Monk

Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvorcovia:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (viac)

Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny... detektív Adrian Monk.
Na televízne obrazovky opäť prichádza legendárny detektív Monk. Adrian je postavička vskutku originálna. Po smrti svojej milovanej manželky Trudy, ktorá zomrela za doposiaľ nevyjasnených okolností, Adrian upadol do úzkostnej psychickej poruchy. Má fóbie z ľudí, davov, výšok, mikróbov a mlieka. Je obsedantný a roztržitý. Odišiel od polície, liečil sa u psychiatra a živí sa ako súkromný konzultant, čo znamená, že pomáha pri vyšetrovaní zložitých prípadov. Napriek všetkej psychickej nerovnováhe mu to neskutočne myslí. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny. Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. Napriek tomu sa ani nepohne bez svojej osobnej ošetrovateľky, temperamentnej Sharony Flemingovej, ktorá ho sprevádza na každom kroku. Je jeho ochrankyňou, hovorkyňou a jedinou priateľkou. Často to medzi nimi iskrí, pretože Adrian je naozaj neznesiteľný, ale po každom rozchode sa znova vrátia k sebe. V tejto časti Monk pomáha pri objasňovaní dvoch zdanlivo nesúvisiacich vrážd. V hlavnej úloh esa zaskveje Tony Shalhoub, ocenený zlatým glóbusom. Do úlohy Adriana Monka bol obsadený skvelý herec Tony Shalhoub, ktorý za svoj presvedčivý výkon obdržal v roku 2003 Zlatý glóbus.
Detektív Adrian Monk (Tony Shalhoub) navštívi so Sharonou Flemingovou (Bitty Schramová) a svojimi kolegami New York. V momente, keď sa chcú ubytovať v hoteli, sa v jeho vestibule spustí nepochopiteľná prestrelka, pri ktorej zahynie niekoľko ľudí. Na miesto činu príde okamžite tím detektívov a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo. Do vyšetrovania sa samozrejme zapojí i Adrian Monk a svojím netradičným prístupom k práci spôsobí nemalý rozruch medzi svojimi newyorskými kolegami. Na základe získaných dôkazov sa snaží v teréne zistiť o prípade niečo viac, ale na stanici metra dostane panický záchvat a stratí sa vyľakanej Sharone z dohľadu. Tá je nakoniec nútená nahlásiť jeho zmiznutie na polícii... (oficiálny text distribútora)

JuveIt

Oblíbený seriál, na kterém baví především komické vložky způsobené fobiemi hlavního protagonisty. Detektivní zápletky jsou někdy dobře propracované, někdy nám zase dochází, jak to bylo, dříve než Monkovi. Chemie všech hlavních postav mezi sebou perfektně funguje, ať už jde o dvojice Monk - Sharona (Natalie), Monk - Kapitán Stottlemeyer, Stottlemeyer - Randy, popřípadě Randy s Sharonou a posléze s Natalie. Jelikož se v každém díle řeší jiný případ, tak nevadí, když o nějaký díl přijdete. Jediný případ, který se táhne celým seriálem, je pochopitelně vražda jeho manželky. Na pět hvězd to asi uplně není po technické stránce, ale protože se mi u něj dobře relaxuje, tak mu je dám. ()

Elio

Jeden z mých nejoblíbenějších dokonale nedokonalých detektivů, kterého jsem si zamilovala pro jeho potrhlou, úzkostlivou a OCD prosycenou povahu. Každý z případů mi připadal vždy něčím jiný a zajímavý, a i když hlavní hrdinové moc velkým character developmnent za seriál neprošly, možná až na Monka, stejně mi přirostly k srdci. Odcházím od obrazovky, spokojená a tak trochu dojatá, a vím, že se s Monkem určitě ještě setkám. Protože, a to je na tom to nejlepší, seriál je koncipován jako mozaika oddělených příběhů a prostě vždy stačí jen zapnout si kterýkoliv díl a nějak se chytnete. Čistý odpočinek a zábava v jednom. ()

Sady1993

Na seriálu je suverénně nejlepší hlavní postava a humor. Naopak kriminálka je to poměrně průměrná, pachatelé často postrádají věrohodný motiv (vraždí kvůli nesmyslům), způsoby vražd bývají velmi překombinované a co je úplně nejhorší, mnoho, možná většina epizod si vystačí s pouhým motivem a logicky vystavěným vysvětlením způsobu vraždy, aniž by se ale tvůrci obtěžovali s nalezením neprůstřelných důkazů. V reálu by soud tak 80 % případů smetl ze stolu. Taky se tu zcela ignorují moderní technologie a spoléhá se jen na Monkovu přehnanou genialitu. I přes všechny tyto výtky jde o fajn oddychovku. ()

Remielia

za prve dve serie davam 4* len ma mrzi ze s dalsimi seriami a hlavne s odchodom sharony sa uroven dielov a celeho serialu postupne znizuje pripady sa coraz viac podobaju je to vazne skoda lebo tony shalhoub ako monk nema chybu:) ()

Mapl

Krimiseriálů je sice jak hub po dešti, ale tento neobvyklý seriál o neurotickém detektivovi vás rozhodně dostane. Najdete zde vtip, humor i smutnější scény... Myslím, že se jedná o jeden ze seriálů, který stojí a padá s hlavním představitelem (Tony Shalhoub), který v tomto případě hraje zcela dokonale a nebál bych se to nazvat hereckým koncertem - detektiv trpící různými fóbiemi jer zde stvárněn vskutku humorně a zároveň skvěle. Je faktem, že u některých dílů pozdějších sérií se kvalita mírně zhoršuje, avšak i tak je to jeden z nejlepších současných amerických krimiseriálů. 93 % ()

Ziriath

Což o to, v tomhle krimi se najdou dobré nápady, to ano. Nicméně tenhle pablb Monk mi všemi svými neurózami a fobiemi lezl na nervy tak, že sem se na to nemohla dívat. ()

Marian21

Vynikajúci detektívny seriál a príjemným humorom a hereckým obsadením. Zaujímavé bolo aj sledovať Monkove pátranie po vrahovi svojej Trudy. Ako asistentka sa mi viac páčila Natalie. Len škoda, že už nenatáčajú ďalšie série, ale myslím, že posledná časť skončila veľmi dobre, dojemné bolo aj stretnutie Monka so svojou dcérou. ()

KeiGe

Hodnotím velmi objektivně, protože jsem viděla jen dva-tři díly. Já se na to totiž nedokážu dívat. Já bych toho chlapa musela zabít, zmlátit, dobít... To, jak musí mít vše do puntíku mě totiž šíleně vytáčí. Když se nad tohle (ač velmi namáhavě) povznesu, tak je to možná takový lepší průměr. Využívá svůj (příšerný) smysl pro (super) čistotu a i jiné jeho "poruchy" pro řešení případů. Krom toho mu to pálí, takže vyřeší víceméně všechno. Dobré, ale pro mou cholerickou povahu naprosto nevhodné. ()

blezg odpad!

Můj pocit z tohohle seriálu úžasně brilantně popisuje Phobia. Jednoho dne se mi stalo, že jsem vydržel koukat na závěr jedné epizody 10 minut v kuse. Přežil jsem a řekl jsem si, musím dát Monkovi šanci. Obyčejně mám totiž nutkání vzít dvě největší poklice co najdu a zahrát si na činely s mojí hlavou uprostřed. Jen abych ulevil bolesti. Tak jsem si tedy pustil jednu epizodku, abych to testnul. A stalo se to zas... šanci už mu nedám, mám už úplně ošoupanou lebku a často mi zvoní v uších. ()

Obchodka95

Pan Monk vede...vždy když jdu na televizi a je tam pan Monk, objeví se mi úsměv na tváři a to díky tomu, že "opět uvidím toho blbce"... ne opravdu suprové.. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf