Balada o Cable Hogueovi

• Česko Balada o Cable Hogueovi (viac)

Je rok 1908 a Západ sa zmenil...Len Cable Hogue je stále rovnaký, hoci už má majetok, za ktorý vďačí prameňu uprostred púšte. Jedného dňa sa po vodu zastavia dvaja zločinci, ktorí ho kedysi olúpili a nechali, aby zomrel v púštnej horúčave... (RTVS)

Agnostik

Hodně příjemná westernová crazy komedie s tragikomickým nádechem.Vúbec bych nevěřil jak dobře udělat skvělej western v podstatě z absolutním minimem akčních scén,ovšem z tak banální zápletkou ze které se budete velmi královsky bavit. ()

gizi

Velmi zdařilý snímek, a to díky výbornému Robardsovi, příjemné hudbě, laskavému humoru, troše romantiky... Prostě se povedlo vše skloubit tak, že se člověk baví a nenudí. 80%, 19.12.12. ()

jenina

Pro mě krásný film. Stačil úvod a nádherný folk, ta úděsná a krásná pustá krajina, Cablův rozhovor s Bohem, a byla jsem lapena. Vyhýbám se westernům, ale když náhodou některý omylem spatřím, zjistím, že bych se na nic jiného asi neměla dívat. Jsem taková zastydlá romantička. ()

vabambule

Oddechová záležitost přímo pro mě. Trocha klasického westernu, trocha humoru, trocha lásky i nenávisti, ukázka spravedlnosti, vynalézavosti a hlavně ápr neotřelých hereckých tváří. Ačkoli je pro mě konec trochu zklamáním, neb jsem pořád ženská a zrovna u tohoto filmu bych radši trošku více happy endu, stále tento film řadím mezi mé obllíbené a dávám 90% ()

Bogrant

Takýto Peckinpahov spôsob prerozprávania jednej úsmevnej balady vítam. A balada je to doslova, nakoľko tu absentuje typické režisérove násilie, skôr je poetický a značne odľahčený, štylisticky už od úvodných titulkov vyhraný. Prepojenie konca Divokého západu a novej doby zábavné, Robards v hlavne úlohe sebavedomý a dôkladne vtipný. Dobrá rarita. ()

Sopholojong

Eroticky western? Ciastocne. Hlavne vsak Peckinpah zase atypicky inak (zeny su ale zase za kurvy a slabosky) v pribehu o plneni si americkeho sna - tentokrat nie vsak ropou alebo zlatom, ale tym najcennejsim, co cloveka ma na prezitie - vodou. Vsetko zle je na nieco dobre - svata pravda. Po zanechani svojimi "zlotrilymi" partakmi v centre puste bez vody a kona sa musi vynikajuci Robards pokusit prezit a instinktivne nachadza vodny pramen, ktory si osvoji a pozemok odkupi. Medzitym si stihne "nabit" sexuchtivu "kurvicku" Stellu Stevens (ach tie kozy v roznych obleckoch a Hildy na rozkroku), prijat "weirdo" reveranda za skoro-partnera a odstrelit par otravnych skurvysynov (hadia jama vladne). Zaujimava, ludskejsia variacia na Divoky Zapad a dalsi prispevok k predzvesti kam sa odteraz western bude uberat. K vacsej realistickosti... ()

andy60

Ne a ne, abych se do filmu náležitě dostal, abych si ho užil. Snad k tomu přispěl i ten fakt, že chyběl český dabing (na dvd vyšlo pouze s českými titulky). Cableovi jsem tu hezkou prostitutku přál, ale chvílemi jsem bojoval s přemáhajícím mě spánkem. ()

honza.g

Sice příjemné pokoukání, ale je to takové nedopečené - musíte být fanda westernů, abyste odpustili pomalejší běh, nekomplikovaný děj, prakticky žádnou zápletku a podivně jednoduchý a rychlý konec. Divákovi, co se nepase po jemných detailech zobrazené westernové civilizace (= myšlení/chování lidí a reálie), to musí připadat dlouhé. Ale není to nudné ani hloupé, ()

dati

sa málokedy stáva, že si herečka vo westerne ukradne každú scénu, v ktorej vystupuje.. šmelke peckinpah točil neskutočné filmy, zmes anarchie a nostalgie.. ()

zubodravec

Dal jsme 4 hvězdičky, ale za titulní píseň si sluší snad i těch pět. Ale ona (ta píseň) patři i do jiných příběhů. Text titulní písně je nadčasový a patří všem kdo kdy se hnali za svým snem. Každý z nás, kdo se lopotíme budeme jednou králové. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner