Počas rutinnej prieskumnej misie na neznámej planéte sa zrúti UAV lietadlo priamo na kaktusovú rastlinu bielej farby. Tím SG-1 vyráža lietadlo nájsť a zachrániť. Na planéte nájde humanoidov, ktorí však nehovoria a sú celí bieli. Krátko po príchode SG-1 začnú tamojší obyvatelia upadať do kómy a šíri sa to ako epidémia. SG-1 má obavy, že na planétu zavliekol chorobu, ktorá môže zabiť celú populáciu. Sam sa vráti na pozemskú základňu SGC s jedným chorým mimozemšťanom, aby našla liek. (TV JOJ)

Grogan

Tuhle epizodu jsem mnohokrát slyšel hodnocenou jako jednu z nejslabších, ale moc tomuhle hodnocení nerozumím. Zápletka je docela zajímavá a navíc aktuální (zatažení našich patogenů na jiné planety by určitě v reálu bylo problematičtější něž tady), mimozemšťaňi zase jednou nemluví anglicky, skvělé scény mezi Danielem a Jackem ("Jak vidíš, naše filosofické názory na řešení krizí se různí."), řešení celkem nápadité... 4 hvězdy tomu klidně dám ()

ben666

Lepší průměr. Podivuhodná symbióza humanoidních bytostí s mimozemským organizmem podobným rostlinám. Daniel Jackson předvádějící domorodcům letadlo je nezapomenutelný. :-) ()

kwoky

Atmosféru tohoto dílu dělá z velké části perfektní hudba. Setkání s jinou civilizací je natolik záhadné a mírumilovné, že mě rychle opustily obavy o lidi a veškerou pozornost jsem napínal k záchraně mimozemšťanů. Líbilo se mi i povedené vysvětlení epidemie. Jen by to mohlo být trochu kratší - tempo bylo dost pomalé. ()

majo25

Starý dobrý tím SG-1 vyrážajúci na neznáme planéty a skúmajúci iné civilizácie, bez Goaldov, Tokrov a medzihviezdnych bitiek. Neskôr o takéto jednohubky bude núdza. Skvelá (detektívna) epizóda o nechcených, ale tragických dôsledkoch medziplanetárnych činností esgéjedničky, ktorá obsahuje aj pár vtipných scénok. ()