Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Vendys958

Těch 5* je jenom za díly s Andersenem, ty další už jsou o dvě třídu horší. Celkově byly některé díly opravdu nudné a nezáživné, při jiných se mi tajil dech. Těch bylo naštěstí víc. ()

cirkulace

Mé dětství u televize vždycky po škole. Jojo, kde jsou ty časy. Nejklasičtější ze všech sci-fi klasik seriálů. Richard Dean Anderson, jakožto O´Neil, je prostě fantastický. Sice občas nejdřív střílí a potom až myslí, ale o tom to vlastně celé je. Neuvěřitelně obsáhlý příběh o věčných vesmírných bojích s nepřítelem. Kultovní slova jako Goauld, Zakňaktel, Symbiont se staly nedílnou součástí mého slovníku. Na Hvězdné bráně je například úžasné to provázání s předchozími sériemi a také fantastické efekty a hudba. Prostě srdcovka. ()

wray

stargate sg1 je na tom podobne ako mnoho dalsich sucasnych serialov - po zhliadnuti prvych par casti posobi dojmom ze je to strasne slabe :/ slabe efekty, pribeh okopirovany z inych serialov, postavy nejake plytke, nesympaticke... pravy opak serialov typu kde zhliadnem prvu cast a hned viem ze toto chcem vidiet cele! Ale - clovek si predsa len pozrie par dalsich casti (ked uz nic ine nie je v TV, na disku, na sieti...) cely cas si vravi ze ake je to cele trapne (dialogy typu: pozor strielaju na nas! v situacii ked kazdy clen tymu vidi ze na nich strielaju... alebo "vtipne" hlasky ktore sa nosili tak pred 20timi rokmi), ale postupne si to vravi coraz menej a menej a potom sa jedneho dna pristihnem ze sa vlastne tesim na dalsiu cast... a zrazu su aj tie pribehy nejake prepracovanejsie, postavy sympatickejsie, proste si ten serial clovek oblubi. potom ako bonus pride nejaka nova postava (tvorcom islo asi o zvysenie sledovanosti serialu co zacinal upadat - upadat? sak to bolo skvele!!!) a - funguje to! Parker Lewis mi vobec nevadil, a Vala mal Doran je proste taka vyborna postava ze sa neda nemat rada. A ked je po poslednej serii vsetko mi to zacne chybat a uz sa neviem dockat aspon na dake tie celovecerne filmy (ale najlepsia by bola dalsia seria...) Hej viem, este je Atlantis a to dalsie pokracovanie ale - SG1, to bolo najlepsie... Takze asi tak to je - spociatku nevyrazny serial, ale treba mu dat sancu, po par epizodach si vas ziska. Celkovo teda - mozno prehanam, ale mna si ziskal, cize 4. ()

martyxa

Pro mě nejlepší sci-fi seriál všech dob (nepočítám teď sci-fi fily na pokračování). Výborné herecké obsazení, na sci-fi dost propracované dialogy, a prvotní nápad z hvězdnou bránou, který se snaží okopírovat podle mě i jiné filmy či seriály, tady naprosto jedinečný. Toto hodnocení si podle mě zaslouží. ()

Warzy

Toto je podľa mňa dosť podhodnotený seriál zaslúžil by si oveľa viac skvelé herecké výkony Teal´c, unikátne humor O´neilla, poučné morálne postoje od Daniela, veda v podaní Cartrovej mala hlavu aj pätu všelijaké výživné časti proste úžasné. ()

LeePriest

Původně jsem chtěl dát 5 hvězdiček, je to můj nejoblíbenější seriál. 5 hvězdiček by přece jen mělo být za úplnou špičku, což při více jak 200. dílech u Hvězdné brány ani splnit nelze, aby byl téměř každý díl povedený. Tyto horší díly se objevují hlavně v posledních dvou sériích (devátá a desátá), kdy mého oblíbence O´neilla nahradí slabší Mitchell, do týmu přibude v některých chvílích trochu trapná černovlasá Vala a boj s Goaldy, kteří byli jako nepřátelé podle mě vymyšleni dokonale nahradí méně dobrý boj s Oráji. Naštěstí ve většině dílů jsem byl spokojen (do deváté série určitě) a naopak některé úžasné díly mě ohromily, např. Děti bohů, Časová smyčka nebo Kruh se uzavírá a můžu vydět několikrát opakovaně. ()

Ace.A.T.L.

Když člověk potká v životě ikonu a životní směr, tak to pozná :o) Pro mě je SG IKONA ŽIVOTA :o) Co k tomu víc dodat. Za mě 5* a DOPORUČUJU ()

Stellbory

Jeden z mála seriálů, který si vždy pustím rád a bez jakéhokoliv přemlouvání. Stal se jednoznačně seriálem mého dětství a nejspíše zůstane mým NEJ seriálem i do budoucna. Přesto že jsem člověk se špatnou pamětí na jména filmových/seriálových postav tak jména jako : Samantha Carterová, Jack O'Neill, Daniel Jackson, Teal'c, Generál Hammond a tak dále bych mohl vypisovat ještě pěkných pár řádků bez jakéhokoliv přemýšlení. Přes svou dlouholetou vysílací dobu StarGate nešla dolů s kvalitou ale naopak nahoru což není u takto dlouho trvajících seriálů pravidlem. Ještě se přidávám ke Geminimu názoru že lepší poslední epizodu jsem si nemohl přát a nemohu říct že u konečných titulků mi neukápla slza :) ()

Desmi

Žádný seriál jsem za mlada "nežral" víc než tenhle. Můj TOP seriál. Úplně mi to připomíná dobu na základní škole, kdy jsem se vždycky těšil domu na Hvězdnou bránu. Jo, jo to byly časy.. ()

Vostok

skvělej serial vždy po škole se mse na něj těšil a nahraval si každej díl na kazetu:-D ja starl a serial taky ale pořát točily nove a nové díly a ja měl radost z toho serialu jako dítě i jako nasledně už trochu dospělejší a ted když sem uplně dospělej tak stejně ten serial furt miluju:-D je chytrej je akční, vtipnej a postavy sou taky dokonalé hlavně muj oblibenej Plukovník Oneill :-D a Kartrova to je super chytrá štabajzna uplně brutalní baba prostě:-D a deniel ten mě někdy sral choval se jak hipík někdy a dost zdržoval od akce a chtěl všechno mírově a do všeho kecal ale prostě to byl deniel no:-D i ten časem ziskal trochu koule a pak už to byla jedna báseň :-) a tealc to je borec něco jako terminator:-D jen kamenej obličej věčinou nasranej :-D a všechno co se dělo bylo prostě Vzkutku :-D nebo si nebl jistý:-D ale byl dobrej na pomsty a nebal se smrti no prostě dobra postava :-D a ostatní postavy jako např general hamond a ty další vedlejší a mene duležite byly taky super (ne že by general nebyl duležitej :-D ) prostě super serial a je škoda že nenatačí další na nějake tema např navazat na atlantidu to bylo super na konci serialu přistaly na zemy a od te doby nic myslím že to město mělo potencial na mnohem delší serial :-D rozhodně ... i sgu docela ušel ale zase se ny to vysraly dřív než si člověk stihl oblibit aspon někoho z posadky ale chapu ten hlavní hrdina byl debil a nesnašel sem ho:-D jo a SG-1 zachranila svět před černou dírou , goualdama,oriama , replikatorama a několika virama ad už počtačovích tak normalních :-D a zkratka sg.1 dokaže zachranit svět před čímkoliv i Chuck Noris by měl velkýý potíže s SG-1 :-D ()

werxix

Hvězdná brána. To nejsou jen 2 slova, která označují nejlepší seriál mého dospívání, to je prosím pěkně název toho nejlepšího seriálu s vesmírnou tématikou. No dobře, dnes jsem trochu starší, a při opětovném shlédnutí některých episod, jsem se neudržel smíchy a smál se tomu, jak se herci snaží být fakt drsní apod. Je škoda, že jsem vyrostl a spolu se mnou vyrostl i můj pohled na věci a vyvinul se i můj názor. Tento seriál pro mě bude vždy numero uno, i když se dnes směji hláškám které hlášky vlastně býti nemají :). Ale na tomhle skvělém seriálu jsem prostě vyrůstal a to už mi nikdo neodpáře. Takže Tealcu, Carthrová, Danieli Jaksone a pl. O'neille zpět do akce a běžte té naši matičce zemi opět zachránit zadek protože NASA objevila, že sem letí 3 Goualdské Ha'taky ... :) BTW - za mě jasných 5* - i když je to hlavně ze sentimentu. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě