Daniel se opět povznesl. Tentokrát se ale objevil v jakémsi bistru, kde ho obsluhuje Oma. Tam se setká s jiným povzneseným. On jediný s ním mluví. Ukáže mu noviny, kde stojí, že Anubis plánuje ukořistit zbraň na Dakaře. Ovšem nikdo z povznesených s tím nehodlá nic dělat. Sam Jacobovi/Selmak představí Peta. Jacob z toho dvakrát radost nemá. Sam z něj dostane to, že umírá. (Varan)

majo25

Taká pokojnejšia epizóda, v ktorej je divákovi predstavená O'Neillova priateľka - celkom fešná, umiera najznámejší Tokra a Jackson sa stále nevie rozhodnúť, či chce ísť vyššie alebo nie. A tak sa niektoré veci uzatvárajú, zatiaľčo iné pokračujú. ()

Xeelee

E17Jak hluboká je řeka, když nedohlédneš na dno? Jacob/Selmak umírá. Sam zjišťuje, že s Petem dělá chybu. Jack má přítelkyni. Jaffové vyhrávají a jsou svobodní. Ale hlavně se Daniel objevuje v bistru mezi hmotným světem a povznesením jako Neo v přechodovém místě mezi Matrixem a reálným světem. Zjišťuje spoustu informací o Anubisovi a Omě, jejíž charakter se překvapivě prohloubí. Jim je pořádný parchant. Anubis chce zničit veškerý život v Galaxii včetně Ba'la, kterému ten plán dokonce v rozšířené verzi epizody řekne. A daří se mu to. V bistru jde o hodně silně napsanou konverzačku, kde se o dění ve světě dozvídáme jen z antických novin. V rozšířené verzi se víc řeší linka s osvobozenými Jaffy, rozhovor Peta se Saminým otcem a mnohem větší hloubku má odchod Jacoba/Selmak (i s dynamikou vztahu mezi Sam a Jackem). ⤷ E19 ()

Mistr119

Jeden z nejlepších a nejobsáhlejších dílů SG-1 vůbec. :) Nejenže mi z předchozího shlédnutí zůstala v paměti zarytá "nebeská hospoda" s Jimem, ale stalo se tam taky tolik jiného... :) Chudák teda snoubenec Carterové.. takový slušný kluk, jak sám říká, už asi sotva potká něco lepšího než Sam... To jsou ta nerozhodná srdce žen... :/ ()

Grogan

Tohle je vlastně poslední epizoda staré verze Hvězdné brány (Mobeius je spíš taková extra epizoda na závěr bez hlubší důležitosti a 9+10. sérii beru už spíš jako nový seriál související s tím starým spíše volně) a jde o povedený konec. Co zmíním hned na úvod, tak je to fakt, že v televizi vždy dávají jen ořezanou verzi epizody, v originále pak má zhruba 20 minut navíc a dává epizodě větší hloubku. Jde hlavně o linii s Teal'cem, který konečně dosáhl svého snu o svobodných Jaffech a řeší otázku, co dál - svoboda je jen první krok na dlouhé cestě, navíc musí řešit i opuštění Tau'ri, což pro něj není lehké, když si zde po 8 letech vybudoval pouta. Tahle linie je v televizi ořezaná téměř na minimum, jen díky tématice zbraně na Dakaře se Teal'c a Bra'tac v ději trochu objeví. Linie s Anubisem v povzneseném bufetu je taky zajímavě pojata a George Dzunda alá slizký prodavač aut, který si rád vypije šálek kávy, než vyrazí zničit galaxii, je naprosto excelentní, Oma mi tu poprvé přišla zajímavá a dokonce mi jí bylo líto, udělala vážnou chybu, ale opravdu si proto zasloužila věčný boj s Anubisem? I Daniel tu byl dobrý, i když některé scény Shanks zase trochu přehrával. Celé to odhalení historie Oma/Daniel/Anubis bylo zajímavé - ten původ Anubise dokázal vylepšit jeho klišovitého záporáka už na konci 6. řady, pak ale tahle linie zase trochu padla do zapomnění, tak dobře, že se k ní ještě vrátili. Nejslabším článkem epizody je řešení osobního vztahu Jacka a Sam - a to říkám jako někdo, kdo se považuje trochu za shippera. I tady jsou dobré prvky - smrt Jacoba je emocionálně hodně působivá, Kerry působí jako sympatický charakter, který by mohl dostat v seriálu více prostoru a chemie mezi RDA a Amandou je skvělá jako vždy. Pete je tu ale napsán po většinu času jako nechápavý idiot (jen na konci to trochu spravili jeho vcelku klidnou reakce na rozchod) a hlavně mi vadí, že se tu jejich vztah nijak nevyřeší - ta možnost řešení se jen nahodí (Sam Jacob a Jackovi Kerry) a na konci z toho nic není. Tak buď je konečně dát dohromady nebo to definitivně skončit, ale ne tohle nic. Jinak finální společné rybaření na Jackově chatě je skvělý konec pro původní tým - nepřátelé jsou poraženi, členové SG-1 se asi rozprchnou na různé strany, ale pouta mezi nimi zůstanou. ()