V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

Winster

Něco jako strach nad městem...nepolapitelný padouch několik kroků před policií...který kousek po kousku odhaluje svoje právé já...Za poslední dobu asi nejlepší film co jsme viděl. ()

zigy

Byl by to jen solidní standardní thriller, kdyby nebylo atmosférické hudby Morriconeho, i když bez výrazné melodie, a hlavně suše hláškujícího Clinta, který si tady zkoušel svoji polohu stárnoucího životem obroušeného naštvaného chlápka, kterou k dokonalosti dovedl v Gran Torinu. Dobrej záporák Malkovich, ne na 100 procent záporný, a přesto odporný. ()

tomino28

Jedno je jisté, Clinta Eastwooda zde najdete přesně v té roli, v jaké byste ho očekávali. Nasraný a ironický agent tajné služby, který jde proti všem a za každou cenu se snaží zachránit amerického prezidenta před atentátem šílence. A tím není nikdo jiný než John Malkovich, který podává přesvědčivý výkon a neměl jsem nejmenší problém mu toho šílence uvěřit. Přes všechna pozitiva už je film přece jen trochu víc "oldschool", než bych byl ochoten zkousnout, zkrátka k dokonalosti chybí více akce a snad i překvapení. ()

BrusVejn

Dôchodca creeper balí o štvrť storočie mladšiu kolegyňu a v pozadí sa odohráva vo všetkých smeroch typický a uzívaný thriller. Do toho nemálo náražiek, že Eastwood je už fakt starý a mal by sa odpratať na dôchodok a mrazivý Malkovich, ktorý v tomto filme ako jediný vyniká. ()

jakubi

Zjišťuji, že jsem neviděla spoustu starých dobrých filmů... O hvězdném obsazení nelze pochybovat, oběma role bezvadně sedla. Že hraje John Malchovich záporáky a hraje je dobře, je taky známá věc, ale tady je ve své roli přímo odporný a jde z něj strach. ()

PTuranyi

Klasický thriller z prostredia tajnej služby a bezpečnosti čerpajúci námet z konšpirácií okolo smrti JFK. Agent Frank Horrigan je veterán ktorý zažil smrť JFK priamo pred vlastnými očami. Jeho protivník Mitch Leary bývalý agent CIA ide totiž po prezidentovi a s Frankom rozohrá nebezpečnú hru. Produkcia je kvalitná takže atmosféra podporená hudbou Ennia Morriconeho a výbornými hereckými výkonmi Clinta Eastwooda a Johna Malkovicha je veľmi dobrá. Rola Franka Horrigana je podobná Harrymu Calahanovi, neobľúbený solitér idúci za svojím presvedčením trúsiaci suché hlášky. Vášnivá scéna s agentkou Lilly Raines a odhadzovaním arzenálu sa zrejme stala predlohou pre podobnú scénu v Bláznivej strele. 75% ()

Spike86

Výborný John Malkovich. Už když jsem si četl, že zde Malkovich hraje vyšinutého zabijáka, věděl jsem, že mu tato role určitě musí sedět a nemýlil jsem se. Nominaci na Oscara za vedlejší roli se nelze divit. Clint ho vkusně a kvalitně doplňuje. Dobrý je v neposlední řadě i hudební podkres, který vhodně doplňuje atmosféru a přizpůsobuje se pěkně právě probíhající situaci. 85% ()

P@\/EL

Povedený thriller, který nenabídl ani tolik akce, ale příběh to byl rozhodně zajímavý. Tvůrcům se opravdu bravůrně povedlo psychologické prokreslení hlavního záporného hrdiny, který byl vskutku chladnokrevný a zákeřný a jeho jediným cílem bylo zabít hlavu státu. Clint Eastwood byl ve své roli taky vynikající. A nakonec i závěr ušel, který přece jenom přinesl trochu té akce a vzrušení do děje. ()

Pythonator

Jeden z nejlepších filmů v tomto žánru. Wolfgang Petersen pojal režii podle staré školy a výsledek je daleko lepší než dnešní komerční uspěchané trháky. ()

Agnostik

Clint Eastwood kontra John Malkovich výborný thriller točící se dějově kolem pokusu o atentát na prezidenta USA.John Malkovich hraje opravdu démonicky svoji roli temné stránky filmu,proti stejně vynikajícímu tak jako vždy Mistru Clintu Eastwoodovi jako zastupci prezidentské nejbližší ochranky.Naprosto výborná záležitost natočená s mistry ve svém oboru! ()

dauby

Výborný film, skvěle vygradovaný. A samozřejmě skvělí všichni herci v hlavních rolích, Clint Eastwood, krásná Rene Russo i John Malkowich. Všechno pak korunuje závěrečná věta" Vo holubech já vím svoje!" :-) ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)