Film Cruella sa odohráva a je zasadený do Londýna sedemdesiatych rokoch minulého storočia do prostredia punkovej a spoločenskej revolúcie kde sledujeme mladú Estell, šikovné, talentované a kreatívne mladé dievča, ktoré je za každú cenu odhodlané stať sa svetoznámou svojím dokonalým štýlom a nekonvenčným dizajnom. Este sa na ceste za splnením svojho sna spriatelí a spojí s dvojicou mladých zlodejíčkov, ktorí vedia oceniť jej chuť na škandály a neplechu a spoločne si budujú svoje miesto a život v londýnskych uliciach. Jedného dňa Estell a jej výnimočný vkus  a štýl pre módu upútajú pozorné oko barónky „von Hellman“, módnej legendy a ikony, neskutočne a zničujúco elegantnej ženy v hereckom podaní dvojnásobnej držiteľky ceny Oscar® Emmy Thompson. Ich následný vzťah však uvádza do pohybu kolobeh udalostí a odhalení, ktoré spôsobia, že Estell postupne prijme a akceptuje svoju skazenú odvrátenú stránku a postupne sa premieňa na drsnou, zlú a pomstychtivú Cruellu. (Cinemart SK)

Larikazka

Vizuálně je „Cruella“ pozoruhodná a působivá. Tento fakt vám pomůže udržet vztah k filmu. Ovšem některé vizuální efekty filmu jsou zanedbané. Cruella má dva psí společníky, kteří bohužel nejsou tak vybroušení jako zbytek filmu a vyčnívají opravdu hrozným způsobem. U filmové série, která vděčí za celou svoji existenci psům je to dost zvláštní. Přes menší chybky mě film neskutečně smetl a Emma Stone vytvořila novou ikonickou postavu. ()

zurivymlok

Pokud to vezmu jako samostatný film, je to lepších 70 %. Vizuálně velmi dobře natočené, Emma Stone i Emma Thompson jsou skvělé. A vadí vlastně jen trochu přepálená stopáž a trochu více kontroverze, která se však od Disneyeho očekávat nedá. ALE pokud to má být origin totální zápoačky a svině, která si hodlá šít kožich z dalmatinů, tu jsem v tom neviděl ani náhodou. Cruealla tu vlastně neudělá nic až tak špatného (odmyslíme-li, že se živila krádežemi atp.) a její pomsta je zcela oprávněná a vlastně vyprovokovaná. Dalmatini sice mají roli v jednom ze špatných zážitků, ale ve filmu k ním ani jednou neukázala žádnou zášť a vlastně dalmatini jí k tomu ani nedali moc příčin. Taky vůbec nechápu, proč měla černobílé vlasti už od dětství ještě dříve než v něm dalmatini sehrají vůbec nějakou roli. Jako samostatný film to tedy funguje, jako origin záporačky mi to smysl nedává a ostatně se dá říci, že Disney jakožto firma zacílena na rodiny pro takový film ani nemá předpoklady. Proto to beru jako samostatný film a tak to i hodnotím. ()

Nessak

Když jsem byl puboš, fandil jsem Fantomasovi. Až mnohem později mi to zkazila informace, že ho hrál sám Jean Marais. Joker v podání Heath Ledgera a poté Joaquin Phoenixe to samé - fandím záporákům. A slečno Cruello De Vil - Emmo - teď mám svou favoritku. Já myslel, že holkám pustím novou pohádku - však je to Disney... a ono to bylo pro tatínka. Báječně jsem se bavil. A výběr hudby si taky zaslouží definitivu. Uááá. Nádhera! ()

soukyd33

Kostýmy 👍 Dobová atmosféra. Poznámka: Baronka je pěkná mrcha, ale Cruella je TOP. Postupně všechno dává smysl. 👍 Poznámka: Z Cruelly jde strach, a herečce skvěle padla. 👍 A nenávist k dalmatinům, je celkem logická. Humor je zde také, a nechybí úžasné módní návrhy. Příběh má zajímavé rozuzlení. 👍 A objeví se zde i známí poskoci. 👍 Poznámka: Těším se na pokračování. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

chamonix

Prvních 5 minut objasní, proč Cruella nemá ráda dalmatiny a na zbytek filmu nemá cenu koukat. Maximálně na nějakém NEPLACENÉM streamu, aby vás to nestálo ani peníze, ani čas (5+5 min na shlédnutí postačí). ()

Kamil111

Překvapivě dobré a zábavné, na rozdíl od hraných předělávek původního animáku s Glenn Close, k nimž Cruella tvoří prequel. Je to stále Disney s pevně danými limity, takže očekávání ani nemohla být vysoká, a je to stále pohádka, nicméně nově vystavěný příběh má tempo, trefně využitou atmosféru londýnské punkové scény sedmdesátých let včetně odkazů na její královnu módy Vivienne Westwood, feel-good soundtrack z tehdejších hitů a nadsázku tak akorát. Nebere se vážně, na rozdíl od posledních hlubokomyslných klonů Jokera, jejichž ženskou verzi Cruella může vzdáleně připomenout – a to je její výhoda, protože tyto postavičky přece vážně brát nelze. Na druhé straně, nebýt to Disney, z námětu mohli autoři vytěžit mnohem více. ()

futislav

Ze začátku to vypadá jako film pro náctileté, ale pak se děj rozhýbe. Zajímavá kamera a výborné herecké výkony obou Emm. Poctivé čtyři hvězdy, ač to vypadalo, že to nedokoukám. ()

Triginal

Zvláštní počin. Viděla jsem ho v originále, což si, myslím, výslednému pocitu přidalo. Dost to stojí na absurdních náhodách/příhodách - ale není to vyloženě debilní, což hodnotím! Ty počítačem dodělané efekty (hlavně) zvířat, jsou trošku řvoucí, taky jsem měla občas pocit, že Emma S. má s Cruellou - její tvrdostí, co dělat..po umělecké stránce je to ale super..Jo a Joel Fry je fakt krásnej! 3,5* ()

Zoubek123

Netradičně zpracovaná pohádka 101 Dalmatinů, překvapivé zápletky, děj se rychle mění, člověk se nenudí. Ačkoliv jsou některé postavy vyloženě nesympatické, stejně si k nim divák vybuduje vztah. Charaktery jako RT nebo Jasper k tomu přidávají vtipný prvek, který jemně dokresluje hranice filmu. Napínavý souboj mezi návrháři mě překvapivě strhl a byl jsem zvědavý, jaký další návrh šatů mě oslní/šokuje. Celkově doporučuji 9/10. Vhodné pro rodiny, páry a milovníky módy. ()

Thalin

Jeden z mála origin, který mě opravdu bavil. A to jsem čekala, že to bude spíš veliký propadák. Jo, takhle nějak bych si klidně přestavovala, že vznikla proslulá Cruella de vil. A i když je to vlastně záporná postava, tak jí člověk fandí a chce vidět víc. Obě Emmy mě baví snad všude, kde hrají a tady společně navíc tvoří skvělé duo. Jen bych ubrala na stopáži. Ale to už je jakýsi dnešní zvyk, že film musí mít aspoń dvě hodiny, i když by bohatě stačilo méně. ()

CheeseFigure

Obával som sa toho. Ako spraviť protagonistku z postavy, ktorej hlavný cieľ bolo zabiť roztomilé šteniatka? Tak aby bola sympatická? A keď to spravia, bude to stále Cruella? Nakoniec sa to tak nejak podarilo a ja som bol spokojný. Som zvedavý, či za moju spokojnosť môže aj to, že som nikdy poriadne nevidel 101 dalmatíncov. To je jedno, poďme k filmu. Emma Stone je fajn. Emma Thompson je fajn. A vlastne všetky postavy sú tu fajn, nenašiel som si žiadnu, ktorú by som si neobľúbil. Teda až na pôvodného Cruelinho šéfa. Emma Thompson bola v role narcistickej barónky vynikajúca. Čo sa týka samotnej Cruelly, tak asi v štvrtine/polovici filmu sa dozvedela istú vec a zmenila sa. Dovtedy bola nevinná Estell a potom sa z nej stal ,,komiksový záporák" (výrazný vizuál, šialená geniálna osobnosť). Ako doktor Jeckyll a Mr. Hyde. Neskôr sa ale dozvieme ďalšie veci a táto zmena začne celkom aj dávať zmysel. Koniec a vyriešenie celej zápletky je celkom jednoduché, ale nevadí. A zmieniť ešte musím audio stránku. Hudba bola vybratá fakt skvelo. A nejde len o hudbu samotnú, ale i scény, do ktorých bola zvolená. Za to celé palec hore. Celkovo som milo prekvapený. ()

NikiVai

Tento film byl skvělý. Úplně nejvíc se mi líbila výprava a všechno, co se točilo okolo módy. Mělo to spád, tajemno, napětí, ale i humorné okamžiky. A obě Emmy byly naprosto famózní. ()

surprise

Na filmy o módě nekoukám, je to pro ženský, ale způsob jak bylo tohle podáno a zahráno bylo perfektní. Příběh dosti komiksově nadsazený, však předloha tomu odpovídá, chvílema nutil k pokašlání a zvednutí obočí, ale vytříbený soundtrack všechno zase srovnal. Takže nakonec Cruella potěšila. ()

Holly_Molly

Origin story prequel tak dobrej, že všechny starší filmy ze série, hraný i animovaný, zahanbuje a nechává daleko za sebou! Tohle má všechno: Skvělej soundtrack, skvělý herce, je to cool, má to styl, je to moderní film zároveň respektující svojí předlohu a předevšim je to svižný od začátku do konce bez slabšího místa. BOMBA! <3 ()

Návrat Cruelly je potvrzen

Návrat Cruelly je potvrzen

14.08.2021

Na přelomu letošního května a června vstoupil do kin hraný spin-off 101 dalmatinů s názvem Cruella a prakticky už pár dnů po premiéře se začalo mluvit o přípravách pokračování. Studio Disney mělo v… (viac)

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

Deváté Rychle a zběsile trhá rekordy

28.06.2021

Pokračování Cruelly už je na cestě

Pokračování Cruelly už je na cestě

06.06.2021

Studio Disney v poslední době rozhodně neotálí. Nová Cruella, jež vypráví o zrodu excentrické záporačky ze 101 dalmatinů, se totiž pomalu ještě ani nestihla ohřát v kinech ani na streamovací službě,… (viac)