Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

vanderbart

My favourite: Někteří lidé nosí pyžamo se Supermanem... Superman nosí pyžamo s Chuckem Norrisem. Jednu rangarskou hvězdu si ale zaslouží - místy jde totiž o nesmírně zábavnou podívanou (samozřejmě asi tvůrci nezamýšlenou) ()

LadyVader

Tak, a teď jen čekat kdy mi za tu jednu hvězdičku příjde Chuck zakroutit krkem :P. No ale musím uznat že kdysi na praxi ve škole mi tenhle seriál hodně zkracoval nudu :-) ()

lskala odpad!

Kdyby bylo v popisi žánru jedno slůvko - KOMEDIE - , tak bych to bral a ohodnotil o něco výš. Ale ono tam je - Drama / Akční / Krimi / Western - si dělaj prdel, nééé?! 1% - Odpad! ()

ranp

Když si člověk odmyslí, že se zde Chuck stylizuje do role pana Dokonalého a předvádí nám, že je mnohonásobný mistr světa v karate, tak to ještě docela jde. Jako dítě jsem na to čuměl pořád. ()

Šakalík odpad!

Tenhle blivanec mě spolehlivě rozčílí pokaždé, kdy to jen okem zahlédnu v televizi. Úplně stačí ten začátek, jak se tam kření před tou americkou vlajkou, až bych jim nakopal pr... Co se týče scénáře, jsem přesvědčený, že ho psal člen nějaké náboženské sekty, pač ty neustále narážky na dobrotivého, všemocného boha jsou nesnesitelné. Si pamatuju jeden díl, kdy tam kohosi sejmuli, pak se začali všichni hromadně modlit, z nebes se rozzářil nějaký paprsek a... ono to obživlo! A já málem vyhodil televizi z okna. Chuck Norris je i se svým „bojovým uměním“ doslova trapnej, ta jeho hérečka je blondýna k pohledání a ten černý ranger v Texasu je docela vtipnej, pokud to teda měl být vtip. Ale asi neměl. Na světě neexistuje větší mrhání časem než sledování tohodle, pač podle mě TO JE NEJHORŠÍ SERIÁL VŠECH DOB. Ani Teletubbies na tom nejsou tak špatně. ()

Cejny

Je zajímavé, že jsem byl schopný tento seriál kdysi sledovat a docela mě i bavil, když jsem byl mladš. Teď už se nad tím akorát tak pousměju. Hvězdička snad jen za vtipy o Chucku Norrisovi. ()

MiaMoonlight

Je to tak absurdní, až je to skvělé a vtipné. Walker je prostě týpek, co vše zvládne, odežene vlka pohledem a během tří minut rozmlátí celý pouliční gang jen za pomoci jeho dvou super kamarádů se kterými ochraňuje celé město, né-li stát. Mám strašné nutkání dát tři hvězdičky, ale zas bych tím ublížila ostatním seriálům, co jsem kdy hodnotila. I tak se ale se značnou nadsázkou velmi ráda podívám! ()

Rebbit

Je nesmrtelný, jeho protivníci jsou vrazi,zloději a vyděrači. Chlapci a holky Texas Rangers ochrání celý svět... Chuck Norris je prostě borec a mám ho jako herce rád... ()

Raevan odpad!

Ano, američani by měli dostat Nobelovu cenu za výchovu mládeže. Proč mluvit, když stačí střílet a kopat!!! Neskutečná hovadina.Bezdomovec se shaolinským výcvikem po napadení nefunkčním holícím strojkem ( alias Chuck Norris) a taky darem dopřát všem všechno dobré ( v podobě zpomaleným kopnutím přímo mezi nosní dírky ) to válí levou zadní. Čim to asi je, že stoupá kriminalita, .... u nás se asi totiž zločinci nebojí Walkera Texas Rangera. ()

darwin

Další seriál z dílny Republikánské strany. Pamatuju si na scénu, kdy Walkerovi do kanceláře volá guvernér Bush, aby ho pochválil za dobře provedenou akci. Říkám vám, bylo mi špatně od žaludku. Jinak Chuck Norris je kopáč, ne herec. Tváří se jako nafukovací panák. Seriál samotný je propagandou policie, Texasu a vůbec "pohostinného" Jihu. Divák se může těšit na řadu výchovně-propagandistických epizod. Walker bojuje proti rasismu, Walker bojuje proti drogám, Walker bojuje proti korupci, Walker pomáhá stařenkám přes přechod, Walker učí děti být dobrými občany atd. Dvě hvězdičky dávám snad jen za nostalgii na doby mého dětství, kdy jsem tohle žral. ()

Roby

1 hvězda za Triveta, který s Walkrem vždycky vyrube celou hospodu a pak frajersky vyslýchá ty napůl mrtvé vagabundy na zemi (je to v každém díle) no a jednu hvezdu za některé podařené díly. ()

MARTIN*I

Velký a božský Chuck vždycky všechny pobije a chytí, nikdo ho nemůže nikdy přeprat ani mu ublížit... Chuck je prostě bůh... Na tenhle seriál jsem koukal, když jsem byl hodně malý, ale teď bych už na to nekouk :-)) Je to neuvěřitelně lineární, převídatelný a jednotvárný... To všechno ale nic nemění na tom, že Chuck Norris je něco jako bůh... Přetěte si o něm ty fórky :-)) to je paráda!! Např. :"Znáte mrtvý moře? Chuck Norris ho zabil!" Nebo : "Chuck Norris hrál Ruskou ruletu s plně nabitou pistolí... A vyhrál!!" :-)) Závěrečná otočka a konec... ()

masr

Chodič, texasský jezdec. Včerejší díl byl o tom, jak Chodiče, který už pošedesáté vyrazil s Jimmym na ryby a pošedesáté u jezera ale vůbec nikdo nebyl, až na překupníky drog, nájemné vrahy a jakékoli jiné zlotřilce ( v různých dílech jinak). Jestliže člověk uvěří, že má Chodič prostě jen pořádnou smůlu, tak včera už měl aber kurva pech. Protože scénáristy napadlo, že by tentokrát byl lepší medvěd, konkrétně grizzly, protože od Maye, když psal v Německu v lapáku ty knížky o divokým západě, víme, že grizzly je teda jako zlej. Tak tento grizzly se motal po lese, evidentně jako nasranej, což sice medvědi šestkrát nebývaj, ale dobře. Ne že by si něco ulovil, ale viděl rudě a tak si chtěl dát člověka(!?). Zakousnul teda Chodičova parťáka, nicméně aby divák neodešel pro přemíru krve, tak se po něm jen tak chvilku válel(!?), než přijde Chodič a zažene ho (medvěda). Chodič dorazil, provedl i se zraněným (!) ústup, přičemž medvěd, který běhá třikrát rychlej než člověk a cítí možná stokrát líp, je holt prostě nemohl vyčenichat(!?) a když už jo, tak je prostě nějak nemohl doběhnout (!?). Když už by je teda doběhl, tak se Chodičova parta zavřela do srubu, kterýžto se medvěd snad pokoušel zbourat(!?) a když to nešlo dveřmi, zkusil to oknem (?!). Následně, páč byl nasranej, tak ne že by šel něco ulovit, ale dva dny se motal kolem srubu, páč měl zrovna chuť jen a jen na Chodiče a jeho parťáky(!?). To už jsem nevydržel. Vydržel jsem toho s Chodičem už moc, v zájmu klidného oběda jsem odpustil Chodičovu představiteli i tu nechtěnou parodii na americké country, kterou složil jako titulní píseň - ale tohle už bylo moc. ()

Mr.Floyd

Tá hviezda je za tie legendárne kopy z otočky a protivníkov, ktorí vedeli kedy sa majú nechať zmlátiť a kedy sa pokúsiť (ale naozaj len pokúsiť) dotknúť sa Chucka. ()

rozbris

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D když jsem ctěl napsat komentář k tomuto seriálu musel jsme si vzpomenout na všechny možný bitky kterýma Chuck Norris prošel, přijde Chuck a všichni složí zbraně a jdou bojovat tělem a nechají si nakopat prdel, protože v tomhle seriálu vždy vítězí spravedlnost a pravda. Když ro řekne Chuck tak je to pravda:-DDD ()

Tjaden

Jako malý jsem Walkera žral a snažil jsem se nevynechat jediný díl. Postupem času jsem zjistil, že seriál je skrz na skrz protkán patosem a správňáckým "američanstvím". Bermudský trojúhelník býval dříve čtverec..dokud mu Chuck Norris neukopl jeden roh :-). ()

Kuny27

jako malý jsem tento seriál žral, teď? teď se na to kouknu možná tak když na jednom programu je Telenovela, na druhém rodiné pouta na třetím dokument o Langustách a satelit nám vyply, protože není signál.... ()

Dánek

Za Chucka musím ty 3 hvězdy dát. Kdyby byl ten seriál tak hroznej jak tady všichni píšou, tak by nebyl taková legenda :). ()

korndaddy odpad!

Teď sem dokoukal další díl na nově (důvod je pouze zabíjení času) a můžu s čistým svědomím říct, že hodnocení ODPAD vážne nelituji. Společně s kobrou 11 je Walker Texas pouze vykrádání všech možnejch filmů. Ať už (viz dnešní díl) to je řízení všech motorovejch vozidel jako v Nebezpečné rychlosti, případně boje na život a na smrt, přes boj proti teroristům až po boj se samotným satanem, akorát s tím rozdílem, že Chuck vše řeší se svým černým bratrem jenom kopačkama a smrtelnejma úderama. Ať žije Norris ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)