Walker, texaský ranger

• Slovensko Walker, texaský jazdec (viac)
USA, (1993–2001), 152 h 15 min (Minutáž: 45–90 min)

Scenár:

Leslie Greif, Albert S. Ruddy, Paul Haggis, Rick Husky (viac)

Chuck Norris, Clarence Gilyard Jr., Sheree J. Wilson, Judson Mills, Nia Peeples, Noble Willingham, Roxanne Hart, Gary Graham, Marshall R. Teague (viac)

Texaský jazdec Cordell Walker (Chuck Norris) sa nikdy netajil tým, že pri svojej práci – lapaní zločincov - vyznáva staré osvedčené metódy, a síce patrične ich v prípade potreby spacifikovať po fyzickej stránke. I keď to možno nebolo celkom v zhode s tým, čo pri presadzovaní zákona predpisovali vládne nariadenia, Walkerov prístup nie náhodou pripomínal heslo všetkých absolventov „starej školy“ boja proti kriminalite – „oko za oko“... Treba však dodať, že Walker svoju moc nikdy zbytočne nezneužil a že každý z kriminálnikov len po zásluhe dostal to, o čo si svojím konaním vyslovene koledoval.
Jeho partnerom bol „večný zelenáč“ Jimmy Trivette (Clarence Gilyard Jr.), ktorý vyrastal v baltimorskom gete a svoje nadanie na futbal využil ako povestný lístok k vyššiemu vzdelaniu a kariére v tíme Dallas Cowboys - no len do chvíle, kým si nešťastne zranil rameno a musel sa poobzerať po inom „chlebíčku“... I napriek Jimmyho nezlomnej viere v moc výpočtovej techniky a vedeckej kriminalistiky, práca po Walkerovom boku ho ako naschvál vždy poznačila nejakými tými modrinami a boľačkami – vždy, keď sa Walker snažil získať nejaké informácie alebo nebodaj niekoho odovzdať spravodlivosti, bolo totiž viac ako pravdepodobné, že dôjde na pästný súboj alebo zopár kopancov v štýle východných bojových umení... Krásna prokurátorka Alex Cahillová (Sheree J. Wilson), mimochodom Walkerova „občas áno/občas zase nie“ priateľka, týmito metódami nebola práve nadšená a jasne to obom dávala pocítiť – i keď často na vlastnú zlosť musela škrípajúc zubami a krčiac čelo uznať, že v drvivej väčšine prípadov prinášajú ovocie...
Ak práve neboli v službe, trávili Walker a jeho priatelia čas v C.D.'s – v duchu populárnych krčiem Divokého Západu zariadenom bare a a reštaurácii Walkerovho dobrého priateľa C.D. Parkera (Noble Willingham), taktiež bývalého texaského jazdca, ktorý bol nútený odísť do predčasného dôchodku po postrelení do kolena. CD im okrem dobrého jedla a kvalitnej pijatiky často pomáhal i skvelými radami pri riešení mnohých zapeklitých prípadov – koniec koncov mal na to dostatočné skúsenosti, všakže... Spočiatku Walkre veľa času trávieval i u strýka Raya (Floyd „Red Crow“ Westerman), starého múdreho Indiána, ktorý ho vychoval – strýko Ray však na konci tretej série zomrel...
V časoch, keď skutočných hrdinov bolo naozaj už len poskromne, sa texaský jazdec Cordell Walker stal vďaka svojmu zmyslu pre spravodlivosť a presadzovanie zákona a pravdy razom diváckym miláčikom – a tak nečudo, že od začiatku až do konca jeho „pobytu“ na televíznych obrazovkách materskej televízie kraľoval tento seriálový hrdina všetkým rebríčkom sledovanosti vo svojom vysielacom čase. Vďaka nemu sa televízii podarilo apelovať na divácke masy a oživiť v nich vieru v skutočného amerického hrdinu – a taktiež vrátiť sa späť k duchu tradície dobrých chlapíkov, ktorým sa vždy akosi podarí dolapiť a poraziť tých zlých. (oficiálny text distribútora)

MiCM

No určitě daleko raději tohle než ty haldy stupidních kriminálek, které běží v televizi přes den a mají paradoxně vyšší hodnocení.. Tohle je aspoň takový férový, morální a celkem akční seriál.. ()

gjjm

ON SI NĚKDO MŮŽE DOVOLIT DÁT CHUCKOVI MÉNĚ NEŽ PĚT HVĚZDIČEK???? Nehledě na to, že to je prostě tak blbé, až je to geniální. ()

Micro41CZ

Ono to neni z hlediska koncepce tak špatný: někdo je zlej, někdo je hodnej, a v každym dílu dobrej vždycky porazí zlo. Každej díl je pak co se týče obsahu trochu jinej, ale jedno mají společnýho: CHUCKA a právě poselství "spravedlnost a pravda zvítězí nad útiskem, nespravedlností a lží"! Pro mladší diváky je to výborně koncipovanej seriál, kterej evidentně funguje (jen se přiznejte, kdo to na základce nežral). Pro starší je to pak spíše parodie... Hodnotit Walkera jinak, bylo by to značně kritičtější a nižší. Jenže... hodnotím to právě takto. ()

Slintiik

Neznám moc lidí co by se odvážilo ohodnotit seriál, ve kterém hraje hlavní roli Chuck Norris (!), odpadem. Ani já se neodvažuji. ()

BoncheR

Ľudia vymysleli autá aby mohli utiecť pred Chuckom Norrisom. Ale Chuck Norris vymyslel autonehodu aby za ich nemusel naháňať. Tá jedna hviezdička je vlastne lne za Chucka. inak to je úplne obyčajný americký seriál. ()

Tomik.

Asi jeden z nejrozporuplnějších seriálů zde. Řekněme si to narovinu – žádnou intelektuální smršť od tohoto čekat nemůžeme, nicméně má to něco do sebe. Když jsem byl malý, sledoval jsem Walkera každý den se zaujetím jako máloco. Chuck Norris jako ochránce dobra, člověk, který se tvrdě staví proti jakékoliv formě bezpráví a vždycky vítězí – vždyť to je přece nádherný obraz ideálního světa a i když je reálný život mnohem složitější, není vůbec na škodu se sem tam ponořit do dob „sladkého nevědomí“ a připomenout si, jaké byly ty časy, kdy jsem tomu bezmezně věřil. No a nyní, když si tak procházím snímky svého dětství, uvědomuji si a všímám, že to není zas tak hloupé, jak se možná zdá. V každém díle je poukázáno na nějaký ten nešvar současnosti – ať už drogy, alkohol, gamblerství, prostituce, kupčení s dětmi, rasismus apod. Krásně to ladí s filosofií hlavní postavy, filosofií, že dobro vždy vítězí nad zlem. Je mi samozřejmě jasné, že se jedná o seriál, který není přímo vhodný pro „děti“ (mnoho násilí, ostřejší jazyk atd.). Nicméně když se podívám, čím je dnešní komerční televize krmí dnes, je to jen slabý odvar (stokrát raději toto, že ty úžasně intelektuální, nervy drásající a tak dojemné telenovely typu Tisíc a jedna noc). Proč je na tom tedy s hodnocením tento seriál tak špatně? Jednoduchá odpověď – Chuck Norris. Vtípky o něm jsou světově proslulé, vyhlášené a asi každý z nás se minimálně jednou jednomu z nich zasmál (dokonce i samotný herec, viz rozhovory s ním). Všechno to ale poukazuje na jednu velmi špatnou lidskou vlastnost – závist. Ano, je to tak. Vždyť polovina lidí dobře ví, že by jim dal Chuck Norris co proto, že nejsou a nikdy nebudou schopni dokázat to, co on. Je to právě on, kdo je mistr bojových umění, má několik černých pásků…prostě dokázal něco, o čem se většině z nás může jen zdát. A proto se mu lidé vysmívají, kritizují jeho „božské“ postavení v onom seriálu. Vlastně tak ale ukazují svou vlastní slabost a pro pocit posílení svého vlastního ega se ztotožňují s masy dalších a dalších lidí, aby ukázali, že ONI jsou tady vlastně ti silní, zatímco Chuck Norris ten šíleně trapný, nesmrtelný polobůh. Já být Chuckem, jen se usmívám a myslím si své. No nic, odbočil jsem. Tento seriál rozhodně své kvality má. A i když je každý díl stejný, neházel bych hned flintu do žita a dal mu šanci. Když to porovnáte s jinými akčními seriály dnešní doby – Kobra 11 apod., zjistíte, že je to vlastně to samé v bleděmodrém. Nesmrtelný Semir ala Chuck Norris, vše vždy dobře dopadne atd. A přitom se výsledná procenta tak výrazně liší. Takže za mě říkám, že Walker Texas Ranger není vůbec odpad a vůbec se nestydím přiznat, že jsem vždycky rád přivítán pod jeho ochrannými křídly a velmi rád v jeho společnosti relaxuji a odpočívám od každodenních starostí. K tomu všemu oceňuji moc pěknou hovorovou americkou angličtinu. Takže tady máme něco, co Vás na chvíli donutí se zamyslet, odpočinete si. Sice za půl dne už nebudete vědět, o čem to bylo, ale svůj účel jako "relaxace" to splní. Rozhodoval jsem se mezi jednou a dvěma hvězdičkami, ale vzhledem k nepříznivému skóre dávám jednoznačně dvě. :) () (menej) (viac)

Duoscop odpad!

Walker všechny přepere, zachrání, zneškodní, vymluví sebevraždu, vytáhne lidi z ohně......... Místy je to už k smíchu. ()

Tomatáš

Vůbec mi tento seriál nepřipadá jako odpad!!!Ano, Chuck je neohrožený hrdina, který se umí vyhýbat kapkám deště, ale celkově s sebou seriál nese dost jasné poučení, morálku a slušné chování..některé díly jsou zaměřené na chudé děti, závislé existence apod..to se mi na tom líbí.. ()

PetrPan2

Když jde bubák spát, každou noc se podívá pod postel jestli tam není Chuck Norris. Chuck Norris nespí, jen čeká. Hlavní příčiny smrti v USA jsou: 1. Onemocnění srdce, 2. Chuck Norris, 3. Rakovina... Chuck Norris spí v noci se světlem. Ne, že by se Chuck Norris bál tmy, ale tma se bojí Chucka Norrise... tak teď už víte proč dávám dvě hvězdičky... nechci si to rozházet s Chuckem Norrisem. ()

Compadre

No...nevim o co je Walker horší než třeba Kobra 11 nebo jiný podobný seriál. Jasně, Walker je neuvěřitelný všeuměl, který zvládne takřka cokoliv, střílet v noci se zavřenýma očima, ošetřit si ránu v lese libovolnou kytkou, zklidnit zuřivého medvěda, ale co má bejt...Někdo musí bejt dokonalej, ne? (Ps: to mluví za všechno: MacGyver umí vyrobit z hovna výbušninu, Chuck Norris umí vyrobit výbušninu z MacGyvera. ()

popkec

Chuck Norris umí mluvit Braillovým písmem. Když je člověk v nebezpečí, přijde ho zachránit anděl strážný. Když je v nebezpečí anděl, přichází Chuck Norris. Někteří lidé mají jednu mozkovou hemisféru větší než druhou, Chuck Norris má větší obě. Chuck Norris za války sestřelil německé bojové letadlo tak, že na něj zamířil dva prsty a řekl: "Beng!" Obrana planety Země před útokem nepřátelských mimožemšťanů se jmenuje Chuck Norris. Když přistáli na zemi mimozemšťané, šel je Chuck Norris ukázat fotografům. Nevznikla žádná fotka mimozemšťanů, ale spousta fotek Chucka Norrise. Chuck Norris může za velké stěhování národů. Národy prchaly před ním. Jednou stál Chuck Norris v místě dopadu atomové bomby. Dodnes má trochu opálenější kůži. Když si Chuck Norris odplivl, vznikly oceány a moře. Chuck Norris umí dělit nulou. ()

Mihail123

V tomto seriáli môžeme vidieť ako: Chuck Norris ničí všetkých zločincov, Chuck Norris zachraňuje svet, Chuck Norris dáva morálne ponaučenia a ako Chuck Norris aplikuje svoj kop s otočkou na všetkých zlých ľudí. ()

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

Zemřel herec Clarence Gilyard Jr.

29.11.2022

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

Walker, Texas Ranger se dočká rebootu

24.09.2019

Po rebootech Čarodějek, MacGyvera a Magnuma došla konečně řada i na legendárního Walkera, Texas Rangera. Hrdina, jenž pro kop z otočky nikdy nešel příliš daleko a z Chucka Norrise učinil kultovní… (viac)