Během schůzky, na které se projednává setkání Per'suse (nejvyššího Tok'ry) a prezidenta USA, vystřelí major Graham na Tok'ry a na Per'suse. Toho pouze poraní. Poté stiskne tlačítko na zařízení a umře. Tok'rové si nemyslí, že by to SG týmy udělaly úmyslně, ale rozhodnou se se svolením generála Hammonda prověřit personál SGC. Na Zemi doráží Anise a Martouf, aby přinesli zatarc detektor, který zjistí, kdo má falešné vzpomínky (tím zjistí, kdo je zrádce). Odhalí, že poručík Astorová z týmu Grahama byl také Zatarc. Na řadu se dostává SG-1. Přístroj Anise prozradí, že Jack a Sam jsou Zatarcové. (Varan)

Xeelee

E04 ⤶ Největší slabinou tohodle dílu je to, že nevíme kdo za'tarcy naprogramoval a proč už se nikdy neobjevili. V budoucnu uvidíme už jen ten detektor podvědomých lží a implantovaných vzpomínek. takže to nebyla moc dějotvorná epizoda, ale příběh o zakázané lásce Jacka a Sam. Což je zvláštní, protože ta linka se za'tarcy skvěle funguje a vztah Jacka se Sam není nic nového a zajímavého. Jediným přínosem téhle dějové linky bylo, že ta technologie je chybová a na tom se dal vystavět další díl. ⤷ E06 ()

GejmronCZ

Tohle byl naprosto skvělý díl plný emocí a vztahy mezi SG-1 tam jen lítaly + bonusovej náznak lásky od Freyi. Přesně takové díly mám neskutečně moc rád a většinou vědí, kdy mají přijít. Vždy to jsou jen naprosto miniaturní náznaky, postavy se vyvjíjejí a pak přijde taková bomba, o které všichni vědí, ale přitom z toho holky tečou a kluci se můžou zbláznit a tvůrci si to nechali jako překvapení až sem, což je super a o to lepší to je. O'Neill to nějak nechce, ale v realu bych chtěl jak Sem, tak Freyu, protože jsou obě fakt krásný ženský...škoda, že jim je už přes 50 :( BTW kdyby mi dala pusu jako jemu (nebo obě naráz z obouch stran) v té době, tak bych se jen rozplíval a asi bych se v tu chvíli povznesl a stal se jedním z Antiků XD jak bych se cítil lehký. Přednosti teda taky gooood :D, co si budem hoši... radost koukat. ()

ben666

V tomto díle se dočkali všichni ti, kteří si přáli alespoň náznak bližšího vztahu mezi Carterovou a O'Neillem. Překvapivý závěr celé epizody, kdy umírá jedna z velmi sympatických vedlejších postav seriálu. ()

Grogan

Sám za sebe jsem trochu shipper, takže si myslím, že celá zápletka ohledně vztahu mezi Jackem a Sam je dobře zahrána, fungují zde emoce a interakce obou charakterů, líbilo se mi i rozšíření epizody Upgrades. Problém pro mě je, že celá zápletka epizody ohledně naprogramovaných zatarců je vlastně jen berlička, abychom se dostali k onomu rozřešení jejich vztahu. Ten koncept naprogramovaných zabijáků je zajímavý i děsivý zároveň, představa, že se to může stát během vteřiny, že si toho člověk vůbec není vědom (chudáci z SG-14, tak další tým líbá prach) a že není způsob, jak to zvrátit, v lepším případě pak takový chudák zabije jen sebe, v horším i jiné lidi kolem. Tohle by znovu vrátilo do hry nebezpečnost Goa'uldů jako na začátku série, protože by pak byli lidé ohroženi při každém průchodu Bránou a na rozdíl od hadů v hlavě se taková věc dá zjistit velmi nespolehlivě. Nedivím se autorům, že tuhle hrozbu více nerozváděli, ale imho by bylo lepší, kdyby se nějak vysvětlilo, proč Goa'uldi přestali zatarcy používat, místo toho, abychom o nich nikdy více neslyšeli (proč by se Goa'uldi vzdali tak potenciálně výhodné zbraně?). Je tu i pár nejasností a dějových děr (jak může nějaký Goa'uld vědět, že se setkání s představiteli Tok'rů zúčastní zrovna nějaký člen SG-14?). Dost mě překvapila smrt Martoufa, sice jsem nebyl jeho velkým fanouškem (ale ani odpůrcem), ale bral jsem ho už jako stálou vedlejší postavu. A jak dlouho byl asi naprogramovaný bez svého vědomí? Stalo se to mimo obrazovku, nebo mohl být naprogramovaný třeba už při misi na Netu? Mimochodem v té scéně, kdy ta naprogramová členka SG-14 říká, že si myslela, že se jejímu týmu podařilo Goa'uldům uniknout, protože jsou "tak dobří", tak už jen chybělo, aby někdo řekl, že tak dobrá je jen SG-1. Kdyby to takhle přežila SG-1, tak by se někdo nedivil, ale u jiného SG týmu je to divné (už mě unavuje, jak je někdy naznačováno, že ty ostatní týmy prostě nejsou tak dobré jako SG-1, navíc to tuhle bylo v Upgrades). ()