Emily in Paris

• Austrália Emily in Paris (viac)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (viac)

Moly

Jsem na vážkách. Seriál jsem si pustila na jeden zátah, tak, jak je pro Netflix typické. A po několika dílech jsem ho brala jako své nové guilty pleasure (v podstatě výlučně díky Lucasu Bravovi), zpětně mne však přepadají rozpaky. Námět se dal zpracovat tolika možnými způsoby (jak už dříve tolikrát viděnými, tak i neokoukanými), zaměřit jsme se mohli na Emily jako na workoholika (ostatně hned v prvním díle uvádí, že práce ji baví a naplňuje), na francouzskou módu a eleganci (fakticky nemusíte být bůhvíjaký estét, aby vás z pohledu na takřka jakoukoliv "módní" kreaci Emily rozbolely oči), na vztahy (o sexu se mluví v podstatě v každém díle, ve většině z nich ho i postavy provozují, ale je bez náboje, invence, romantika působí "nedomrle"). Jakoby tvůrci chtěli obsáhnout všechno (což se jim nedaří) a vlastně jim bylo jedno, s jakým výsledkem. Vedlejší postavy působí často jako karikatury (s čestnou výjimkou Sylvie, jejíž představitelka je přesná v podstatě v každé scéně), příběh málokdy někam posouvají a krom základních charakteristik (gay, dobrosrdečný pošuk vyžívající se ve dvojsmyslech, stárnoucí seladon,...) se o nich v podstatě nic nedozvídáme. Emily působí skrz naskrz nesympaticky. Jednu či dvě charakterové vady bych jí odpustila, pokud by alespoň něco na její postavě dávalo smysl. Nebo ji její okolí podávalo konstruktivní zpětnou vazbu. Kdyby její motivace byly propracované. Kdyby. Zcela stranou ponechám fiasko Zlatých glóbů, přijetí seriálu širokou veřejností i kritiky. Copak je TAK těžké natočit prostoduchou lehkonohou komedii na večer po práci? ()

255085349

Laciná nuda a v nejlepším případě hodně povrchní guilty pleasure s telenovelovými vztahy. Hezké je porovnání francouzské a americké mentality, jinak bída. ()

SONY_

Paříž, město, do kterého bych se jednou rád podíval, takže jsem Emily dost záviděl. A koneckonců její úsměv mě dokázal očarovat v každé epizodě. Já jí fandil v každé minutě. Docela i epizody měly dobrý děj a občas i něco vtipného. Kdyby byla druhá série, klidně se podívám znovu. /75%/ ()

Equilita

Emily v Paríži mi spríjemnila jeden dlhý, skoro 5 hodinový sobotný večer. Extrémne dobre mi padlo, že sa jedná o jednoduchý príbeh o živote, láske, priateľstve, kariére a trošku aj o móde, čo mi veľmi okrajovo pripomenulo starý dobrý Sex v meste. Nevedela som sa odtrhnúť od začiatku až do konca. Parádna oddychovka, plná sympatických neopozeraných hercov. ()

joelly01

Tento serial je zajimavy tim, ze uz jsem videla tri serie a nenasla v nem ani jednu jedinou sympatickou osobu. Je to trapne az do bodu kdy se za ty postavy stydite i vy sami. Serial plny trapaku, narcisu, sociopatu, psychopatu a idiotu. Cely tyden jsem ted na to cumela jak kobra na kralika, Klenot nebyl amused ze se musi divat na toto, dokonce vztekle prskal (normalne mu nevadi at vyberu cokoliv...teda jeste krime filmu Uli Seidl, ty nenavidi opravdu urputne). Jako film bych to zodpadovala nemilosrdne, ale kdyz me to tak drzelo tri serie tak tu mas certe gulas...🤷‍♀️ ()

Paulka

Moje guily pleasure jsou serialy pro holky a taky pouštění si těchto skvostů furt dokola. Proto jsem se těšila na tuto celkem slibně znějíci novinku. Škoda že byla hodně nemastná. Jak příběh, tak postavy, vtipy, a hodně na blití mi bylo z většiny Emily outfitů. Nedoporučím dál, a ani si nikdy nepustím znovu (leda jako špatný nápad po flašce roséčka) ()

george82

Je to klasickej holčičí seriál alá film Ďábel nosí Pradu, ale je tam pár vripných scén, které zvládne i chlap. Celkově to působí svěže, vtipně a je to něco fajn do téhle posrané doby. ()

mikhail

Pre dnešné instagramové teenegerky určite úžasná soap opera, ktorá krásne kĺže po povrchu, ale ruku na srdce...chýba tomu akýkoľvek hlbší príbeh, alebo naopak šarm klasických sitcom seriálov ako boli Friends, alebo HIMYM. O pár rokov si na toto nikto nespomenie. ()

Kimberly1

Děj nedává vůbec smysl. Hlavním postavám nemáte důvod fandit. Ten, kdo to tu srovnává se Sexem ve městě, ho buď nikdy neviděl nebo neví, co znamená slovo srovnávat. ()

IZFNP

Je to klišé, je to slniečkové, je to hravé a je to sexy. Za mňa svieža vydarená jednohubka, ktorá zdvihne náladu a zabaví. Ideálny kúsok na chladný podzim. ()

AndrewNewman

Cukríkovo zobrazený Paríž tak, ako to vie hádam len Darren Star. Už pri tvorbe Sexu v meste bol New York samozrejme ďalšou a takmer hlavnou postavou v seriáli. Tu je tou postavou mesto Paríž. Inak ale nevidím príliš veľkú spojitosť medzi týmito dvoma seriálmi. Sex v meste skúmal hlavne vzťahy a sex, kým Emily in Paris sa trochu viac zaoberá obchodnou stránkou veci, pretože ako Luc v seriáli povedal: Američania žijú, aby mohli pracovať. Lily Collins je veľmi sympatická. Len preto jej odpustíte fakt (POZOR SPOILER), že hneď ako sa rozíjde so svojim frajerom v Chicagu, vyspí sa minimálne s tromi chlapmi. V podstate ako to tu už bolo poznamená, je to remake filmu Diabol nosí Pradu, len bez Meryl Streep a Anne Hathaway. Seriál odporúčam všetkým, ktorí obľubujú Francúzsko, Paríž, módu, Instagram, Biznis a samozrejme trochu sexu. ()

JenYu

Viděna 1. série: Vím, jaké to je přestěhovat se do cizího města a pak tam žít... Místo kabelek Chanel spíš řešíte odečítání vodoměrů. Místo krasavců na každém rohu spíše řešíte to, že telefonujete a vy nerozumíte ani slovo a nemáte se koho zeptat. A místo glamour večírků spíše řešíte podivná individua v metru... Seriál je neskutečné klišé. Jedno za druhým a druhé za třetím. Hvězdičky dávám za kolegu s bílými vlasy, Paříž, Emilyin poslední outfit a nesympatickou Sylvie. ** 3. 12. 2022 viděna 2. série: Žádná dynamika, žádný náboj. ŽÁDNÉ EMOCE!!! Není to vtipné ani zajímavé. Zápletky nemastné neslané. Herecké výkony neohromující. Emily nejčastěji trapná nebo přehrávající. Nebo nesnesitelná a tak nechutně americká... Záběry na Paříž každou minutou. Klišé, kam se podíváš. Strašně povrchní! Jediné, co mě bavilo, byla postava Sylvie a móda. Po osvěžujícím a skvělém Love and Anarchy působí Emily in Paris jako zkyslé mléko. * 31. 12. 2023 viděna 3. série: Ačkoliv seriál jede v zaběhnutých kolejích (viz výše), bylo to lepší než zoufalá druhá série. Hvězdičky dávám za scénu s holubem :), Mindyin outfit při slavnostním otevření obchodu, výlet do Provence a vývoj postavy Juliena. ** ()

Hyssi

Emily in Paris je nadprůměrná jednohubka, která je hodně daleko od reality. První řada docela užitá, druhá byla dobrá až od sedmého dílu.. Seriál je v nějakých místech hrozně nudný a zdlouhavý, a jindy zase skvělý. Je to jako nahoupačce a seriál není vůbec vybalancovaný.. Ovšem dosti mě překvapil konec druhé řady, který skončil otevřeně do třetí řady, celkově poslední díly řad jsou úplně famózní.. Lepší 3* ()

MIchael90

První série ještě jakž takž udržela mou pozornost a bavila i manželku. Druhou sérii jsme pak již přetrpěli oba dva. Spousta dílů velmi slabých, hlavní postava se chová místy jako po lobotomii. Zcela nelogické reakce, ve všem je problém, všechno musím zkomplikovat ještě více.. Je tady i vtip, smutné na tom však je, že nejzábavnější tady jsou vedlejší postavy. Nerozumím zdejšímu za mě vysokému hodnocení. ()