Emily in Paris

• Austrália Emily in Paris (viac)
USA, (2020–2024), 20 h 58 min (Minutáž: 24–39 min)

Tvorcovia:

Darren Star

Lily Collins, Samuel Arnold, Lucas Bravo, Philippine Leroy-Beaulieu, Ashley Park, Camille Razat, Kate Walsh, Charles Martins, Bruno Gouery, Roe Hartrampf (viac)

Pethushka

Netflix moc dobře rozumí dnešní době, a proto přináší do amerického seriálu trošku evropského koření. Upřímně jsem si myslela, že už jsem o něco náročnější divák, ale asi si to namlouvám. Protože já si vážně nepamatuji, kdy jsem si u něčeho tak jednoduše a hezky odpočinula. S lehkým studem přiznávám, že čím je Emily povrchnější, šíleněji oblečenější, čím víc se jí daří udělat doslova z každé fotky nebo věty virál, čím víc ji mají lidi, co ji nejdřív nesnášeli bezdůvodně rádi, čím víc je přelétavá, tím radši se na ni dívám. Víc vzdálenější od reality to být nemůže, a díky za to. ()

kleopatra

Začalo to tak příjemně. Miloučká Lily Collins, hadříky, Paříž, vztahy. V první sérii musí Američanka Emily zaujmout velkou šéfku, pěkného souseda a zavařit sociální sítě. Jiskry lítají, hezky se na to kouká a hezky k tomu hrají francouzské písničky, dokud... se v druhé sérii nepřidávají většinou bezvýznamné a co si budem nudné záležitosti vedlejších postav jako třeba zpěvačky Mindy. Na to, že by hlasem mohla likvidovat myši, zabírají její tklivé songy povážlivě dost prostoru. Začíná se taky častěji snímat kuchařská alchymie, což je jistě fajné, ale nutí to přemýšlet, kdo na seriál přispěl :). Ve třetí sérii se už notně tlačí na pilu, takže se lidi dávají dohromady rychlostí blesku a ještě rychleji rozcházejí a nové firmy se zakládají, aby se o díl dál opět rozpadly. Už to nějak nedrží a taky nebaví. Ani Emily, která se zdála zprvu být prima holka. Od 4 hvězd ke 2, to je průměr za 3*. ()

Traffic

Na substacku jsem se rozepsal o tom, proč má podle mě smysl uvažovat o Emily in Paris jinak než jen o totálně odpočinkovém úniku od reality. Netflix totiž tenhle zdánlivě hloupoučký seriál využívá k prosazování svých značkových hodnot. Mimo jiné třeba přesvědčuje Francouze, aby tolik snobsky nelpěli na svém sofistikovaném umění a pustili si domů trochu toho laciného amerického mainstreamu (tj. Netflix). Na Emily in Paris proto podle mě nejsou nejhorší všechny ty čítankově hloupé stereotypy, ale fakt, že jde nakonec o poměrně nenápadnou reklamu na internetovou televizi. ()

Botič

Emily in Paris S01 je tak strašně daleko od toho, v čem teď žijeme, ale chytlo mě to hned od první minuty a nepustilo po celou dobu. Tohle není dobrý seriál, ale jako únik od reality to funguje na jedničku. Emily in Paris S02 (ne)funguje obdobně jako první sezóna. Prakticky je to úplně stejná písnička. Netflix se poslední dobou profiluje jako generátor stále dokola se opakujících návratů do stejný vod, které příběhy ale nikam neposouvají. Tady ta bageta se začíná pořádně natahovat. Emily in Paris S03: Žádná volba je taky volba. Darren Star se tentkrát vyšvihl a třetí sezóna je nejlepší, co zatím s Emily In Paris nabídl. Je to pořád bejkárna. Seriál z jiného času, prostoru a reality, ale je to zábava sledovat. Už chápu, proč se doktoři neradi koukají na projekty z lékařského prostředí, kdo má ty nesmysly vydržet sledovat. Trochu jsem rostl ze všech těch nesmyslných marketingových pitchů a náhodných nápadů, které přijdou zrovna v tu správnou chvíli. Ale jinak? Paráda. Mindy tentokrát největší tahoun. ()

NinadeL

20/40 Vcelku milý, zábavný a roztomilý moderní seriál, který je přesně takový, jaký byl Sex ve městě v 90. letech. Neskutečně trendy. Doba se ale změnila a místo sloupkařky v novinách je hybnou silou kreativní holčina na sociálních sítích. Primární žánr je ovšem komedie a na to někteří diváci poněkud zapomínají. Čili Emily in Paris není a ani nikdy neměla být semidokumentární sondou do života skutečné komunity cizinců  žijících v Paříži. Spíš je to takové Scaris: City of Frights pro dospělé. 3. série bude :) ()

misterz

Veľa ľudí frfle, ale mne sa to aj tak páčilo. Samozrejme, dejová linka je veľmi jednoduchá a priamočiara, všetko sa točí len okolo módy, reklamy a oblečenia. Čiže pre chlapa trochu mimo záujmu. Na druhú stranu ale bolo zaujímavé sledovať ako sa robí dobrá reklama a tiež bolo srandovné, ako každý deň mala Emily oblečené niečo nové a štýlové. Pritom ten jej šatník bol celkom malý. Alebo odnosila a vyhodila? Aj po herecekej stránke to bolo celkom fajn, potešila ma najmä postava toho francúza Luca. A tiež potešilo, že si Lily Colins trochu pristrihla obočie (alebo s ami to len zdalo?). Celkov príjemný dojem bol umocnený nádhernou atmosférou Paríža. Možno pôjdem aj do ďalšej série ak nejaká bude. Lepší priemer. 65/100 ()

Vančura

Do Lily Collins jsem se zamiloval před 5 lety ve filmu S láskou, Rosie, takže když jsem na jejím Instagramu už před časem zaregistroval, že se chystá tento seriál, hodně jsem se na něj těšil, protože jsem už předem věděl, že se mi bude líbit, což se taky v podstatě do puntíku potvrdilo. Lily Collins je prostě v roli Emily tak kouzelná (ty její outfity!), že si ji nejde nezamilovat (a člověk jí i skoro odpustí to její nekritické nadšení pro sociální sítě, které by mi za normálních okolností přišlo silně otravné - ostatně tu dějovou linku s nárůstem jejích followers bych si z toho seriálu nejradši odmyslel). Netvrdím, že by ten seriál byl bez chyb - osobně mi přece jenom přišel dost povrchní a šitý horkou jehlou, a ten Darren Star se tam nezapře, takže Sex ve městě je z toho bohužel cítit na sto honů a tomu srovnání se nejde ubránit - ale přesto jsem si ho hodně užil, protože ta Paříž je tam fakt nádherná, má to skvělý soundtrack a výtečné obsazení všech rolí, je to hodně vtipné, a poslední epizoda mě vyloženě nadchla, takže doufám, že u jedné série nezůstane. ()

k212

Americká husička v Paříži, která neumí kváknout francouzsky a myslí si, že si z jejích velkých Insta nápadů a korporátní marketingové moudrosti sednou její pařížští kolegové na prdel, holka která své "práci", ta se z větší části sestává ze sebeprezentace - focení se ve vyzývavých pózach na trendy místech, z okamžitého postování na socky, samozřejmě s úderným sloganem a hashtagem, a vedle toho taky z marketingových kampaní pro francouzské klienty, kteří mají diametrálně odlišné představy o tom, jak má taková reklama vypadat (ideálně tradicionalisticky, snobsky a sexisticky), dává největší důležitost - no protože pracuje 24/7, neumí se bavit, nosí extravagantní oblečky a všecko moc řeší a hrotí, jo a vedle toho samozřejmě hledá tu správnou lásku v iluzivním marketingovém konceptu Paříže (jo jsem spíš na namachrovaný britský frajírky :). Tak jasně - teď jsem tu vyplivla tu správnou snůšku stereotypů, ale na tom se Emily in Paris prostě veze, na velmi exponovaných a zároveň zjednodušených střetech odlišných kultur a mentalit, a divák se prostě baví. Zcela mimo realitu, zasezena v živném podhoubí aktuálního virtuálního světa sociálních sítí. Někdy člověk potřebuje vypnout a sledovat prostoduchou zábavu, jako fakt jo! Mimochodem tohle sledovat v českým dabingu, never! ()

Tsuki

Pokud máte rádi seriály jako Gossip Girl a nevadí vám trocha lehké povrchnosti, pak je Emily in Paris seriálem pro vás. Osobně jsem na začátku byla po přečtení některých recenzí trochu skeptická a bála jsem, že hlavní postava bude pouze hloupá a neprokreslená a že to celé bude stát jen na pařížském pozlátku, módě a klišé bez jakékoli přidané hodnoty. Spletla jsem se. Ano, bezesporu je to povrchní typ seriálu, kde nelze hledat nic hlubokého, ale zvládá být tím, čím je, s jakousi "grácií" a dávkou inteligence a zábavy. Zkrátka, není to jen další "přiblblý" seriál. Emily také není jen krásnou tvářičkou s krásnými šaty. Můžeme sice pochybovat o některých jejích volbách, ale ve svém chování je poměrně konzistentní (palec nahoru pro Lily Collins, která předvádí solidní výkon) a divák si ji snadno dokáže oblíbit a fandit jí. Mně se třeba na jejím charakteru líbila její pozitivita, odhodlání a pracovní nasazení - něco málo si z toho divák i může vzít, třeba právě to, že žádná situace nikdy nemusí být ztracená a nenapravitelná, záleží, jak se k tomu člověk postaví. V tomhle bodě mi rozhodně byla Emily sympatická. Dále je třeba vyzdvihnout celkové vystavění děje - líbily se mi ony drobné cliffhangery na konci většiny dílů (obzvlášť v první polovině série). Seriál rozhodně vyniká v tom udržet zájem diváka a navnadit ho na další díl. Celkově mi přišlo, že je celá první série dobře a smysluplně napsaná, tak, abychom postupně poznávali Emily i některé vedlejší postavy a aby se vztahy mezi nimi přirozeně vyvíjely. V rámci konceptu seriálu to sice samozřejmě nejde vůbec do hloubky, takže nelze mluvit o vývoji charakteru postav (to opravdu ne), ale decentní vývoj v jejich vztazích tam vidět je. A ono to stačí. Dále mě divácky hrozně bavilo sledovat ten střet francouzské nátury s tou americkou (výborný nápad, včetně lehké komiky!). A v neposlední řadě musím vyzdvihnout hudbu (nabitý soundtrack!) a samozřejmě vizuální stránku (pro fanoušky módy jako dělané, v tomhle ohledu hodně srovnatelné s Gossip Girl). Celkově tedy hodnotím první sérii velmi nadprůměrně. Mile mě to překvapilo svou kvalitou a bavila jsem se od začátku do konce. Už se těším na druhou sérii. /// Aktualizace 23.3.2023: Před časem jsem viděla druhou a nyní třetí sérii. Emily a její trable mě i nadále baví a myslím, že celková kvalita seriálu se stále drží nahoře. Móda je od druhé série trochu extravagantnější a šílenější, což asi někomu může přijít přes čáru, ale na druhou stranu – proč ne? Myslím, že scénář je v rámci tohoto žánru a stylu stále dobře napsaný. Obzvlášť u druhé série jsem oproti první neměla v podstatě žádné výtky. Ve třetí mě jen trochu zarazil vývoj postavy Mindy, která rázem někdy v sedmém díle až příliš rychle upustila od své předchozí lásky Benoita a z dílu na díl „přesedlala“ z jednoho chlapa na jiného. Vzhledem k tomu, na co je divák u této postavy zvyklý a jak působí emočně stabilně, mi to k ní najednou nesedělo. Bylo to asi poprvé, co jsem si řekla, že tento vývoj působí trochu uměle, jako něco, co bylo nutné do scénáře napsat pro účely dalšího vývoje příběhu. Většinou se naopak scénáristům daří vše „uhladit“ tak, aby to v rámci jednání postav působilo přirozeně, takže toto byl za mě přešlap. Třetí série je proto jako celek možná o trochu slabší než předchozí dvě, ale já jsem i tak spokojená. Poslední díl plný odhalení a zvratů se naštěstí povedl a dokázal navnadit na pokračování. Stále mě zajímá, co bude s postavami dále, takže to jsou samy o sobě body k dobru pro třetí sérii. ~(4,3)~ () (menej) (viac)

HoneyBunny

Kdo má rád Paříž a francouzská klišátka (croissanty, aféry, snobství, móda...), tak se u Emily in Paris zabaví. Na první shlédnutí je tohle líbivý seriál, nad kterým se párkrát uchechtnete. Jenže lví podíl na tom mají francouzští herci, jejich timing a spoléhání právě na ta klišé. Hlavní hrdinka Emily se bohužel podobá postavám z jiného seriálu Darrena Starra - Sex ve městě. Povrchní, emocionálně, stylem i povahou. Nic proti sexu ve městě, před patnácti, dvaceti lety hrál důležitou roli. Ale dneska už jsme zvyklí na propracovanější postavy i v komediálních seriálech. Když Emily na ničem vlastně vůbec nezáleží (na příteli, na aférce s nezletilým, na potenciálním partnerovi), nám jako divákovi na tom nebude záležet taky. Díky bohu za to francouzské (umělé) pozlátko Paříže, kde se nemusí jezdit špinavým metrem, přistěhovalce na ulicích nepotkáte, potenciální milenci jsou bílí a bohatí a jediným zásadním problémem jsou psí h...a na ulicích. ()

DwayneJohnson

Hodně vydřená trojka, to vám teda povím. A abych byl upřímný, sám ani pořádně nevím, za co sem jí dal. Určitě to nebylo za hlavní hrdinkou a typicky šablonovitý příběh, co mě však asi přesvědčilo k mému vyššímu hodnocení bylo kromě nezaměnitelné atmosféry Paříže i fakt, že je to místy celkem roztomilé a to někdy stačí ke spokojenosti i mně. A když k tomu připočítám báječnou postavu Luca, který mě dokázal několikrát od ❤️ rozesmát, jsem nucen konstatovat, že to nebyla určitě největší ptákovina, co jsem letos viděl. ()

Marze

Seriál je v době koronavirové pandemie propagací cestování. Hlavní protagonistku hraje jedenatřicetiletá Lily Collinsová, která se narodila v Anglii, ale od mala žije v USA a je dcera hudebníka Phila Collinse. Herečka tedy by v Paříži poprvé jako její postava a byla nadšená. Je rozkošná v každém oblečku, ale vypadá to, že se zajímá jen o dobře oblečené pohledné nadsamce, kteří otevřeně hovoří o sexu. Prozradí na sebe jen že se rozešla doma v Chicagu s přítelem. Ale tím je vlastně zábavná. ()

marhoul

Je fakt, že roky tady nic podobného (klišovitého, ale vydařeného) nebylo, čili chválím a nesejde na tom, že se bavíme o lehkém žánru. Příjemně se na to kouká a pro teplý máslový croissant by jeden vraždil. Záležitost se bude zamlouvat především ženám, které jsou rády hezky upravené, romantické a mají smysl pro humor, protože ironií a narážek na cokoli iracionálního, však aktuálně moderního či tradičně nacionalisticky francouzského je v seriálku požehnaně. A to je v pořádku, poněvadž ačkoli nezobecňuji, mé dvě, vcelku drahé, přítelkyně se odhodlaly státi se oficiálně Francouzskami a vlastně se jimi už i za ty roky legitimně staly, jakože mají papír, ovšem že by je francouzská společnost tak vnímala? Ani náhodou. Jedna kvůli svému snu pověsila na hřebík slibně rozjetou kariéru v oboru transplantačním a od léta léta Páně devatenáct set devadesát devět povýšila až na asistentku asistentky veterináře (o práci ve zdravotnictví nesměla ani snít), čili vytírá a sem tam něco podá asistentce, státnice a jiné jazykové ofikozkoušky má, ale málo platné, děvucha z Prajské asi do Catherine Deneuve nedorostla, čili krom single života, (neboť ohromit dokázala jen podobné přistěhovalce, ale ona nerada, ona by toho Belmonda...) a podřadné práce má ve svém pronajatém, periferně pařížském 22m2 kutlochu (alias bytě) nataháno pět smradlavých koček, které nafasovala v práci, plus jednu závojnatku, kterou obměňuje. Vozí se metrem a chodí na procházky kolem řeky. Nic proti ničemu, ale toto je prý také verze naprosto perfektního pařížského lajfu. Nevím. Druhá se rozloučila s vysokou pozicí v síti světově proslulých hotelů, aby se odevzdala charismatickému žabožroutu a nadšeně mu rodila děti, o které se stará od začátku milénia dosud. Slíbenou metropoli si užila za ty roky 4x3 dny, bydlí v městečku u studeného moře, kde je jeden hrad, odkud jednou za čas startují plachetnice na závod kolem světa, dvakrát tudy projela etapa TdF, jinak tam zdechl pes. Na každoroční návštěvu rodné země nemá prostředky, čili tak jednou za 5 let a to se pak slaví. Pracovat by chtěla v normálním, jakémkoli zaměstnání, myšleno ne jako pomocná síla, ale nikdo ji zaměstnat, pod všelijakými veskrze trapnými záminkami, nechce. Takže se celé roky utěšuje, že to snad jednou prolomí a u toho je pochopitelně na koni, jak úžasně se nám z té Poruby, vdala. Údajně je to celé děsně šik. O kamarádkách, které to roztočily v Anglii, Itálii, státech, ve Švédsku nebo na Krétě se vlastně už nikdy nebavíme. Myslím ty ženy, které krom úspěšného soukromí našly i docela zajímavé uplatnění na poli společenském a profesním. Samozřejmě, že to nebude všude stejné a že jsou i případy kladné, však po tom, co poslouchám desítky let, jsem se u seriálu Lily Collins od srdce zasmála. Něco na tom bude. Seriál je sice naivní, ale oku libější než Sex ve městě, kde se čtveřici nepohledných, nepříliš sympatických, postarších žen nepodařilo snad ani jednou nastajlovat vkusněji, než tuhle půvabnou dceru velkého Phila. ()

hansel97

Emily in Paris na 100 % plní klišoidní představu každého Američana o Evropě v rámci běžného příběhu, který zachraňuje převážně hlavní hrdinka, Paříž. 55% ()

TheEvilTwin

Lidi, kteří čekají přelomový seriál, budou remcat, ale lidi, kteří se chtějí jen bavit a odreagovat, budou nadšení. Hezká, zábavná, citlivá a romantická série se sympatickou a krásnou Lily Collins, která výborně vystihuje náturu francouzů a popisuje příběh americké stážistky, která i přes všechny zábrany jde za svým snem. Navíc díky 25minutovým dílům seriál utíká tak rychle, až mi je nakonec líto, že ješte není druhá série. ()

MoiJe

Tešila som sa na guilty pleasure a nakoniec som to dopozerala vyložene len pre totálnu nenáročnosť sledovania, o pleasure sa veľmi hovoriť nedá. V podstate dej je Som usmievavá ale šéfka ma nemá rada - cvaknem na súkromný IG momentku súvisacu s klientom - fíha, náhodou som vďaka tomu úspešná marketérka - dala by som si fešáckeho suseda ale nemôžem, tak ešte že klienti sú poväčšinou tiež muži - Paríž je najúžasnejšie mesto na svete. ()

spaceboyCZ

Miluju Pariz. Miluju Dabel nosi Pradu. Tohle je takovy...no rekneme od tamtoho si to vzalo tohle, od tohoto zase tamto..prijemny mix, na ktery se skvele kouka (puvodni zneni nutnost!!!) ()