Balada o Cable Hogueovi

• Česko Balada o Cable Hogueovi (viac)

Je rok 1908 a Západ sa zmenil...Len Cable Hogue je stále rovnaký, hoci už má majetok, za ktorý vďačí prameňu uprostred púšte. Jedného dňa sa po vodu zastavia dvaja zločinci, ktorí ho kedysi olúpili a nechali, aby zomrel v púštnej horúčave... (RTVS)

Rudyamon

Opravdu dost nostalgická záležitost, nepochybně ale příjemná vsuvka k večeru s lahvinkou vína a dobrou večeří. Podíval jsem se na tento film hlavně z důvodu, že je v podstatě stejně starý jako já a tak jsem chtěl z jakéhosi nadhledu vidět, jak na tom jsem třeba i já. Možná tak jako můj dojem z tohoto filmu? Hodně dobře se na něj dívalo a třeba se časem rád k němu vrátím, ale pokud bude možnost shlédnout jiný film, určitě tu šanci využiji. Pokud ji ale využiji, vím, že nebudu litovat. Je to opravdu hezký, nostalgický film, sice jinak pojatý, jak je zvykem u westernu, ale to mu na příjemnosti určitě neubralo. Snad poněkud zmatený děj a trochu směšně smutný konec, ale jinak opravdu pohodička. Určitě kvůli představiteli hlavní role a jeho „polovičce“, ti dva byli hodně milí, ale hlavně kvůli představiteli kněze. Ten nám ukázal, že být knězem může být docela legrace a ještě se při tom dá i něco užít. Scéna poskytování útěchy vdané paní a následně jejímu manželi je opravdu nezapomenutelná. Celkový dojem u mě tento film řadí někde mezi tři a čtyři hvězdičky. ()

Joski

Veľmi kvalitný a pritom podceňovaný western. Jason Robards v pozitívnejšej úlohe, ako v Leoneho Vtedy na západe, potvrdil svoje herecké kvality. Peckinpah stavil na dobrého koňa a vykreslil Divoký západ v realistických farbách bez vylepšovania amerického snu. Rozhodne odporúčam nezabúdať na stratené diamanty filmových velikánov. 95% ()

caba

Příjemný western bez velkého střílení a výborný Jason Robards se svým krásným záhadným úsměvem ,který mě dostal již ve filmu Tenkrát na západě. ()

SAINTS

Prijemne nostalgicky film,ktoremu nechyba vyborna atmosfera,humor,kvalitna hudba a dobre dialogi.Film ma dost bizardny zaver ktory naznači že Zapad už nebude taky aky bol.Všetko sa meni. ()

smatana.sk

Najprv som tomu dal 4, ale keď som zistil, že ešte po týždni o filme premýšľam, zvýšil som na 5 hviezd. Silný je najmä Hoguov vzťah s Dámou. ()

me_george

Čekal jsem víc. Jednak ty "experimentální filmové postupy" se mi vůbec nelíbily, dělaly z toho podivnou grotesku. A jednak to bylo tak nějak vlastně o ničem. ()

Gortyna

Osobitý film - směs westernu, romance a veselohry, místy křečovité. Zapomenutelná záležitost, na kterou se pěkně koukalo. A tak nejvíc mi utkvěla v hlavě titulní písnička, jejíž melodii si vybavím ještě druhý den. ()

pollstro

Netradiční, vtipný a hluboký westernový příběh o outsiderovi, jenž je vypracován v klidném filmařském rytmu s jemným důrazem na epickou a poetickou část příběhu, který je doplněn o vtipné a humorné situace ve snaze podpořit dávnou vzpomínku a definitivně se tak rozloučit s mýtickým Divokým západem v poklidném a přátelském stylu. Peckinpah netradičním a překvapivým způsobem stylizuje svůj nejoblíbenější film do vzpomínkového aktu, ve kterém nepatrně odkazuje na svoji ranou filmovou tvorbu, a který je po brutální Divoké bandě vskutku očištěním od násilí. ()

jopal

Ten film si objektivne nezasluzi plnych 5*, ale kedze sa jedna o starsi film a na westerny, zvlast tie realisticke, mam slabost, trosku mu prilepsim. Krasna podivana a vyborne herecke vykony. Co sa uz ale o maskach povedat neda. (Clovek, ktory 4 dni na pusti nepije vyzera naozaj inac) ()

Kakofon

Tento hodně zvláštní western s komediálními prvky řadím mezi ty nejlepší. Dochází zde ke střetnutí starého světa (koně, dostavníky) s novým světem (auta). Starý dobrák Cable Hogue umírá pod koly jednoho z nich. A spolu s ním umírá i starý svět divokého západu. 85% ()

brasek

Western takéhoto typu nemám rád. Žiadne poriadne dobrodružstvo, žiadna poriadna prestrelka a nakoniec hlavnú postavu prejde automobil. ()

Ironhead

Parádní film se skvělým Jasone Robardsem a Davidem Warnerem, kterej mi trošku prostředím i atmosférou připomněl The Life and Times of Judge Roy Bean, což rozhodně nebylo na škodu. ;) ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner