Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (Cinemart SK)

Nessak

Když jsem byl puboš, fandil jsem Fantomasovi. Až mnohem později mi to zkazila informace, že ho hrál sám Jean Marais. Joker v podání Heath Ledgera a poté Joaquin Phoenixe to samé - fandím záporákům. A slečno Cruello De Vil - Emmo - teď mám svou favoritku. Já myslel, že holkám pustím novou pohádku - však je to Disney... a ono to bylo pro tatínka. Báječně jsem se bavil. A výběr hudby si taky zaslouží definitivu. Uááá. Nádhera! ()

soukyd33

Kostýmy 👍 Dobová atmosféra. Poznámka: Baronka je pěkná mrcha, ale Cruella je TOP. Postupně všechno dává smysl. 👍 Poznámka: Z Cruelly jde strach, a herečce skvěle padla. 👍 A nenávist k dalmatinům, je celkem logická. Humor je zde také, a nechybí úžasné módní návrhy. Příběh má zajímavé rozuzlení. 👍 A objeví se zde i známí poskoci. 👍 Poznámka: Těším se na pokračování. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

chamonix

Prvních 5 minut objasní, proč Cruella nemá ráda dalmatiny a na zbytek filmu nemá cenu koukat. Maximálně na nějakém NEPLACENÉM streamu, aby vás to nestálo ani peníze, ani čas (5+5 min na shlédnutí postačí). ()

Kamil111

Překvapivě dobré a zábavné, na rozdíl od hraných předělávek původního animáku s Glenn Close, k nimž Cruella tvoří prequel. Je to stále Disney s pevně danými limity, takže očekávání ani nemohla být vysoká, a je to stále pohádka, nicméně nově vystavěný příběh má tempo, trefně využitou atmosféru londýnské punkové scény sedmdesátých let včetně odkazů na její královnu módy Vivienne Westwood, feel-good soundtrack z tehdejších hitů a nadsázku tak akorát. Nebere se vážně, na rozdíl od posledních hlubokomyslných klonů Jokera, jejichž ženskou verzi Cruella může vzdáleně připomenout – a to je její výhoda, protože tyto postavičky přece vážně brát nelze. Na druhé straně, nebýt to Disney, z námětu mohli autoři vytěžit mnohem více. ()

futislav

Ze začátku to vypadá jako film pro náctileté, ale pak se děj rozhýbe. Zajímavá kamera a výborné herecké výkony obou Emm. Poctivé čtyři hvězdy, ač to vypadalo, že to nedokoukám. ()

Triginal

Zvláštní počin. Viděla jsem ho v originále, což si, myslím, výslednému pocitu přidalo. Dost to stojí na absurdních náhodách/příhodách - ale není to vyloženě debilní, což hodnotím! Ty počítačem dodělané efekty (hlavně) zvířat, jsou trošku řvoucí, taky jsem měla občas pocit, že Emma S. má s Cruellou - její tvrdostí, co dělat..po umělecké stránce je to ale super..Jo a Joel Fry je fakt krásnej! 3,5* ()

Zoubek123

Netradičně zpracovaná pohádka 101 Dalmatinů, překvapivé zápletky, děj se rychle mění, člověk se nenudí. Ačkoliv jsou některé postavy vyloženě nesympatické, stejně si k nim divák vybuduje vztah. Charaktery jako RT nebo Jasper k tomu přidávají vtipný prvek, který jemně dokresluje hranice filmu. Napínavý souboj mezi návrháři mě překvapivě strhl a byl jsem zvědavý, jaký další návrh šatů mě oslní/šokuje. Celkově doporučuji 9/10. Vhodné pro rodiny, páry a milovníky módy. ()

Thalin

Jeden z mála origin, který mě opravdu bavil. A to jsem čekala, že to bude spíš veliký propadák. Jo, takhle nějak bych si klidně přestavovala, že vznikla proslulá Cruella de vil. A i když je to vlastně záporná postava, tak jí člověk fandí a chce vidět víc. Obě Emmy mě baví snad všude, kde hrají a tady společně navíc tvoří skvělé duo. Jen bych ubrala na stopáži. Ale to už je jakýsi dnešní zvyk, že film musí mít aspoń dvě hodiny, i když by bohatě stačilo méně. ()

CheeseFigure

Obával som sa toho. Ako spraviť protagonistku z postavy, ktorej hlavný cieľ bolo zabiť roztomilé šteniatka? Tak aby bola sympatická? A keď to spravia, bude to stále Cruella? Nakoniec sa to tak nejak podarilo a ja som bol spokojný. Som zvedavý, či za moju spokojnosť môže aj to, že som nikdy poriadne nevidel 101 dalmatíncov. To je jedno, poďme k filmu. Emma Stone je fajn. Emma Thompson je fajn. A vlastne všetky postavy sú tu fajn, nenašiel som si žiadnu, ktorú by som si neobľúbil. Teda až na pôvodného Cruelinho šéfa. Emma Thompson bola v role narcistickej barónky vynikajúca. Čo sa týka samotnej Cruelly, tak asi v štvrtine/polovici filmu sa dozvedela istú vec a zmenila sa. Dovtedy bola nevinná Estell a potom sa z nej stal ,,komiksový záporák" (výrazný vizuál, šialená geniálna osobnosť). Ako doktor Jeckyll a Mr. Hyde. Neskôr sa ale dozvieme ďalšie veci a táto zmena začne celkom aj dávať zmysel. Koniec a vyriešenie celej zápletky je celkom jednoduché, ale nevadí. A zmieniť ešte musím audio stránku. Hudba bola vybratá fakt skvelo. A nejde len o hudbu samotnú, ale i scény, do ktorých bola zvolená. Za to celé palec hore. Celkovo som milo prekvapený. ()

NikiVai

Tento film byl skvělý. Úplně nejvíc se mi líbila výprava a všechno, co se točilo okolo módy. Mělo to spád, tajemno, napětí, ale i humorné okamžiky. A obě Emmy byly naprosto famózní. ()

surprise

Na filmy o módě nekoukám, je to pro ženský, ale způsob jak bylo tohle podáno a zahráno bylo perfektní. Příběh dosti komiksově nadsazený, však předloha tomu odpovídá, chvílema nutil k pokašlání a zvednutí obočí, ale vytříbený soundtrack všechno zase srovnal. Takže nakonec Cruella potěšila. ()

Holly_Molly

Origin story prequel tak dobrej, že všechny starší filmy ze série, hraný i animovaný, zahanbuje a nechává daleko za sebou! Tohle má všechno: Skvělej soundtrack, skvělý herce, je to cool, má to styl, je to moderní film zároveň respektující svojí předlohu a předevšim je to svižný od začátku do konce bez slabšího místa. BOMBA! <3 ()

WenceslasHip

Zajímavý koncept, který je však zničený samotným názvem filmu. Kdyby se Disney snažil vytvořit samostatný film, odehrávající se ve světe módy, mohl by vzejít zapamatovatelný snímek na styl Ďábel nosí pravdu, ale Disney odmítá strkat peníze do originálních konceptů, a tak vznikají podivnosti jako tahle. Do teď nechápu, jak tohle zapadá do animáku z roku 1961. Jediným highlightem filmu se stává fantastická Emma Stone, která si roli užívá od začátku do konce. 6/10 ()

tehol

cruella > joker by a lot. totalne narvany vizual, jakoze dlouho nepamatuju neco tak podmaniveho, scena po vyleteni molu s elektrickou kytarou je jednoduse totalne brutalne epicka. emma a emma to zahraly jako emma a emma, nevim, co rict vice.. neexistuje nikdo, kdo by to mohl ztvarnit aspon na trochu podobne urovni jako emma stone, to je proste role tvorena primo na telo nejlepsi herecce na svete. skoro bych se nebal pouzit souslovi zivotni role :D (mia nebo abigail at prominou). hudba je skvela zpocatku jsem si rikal, ze jde prilis na jistotu prilis znamymi skladbami, ale ne, sedi to skvele a ty 70. z toho primo vyskakuji. samozrejme kostymy a toto vsechno.. aspon za to musi byt oscar. ()

LEFTFLANK

Bolo fajn vidieť po toľkých rokoch komédiu podobajúcu sa na kulty 90. rokoch ako 101 dalmatíncov ( z ktorej samotný origin story pochádza ), Nevesta na úteku a kopec podobných rodinne a romanticky ladených, kde sa nerazí fekálny humor, neprdí sa, negrgá a nenadáva do genitálií. Výborne ladený anglický suchý štýl humoru a samotná štylizácia deju je tá z dôb minulých a dnes zvlášť padne vhod. Problém prečo nemôžem dať plnú paľbu sú protichodné naratívy vychádzajúce z predlohy a sú často ohýbané nasilu tým alebo oným smerom pre konečné vyznenie filmu. Emma Stone je zvláštna herečka. Veľmi krásou neoplýva, zdá sa mi, že jednoducho "zoškaredela", ale nie je tak zle myslené. Jej črty sa zmenili a už to nie je žiadna misska, naproti tomu sa jej herecká kvalita posúva vyššie a vyššie. Film samozrejme drží na jej pleciach, ale netreba zabúdať na všetkých vedľajších vrátane Marka Stronga, ktorý potvrdzuje, že aj takúto bokovku zvládne na výbornú. Dúfam, že Cruella nebude vyčnievať medzi tohtoročnými komediálnymi počinmi a dočkáme sa viac výživných peciek. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)