Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Pistolnik

Tento seriál by nemal vynechať nikto kto obľubuje Sci-fi. Trvalo mi tri týždne pokiaľ som odsledoval 10série ale stálo to zato. Všetky série boli podľa mňa napísane skvelo a nenudil som sa ani pri jednom diely. Bravúrny príbeh plný nápadov nad ktorými som miestami len žasol a nemohol odtrhnúť oči a skvelé obsadenie SG-1 týmu so skvelými hláškami robí seriál legendou a pridávam sa k uctievačom po celom svete :) ()

Joseph4

Hvězdná brána je naprosto jedinečný seriál. Skvěle zkombinovaný žánr sci-fi s neotřelým sarkastickým humorem Jacka O’Neilla, kterého bravurně ztvárnila hvězda seriálu MacGyver Richard Dean Aderson. S Hvězdnou bránou jsem prožil skvělých 10 let, během kterých bylo odvysíláno 10 řad s celkem 214 epizodami a jen u málokteré epizody jsem se nudil. S 9. Řadou navíc přichází svěží osvěžení v podobě nového lídra SG-1 plk. Camerona Mitchella, skvěle zahraného sympaťákem Benem Browderem a také mě nadchla Vala Mal Doran a hlavně její interakce s dr. Jacksonem a taky se objevil nový hlavní nepřítel – mysteriózně tajemná rasa Oriů, díky které Hvězdná brána dostala nádech temné fantasy. Celkově je Hvězdná brána pro mě jeden z nejlepších seriálů vůbec a vždycky když se k ní dnes vracím a čas od času si jí pustím dokáže mě stejně zaujmout, zahřát a pobavit, jako když jsem ji shlédl poprvé. ()

Sign

Srdcovka mého pubertálního věku, nyní ve 23 si dávám repete a musím přiznat že sledovat něco co jste jako hodně mladí sledovali a milovali je opradu kouzelné :-) ()

D.Sleeper

Sice se už O´Neill posledních dvou řad prakticky neúčastnil, ale i tak super pocit z prvních osmi přebil ty dvě poslední - slabší... ()

Mik_e

Původní Emmerichův snímek byl výbornej, ale tím to taky mělo skončit..Já vím, mraky lidí zde by se mnou nesouhlasily, a částečně je i chápu - je to holt pro někoho nostalgie, jakou byl třeba pro mě Star Trek.Na tomhle už jsem nevyrůstal a když to náhodou běželo v televizi, tak jsem padal ze židle..smíchy.No, abych to nezakončil takhle provokativně, prostě mě seriál nezaujal a tomu odpovídá i hodnocení. ()

Mastersn

Dříve jsem tento serál zatracoval.Omlouvám se zde uživatelům kteří tento seriál milují za nízké hodnocení které jsem zde měl.Ale s postupem času jsem si ho i trochu oblíbil a někdy jsem se dokonce i těšil co bude příště a jak to vlastně dopadne.Šel bych i na vícehvězdičkové hodnocení ale občas mi zde vadili epizody kde se jakoby nic neděje a hlavní příběh se nikam neposouvá.Je zajimavé sledovat jak se tu vysvětlují různá božstva a mýty.V případě že by byla epizod polovička se stejnou náplní a bez hluchých míst,dal bych i 5*. ()

andrew88 odpad!

Strašně stupidní seriál, který ve mně vyvolává tolik emocí...negativních ale...většinou je to vztek, znechucení, beznaděj....ještěže existuje ovladač a můžu rychle přepnout. ()

Likan7

Naprostý seriálový kult. Už jen fakt, že se seriál dočkal deseti řad je vypovídající a to nepočítám, že se pak ještě uživily 2 další seriály ze světa Hvězdné brány. Obrovská výhra pro seriál bylo angažování herců. Hlavně Richard Dean Anderson se stal naprostou ikonou a díky jeho hláškám se zapsal nesmrtelně do kroniky sci-fi seriálů. Amanda Tapping byla v seriálu převážně na okrasu a interakce nesmírně chytré armádní vědkyně a laického Andersona jsou ozdobou všech sérií, ve kterých Anderson vystupuje. Shanks a hlavně Judge zase excelují v pozdějších sériích a Tealca třeba v posledních sériích žeru neskutečně. Otázka pak je, jestli neměl seriál skončit o O´Neilovým odchodem a porážkou Goualdů, ale Orii jsou soupeřem novým, neokoukaným a zajímavým. A celkem se dal přežít i Mitchell. V závěru sice seriál jel hodně na neutrál a jen dojížděl na své tehdejší slávě, hlavně kvůli neúčasti Andersona, na kterém seriál opravdu stál, i tak ale celkový dojem ze seriálu poslední 2 série nezkazí. Hvězdná brána byl, nebo možná stále je, kult, který mě bavil od začátku do konce i s několika hluchými pasážemi a několika šíleně nudnými díly. Jacku, Tealcu, Daniele, Carterová, byla to parádní jízda! ()

Ceberus

Po letech jsem zkusil znovu zhlédnout a i když jsem se na první pokus nedokázal přenést přes prvních pár dílů v domnění, že je na mě seriál už příliš dětský, na druhý pokus znovu doceňuji, s jakou lehkostí dokáže být sci-fi seriál také velice vtipný, přestože to není jeho hlavní záměr (jako je tomu u Červeného trpaslíka). Kromě toho si více všímám, že přestože je seriál v principu epizodický, mnoho dílů je nečekaně hustě provázáno již známými postavami, událostmi nebo jinými věcmi z předešlých dílů, což tehdy na přelomu tisíciletí nebylo u seriálů ještě úplně zvykem. Stejně tak byly tehdy netradičně kvalitní speciální efekty - motion tracking byl pravděpodobně tenkrát novinka a nasvícení lodí prolétajících reálným prostředím bylo na svou dobu bezkonkurenční. Mám dojem, že snad šlo i o první seriál vůbec, který dokázal věrně renderovat vesmírné lodě v atmosféře za bílého dne. I takové detaily, jako že střely z tyčových zbraní dokázaly letět za stromy, se dnes zdají jako samozřejmost, dokud si člověk neuvědomí, jak tehdy třeba střelba z trekových fázerů musela být vždy v popředí scény. O efektu průchodu lidí a věcí hvězdnou branou ani nemluvě. Poznámka k Jonasovi - říká se, že fanoušci ho neměli rádi, ale já s ním neměl vůbec žádný problém, byla to sympatická postava. Myslel jsem si, že tenhle seriál s mým nabývajícím věkem padne v mém top 10 seriálů za oběť dospělejším konkurentům (např Hře o trůny), ale je prostě natolik zábavný, že ho musím nechat nahoře. :-) ()

Allegro.g.

Sci-fi seriál, který se přes všechny neduhy a nedokonalosti dopracoval až ke své desáté řadě, což také o něčem svědčí. Když jej dávali na Nově, dokázal mne dost často zaujmnout natolik, že jsem se občas proti své vůli na jeden díl podíval. Pak jsem si řekl, že bych to měl vzít od začátku ... no, a ne že bych SG-1 propadl, ale naučil jsem se s ní žít, i s těmi špatnými epizodami. Dávám ****, protože takhle dlouho mne asi žádný seriál znovu neudrží. ()

hiczech

Když seriál Stargate začal tehdy u nás v televizi běžet, říkal jsem si NE, přece se nebudu dívat na nějaký odvar a slátaninu... Pak jsem jednou náhodně kouknul na jeden z dílů myslím druhé řady a byl jsem lapen. Totálně a neodvratně. Teď jsem tu, a koukám na ty dva jasné tábory odpůrců a milovnílů tohoto opravnu kultovního seriálu. Cítím, že jako se stal Startrek kultem tak se jím zcela jistě stal i Stargate SG1 již v průběhu vysílání první řady. No a vidíte, devátá řada je na spadnutí a my se modlíme aby dorazila co nejdříve. :-) Nebudu se rozepisovat o všech kladech, kterými seriál vyniká, ale určitě se mnou milovníci a fandové budou souhlasit že bez Jackových hlášek by to nebylo ono. ()

Bukiet

Původní film mne podle ukázek velmi nalákal a pak docela zklamal. K seriálu jsem byl oprávněně dopředu nedůvěřivý a pak zjistil, že je mnohem zajímavější, než původní film. Jako každý dlouhý seriál má silné i slabé epizody, ale jako celek, je výborný. ()

Myrddin

Nepamatuju si nějakej jinej seriál, kterej by měl tak velký výkyvy jako tenhle. Kdyby se natočily jenom první tři série, ohodnotil bych to odpadem a nebál bych se to kvalitově přirovnat k Ulici nebo Ordinaci. Někdy ve čtvrtý nebo pátý sérii se to začalo o dost zlepšovat a v sedmý sérii byly i díly, který bych klidně ohodnotil i 5*. Devátá a desátá série sou podle mě už jenom něco jako dojný krávy, ale pod tři hvězdy už to nešlo. Některý díly se mi ale tak líbily, že dávam 4*. ()

Sciner

Hvězdná brána je u mě prostě legenda. Viděl jsem její každý díl, viděl jsem každy film. Hvězdná brána sama o sobě to je neuvěřitelný nápad. K tomu ještě přidejme zajímavé rasy, vesmírné lodě a padouchy(Goauldi) a máme jeden z nejlepších seriálů, které jsem viděl. Možná jen typické obsazení(většiny sci-fi seriálů) jako velitele se smyslem pro humor, archeologa, který ovládá většinu jazyků a přeloží každý text(bez větších problémů), sexy slečnu(vědec a voják) a v poslední řadě "namakaného" mimozemšťana. Plus fakt, že tenhle tým vyvázne z každé situace až neuvěřitelně snadno a bez problému přitom zničí několik vesmírných lodí. I přes tyto výhrady je to opravdu opravdu parádní seriál, kdo neviděl neuvěří. 10 sérií přes 200 dílů. Jaffa Kree!! ()

Taffey

Já se sice taky vždycky těším, když dávají v bedně pokračování Hvězdné brány. Teď se koukám na prvních 100 dílů Star gate - Atlantis z DVD. A jak tak jde díl za dílem, uvědomuji si, čím dál silněji, jak slabá celá sága je. Jo, jsou díly, které mají grády. Ale když na každé, sebevzdálenější planetě vidíte ušlapané a vymetené cestičky a chodníčky a všude rostou stejné jehličnany, tak si každý, jen trochu náročnější divák musí říct, jak je to možné. Více méně se dá říct, že celá sága by se vešla do 20 dílů. Je to vlastně celé furt jako "o červené pančušce", jak říkával kdysi můj děda. Studio z toho všeho vyloženě stříká, takže efekt startující brány je, z hlediska filmařiny, jediná slušně provedená věc. Když třeba Jafové otvírají své zvířecí helmy, vyloženě cítím, jak to drhne. S efekty ve filmu se to nedá vůbec srovnat. Přes to všechno má seriál v sobě cosi, co mě přitahuje, na rozdíl právě od filmu. Tolik nedošlého materiálu, kolik má film, to jsem snad ještě neviděl. Anderson v seriálu je aspoň vtipný, zato Ounýl, ve filmovém podání Kurta Russela je naprosto nevýrazný. Vždy dám přednost seriálu, ale musím se povznést nad způsob zpracování a musím si uvědomit, že je to seriál. ()

biergof odpad!

Co dodat? Zkuste si radši uplácat z hoven figurku policajta, rozhodně to bude originálnější než tenhle nadpozemský omyl. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě