Hviezdna brána

• Česko Hvězdná brána (viac)
USA / Kanada, (1997–2007), 157 h (Minutáž: 42–96 min)

Dogmeat

Tento seriál jsem si ze začátku velice oblíbil. Bohužel se u něj však projevuje s přibývajícími díly a postupem času úpadek kvality. 9. a 10. řada už se mi zdají být místy jen slepencem, který má zaplnit prostor mezi prvním a posledním dílem, ve kterých se děje něco podstatného. Z nostalgie 4* ()

strangercz

Pro mě je tohle srdcová záležitost jedinej seriál kterej mám doma celej což je prosím 9 1/2 řad nemůžu jinak než za 5* i když poslední léta to už neni ono ale za prvních 8 řad a chci tenhle seriál v červených číslech ()

melloun

Tento seriál je pro mě jasnou sci-fi jedničkou, protože měl kvalitně zpracovanou mytologii okolo hvězdné brány a po celou dobu vysílání měl (od 1997 do 2007) nadstandartní vizuální triky. Navíc je velice zábavný, avšak bez plk. Jacka O'Neilla hláškujícího jako o život by byl sotva poloviční. Vůbec celý nápad cestování červí dírou na jiné planety do vzdálených galaxií (jinak než kosmickými loděmi) je vynikající. Nevynechal jsem ani jeden díl a proto můžu říct, že ač jsou některé díly hodně přitažené za vlasy a pár jich je vyloženě slabých, je to moje srdcová záležitost. ()

Všežrout

První série mi před několika lety zpříjemňovaly každé všední odpoledne. Musel jsem vždy pospíchat ze školy, aby mi neutekl začátek :-) Na seriálu jsem oceňoval i realistické ztvárnění vojáků letectva spojených států, od uniforem po výstroj, což v televizní produkci (a nejen v ní) opravdu nebývá zvykem. ()

Jeremiah

Docela úspěšné pokračování původního filmu. Dobře vybraní herci - "mňamková" A.Tapping, charismatický M.Shanks , inteligentně drsný R.D.Anderson - jen se přiznám, že ten konec z nasazením B.Bowdera a C.Black to u mne nevyhrál, a srazil mé hodnocení o hvězdičku níže. Přiznávám, že se mi líbí a svůj účel splnilo erotické a nenaplněné jiskření mezi Samanthou a Jackem. Pevná trojka. ()

KOZEL84 odpad!

Absolutně nechápu,že tohle je oblíbený seriál a má tolik fanoušků a dalších odnoží.Já to řadím někde k telenovelám. ()

CiPR

Stargate, SG-1, to byly ty nejlepší časy, které jsem měl tu šanci prožít. Krásná Amanda Tapping po boku Richarda Deana Andersona, to nemá prostě chybu. Vtipný za každé situace. Myslím, že tento seriál byl ve své době přelomový a i dnes si jistě získá spoustu fanoušků, které na něj nedají dopustit. Každá série má něco do sobě, ikdyž mě ke konci zamrzelo to, že SG-1 opustil Oneil, ale zastoupil ho skvělý herec Ben Browder, ale R.D.A. je prostě nenahraditelný. SG-1 je prostě klasika všech klasik. Ani jsem se dlouho nemusel rozhodovat kolik hvězdmam dát, u SG je to jasné, 5, tedy přesněji 100%. ()

EvilMari

Když jsem párkrát v TV viděla jednotlivé díly, přišlo mi to jako pěkná blbost a 2 hvězdičky byly maximum, co jsem tomu byla ochotna dát. Pak jsem ale viděla seriál celý a musím skóre aspoň trošku navýšit. Ačkoli jsou jednotlivé zápletky často dost stupidní a opakující se, nějak jsem si tu partu oblíbila a ačkoli ze mě nikdy nebude skalní fanoušek, nebudu nad lidmi, kteří tomu propadli znechuceně zvedat obočí =D ()

hunterDave

Tento seriál považuji za jeden z nejlepších sci-fi seriálů. Obzvláště díky jeho neuvěřitelné propracovanosti. Téměř každá technologie, událost či úkaz, je logicky a správně podložena vědeckou teorií. Jsou to samozřejmě jen domněnky, ale uznávané teorie. Zkrátka to není sci-fi, ve kterém se urve půlka měsíce a spadne na zem, pak se objeví parta chytře vypadajících chlápků, kteří melou pořád dokola cizí slova, nakonec ten kus odpálí zase do vesmíru a celá amerika jásá. ()

sirien

Srdcovka... seriál nabral něco kvality až kolem 4. série, když R.D. Anderson vstoupil i do produkce, pak stoupal nahoru až do konce 7. sezony. 8. sezona pak už byla poměrně rozpačitá a 9. a 10. byly pád do zapomnění. Zajímavé je, že kvalitu seriálu ve skutečnosti v mnohém doceňuju až zpětně - když jsem ho sledoval, tak jsem si říkal, že to je taková guilty pleasure. Kombinace nadsázky a kvalitního humoru s dramatem a zajímavými postavami spolu se vcelku "romantickým" námětem, který se zdál skoro na dosah uvěřitelnosti nicméně udělaly ze seriálu kult, který bude žít v paměti fanoušků SF ještě hodně, HODNĚ dlouho. Reálně by to nejspíš bylo za 4*, nicméně z dávné, ale nerezavějící lásky musím dát 5. ---------- Mé prapůvodní dojmy: s01: 30%, s02: 30%, s03: 40%, s04: 65%, s05: 75%, s06: 75%, s07: 75%, s08: 60%, s09: 50%, s10: 40% ()

Bozvav

Kultovní špička. ve své době skvělé efekty. prvních pár řad mělo náboj, švih, akci i humor. pak se to dost pokazilo. měli ho utnout tak po páté řadě. 4 hvězdy za R.D. Andersona ()

Saur.us

Osobní slabnost, která mě drží už od školních let. Nemůžu si pomoct ale kdykoliv to v televizi dávají, a to je celkem často, dívám se na to s chutí dál. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě