Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

gumbo

Tvůrci bohužel překročili tu pomyslnou hranici, kdy skončit a natočil 3 naprosto strašné série, které srážejí celkové hodnocení do průměru. Jinak by to bylo na jasné 4*, jelikož se dlouho dobu jednalo o, v rámci žánru akční pobíhačky, jednoznačný nadprůměr. 65% ()

elCampo

Tak tento serial je pecka, fenomén medzi seriálmi. Pamätám sa na dobu keď som zo školy bežal domov a ponáhľal sa len kvôli hviezdnej bráne a ak sme mali náhodou 7 hodinu, tak rodičia mi to povinne museli nahrávať. Serial disponuje napätím, históriou, skvelými hercami a humorom, ktorého stelesnením je plukovník O´neill(R.D.Anderson). Osobne sa mi páči myšlienka vytvoriť jednú dejovú líniu, v tomto prípade boj proti mimozemskéj zákernéj civilizácií, prelínanú dielmi, ktoré sú v podstate samostatný celok. Žial najnovššie série som nemal možnosť zhliadnúť, ale dúfam že nestratili nič na kvalite prvých sérií a dúfam že seriál bude ešte niektorá z tv staníc opakovať... ()

Tom44zKA

Pro mně kultovní (jak otřepané to slovo) seriál, na kterém jsem vyrůstal... a nepřestal mě bavit doteď... je pravda že se nejdou díly horší, i lepší...ale tak je to u každého seriálu... ()

DemonizeR

Byť to možná není pětihvězdičkový seriál, dávám takto vysoké hodnocení, protože jsem se u něj vždycky skvěle bavil a hltal každou epizodu. ()

sierane

Srdcovka, u které jsem strávil velkou část svého dětství. Ať už je to neskutečně vtipný a vše parodující O´neill s dvěma l, nebo vševědoucí Cartrová, nejlepší archeolog (indy je až druhý, je to hloupé ale je to tak) Daniel Jackson, a samozřejmě nejoblíbenější mimozemštan, jaffa, tvrďák, mistr suchých komentářů, "in deed" Teal´c. ()

Hopkins

No co na to říct trapné naivní nereální mnohdy povrchní prostě hovadina :) ale díky některým šíleným hláškám si mě ten serial získal :) ale to je tak všechno :) ()

Toka

Ja jakozto velky fanda sci-fi by ybl hrich nezkouknout aspon par dilu. A tak se take stalo. Jenze to co sem za par dilu shildnul sem necekal ani v nejmensim. Serial mne natolik uchvatil snad vsim. Hereckymi vykony, vizualnimi jakozto i zvukovymi efekty, pribehem jedineho dilu i celkove. Cekal sem ze se nektere dily budou aspon trosku pribehove opakovat ale to sem se seredne zmylil. Co dil to original. A dokonce mne i mile prekvapila navaznost dilu na dily z drivejsich sezon. Např: dva dily s cernou dirou. Dokonce i atmosfera je skvela. Chvilemi sem ani nedychal. Skoda jen ze tenhle serial ma i sve odpurce. Sci-fi zanr je trosku osemetny no. Strucne a jasne pro fanousky sci-fi nesmi chybet ve sbirce. Skoda jen ze odpadl Jack ktery to tam da se rict drzel tim jeho humorem a celkem sympaticka doktorka Frazeyerova. A trochu mne zklamalo zakonceni 10. cili posledni serie dilem "Bez konce". Prislo mi to jako takovy nedodelany pribeh, kterej 10 sezon tak peclive pilovali. Snad to vynahradi ty filmy. ()

Thoughtless126

Sakra !!!! Tohle fakt nemusim... Všichni mimozemšťani vypadaj jako lidi!!! Lidi co vypadaj jako z pravěku, ani nemaj nic na sobě ale maj světelný zbraně a rakety.... ! A je tu mnoho dalších kravin! Je to trapný a nudný ( pro mě )! ()

pospech11

Můj nejoblíbenější seriál i když je to vlastně takovej průměr, ale já tenhle seriál miluju. Viděl sem každičkej díl ze všech 10 serií. V americe je sice ve stínů většího ,,brášky'' Star Treku, ale u nás se mi zdá že je to právě naopak. Plukovník O'Neill, jaffa Tiel'C, major Carterova a Daniel Jackson - to je tým který chrání zemi před Goauldy, replikáory a všem ostatním parchantům. 1-6 serie byli skvělé, ty další už byly takové nadstavbové až do deváté serie, kdy přišel Mitchel a postavil opět starou dobrou SG-1 samozřejmě bez Richarda Deana Andersona. ()

Akana

Jako divák otevřený kultovním záležitostem jsem k téhle opěvované sáze přistupoval bez předsudků a připravený připojit se k řadám obdivovatelů nebo aspoň zjistit, co je na tom tak úžasného. Po čtyřech shlédnutých dílech ale musím dát palec dolů a váhám, jestli pokračovat abych nemusel jít s hodnocením ještě níž. Takovou snůšku historických, kulturních i logických nesmyslů aby pohledal. Není to ani bůhvíjak vizuálně nebo trikově atraktivní a v neposlední řadě si ani jedna z hlavních postav nedokázala získat moje sympatie, což je možná u seriálu ten největší kámen úrazu. Tohle že je sci-fi fenomén, který dnes v popularitě zastiňuje Star Trek? Jeho propracovanosti a šarmu se v mých očích Stargate ani nepřibližuje ()

DHDV

Provázelo mě tento seriál na základní škole i střední a na téma SG byla mnoho debat, a mnoho debat bylo vášnivých. Je to kult, a zůstane to navždy ve vzpomínkách na mé dospívání! Jinak občas byly některé díly nudné, nebo opakovaná zápletka. Ale vždy následující díl to zachránil. Více psát nebudu jelikož, sem citově vázán a nechci být ovlivnitelný… Doufám, že budeš vzpomínat semnou Figuto! Dík za krásná léta na střední z Hvězdnou bránou! A díky patří také Rolandu E. ()

Elyon

Kdysi dávno jsem se na tenhle seriál dívala s tátou a pamatuji si z něho jen takové nic neříkající obrázky. V současné době jsem závislá na Atlantidě a někdy se i mrknu na původní SG-1. Moje nejoblíbenější postavy jsou Tea´lc a Danny Jackson. ()

vickeyek

Ano, nejlepší seriál všech dob, propracovaný, vědecky (či vědeckofantasticky) podložený. Vytváří vlastní realitu, které člověk rychle navykne a podlehne - po několika řadách už je nemožné si při sledování dílu říkat, že je to vše natáčeno v některém z kanadských studií, neboť je to přece na jiné planetě. Jednoduchý nápad je do detailů převeden na pole politiky, historie, kultury - zpracovává známá témata (egyptské náboženství, artušovské legendy, roswellské záhady...), líčí pokrok obyvatel a svou potencionalitou dává prostor pro rozjetí dceřiných seriálů typu Atlantis nebo Universe. Z výjimečného seriálu se stává kult typu Star-Trek. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě