V dráhe strely

• Slovensko S nasadením života (viac)

Agent tajnej služby Frank Horrigan, ktorý ochraňoval už Johna F. Kennedyho, dostane po tridsiatich rokoch druhú šancu, keď prezidentov život ohrozuje profesionálny vrah Mitch Leary, bývalý príslušník CIA. Kolegovia nezdieľajú jeho presvedčenie o tom, že Leary je schopný svoju hrozbu naozaj vykonať, ten je však omnoho nebezpečnejší, ako si myslia. Navyše pozná Horriganovu minulosť a to mu dáva oproti nemu určitú výhodu... (STV)

ScreamJay

No takhle se dělá dobrý politický thriiler. Stačilo by splašit kohouta z kurníku, dát mu masku Johna Malkoviche a už máme pěknýho grázla. No těď trocha přeháním, ale možná že úmyslně. V Petersenově režii vzniklo už nejedno výpravné podíváníčko, tak pro některé může být tenhle film spíše sklamáním. Pro jiné to bude naopak milé překvapení. Plné hodnocení filmu ovšem nemůže náležet, neb příběh je v jistých momentech nepřehledný, z města do města, z místa na místo a to tak rychle, že se vám před očima míhá jedno město spojených států za druhým a vy máte pocit, že tam snad ani nic jinýho než city and town není. Clint už není a ani tady už nebyl žádný mladík, žádný junák či pionýr, ale svou roli zvládl nadmíru kvalitně. Běhání sice už není jeho doménou, ale i tak ho občas bažanta vezoucí doprovodné vozidlo málem nestíhalo. Dělám si srandu. Pokud u thrilleru nechcete moc myslet a radši si necháte do hlavy proudit přímočarý příběh s minimem akčních scén, pak tohle (jak říká nějaká reklama) je pro vás jasná volba. No nemůžu si pomoct, ale ten Malkovich je fakt frajer, občas mam pocit že bych se mu bál pohlédnout do očí. Čtyři hvězdičky myslím celkem po právu! ()

3DD!3

Parádní práce ze staré školy. Eastwood vs. Malkovich si povídají až z toho mrazí. Akce tu moc není, Clint už na to v té době byl trochu starý, ale Petersen i tak drží diváky napnuté jako šráky. Mlask. ()

Kaka

Chytřejší, než se na první pohled zdá. Dle titulního coveru a obrazové estetiky to vypadá, jako když Clint hraje dalšího svého amerického drsňáka co má vždy navrch, ale není tomu tak. In The Line of Fire je dnes už klasický thriller s vynikajícími hereckými výkony a solidním scénářem, který těží především z uvěřitelnosti zápletky a výtečně načrtnutých hlavních postav. Eastwood hraje notně přízemního, rejpavého a obstarožního detektiva, kterého provází vzpomínky na nepříjemnou minulost, Malkovich zase precizně vypočítavého zabijáka. Vypointované dialogy, skvěle vygradované tempo a několik slušných akčních scén. Celý snímek se nese ve vyjmečně realistickém duchu, což je ve finále jen ku prospěchu. Uvědomělé, strohé, s maximálním nasazením udělané. ()

sud

Clint Eastwood se od jiných akčních herců liší především v jednom - stárne a jeho postavy stárnou s ním. Frank Horrigan sice umí běhat a lézt po střechách, ale také se zadýchává, smrká, kašle a bolí ho hlava. Ve výsledku je (nejen kvůli tomu) tento film spíše psychologickým dramatem, než akčním thrillerem. Film se zároveň viditelně obouvá do amerického systému a rádoby demokracie. Prezident zde není hrdinný nositel morálních hodnot, ale zbabělý papaláš, síť jeho boduguardů pouze naivní šaškárna a psychopat Leary (mimochodem asi životní role Johna Malkoviche) není psychopatem pro nic za nic. Jak už řekl Jean Gabin ve filmu "Dva muži ve městě", zločince lze také vyrobit. A to se v Learyho případě stalo. "S nasazením života" je velice netriviální film, kterému díky jeho nekorektnosti a uvěřitelnosti odpustíme i pár klišé (milostné vzplanutí mezi stárnoucím agentem a krásnou agentkou, závěr - ale na druhou stranu, kdo by si přál v tomto případě něco jiného). Nebýt uloudané první poloviny, bylo by to maximum. 85%. ()

castor

Asi tříhvězdičkové hodnocení ani po letech nezměním. Neříkám, že jde o špatný film, ale překvapit příliš nedokáže, takže cynické označení „Drsný Harry jede do Washingtonu“ není tak úplně od věci. Clint po letech točil pro jiné studio než pro Warnery, na režisérskou židli se až tolik netlačil, což je s ohledem na jméno Wolfgang Petersen spíš dobře. Vysloužilý agent tajné služby, který pamatuje zavraždění Kennedyho, ví, co je jeho posláním, i když kope coby frustrovaný náhradník trochu jinou ligu. Tedy jen do té doby, než se na scéně objeví bývalý zhrzený agent s měnící se tváří Johna Malkoviche. Psychologický thriller dvou osamocených mužů, řemeslně dobře zvládnutý. Jenže přidanou hodnotu jsem postrádal. Spolupráce Eastwood-Petersen to byla úspěšná, co se tržeb týče, tak bezpochyby (tržby nějakých 170 milionů dolarů). Jenže čekání na poslední výstřel, poslední ránu pěstí je poměrně únavné, akce, ač realistická, je poměrně rutinní, klišé se taky nevyhneme a ta drsňácká Clintova póza mi tentokrát tak úplně nesedla. ()

ClintEastwood

Na co máte tu zbraň, pane? - Chci s ní zabít amerického prezidenta. - Proč byste to dělal?! - Proč tys zabil tu kachnu, kreténe?! Vládou zrazený psychopat a bývalý člen CIA John Malkovich, se snaží zabít prezidenta USA. V cestě mu však stojí stárnoucí agent tajné služby, Clint Eastwood. Mezi lovcem a ochráncem práva je však zvláštní pouto a jejich vzájemné telefonáty správně okořeňují tento snímek. Malkovichův agresivní Mitch, je pro mě jedním z největších filmových záporáků všech dob. Jeho perfektní dikce, pohledy i třeba krátké protáhnutí či zvednuté obočí, zde působí tak děsivě. A kdo jiný by se měl pověsit takovému muži na kobylku, než starý známý Clint Eastwood - hvězda akčních filmů a stvořitel tvrdých policistů? Zde je skutečným hrdinou a střihne si dokonce i svou oblíbenou jazzovou etudu na klavír. Fantastický film s neutuchajícím tempem a napětím, který patří k mým nejoblíbenějším. A ještě jednou - John Malkovich je skvělým kořením tohoto filmu, stejně jako úderná Morriconeho hudba. Filmová fantazie. Máš strach, vrhnout se do dráhy střely? - O tom budu přemýšlet, až ti budu chcát na hrob! ()

*CARNIFEX*

Pustiť si v dnešnej dobe, po takmer 30 rokoch, snímok, v ktorom chce niekto spáchať atentát na amerického prezidenta, pričom v sebe zároveň vybudovať emóciu strachu, že sa mu to naozaj podarí, tak to je už asi viac v rovine fantasy. Clint - neClint, celý film mi prišiel nesmierne primitívny a predvídateľný. Dúfal som, že sa bude držať reálnosti, ako v prípade iných Petersenových počinov (Ponorka, Trója), no tu mnohé pôsobí absurdne, hlúpo, pričom tá všemožná snaha o vytváranie kladnej aury okolo hlavnej postavy, ktorú sužuje zlyhanie z minulosti, mi miestami prišla až trápna. Záver je zas patetický, príliš nastrojený, počas fight-u neprirodzený. Na jeden krát možno nie zlá voľba, no očakávať niečo čo by mohlo diváka zážitkovo obohatiť či uspokojiť, mi príde pomerne dosť scestné. Nie díky .. ()

Trellíno

Jako film je to zajisté kvalitní, ale měl jsem ho vidět tak nejpozději tři až čtyři roky po jeho vzniku, protože od té doby jsem viděl podobných filmů spoustu a tak jsem se prostě většinu stopáže bohužel nudil. 70% ()

Wacoslav1

Na co potřebujete tu pistoli? Chci zabít prezidenta! A proč by jste to dělal? A proč ty si zabil tu kachnu debile?! Malkovich je ďábel a hlavní tahoun filmu. Clint už tu trochu stárnul, ale zase je fajn, že film přizpůsobil svému věku a nebál se udělat si legraci i sám ze sebe. Scéna kdy běží podél prezidentské limuzíny je nezapomenutelná. Jinak průměrný thriller s předvídatelným koncem. Petersen má na kontě i lepší kousky a tady se mu občas hroutí logika, hlavně kvůli místy hodně stupidnímu scénáři, ale koukat se na to dá, to zase jo.60% ()

gogo76

Vynikajúci thriller o psychopatickom atentátnikovi/Malkovich/ a agentovi/Eastwood/,ktorý je mu na stope.Dokonalá atmosféra,hra na mačku a myš,neuveriteľné herecké výkony,jasne navrch má presvedčivý John Malkovich a hudba Ennia Morriconeho s hudobným motívom pripomínajúcim jeho mafiánsku Chobotnicu.80%. ()

Davies182

Nervydrásající napětí se z In the Line of Fire řine v mohutných proudech, a vražedné tempo a rychlý spád nenechá nikoho vydechnout. Tohle jsem od Petersena nečekal, neboť jsem jej měl zafixovaného jako béčkového filmaře letních blockbusterů. Napínavější věc aby fanoušek thrilleru vážně pohledal! O Clintu Eastwoodovi nemá cenu se rozepisovat - i v tomto snímku je totálně bezchybný. Co si ale zaslouží vytípnout je ďábelský Malkovich, jehož postava je nejen děsuplná, ale i naprosto pochopitelná. Při finální gradaci jsem vlastně ani nevěděl, komu držím palce... 128 minut téhle poctivé filmařiny uteče mrknutím oka a po titulcích zanechá na patře chuť vysokého zadostiučinění. Jestli takhle vypadá 24ka, asi se po Sutherlandovi co nejdříve poohlédnu... ()

pepo

Súboj bývalého agenta tajnej služby Franka Horrigana (Clint Eastwood) s psychopatom Mitchom Learym (John Malkovich) o život amerického prezidenta aj po rokoch berie dych. Wolfgang Petersen (Nekonečný príbeh, Ponorka) natočil strhujúci thriller, ktorý sa stal vo svojej dobe veľkým hitom ale postupne neprávom zapadol. Záporák inšpirovaný Šakalom od Forsytha rozohráva hru na mačku a myš, v ktorej môže zvíťaziť iba ten najodhodlanejší. Perfektné Hollywoodske remeslo ocenené 3 nomináciami na Oscara (herec vo vedľajšej úlohe - John Malkovich, pôvodný scenár a strih). 9/10 ()

Xmilden

Tenhle film snad dnes už blednoucího režiséra ani nepřipomíná. Tady je Petersen opravdu ve špičkové formě (úpadek začal nesmyslným Air force one, Dokonalá bouře bylo poslední nadechnutí a pak už jen sešup do suterénu hollywoodské "produkce", Troja ještě snese měřítko, ale Poseidon je už opravdu velmi slabý). Tenhle film je, ale opravdu povedený. John Malkovich je tak přesvědčivý a vyšinutý, že bych se od něj snad i zastřelit nechal. Studie atentátníka je odkrytá vskutku naplno a Eastwood? Ten zkrátka opět nezklamal. V této roli naplno využil šanci zazářit. 80% ()

LiVentura

...trochu tak nějak a pořád dokola. Úlisný zabiják Malkovich vraždí za tónů Mistra "M"... A hrdinný americký občan, normální chlap, který řeší normální život a problémy dostává tohoto nenormálního zabijáka na talíř. :-) ()

cheyene

Nebýt těch logických chyb v chování postav, nejednalo by se o vůbec špatný počin. Má to nápad, atmosféru i napětí, ale pro vyšší hodnocení by bylo třeba si odmyslet nesmysly v počínání hlavních hrdinů. ()

Jamal

Film který si pustím rád klidně i za dvacet let, upřímný zvláštní, ale přitom docela jednoduchý příběh se vším všudy co by k trilleru patřit mělo (( :: ()

Fiftis

Film In the Line of Fire bol plný napätia. Priniesol sondu do života ľudí, ktorí majú podivné zamestnanie, v ktorom majú obhajovať životy vyvolených jedincov aj za cenu ohrozenia života svojho. Je to pre mňa dosť nepochopiteľná situácia. Poprieť v sebe pud sebazáchovy kvôli cudziemu človeku musí byť veľmi ťažké. Celým príbehom sa tiahne pocit viny z jednej neúspešnej akcie. Bolo to zlyhanie, dať prednosť záchrane vlastného života pred iným životom? Neviem si predstaviť, ako by človek reagoval v podobnej situácii. Film rozhodne priniesol majstrovské herecké umenie v podaní ako Clinta Eastwooda tak Rene Russo. Bol to priamo herecký koncert a rozbor ľudskej mysle na strane dobra i zla. Na to, že som tam očakával politické pozadie, čo mňa od sledovania tohto filmu dosť dlho odrádzalo, tak som rozhodne nebol sklamaný. ()

Shakers

Výborný Eastwood, ktorý zas boduje a navyše mu dobre sekunduje aj Rene Russo. Dobrý príbeh ponúkne aj slizkého Malkovicha a viac menej od začiatku je to dobrý film, kde nechýba atmosféra a dobré postavy. 80% - 4* ()

lamps

V rámci velectěné školní výuky pana Douglase jsem byl nucen zhlédnout S nasazením života čtyřikrát během dvou týdnů, abych mohl provést požadovanou formální analýzu, a výsledek dalece přesáhl, v dobrém slova smyslu, mou úvodní nechuť koukat se zrovna na Rene Russo, když můžu sledovat instagram Andrey Verešové. Naštěstí, tady nejde o Rene Russo, jde tu v první i poslední řadě o Clinta Eastwooda a Johna Malkoviche, o paralelní vývoj a vyostřování vztahu dvou nepřátelských aktérů v jejich společném běhu na dlouhou trať, na jejímž konci existují pouze dvě možnosti - živý nebo mrtvý prezident. Nedělejte si falešné iluze, tady je od začátku jasné, jak vše dopadne, ale o to více skláním klobouček před Petersenem, který rozehrál konflikt obou soupeřů natolik poutavě, držíce diváka pod neustálým tlakem zvědavosti a napětí zásluhou dokonale vyvážené narativní struktury, postupně zvýznamňovaných motivací titulních postav i promyšlených zvratů nebo pravidelného střídání komorních a intenzivně sestříhaných sbíhavých sekvencí, že bych zvládl hned ještě i pátou, šestou projekci. Morricone odvedl standardně vynikající práci, Eastwood možná ještě nikdy nebyl sympatičtější a John Malkovich je pan záporák, z něj opravdu až mrazí... ()

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

Zemřel režisér Wolfgang Petersen

16.08.2022

Ve věku 81 let zemřel slavný německý filmař Wolfgang Petersen. Režisér se proslavil v roce 1981 snímkem Ponorka, který obdržel šest nominací na Oscara. Tento úspěch vedl o tři roky později k dětské… (viac)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Vyjmenovat všechny nadcházející televizní rebooty by trvalo zatraceně dlouho. Na malou obrazovku se v současnosti hrne spousta starých seriálů a sem tam se objeví i snaha o transformaci filmové látky… (viac)