V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

Jino

Eastwood a Malkovich dělají z průměrného amerického politického thrilleru něco víc. Jen je škoda těch laciných klišé, kde např. hlavnímu hrdinovi podkopávají nohy spolupracovníci a mají ho za paranoika. Možná, že i těch 128 minut je na takový film mnoho. Ale nakonec se mi to vcelku líbilo, takže 70% . ()

Streeper

Clint měl v 90.letech vážně skvělou formu a v tomhle filmu to dokazuje. Navíc měl svůj šmrnc a mezi ním a Rene Russo to opravdu jiskří, takže mi bylo trochu líto zkažené postelové scény telefonátem. John Malkovich se na tu roli hodil, tyhle role pošuků a psychopatů mu vážně sednou na tělo. Byla jsem napjatá, hlavně ke konci, kdy se pocity ve mě praly, takže jsem s filmem spokojená. ()

BarryLyndon

Buď jsem to neviděl nikdy nebo už hodně dávno. Našel jsem si to kvůli jistým podobnostem s atentátem na bývalého japonského Premiéra a jsem kretén, že jsem si to neosvěžil dříve. Je to totiž geniální, ať už od Petersena nebo Eastwooda, kterému jsem zobal z ruky hned od nabalování Rene Russo.  Malkovich jeden z nej záporáků, fakt fantastický.  Proč už se takové filmy netočí kurnik? hlavně to má přes 2 hodiny a seděl jsem u toho jak přikovaný celou dobu. K tomu ještě podmanivý Morricone. Do finále jsem byl napnutý jak trpělivost mé paní, když u filmů pravidelně metám moudra z MZ Live Speciál.  Vždycky když objevím takový zapadlý klenot, tak si připadám jako když si na sebe na začátku sezony vezmu lyžařskou bundu a najdu tam dvoutisícovku místo prošlých kondomů. Naposledy mne takhle usadilo Vycházející Slunce s Connerym a Strange Days od Bigelow.  Eastwood měl tehdy fascinující run filmů za sebou: Nesmiřitelní, S nasazením života, Dokonalý svět, Madisonské mosty, všechno hodnotím absolutně a to mu bylo 60!! for fucks sake! 10/10 ()

Flynn

Povedený snímek, možná povedenější než Osobní strážce s Costnerem, Eastwood jako zkušený vlk na poli ochrany osob je tu prostě solidní, dobrý film. ()

zette

Scenarem mozna nicim zvlastni, ale dvojice Eastwood-Malkovich proste musi bavit. Dobre natocene, i pres delsi stopaz film nenudi. ()

Juto

Režisérom je Wolfgang Petersen, ktorý je schopný rozvinúť zápletku ako hodinky a zároveň prekvapivo sympatizovať s postavami. 8/10 ()

campix

Clint Eastwood hraje svoji klasickou roli věcně přinasraného drsného policisty. V tomto případě již poměrně dosluhujícího policisty bodyguarda, který si sebou nese břemeno z Dallasu, kde za jeho služby vyhasl život prezidenta Kennedyho. Stará traumata se vrací v momentě kdy vyvstane nová hrozba atentátu na současného prezidenta USA a on by měl doplňovat současný tým svými zkušenostmi. Bohužel je to tak trošku utahané a těžkopádné. Dá se říci, že na můj vkus možná také příliš patriotické a také poměrně roztáhlé. Je nutné pochválit Johna Malkoviche jehož záporák je velmi povedený. Nicméně mi z toho vychází průměrný devadesátkový thriller namíchaný z ingrediencí, které by sami o sobě měli dobře fungovat ale dohromady to nějak drhne. ()

otík

Eastwood málokdy zklame a ani tentokrát tomu není jinak. Výbornému adrenalinovému zážitku především v poslední půl hodině předchází velmi slušný příběh staršího agenta a člena prezidentovy ochranky, který má co dělat s totálním pošukem ve skvělém provedení Johna Malkoviche. Eastwoodům hrdina už v roce 1963 přišel jako bodyguar o prezidenta Kennedyho, teď musí vynaložit veškeré úsilí, aby nepřišel o dalšího. Maximální spokojenost. ()

moviefilm

Zle zrežírovaný akčný skorotriler s predvítadeľným dejom a nesmrteľným zloduchom Malkovichom, ktorého výkon je spolu s vynikajúcim strihom jediná kvalita tohto filmu... ()

SeanLSD

Dnes pôsobí tento film až neuveriteľne oldschoolovo a o to príjemnejšie, napriek všetkému, čo sa stalo tisíckrát ohraným klišé. Je neuveriteľné, čo dokázal Clint Eastwood vo veku, kedy sa už mohol odobrať na zaslúžený odpočinok ( a to nemám na mysli len kondičku ) S NASADENÍM ŽIVOTA herecky a NEZMIERITEĽNÍ režisérsky mu zaistili štart k ďalším 20 rokom pozoruhodnej ( a pozoruhodne plodnej ) tvorivej kariéry. Sergio Leone mal kedysi pri výbere dobrú ruku – Clint je ten, čo vydrží najdlhšie, až do konca a ak padne, tak posledný... ()

panMartin

S nasazením života mi ze všeho nejvíc připadlo jako solidní psychologické drama,které si nepotřebuje vypomáhat nějakou častou,zbytečnou akcí. Chybí mi zde nějaké napětí a atmosféra. Dobrý thriller s tradičně dobrým Eastwoodem a především výtečným Malkovichem. Přišlo mi to sice zbytečně dlouhé a natahované,chvilkami i nudné,přesto jde minimálně o zajímavý film.Petersen natočil slušný thriller, který pobaví, ale upřímně si na něj za pár dní nevzpomenete. ()

vesper001

Dýchavičný Eastwood je přesvědčivý hlavně v tom, že ultramagora Malkoviche nedoběhne. Málem, samozřejmě. Je to přece film s Eastwoodem! ()

Mol

WHY ARE YOU RETIRING FROM THE SECRET SERVICE? WELL, BECAUSE I HATE DESK WORK AND I'M TOO OLD TO GO RUNNING ALONG THE LIMOUSINES! Nebylo to úplně špatný, ale čekal jsem víc. Hlavně konec (spoiler), kde ochranka jako odtáhla presidenta, což je ok, ale jak to, že někdo další nezpacifikoval útočníka, který si ještě jednou vystřelil a pak vzal Franka a pistoli a odkráčel? Selhání. Navíc Leary tu vypadal mnohem rozumněji než Frank. Naštěstí Frankie to na konci všem ukázal a vrhl se do té rány, no. Ale tak to bylo jasné už od začátku filmu, že jo. ()

Triple H

Hľadal som tam chyby, ale v rámci thrillerového žánru patrí toto skutočne k špičke. Výborný scenár, ktorý perfektne rozpohybovávajú ako sám režisér (spolu s Ponorkou asi Petersenov najlepší film), tak aj herci. Clint Eastwood, John Malkovich, Rene Russo, ba dokonca aj taký Dylan McDermott všetci odohrali svoje party výborne a diváka tak film strhne napriek mizivému percentu akčných scén. Takto sa má robiť inteligentná zábava. ()

hans500

Vynikající thriller Wolfganga Petersena - fantastické obsazení v čele s perfektním Eastwoodem (tradičně charismatický) a Malkovichem (zde excelentní záporák jaký se jen tak nevidí) a kvalitní scénář, dává pod pevnou Petersenovou režijní rukou napínavý a svižný a gradující film s velice povedenou atmosférou. Naprosto se vyrovná i nejlepším thrillerům 90. let (a že je z čeho vybírat - od Uprchlíka, přes Obvyklé podezřelé k L.A. - Přísně tajné až po 8 MM). ()

Doudis19

Senzační thriller plný drsných chlapů, ještě drsnějších hlášek a asi tuctem scén, ze který si utahoval Frank Drebin :-D. Eastwood vs. Malkovich.. Epic. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)