Monk

Komédia / Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2002–2009), 90 h 39 min (Minutáž: 40–118 min)

Tvorcovia:

Andy Breckman

Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Bitty Schram, Stanley Kamel, Emmy Clarke, Hector Elizondo, Kane Ritchotte, Tim Bagley (viac)

Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny... detektív Adrian Monk.
Na televízne obrazovky opäť prichádza legendárny detektív Monk. Adrian je postavička vskutku originálna. Po smrti svojej milovanej manželky Trudy, ktorá zomrela za doposiaľ nevyjasnených okolností, Adrian upadol do úzkostnej psychickej poruchy. Má fóbie z ľudí, davov, výšok, mikróbov a mlieka. Je obsedantný a roztržitý. Odišiel od polície, liečil sa u psychiatra a živí sa ako súkromný konzultant, čo znamená, že pomáha pri vyšetrovaní zložitých prípadov. Napriek všetkej psychickej nerovnováhe mu to neskutočne myslí. V dedukovaní, pátraní a pozorovaní je priam geniálny. Jeho inštinkt je neomylný a jeho kombinatorické a pamäťové schopnosti sú fenomenálne. Napriek tomu sa ani nepohne bez svojej osobnej ošetrovateľky, temperamentnej Sharony Flemingovej, ktorá ho sprevádza na každom kroku. Je jeho ochrankyňou, hovorkyňou a jedinou priateľkou. Často to medzi nimi iskrí, pretože Adrian je naozaj neznesiteľný, ale po každom rozchode sa znova vrátia k sebe. V tejto časti Monk pomáha pri objasňovaní dvoch zdanlivo nesúvisiacich vrážd. V hlavnej úloh esa zaskveje Tony Shalhoub, ocenený zlatým glóbusom. Do úlohy Adriana Monka bol obsadený skvelý herec Tony Shalhoub, ktorý za svoj presvedčivý výkon obdržal v roku 2003 Zlatý glóbus.
Detektív Adrian Monk (Tony Shalhoub) navštívi so Sharonou Flemingovou (Bitty Schramová) a svojimi kolegami New York. V momente, keď sa chcú ubytovať v hoteli, sa v jeho vestibule spustí nepochopiteľná prestrelka, pri ktorej zahynie niekoľko ľudí. Na miesto činu príde okamžite tím detektívov a snaží sa zistiť, čo sa vlastne stalo. Do vyšetrovania sa samozrejme zapojí i Adrian Monk a svojím netradičným prístupom k práci spôsobí nemalý rozruch medzi svojimi newyorskými kolegami. Na základe získaných dôkazov sa snaží v teréne zistiť o prípade niečo viac, ale na stanici metra dostane panický záchvat a stratí sa vyľakanej Sharone z dohľadu. Tá je nakoniec nútená nahlásiť jeho zmiznutie na polícii... (oficiálny text distribútora)

RajCZitko

Suprově ztvárněný all-fobioso :) detektiv, který díky těmto odlišnostem prostě vidí to, co ostatní ne. Každopádně to není jen kriminální seriál, ale je to také o tom, jak tito lidé bojují s každodenním životem a že je jim třeba taky trochu pomáhat :) Nicméně se se seriálem ocitnete v plno zábavných, smutných, zajímavých situací, takže se budete pořád bavit. ()

aa12

Tenhle seriál mě vyloženě nebaví protože hlavní postava je strašně nudná pro někoho možná zábavná, ale já tento styl humoru fakt nemusím a celkový děj částí seriálu není nijak zajímavý. ()

Milda003

Jako seriál se mi to hodně líbí, případy řeší opravdu znamenitě a někdy i celkem komicky, ale musí na to člověk mít náladu, když je člověk špatně naladěn je to akorát tak iritující ty jeho výkyvy :). ()

Margerie

Je to jiné, je to nové, ale je z toho vymáčknuto málo, námět má mnohem větší potenciál. Ale ta Monkova pedantičnost a veškeré fóbie mě vždycky pobaví. 65% ()

Bezda22

To co běželo doma, když jsem byl malej byl Hercule Poirot a Columbo, teda co se kriminálek tohohle typu týká. Táta na to koukal a my tak nějak museli s nim, hrozně mě to otravovalo, protože já chtěl koukat na něco jinýho a protože jsme v tu dobu měli doma jen jednu televizi, nebylo moc na výběr. Tak jsem to sledoval taky, pak nějak jsem to docela i chtěl sledovat, protože to nebylo tak "debilní" a "kreténský" jak jsem rád řikal, bylo to dobrý a i mě to bavilo. Co se týče Monka, tak to mě baví taky. Neni to nic extra převratnýho, a na Columba opravdu nemá, to byl divnej týpek a hroznej borec. Monk všechno vyřeší tim, že má nějakou svojí fobii z něčeho a občas je s tim i otravnej, ale na druhou stranu je perfektně zahranej. Teď už to sice tolik nesleduju, ale dřív jsem na to hodně koukal a bavilo mě to, takže za ty první díly dám úplně s klidem 65% ()

topi80

Seriál jsem rozkoukal a shledávám ho jako zábavný a poutavý. Samotné podivínství hlavního hrdiny by ale na jeho utáhnutí nestačilo a vše by bylo okoukáno během několika epizod, a to i přesto, že scénáristé dostanou Monka v téměř každém díle do situace, kdy musí provést něco, v čem je naprosto nepoužitelný (učit ve škole, hrát divadlo a podobně). Proto jsou pro životaschopnost důležité i jednotlivé detektivní příběhy. A tam se daří střídavě. Už několikrát jsem celou zapeklitost případu odhalil mnohem dříve než samotný génius Monk. Výborné jsou další postavy, žena od rány Sharona, chápající i šílící kapitán Stottlemeyer i hláškující trochu přitroublý poručík, co dokáže přijít s neuvěřitelnými vysvětleními zločinů. Tady dostal Filip Jančík, obvyklý dabéř patetických postav, příležitost vrátit se ke komičtější postavě. Seriálu prospívá, že kapitán také není žádný trouba, nad nímž Monk vždy a za všech okolností vyčnívá a trumfuje, ale je také schopným detektivem. Objektivně by to bylo na tři hvězdičky, ale právě díky sympatičnosti postav nadržuji. ()

papadoce

Baví ma. Skvelý seriál s originálnym detektívom a prekrásnou asistentkou v roli Natalie. Bavia ma jeho fóbie, myslím, že do istej miery by som vedel existovať vedľa takého človeka. A teraz nehovorím o Natalie. V jej prípade by som existoval nielen vedľa, ale najmä v. Pozriem s radosťou kedykoľvek. ()

papilon395

V televizi zase k vidění od první série, tak si krátím dlouhou chvíli těmito minidetektivkami. Líbí se mi právě jejich jednoduchost, spád, vtip a milá postava Monka, doprovázená (alespoň zpočátku) sympatickou asistentkou Sharon. Divák si může tipnout pachatele a způsob provedení a ejhle, uhodl. Až tak to bývá jednoduché, takže body za zvýšené sebevědomí. ()

TaNya_

Jedna z těch lepších a originálních detektivek. Monk je aspoň sympaťák a s vtipy e tu zas tolik netlačí na pilu. Ne jak u těch hrozných kriminálek typu New York nebo ještě hůř - Beze stopy. ()

Clark_Kent

Je pravda, že když už jsem nevěděl na co vyvalit bulvy. To myslím v týhle záplavě moderních rádoby převařenejch seriálů a filmů co se pouštěj furt do oběhu. Tak jsem náhodou spatřil v TV detektiva Adriana Monka a ten mě spravil chuť. ()

Petike

Monk nie je len detektívom s fóbiami a úzkosťami, nie je len pozorným a brilantným detektívom, je predovšetkým detektívom človečiny. V napätých situáciách sa často vie prekonať, a ak ide o záchranu života alebo dobrého mena, všetky úzkosti a nechcene vtipné fóbie idú bokom. Monk sa navyše časom mení a po niekoľkých sériách je jasne vidieť, že ten zmätkujúci dobráčisko neostáva v tieni svojích minulých tráum a strachov, ale posúva sa opäť vpred. //// Zaujímavé komentáre: anderson ()

glide4ever

Zábavnost tohoto seriálu je postavena na hlavní postavě Adriana Monka. I já jsem si ho v několika episodách, viděných na TV Prima, oblíbil. Spolu s jeho ošetřovatelkou Sharonou tvoří výtečný pár pro vyšetřování vražd. Povedl se i český dabing, což není obvyklé u našich televizí :-) . Příjemně prožité chvíle u TV - 75% ()

LuNaj

Na moji silnou trojku (Mindsomer, Poirot a Columbo) nemá Monk ani náhodou. Jeho případy nejsou kdovíjak zajímavé. Průměr, průměr a... co jsem to chtěl? Utřít klávesnici a pořádně vyleštit myš, než mu udělím ty 3*. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Sledování televize a potažmo streamovacích služeb je i po pandemii Covidu-19 a s tím spojených lockdownech pořád na vzestupu a není se tedy čemu divit, že produkční společnosti hledají stále více… (viac)

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf