Walker

• USA Walker, Texas Ranger (pracovný názov)
USA, (2021–2024), 49 h (Minutáž: 40–43 min)

Tvorcovia:

Anna Fricke

Jared Padalecki, Lindsey Morgan, Keegan Allen, Coby Bell, Violet Brinson, Kale Culley, Molly Hagan, Mitch Pileggi, Odette Annable, Genevieve Padalecki (viac)

Ovdovený otec sa po dvoch rokoch vracia do Austinu, pokúša sa znovu spojiť so svojimi deťmi, stretnúť sa s rodinou a nájsť spoločnú reč so svojím novým partnerom, pričom je čoraz viac podozrivý zo smrti svojej manželky. (Weezy22)

Real Tom Hardy

S televízno-seriálovými rebootmi starších úspešných filmových náprotivkov sa v posledných ~7 rokoch roztrhlo vrece, k čomu rád podotknem – pre diváka asi najhorší produkt od čias vzniku reality-TV. Ukáž mi aspoň jeden vydarený (ale fakt môžeš) a ja ti ukážem stovku katastrofálnych žbŕnd (napr. x), pri ktorých je namieste pochybovať o duševných stavoch tvorcov & súdnosti, oprávnene lamentovať nad opodstatnenosťou ich existencie a tiež vytvárať úvahy a zamýšľať sa, kto je vlastne cieľovka týchto produktov. Walker po tejto žrdi balansuje veľmi opatrne s nábehom spadnúť buď na jednu, alebo na druhú stranu. Hrá mu ale do karát fakt, že už pôvodný počin, v tomto prípade seriál, bol ukážková žumpa, a tak sa nemá moc prečo hanbiť. Pomáha mu tiež o kus schopnejší ansámbel poskytujúci vierohodnejšiu platformu než je obvyklé. Pomerne zaujímavá kombinácia klasickej epizodickej a serializovanej formy, ktorá poskytuje možnosť vložiť sa do deja bez toho, aby prestal rýchlo nudiť vďaka pravidelným obmenám dejiska a udalostí, ma bavila sledovať. Mitch Pileggi nesklamal, ergo jeden z dôvodov, prečo som seriál vlastne pozeral, sa oplatil. Padalecki/Morgan/Annable potešili. Trochu len zamrzí, že atmosféru "zapadákova" (myslené všeobecne na geografický región) si lepšie dával a zvládal napríklad aj taký Reacher, kde nešlo ani o prioritu. Aj napriek všetkému vyššie povedanému celkovo dosť fádne, všedné. Dve hviezdy s absolútne odretými ušami, vychádzajúce čisto iba z mojej slabosti pre kovbojky, Odettku a rurálny Texas. A tiež z faktu, že od žumpy uvedenej v úvode má Walker hodne ďaleko. ()

• Rovnako ako dej seriálu, aj jeho natáčanie prebiehalo v americkom štáte Texas, predovšetkým v metropole Austin. (Real Tom Hardy)
  • Cody Bell hrá kapitána Jamesa, Walkerovho bývalého partnera. V pôvodnom seriáli Walker, texaský ranger (1993–2001) bol Walkerovým partnerom James Trivett. Meno (bývalého) partnera bolo zmenené na priezvisko. (Weezy22)