Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (CinemArt SK)

Frca

Tenhle film jsem si opravdu užil. Skvělý origin story známé záporačky, s troškou heist movie a příběhem o pomstě, který mnohé vysvětluje, včetně její nenávisti k dalmatinům. Emma Stone je v této roli naprosto skvělá a neuvěřitelně si to dává.  Samozřejmě jsou zde i dva zlodějíčci, kteří Cruelle pomáhají a většinou všechno zvořou.  Byl to velmi svěží a příjemný film který obsahoval menší Joker vibes. Za mě naprosto super a velké překvapení. ()

Tom.Kejik

6/10 Já vám nevím. Pěkně se na to dívá, má to nádherně střiženou hudbu, efekty, kameru, kostýmy a hlavně herecké výkony (Thomson, Stone, Strong). Začátek mě nadchl tak moc, že jsem si myslel (naivně), že by celý film mohl být v tomto duchu. Posledních 20 minut je natahovaných. ()

Detektiv-2

Opravdu jsem netušil, jak mistrovsky jde dotáhnout a ztvárnit Cruellin příběh. Z kina jsme odcházel nadšený, plný entuziasmu a energie. Dojatý krásnou tečkou na konci filmu a opět se přesvědčil, že Emma Stone opravdu dosahuje oscarových kvalit. Celý počin pak doplněný o bravurní vizuálně atraktivní kostýmy + masky a hudebně o skvěle doladěné soundtracky. ()

Mikecat

Výborná Emma Stone, výborná Emma Thompson, vlastně výborní všetci zúčastnení na veľkolepej módnej šou. Ponurý šedivý príbeh malého sirotka dostáva viac a viac svetla. Malí zlodejíčkovia mohli dostať viac priestoru. Práca pre módnu ikonu naberá na obrátkach, šijú sa róby a nitky príbehu sa zaujímavo odmotávajú. Úžasná scéna na smetiarskom aute, aj ako bál so samými cruellami. Záver ktorý mal byť oslňující ako celý film končiaci Cruelliným smiechom trochu sklamal, ale inak pecka. ws ()

spoock

Kratsi stopaz by filmu jen prospela. Mam dojem, ze posledni dobou filmy zbytecne natahuji stopaz, i kdyz si ji nezaslouzi. Cruella je slusny pocin, ale Dabel nosi Pradu je preci jen lepsi, prozoze tyhle dva filmy jsou svym zasazenim a prepalenosti krapet podobne. Za me lehce zbytecna podivana. ()

M_Bery

"Zrcadlo zrcadlo, kdo má na sobě lepší šaty?" By měl být slogan filmu. No, jinak zápletka ucházející, herecké obsazení nečekané, herecké výkony výborné, a i jedna přiteplená postavička nechyběla. Ale PROČ se to všechno točilo kolem oblečení?! Vždyť většina z toho se ani prakticky nedá nosit. (Jsem chlap, pro tohle nemám pochopení) No, a jinak film byl asi o tomhle: Jedna narcistická baronka měla dceru, která byla patrně psychopat, navíc s generickou vadou - dvojbarevné vlasy, baronka jí nechtěla, a tedy ji chtěla zabít. Dcera baronky (Cruella) se to později dozvěděla, a chtěla se jí za všechno pomstít. Tak vzala sebe a random kámoše, a šla. Disney fakt vymyslí cokoli...   5/10 ()

blondboss

Do tohto snímku som sa pustil s obavou, že sa unudím k smrti, keďže samotná séria 101 dalmatíncov mne osobne až tak nesedí. Toto je ale iný príbeh a Gillespie z Cruelly spravil výživný a energický guilty pleasure movie, pri ktorom sa nudíte len veľmi málo a ktorý vám aj napriek dlhej stopáži ubehne ako nič. Ako istý sequel k známejšej sérii to funguje dobre a natočené je to v štýle klasických temných komiksových blockbusterov. Do toho skvele primiešaný soundtrackový koktejl a zaujímavé herecké výkony, ktorým kraľujú obidve Emmy. Avšak štvrtú hviezdu musím pridať za Emmu Stone, ktorá predvádza životný výkon a je neskutočne sexi. Skrátka vydarená disneyovka, ktorú sa oplatí aspoň raz vidieť. 80 % ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney || Rozpočet: N/A || USA: $86 101 500 - ČR: 3 252 810 Kč - Celkem: $222 201 500 || Po dlouhé, hodně dlouhé době disneyovka, za jejíž zhlédnutí se nemusím stydět. Sice je to ve svém jádru průměrná tuctovka skrz na skrz, ale díky aktraktivní režii se na to dobře kouká. A poslouchá. Soundtrack sice po milionté vykrádá dobové písničky z Londýna 60. let, nicméně jen tak se neohrají. Největším plusem filmu je bez pochyby Emma Stone, která tu vypadá tak na 20 let a roli si neskutečně užívá. A není divu. Cruella mi sice nikdy nepřišla jako postava, která by si zasloužila sólovku, na druhou stranu má mnoho společného s "jokerovskými" charaktery (záporáci, kteří mají něco do sebe) a celkově jsou osvěžující změnou od 100% klaďasů. Úplně na stejné vlně se nese druhá Emma, Thompson, která jakoby soutěžila o pozici módního šílence ve filmu. Takže na to, že má výrazně menší prostor toho předvede dost. Celkově bych si nepomyslel, že svět módního zákulisí může být i pro chlapa zajímavý a ejhle. Škoda, že si zbytek Disney pokazil ošklivýma digitálníma psama, prostředím, klišé a dvojicí nehorázně nesympatických a nudných postav. Herci hrající Cruelliny posluhovače za to možná nemůžou, ale ve filmu jsou úplně zbyteční, nevtipní a zapomenutelní. Buď špatný casting nebo scénář. Právě kvůli těmto zbytečnostem a věčným neduchů všech disneyovek padá Cruella z vrcholu zpět k průměru. Ale pořád je to víc než OK. 70%. ()

bigjames

Musím se přiznat, že během zhruba první poloviny filmu jsem měl poněkud smíšené pocity. Přišlo mi to jakési plytké, nemastné, neslané a kdyby tímto stylem pokračoval i zbytek snímku, asi bych ho zařadil do slabšího průměru. Po proměně v Cruellu a jedné z nejlepších scén vůbec na Black-White Party ("Do You have a light?"), se ale vše rozjelo na plné obrátky a už se to nezastavilo. Barevné divoké Disney pohádce v trochu jiném stylu než na co je člověk zvyklý určitě prospěl dle mého naprosto dokonalý soundtrack. Hudba ve filmu na mě působila živým a svěžím dojmem a výborně dotvářela atmosféru jednotlivých scén. Práce s kamerou také na úrovni, líbilo se mi i ztvárnění Londýna. Poslední dvě zmíněná pozitiva ostatně platí i pro mnou trochu kritizovanou první půli filmu. Emma Stone perfektní, hlavně jako Cruella si podle mě roli vyloženě užívala a bylo vidět, jak ji to baví. Hlavní roli zahrála bravurně. Emma Thompson samozřejmě super a potěšil mě i Mark Strong, kterého jsem si oblíbil v Kingsmanech. Ještě bych na závěr zmínil, že se o svět módy příliš nezajímám, ale tohle bylo prostě fajn. Tvůrci si vyhráli s tvary i barvami a některé Cruelliny převleky byly jednoduše luxusní. ()

AndrewNewman

Milá krimi komédia, ale dejovo nič prevratné. Koľko ľudí by si to pozrelo, ak by hlavnou postavou nebola práve Cruela, ale nejaká neznáma holčina? Herecky to je ale veľmi fajn, aj keď vždy skvelá Emma sa priveľmi inšpirovala Harley Quinn a Emma staršia sa zase priveľmi inšpirovala Mirandou Priestleyovou z Diabolskej Prady. Repete si určite nedám, preto slušné tri hviezdy. Úroven nadnesenosti a dejové zápletky rozhodne prevyšujú úroveň zábavnosti. Kto sa chce len poriadne zasmiať, mal by zvoliť niečo iné. ()

hufnagel

Asi najlepšie na tom bolo,že to hýrilo nápadmi a doplňovala to kvalitná muzika 70 tych rokov a celkom slušný britský humor.Story je vypiplaná do detailov a Emma Thompson a Emma Stone idú na plné obrátky.Pre mňa riadne prekvapenie od Disney. ()

Hopeman

Upřímně ze začátku jsem se bál že dalšího excelentního padoucha (podobně jako u Jokera) nám tady korektně napravěj a vybarvěj jako ubohýho sirotečka , kterej byl v dětství šikanovanej malými bohatými hnusnými bílými heterosexuály a všemi okolo nespravedlivě osočovanej defacto hodnej ubohej hrdina.....naštěstí Dízny nebo někdo tam relevantně kompetentní aka normální (jestli se to dnes může psát) samozřejmě nenechal ty dalmatíny stáhnout z kúže, nicméně Cruellinu Devillnost ponechal ač v rámci mantinelů "padouch nebo hrdina - všichni jedna rodina" a herecké výkony Emma vs Emma jsou solidní škoda Emily štěk ta by zasloužila asi větší prostor....Celkově hezkej počin, kterej určitě pobaví nejen malý smrady , ale i celé disfunkční rodiny...akorát němej Jirka z hospody ve znakový řeči říkal že je to píčovi.a , ale já si to nemyslím....teda myslím si že todle říkal podle toho co ukazoval...... Za mě todle Fórstár ()

JokerBaby

Za mňa 5 hviezd za film s totuto tématikou. Film je s prostredia modných návrhárov. Táto téma asi neosloví každého ale ja som padal do kolien alebo do stoličky ? -  aj keď to pozerám z kresla či z váľandy. K veci : Film bol z môjho pohladu tak dobrý že som si ho musel pozrieť 2 krát . Niektoré scény opakovanie niekoľko krát aby som uspokojil svoju myseľ pretože ma to tak nadchlo. Za zmienku stojí aj známy celebritný herec MARK STRONG. Mnohí ho poznáte s akčných filmov .  Neuveriteľný herecký prejav tu ale predviedla  hlavná hrdinka EMMA STONE - taký hereckývýkon už v dnešnej dobe len tak nevidíte. ()

Amalberga

No to byla ale blbost. Cruella je ve filmu opakem toho, co má její postava být. Není tam vlastně vysvětleno, proč je taková jaká je (jedině, že by měla killer genes jak Riverdale :D). A upřímně řečeno zápletka je nudná, až překombinovaná. Napřed to bylo Cruellino nešťastné dětství, potom práce v salonu, potom krádež šperku a potom se to zvrhlo v cosi, v čem jsem se ztratila a scény přetáčela. Film je dobře natočený, kostýmy zajímavé, ale děj mě nezaujal. Pár věcí mi nesedělo: 1. Dalmatin je sice lovecký pes, ale není agresivní, jeho ztvárnění ve filmu mi přijde nevěrohodné. 2. Nejsem žádný expert na padáky, ale zajímalo by mě, jak by musela být ta propast vysoká, aby podomácku spíchnutý padák zabrzdil dostatečně pád a otevřel se včas. Moc mi to hlava nebere. ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)