Thriller jako když ho vyšije. ()

Nix

Bohužel tady musím být tvrdý. Tenhle film mne ničím nebavil, ano Malkovich se tu zase ukázal, ale hrozně jsem se nudil a opravdu se modlil ať to skončí. Eastwood mi už ve starších letech nevadí, ale tady nic nepředvedl a ohraná písnička pořád dokola. I když by mi to téma nevadilo, kdyby nabídlo aspoň něco extra nebo něco zajímavýho. No co naplat, Petersen má filmy jak na houpačce. ()

dustur

Za mňa výborný film od Clinta Eastwooda, a hlavne skvelý padouch v podaní Johna Malkovicha ( ktorý bol podľa mňa stvorený pre takéto role - viď aj Con Air ), za mňa vydarený akčný thriller od Wolfganga Petersena. Takže pár zameškaných veci budem musieť asi dohnať a to skuknúť ešte zopár filmov od Clinta.. Jednoznačne ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)