V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

Indiana

Velmi slušný film, stojící na výkonech charizmatického Eastwooda a ještě lepšího Malkoviche, skvělé atmosféře a slušném scénáři (což je u akčního filmu docela neobvyklé). ()

petaspur

Frank Horrigan nechce odcházet z prezidentské ochranky se dvěma mrtvými hlavami státu na kontě. Oblíbeného J. F. Kennedyho už se mu asi reinkarnovat nepodaří, ale odvrátit útok na dalšího prezidenta je jeho prioritou. Už se mu nedostává dechu při supění vedle ovlaječkované limuzíny, ale jeho oko je stále vysokorychlostně propojeno s rukou, která v případě ohrožení ještě dokáže bez rozmýšlení mačkat spoušť. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Prostředí 8/10/// +jednoznačně Clint Eastwood, zaujme i slizký John Malkovich, mihne se tu Tobin Bell, film má dost dobrou atmosféru, napětí -je to o něco delší než bych si přál, a trošku náročnější na dívání/// Zde už se prolínají narážky na Clintův věk, ale zároveň neztratil nic ze své drsné tváře. Nechybí zde dobré dialogy a propracovaný scénář a zároveň je film hodně blízký americkému publiku. Wolfgang Petersen natočil kvalitní film a Eastwood ho tahá ještě výš. Stálo to za to./// Celkem 80%/// ()

Ruut

UPDATE 2021: Já si furt říkal, že jsem při původním hodnocení musel být mladý a blbý. Protože tolik skvělých tvůrčích osobností na vrcholu a že by to byl průměr ? Špičková sonda do duše tajného agenta. ---- Clintův průměr. Nezklame a neurazí. ()

S.Quentin QUALE

Kristepane, kde toto vzalo skoro 80%, to mně teda není jasný. Lacinej prezidentsko assassinskej příběh bych ještě pobral, což o to, ale debilita scénáře je zde enormní, takže ani trojička Eastwood, Malkovich, Russo s tím nemůžou nic udělat. Mluvím o idiotském nastiňování Fankova (Clint) přílišného stáří pro výkon služby, desetkráté potkání se v vrahem na 10 metrů, love story, smrt parťáka. Dámy a pánové, tohle je pomalu béčkovej klišoidní brak, nikolivěk našlapanej, inteligentní thriller/krimi. Vyloženě zklamání. 50% ()

kingik

Film čerpá z jednoho z největších amerických traumat, vraždy prezidenta Johna F.Kennedyho. Stárnoucí agent Frank Horrigan je i po třiceti letech po tragické události pronásledován výčitkami, že tenkrát v Dallasu nesplnil svůj úkol. Když se znenadání objeví vyhrožující psychopat, který chce zlikvidovat nynějšího amerického prezidenta těsně před volbami, Frank je odhodlán udělat všechno, aby se situace znovu neopakovala. John Malkovich v roli psychopata a za pomoci převleků chce zabít prezidenta a co já s tím? Proč se s tím musí dělat takové ciráty a obstrukce a natahovat se to do zbytečně předlouhé stopáže, když to stejně skončí, jak jsem předpokládal. Eastwood mě jako herec nebere i kdyby se přetrhnul a dělá moc dobře, že už raději je jen za kamerou. Tenhle jeho film je pro mě odtažitou podívanou, která mě nepřiměje, abych se po shlédnutí začal zajímat hlouběji o americkou politiku. Ta je mně ukradená jako tenhle na dobré technické úrovni zvládnutý film. Když jsem se na to díval s rodinou nikoho to nebavilo. Takže asi tak je to dobré. Mé hodnocení: 40% ()

Anderton

Petersen znova a opäť na americkú patriotickú vlnu. Plagát a synopsia môže veľa ľudí odradiť, ale Petersen jednoducho vie dodať podobným klasicky predvídateľným filmom napätie. A o to tu ide, aby bol triler napínavý a aby mal zaujímavú hlavnú postavu, ktorá sa musí vysporiadať s charizmatickým záporákom. V In the line of fire to skvele funguje, takže na neskorý večer v televízii ho ako oddychovku vrele doporučujem. ()

boshke

Na to, že se do jisté míry jedná o klasický tuctový akčňák, jsem byl velice příjemně překvapen. Člověk si z toho na zadek nesedne, ale v sobotu v deset večer si v televizi nemůže snad nic lepšího přát (v porovnání s těmi sr*čkami, které nám velice často naše televize večer servírují). Clint vůbec nestárne, přijde mi úplně stejný jako v o patnáct let mladším Gran Torinu a Malkovichovi ta psychopatická zrůda také dobře sedí. Nelze skoro nic vytknout, vyjma neúměrné stopáže, v rámci žánru to však výš nejde... 70% ()

Kothy

Další skvělý snímek s Clintem Eastwoodem. Vystupuje tu jako téměř vysloužilý agent, který má poslední možnost zachránit prezidenta před svým odchodem do penze. Samozřejmě mu to ostatní dávají sežrat, hlavně jeho neúspěch při ochraně Kennedyho. Má proti sobě šíleného atentátníka v podobě Johna Malkoviche. Ta role mu dost sedla. Kdo nakonec koho přechytračí a a kdo ochrání/zabije prezidenta. Napětí se místy dá krájet. Clint i v pokročilém věku nepatří do starého železa. Objevuje se tu i víc známých herců. Možná bych vytkl delší stopáž. "Chyť se mě!" ()

nascendi

Aj opakované zhliadnutie ma utvrdilo v tom, že ide o veľmi priemerný film, ktorého ústrednou postavou je neuveriteľne dýchavičný, upotený a usoplený Clint Eastwood a jeho protihráčom výborný John Malkovich, doplácajúci na ťažko uveriteľné scenáristické excesy. Rene Russo je štandardne príťažlivá, na film sa štandardne dobre pozerá, štandardne skončí ... a nič. Vôbec to nie je zlý film, ale keby nebol, nič svetoborné by sa nestalo. ()

PetrPan

Clint Eastwood i dnes po devadesátce dokazuje, že svá nejlepší léta bude mít za sebou asi až v okamžiku své smrti.  Ve třiadevadesátém natočil dokonalý Dokonalý svět a světlo světa spatřil i tenhle malý politický thriller, kde rozhodně nezůstal svým fanouškům nic dlužen.  Role agenta tajné služby, který se polovinu svého života potýká s pocitem viny ze selhání při atentátu na Kennedyho mu skvěle sedla a funguje i jednoduchá romantická linka s Rene Russo v jejich nejlepších letech, a to jak hereckých, tak ženských. Jako psychopatický zabiják se tu pak představí John Malkovich a líp si Petersen asi ani vybrat nemohl, hajzl pair excellence a dovolím si říct, že tu byl nakonec i mnohem výraznější a zábavnější figurou než Clint sám.  Ač film působí i přes velké téma lehce lacině, rozhodně patří k těm lepším žánrovkám. Akurátní čtyřka. ()

Slarque

Takhle to vypadá, když se Petersenovi dostane do rukou pořádný scénář (a takhle Troja nikdy nemohla dopadnout). Na pomezí dramatu a thrilleru vystavěný snímek s přesvědčivým Eastwoodem a hlavně brilantním Malkovichem skvěle podmalovaný Morriconeho hudbou. Dokonalé. ()

Tomco

Poznáte ten pocit, keď na Vianoce očakávate nejaký darček, podľa nejakých indícií tušíte, že to bude asi pecka a po otvorení je to ešte väčšia pecka? Presne, ako u mňa tento film. Vedel som, že to bude niečo podľa môjho gusta, ale ono ma to zobralo ešte viac. Klobúk dole pred Clintom, ktorý sa už dlhé dekády drží v top spoločnosti. Ten chlapík proste nepotrebuje ani dobrý námet. On len vybehne pred kameru, utrúsi prvú vetu, žmurkne a ja už tlieskam. Malkovich detto. A Petersen overená figúrka nenápadného nahrávača - vodcu. Jo, môže byť.. ()

FrodoF

Výborný thriller s tradičně dobrým Eastwoodem a především výtečným Malkovichem, který je IMHO naprosto dokonalý představitel záporáků. ()

Rocky62

Nepamatuji si kolik mi bylo, když jsem tenhle film viděl poprvé. Nicméně líbil se mi tehdy a líbí se mi stále i po několikaleté projekci. Clint Eastwood nestárne a John Malkovich je talent na záporné role. Pár nezáživných pasáží ve filmu je a romantická vsuvka spíše atmosféru ruší, než zpestřuje, ale o kvalitní thriller s výborným scenářem, se jedná i tak. P.S: Pane Oldřichu Vlachu, byl bych Vám nesmírně vděčný kdybyste nepropůjčoval svůj hlas panu Eastwoodovi, mé krvácení z uší je pak totiž obtížně zastavitelné, nechte tuto práci na panu L. Županičovi. Děkuji. ()

SeBig

Slabší Eastwoodovka, asi snaha o pokračování Dirty Harryho, ale bez hlášek, scénář byl slabý. Jediný co je na tomhle zajímavýho je asi Eastwood vs Malkovich, kteří ale moc akce nepředvedou. ()

Chrustyn

Na první pohled trochu pomalý a možná až zdlouhavý ale na ten druhý neskutečně napínavý a poutavý thriller s výborným Clintem Eastwoodem a Johnem Malkovichem ve své nejpřesvědčivější záporné roli. ()

LaciLC

Osobný strážca mixnutý Šakalom. A s Drsným Harrym v hlavnej úlohe. Spolu s klasikami ako Utečenec a Nepriateľ štátu jeden z ikonických poctivých thrillerov z deväťdesiatych rokov. ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)