Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Recenzie používateľa GejmronCZ k tomuto seriálu (27)

Thorov voz (1998) (S02E06)

Tak tohle je naprostej masterpiece! První oficiální střetnutí s Asgardy a jejich neuvěřitelně luxusní nástup. Scéna jak se vynořili z mraků a vymazali Goa'uldy jako by to nebyl žádnej soupeř, byla luxusní a už vím, co dalšího za šílený projekt postavím v MC. Zatím bych řekl (pro mě) nejlepší díl. Z tohohle jsem byl opravdu odvařenej...a furt jsem! ()

Jeden chybný krok (1999) (S02E19)

Teda hláška "Mluvím se svými kytkami." to nakonci docela zabila :D ()

Uhol pohľadu (1999) (S03E06)

Teď si zahraju na Jacka... Asgardi jsou prostě boží! A to nemluvim jen o Asgardu z MCU, ale i tady. Vždycky když jdou na scénu, tak je to mega efektní a všichni Goa'uldi zdrhaj, co můžou. Prostě vždycky luxusní nástup. Někdo tu zmínil, že maj loď zaparkovanou hned vedle...To vysvětlím tak, že Asgardi mají velmi vyspělou a pokročilou technologii a proto mají hyperprostor vlastně rychlejší než ostatní druhy, čili se k Zemi dostanou mnohem rychleji. V dalších dílech, ne-li až v SG Atlantidě to je vysvětleno. ()

Démoni (1999) (S03E08)

Mám rád jak se snaží zlikvidovat víru v takovéto hovadiny jako jsou Démoni, bozi a další věci. Sám nevěřím ničemu v tomhle ohledu a spálil bych to na popel úplně do základů, ale to je na dlouhou debatu. BTW to neznamená, že nevěřím na nadpřirozeno. Být v SG, tak bych se s nimi nemazlil a nejdřív bych střílel a až pak něco říkal. Jinak tohohle snad moc neuvidim, spíše se těším na Oráje, ty jsou docela slušný. ()

Núdzová situácia (1999) (S03E14)

"Vy jste idiot snad každý den v týdnu, to si nemůžete dát aspoň den pauzu?!" Luxusní hláška, úplně jsem u toho umíral smíchy. ()

Rozděl a panuj (2000) (S04E05)

Tohle byl naprosto skvělý díl plný emocí a vztahy mezi SG-1 tam jen lítaly + bonusovej náznak lásky od Freyi. Přesně takové díly mám neskutečně moc rád a většinou vědí, kdy mají přijít. Vždy to jsou jen naprosto miniaturní náznaky, postavy se vyvjíjejí a pak přijde taková bomba, o které všichni vědí, ale přitom z toho holky tečou a kluci se můžou zbláznit a tvůrci si to nechali jako překvapení až sem, což je super a o to lepší to je. O'Neill to nějak nechce, ale v realu bych chtěl jak Sem, tak Freyu, protože jsou obě fakt krásný ženský...škoda, že jim je už přes 50 :( BTW kdyby mi dala pusu jako jemu (nebo obě naráz z obouch stran) v té době, tak bych se jen rozplíval a asi bych se v tu chvíli povznesl a stal se jedním z Antiků XD jak bych se cítil lehký. Přednosti teda taky gooood :D, co si budem hoši... radost koukat. ()

Časová smyčka (2000) (S04E06)

S předchozí epizodou opravdu nejlepší ze série, ne-i top 10 z celé SG! Upřímě, to že si můžu dělat, co chci by mi došlo asi trochu dřív než těm dvoum neandrtálcům, ale rozhodně to stojí za to. Udělat naprosto cokoliv, co jste kdy chtěli v časovém úseku. Třeba zahrát si GTA v realu a trošku pozlobit nějaké město nebooo......znejuctít pořádně Samanthu, ale věřím, že jí by se to líbilo. XD Každopádně scéna s golfem je naprosto luxusní, no a "Kde máte uniformu? Nesu vám svou rezignaci. Rezignaci, proč? Abych mohl udělat tohle... *muck Samanthu*. ..udělal bych to trošku dřív, abych to mohl víc prožít LUL :D Pardon, že tenhle a předchozí koment je trošku pervezní, ale nemůžu si pomoct, přímo to k tomu vybízí a já nerad lžu. :) ()

Vodní brána (2000) (S04E07)

No výborně, ani jsem nedoufal, že tu uvidím Deannu Troi ze Star Treku Nové Generace, super! #Marina Sirtis ()

Domácí zvířata (2001) (S05E07)

Krásný díl o inteligenci a svobodě Unasů, moc hezké. Naštěstí už s ním dokáže Deniel komunikovat. ()

Seriál Červí díra (2001) (S05E12)

Seriál Červí díra.....to je tak strašně blbý a tupý až to bolí. Ten cringe cítím fakt fest....au. Pěkné narážky na realitu SG a pak i samotnou realitu. Pár lidí z tohoto štábu je docela na zabití a jestli jsou v reálném štábu...nebo spíš byli, tak doufám, že se tak nechovali nebo nechovají. Fuj.....tahle dvojrealita je fakt postižená :D ()

Hrdinové (2002) (S06E08)

A je tu další vtipný díl, tentokrát o dvou profesorech retardech, co by O'Neill moc rád nakopal do zadku, že neposlouchaj. Hlášky vtipné a jejich kombo je tak tupý, že se divim, že jim to vůbec vyšlo. Každopádně mě baví jak se Jack snaží bejt vtipnej vždycky....speciálně v přítomnosti Goa'ldů a jejich bezhlavejch přisluhovačů. Oni ho mučej a on si z nich stejně dělá srandu, uráží je a snaží se je ze všech sil nasrat. Good Job Jacku! XD ()

Křehká rovnováha (2003) (S07E03)

Asgardi zase úřadujou.... a stojí to za to LULW. Vtipnej a dost divnej díl. Bejt jím, tak budu radši jako nejmladší člen SG-C nebo přímo SG-1, nebo bych žil na Asgardu a pomáhal jim špatnejma nápadama třeba :D Každopádně Thor má vždycky super timing, to žeru! Mladej Jack byl supr, ale tady bych řekl, že se vyjevila jeho povaha víc na povrch. Je na všechny věčně hnusnej a má prostě ten svůj humor, kterej je v podání tohohle věku dost urážlivej + ty ksichty XD ()

Vesmírný závod (2003) (S07E08)

Tak Sem se nám účastní vesmírného závodu. Tady bych řekl, že se tvůrci inspirovali prvními Star Wars, ale to nevadí. Mám tyhle futuristické závody rád a rád si prohlédnu různé varianty. Každopádně příští rok by se mohli zúčastnit jako samostatný tým s X-302. Pokud by vyladili hyperpohon, tak by mohli skákat přes nejtěžší úseky a získali by extrémní náskok. Zároveň přidat štíty, které nemá....v tom by pomohli Asgardi, no a zbraně stačí své. X-302 je rychlá dost řekl bych a šanci by rozhodně měla. S výhodou hyperpohonu to je vlastně výhra, s tím se jim nemůže nikdo rovnat. Jen oni mají na tak malém letounu (X-302) hyperpohon, to nikdo jiný. Snad bude další díl tohohle, rád bych viděl jak ostatním nakopou prdel :D ()

Mstitel (2003) (S07E09)

Mě z toho Jaye mrdne....fakt že jo. Tohle byl díl totálně narvanej trapnejma scénama a ty já snášim dost blbě. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale teď jsem úplně vyšťavenej a nemůžu. Dal bych nižší hodnocení, ale ta scéna na konci byla skvělá, škoda, že netrvala dýl a nebyl tam nějakej pohled ještě na ně jak se tam válej po zemi. BTW O'Neill v tý scéně byl božskej XD ()

Právo na zrození (2003) (S07E10)

Tak a máme tu další postavu ze Star Treku, Vulkánskou vědeckou důstojnici T'Pol. Díl nic moc, ale tak další budou zase super. ()

Hrdinové 2 (2004) (S07E18)

Tak Jeanet nám umřela škoda. Myslel jsem, že zrovna ta vydrží až dokonce. Bohužel ne, ale co se dá dělat. Možná někdy vstane z mrtvých, ale na to bych moc nesázel. (ten Májskej uzdravovací stroj by to dokázal, kdyby nebyli blbí, když tvrděj jak to je účiný... a když si vemem, že sarkofág vás nechá vstát z mrtvých v nějaké přiměřené době, tak by tohle taky šlo) Každopádně velká F a Pepehands pro Janet, snad tam budou alespoň nějaké scény jako vzpomínky atd. s ní. Jinak velmi emocionální díl ten štáb tam.... divim se, že ho Carterová nepřirazila ke zdi a neřekla mu pár upřímných slov a pak neflákla do kamery před odchodem. Moc dojemný díl :( ()

Byl jednou jeden král (2005) (S08E13)

Sakra, já ty Jumpery miluju! Další Goa'uld na seznamu mrtvejch falešnejch bohů., to je Árés. Mohli s tim aspoň na Zemi odletět, když už to uměl řídit. Super silné střely schopné zničit Goa'uldskou mateřskou loď na 2 rány, tomu říkám rekord. Tohle by na Zemi chtěli všichni, no a to ani ještě neví, co to všechno umí. Štíty, střely, zadávávací panel, maskování, cestování časem, meziplanetární cestování, co ještě chcete?! Jasně....Jacka jak říká "Sakra, tohle mi chybělo!" :D ()

Poslední boj, část první (2005) (S08E16)

Tak tenhle díl je naprosto golden. Miluju Jacka jak se vybavuje s vládcem, to je prostě nezapomenutelný zážitek. Ty jeho kecy u toho, no já umírám XD ()

Osobní záležitosti (2005) (S08E18)

Jeden z nejlepších dílů celé Hvězdné Brány. Konečně jsme dostali, co jsme chtěli ačkoliv je škoda, že Jackob a Selmak jsou... ehm, nic neřeknu (čekali jste spoiler co? to tak :D) Rozhodně si ho moc rád pustím kdykoliv znovu. Ále je dobře, že už nejspíš neuvidíme Samatinýho ex. Nějak mi nesedl. ()

Sláva bohům na výsostech (2005) (S09E05)

Nevěřil jsem lidem, co psali už dříve, že SG šla doháje. Až do konce 8. série jo, ale Orájové mě teda nějak nenadchli ačkoliv jsem viděl už filmy Hvězdná Brána Archa Pravdy a Hvězdná Brána Návrat, kde likvidovali Oráje a tam to bylo docela dobrý. Každopádně neustálé "Blahoslavení budiž Oráj" a tupý kecy Převorů mě nuděj už teď a prostě to není ono, když tam není původní tým a generál. Prostě od začátku slabota a Vala...jako ve filmu byla oukej, ale tady prostě...na zabití, divim se, že Deniel ještě nespáchal sebevraždu. Tou 8. sérií to mělo skončit, v tom nejlepším. Dobře, příběh pokračuje a je tu hrozba Orájové, ale prostě tohle neni ono, nelíbí se mi to a to, že jsem až doteď dával denně 3+ dílů (asi až 10) a teď už tolik ne, tak to o něčem svědčí. Prostě Goa'uldi tam měli zůstat, vím, že Bála ještě uvidím, ale původní SG-1 už ne a to mě štve. Těším se na Atlantidu teda. Tam jsou aspoň Wraithové, co to umí a je radost sledovat Jumpery jak to likvidujou, ale tohle. Ne díky. Začínám oproti 4*-5* dávat 3*, sorry ale to ne. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě