SG-1 se na domluvené planetě setkají s Ryk'lem (Jaffou z odboje). Zničehonic na ně někdo začne střílet. Ryk'l na následky střely umírá. Když se situace uklidní, z lesa se vynoří parta Jaffských bojovnic. Tvrdí, že přichází v míru a nechtějí jim ublížit. Zavedou je do jejich tábora. Setkají se s bojovnicí Ishtou (velitelkou). Ishta si promluví se Sam. Bojovnice potřebují jídlo a nové symbionty. Na oplátku by lidem ze Země mohly dát informace. Když jim Sam řekne o tretoninu (látka, která v těle nahradí symbionta), vyvede je to z míry. (Varan)

majo25

Epizóda o jaffských Amazonkách. S jednou z nich si Tealc spraví románik. Predtým s ňou však horko ťažko vyhrá v súboji. Zaváňa to feminizmom, to keď si vycvičení Jaffovia-muži v brneniach nedokážu poradiť s Jaffmi-ženami, ešte k tomu sporo odetými v kožušinách. A toto má divák spapať? Hlavnou témou je však tretonium. Scenár písal Judge, na rozdiel od Dvojitej reality mu však toto celkom nevyšlo. ()

PlysovyMacko

Doteraz som nevedela ze jaffske ženy sú bojovníčky rovnako ako muzi a treba s nimi rátať v boji za slobodu. Hlavnou témou je tretonin, ktorý je v podstate stále experimentálny liek. Nezdá sa mi možné, že by Išta s rukami ako paličky bola rovnocenným súperom nabušenému Tealcovi. A to, že sa do seba buchnú je klišé. ()

Xeelee

E09 ⤶ Jaffské Amazonky vraždí Jaffy a kradou jim symbionty, aby mohly žít. bylo to morálně jednodušší, když neexistoval jaffský odboj. Přišlo mi zvláštní v epizodě o ženské rovnoprávnosti vnutit ženám tretonin souhrou okolností místo toho, aby je přesvědčili argumenty. A dvakrát po sobě zaútočí na svobodné Jaffy a neví o tom? Každopádně po dvou úspěšných aplikacích tretoninu přišel čas na to otestovat ho na širším vzorku a některé ženy se rozhodly, že to podstoupí dobrovolně. Konec závislosti Jaffů na symbiontech je zase o něco blíže. A Teal'c má novou holku. Scénář zase psal Judge své postavě na tělo. Jeho hasičský díl byl perfektně vystavěný, ale tahle epizoda i s pokračováním patří k tomu slabšímu, co seriál nabízí. Dobrý námět, ale zpracování vázne. ⤷ S08E09 ⤷ E11 ()